Dolar 32,4966
Euro 35,0521
Altın 2.436,10
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mersin 30°C
Açık
Mersin
30°C
Açık
Per 30°C
Cum 30°C
Cts 30°C
Paz 31°C

Kadına sağlık projesi ile yarınlar aydınlık

Kadına sağlık projesi ile yarınlar aydınlık
REKLAM ALANI
28 Şubat 2024 10:26
35

PWN İstanbul ve Awen for Us iş birliğiyle hayata geçirilen “Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler Programı” mezunlarının başlattığı Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı kadın sağlığı podcast serisi “Kadına Sağlık” tüm bölümleriyle yayında.

Kadınların sağlık okuryazarlığını artırmayı ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamayı amaçlayan Kadına Sağlık isimli 18 bölümlük podcast serisi için gönüllü olarak emek verenler 26 Şubat’ta Takeda Türkiye’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

ARA REKLAM ALANI

Sağlık sektöründeki kadınların gelişimini ve liderlik sürecini desteklemek amacıyla 2021 yılında Professional Women’s Network İstanbul (PWN İstanbul) ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğinde, UN SDSN Türkiye ve Awen for Us desteğiyle “Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler Programı”  başlatılmıştı. Bu programdan mezun olan gönüllü kadınlar, Türkiye’nin en kapsamlı ve ilk kadın sağlığı serisi olan “Kadına Sağlık” podcast serisini hayata geçirdi. Kadına Sağlık podcast serisi, kadın sağlığı hakkında farkındalık yaratmayı, kadın sağlığı konusunda toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemeyi, kadınları bilinçlendirerek güçlenmelerine katkıda bulunmayı ve kadınların sağlık okuryazarlığını desteklemeyi hedefliyor.

Sunuculuğunu ünlü yazar ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan’ın üstlendiği podcast programında alanında uzman gönüllü kadın konuşmacılar ile sağlıklı yaşamdan depresyonla başa çıkma yöntemlerine, infertiliteden kanserle mücadeleye kadar geniş bir yelpazede kadın sağlığına ilişkin konular derinlemesine ele alınıyor. Her bölümü 15 dakika süren ve “Bilgi kadını güçlendirir, kadın toplumu dönüştürür” misyonuyla tasarlanan Podcast serisi, kadınların sağlık okuryazarlığını artırmayı ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Tüm podcastlerin canlıya alınması ile 26 Şubat Pazartesi günü Takeda Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Kadına Sağlık bilgilendirme toplantısında Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler Programı ve Kadına Sağlık Projesi’nin hikayesi katılımcılarla paylaşıldı. Dünya kadınlar gününe yaklaşırken sektörün lider kadınlarını bir araya getiren bu önemli organizasyonda moderatör Yekta Kopan’a ve 18 gönüllü kadın konuşmacı hekime, kadın sağlığına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür sertifikası takdim edildi.

“Kadına Sağlık, Yarınlar Aydınlık” sloganıyla hayata geçirilen Kadına Sağlık Podcast serisine Spotify, Youtube ve Apple podcast platformları üzerinden ulaşılabiliyor.

 

Takeda Global Hakkında:

Takeda olarak, insanlar için daha sağlıklı, dünya için daha parlak bir gelecek sunmaya odaklanıyoruz. Gastroentereloji ve inflamasyon, nadir hastalıklar, plazma türevli tedaviler, onkoloji, nörobilim ve aşılar dahil olmak üzere temel terapötik iş alanlarımızda yaşamı değiştiren tedavileri keşfetmeyi ve sunmayı hedefliyoruz. İş ortaklarımızla birlikte, dinamik ve geniş kapsamlı araştırma programımız aracılığıyla hasta deneyimini iyileştirmeyi ve tedavi seçeneklerine yeni bir kapı açmayı amaçlıyoruz. Merkezi Japonya'da bulunan, “Bütünlük, Adalet, Dürüstlük ve Azim” değerlerimiz ışığında ilerleyen, Ar-Ge odaklı lider bir biyofarma şirketi olarak hastalara, çalışanlarımıza ve gezegene olan bağlılığımız bize rehberlik ediyor. Yaklaşık 80 ülkedeki ekibimiz, amacımız doğrultusunda çalışıyor ve iki yüzyıldan fazla bir süredir bizi biz yapan değerlerle ilerliyor. 

Daha fazla bilgi almak için www.takeda.com  

 

Önemli Bildiri

Bu bildirinin amaçları doğrultusunda, "basın açıklaması"; bu belge, herhangi bir sözlü sunum, soru-cevap oturumu ve bu yayınla ilgili olarak Takeda Pharmaceutical Company Limited ve grup şirketleri ("Takeda") tarafından tartışılan veya dağıtılan herhangi bir yazılı veya sözlü materyal anlamına gelir. Bu basın bülteni (herhangi bir sözlü brifing ve bununla bağlantılı bir soru-cevap dahil), herhangi bir menkul kıymet satın almak, başka bir şekilde elde etmek, iştirak taahhüdünde bulunmak, takas etmek, satmak veya başka bir şekilde elden çıkarmak ile ilgili olarak herhangi bir teklifin, davetin veya talebin ya da bir yargı alanında herhangi bir oy veya onay talebi amacını taşımamakta, teşkil ve temsil etmemekte veya bunların bir parçasını oluşturmamaktadır. Bu basın bülteni aracılığıyla kamuya hiçbir hisse veya başka menkul kıymet teklif edilmemektedir. Değiştirildiği şekliyle 1933 tarihli ABD Menkul Kıymetler Yasası uyarınca yapılan tescil veya bundan bir muafiyet dışında, Birleşik Devletler'de hiçbir menkul kıymet arzı yapılmayacaktır. Bu basın bülteni (alıcıya sağlanabilecek diğer bilgilerle birlikte), alıcı tarafından yalnızca bilgi amaçlı kullanılmak koşuluyla (herhangi bir yatırım, satın alma, elden çıkarma veya başka bir işlemin değerlendirilmesine yönelik olmamak kaydıyla) verilmektedir. Bu kısıtlamalara uyulmaması, yürürlükteki menkul kıymetler yasalarının ihlalini teşkil edebilir.

Takeda'nın doğrudan ve dolaylı olarak yatırımlarına sahip olduğu şirketler ayrı kuruluşlardır. Bu basın bülteninde, Takeda'ya ve genel olarak yan kuruluşlarına yapılan atıflarda bazen kolaylık olması açısından “Takeda” ifadesi kullanılmıştır. Aynı şekilde “biz”, “bize” ve “bizim” kelimeleri de genel olarak bağlı ortaklıkları veya onlar için çalışanları ifade etmek için kullanılmaktadır. Bu ifadeler ayrıca, belirli şirket veya şirketlerin belirtilmesinin yararlı bir amaca hizmet etmediği durumlarda da kullanılmaktadır. 

İleriye Dönük Beyanlar

Bu basın bülteni ve bu basın bülteniyle bağlantılı olarak dağıtılan herhangi bir materyal, Takeda'ya ilişkin tahminler, öngörüler, hedefler ve planlar dahil olmak üzere Takeda'nın gelecekteki işi, gelecekteki konumu ve operasyonlarının sonuçları ile ilgili ileriye dönük beyanları, düşünceleri veya görüşleri içerebilir. Sınırlama olmaksızın, ileriye dönük ifadeler genellikle “hedefler”, “planlar”, “inanır”, “umut eder”, “devam eder”, “bekler”, “amaçlar”, “sağlar”, “olacak”, “olabilir”, “olmalıdır”, “olur”, “olabilir”, “öngörür”, “tahmin eder”, “tasarlar” veya benzeri ifadeleri veya bunların olumsuzunu içerir. Bu ileriye dönük beyanlar, gerçek sonuçların ileriye dönük beyanlarda ifade edilen veya ima edilenlerden önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilecek aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok önemli faktör hakkındaki varsayımlara dayanmaktadır: Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki genel ekonomik koşullar da dahil olmak üzere Takeda'nın küresel işini etkileyen ekonomik koşullar; rekabetçi baskılar ve gelişmeler; küresel sağlık reformları da dahil olmak üzere geçerli yasa ve yönetmeliklerdeki değişiklikler; klinik başarının belirsizliği ve ruhsatlandırma makamlarının kararları ve bunların zamanlaması dahil olmak üzere yeni ürün geliştirmenin doğasında var olan zorluklar; yeni ve mevcut ürünler için ticari başarının belirsizliği; imalat zorlukları veya gecikmeleri; faiz ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar; pazarlanan ürünlerin veya ürün adaylarının güvenliliğine veya etkililiğine ilişkin talepler veya endişeler; yeni koronavirüs pandemisi gibi sağlık krizlerinin Takeda ve Takeda'nın faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yabancı devletler dahil müşterileri ve tedarikçileri veya işinin diğer yönleri üzerindeki etkisi; satın alınan şirketlerle birleşme sonrası entegrasyon çalışmalarının zamanlaması ve etkisi; Takeda'nın operasyonları için temel teşkil etmeyen varlıkları elden çıkarma yetisi ve söz konusu elden çıkarmanın zamanlaması ve Takeda'nın Form 20-F ile ilgili en güncel Yıllık Raporunda ve Takeda'nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na sunduğu diğer raporlarda tanımlanan ve Takeda'nın web sitesinde (https://www.takeda.com/investors/sec-filings/ veya www.sec.gov) bulunan diğer faktörler. Takeda, yasalar veya borsa kurallarının gerektirdiği durumlar dışında, bu basın bülteninde yer alan veya bunun dışında yapabileceği diğer ileriye dönük beyanları güncelleyeceğini taahhüt etmez. Geçmiş performans, gelecekte alınacak sonuçların bir göstergesi değildir ve Takeda'nın bu basın bülteninde yer verdiği sonuçlar veya beyanlar, Takeda'nın gelecekteki sonuçlarının göstergesi ve tahmini, öngörüsü, garantisi veya tasarısı olamaz.

Tıbbi bilgiler

Bu basın bülteni, tüm ülkelerde bulunmayabilecek veya farklı ticari markalar altında, farklı endikasyonlar için, farklı dozajlarda veya farklı etkilerde mevcut olabilecek ürünler hakkında bilgiler içermektedir. Burada yer alan hiçbir husus, geliştirilmekte olanlar da dahil olmak üzere herhangi bir reçeteli ilaca yönelik talep, tanıtım veya reklam olarak değerlendirilmemelidir.

Hibya Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.