$ DOLAR → Alış: 27,39 / Satış: 27,49
€ EURO → Alış: 28,91 / Satış: 29,02

Şirket haberleri

Şirket haberleri
  • 08.08.2023
  • 15 kez okundu

TATEN – (Tatlıpınar) – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler İnfo Yatırım eşliderliğinde 10 – 11 Ağustos’ta toplanacak.

IZENR – (İzdemir Enerji) – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 8 – 9 – 10 Ağustos’ta toplanacak.

OFSYM.HE – (Ofisyem) – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler Borsa’da Satış yöntemi ile 10 – 11 Ağustos’ta halka arz edilecek.

ARCLK – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Arçelik Pazarlama’ya Rekabet Kurumu tarafından verilen 365,4 milyon TL’lik cezanın %25 erken ödeme ile ödeneceği açıklandı.

ARENA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

AKBNK – 50 miyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.

AHGAZ – Selami Demir tarafından 350.000 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüşmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

AKSEN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Aksa Yenilenebilir Üretim tarafından Ön lisans başvuruları kapsamında EPDK tarafından Mersin'de 100,08 MW, Manisa'da 82,16 MW, Afyonkarahisar'da 110,76 MW olmak üzere toplam 293 MW kurulu gücünde depolamalı RES ve Kırşehir'de 50 MW, Eskişehir'de 2 ayrı proje olarak toplamda 100 MW kurulu gücünde depolamalı GES’in kurulumuna ek olarak Balıkesir'de 118,04 MW depolamalı RES önlisans hakkının da alındığı açıklandı.

BJKAS – Ata Yılmaz tarafından 123.147 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

BJKAS – Behiye Kaya tarafından 3.705.696 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

BJKAS – Hüseyin Tanrıverdi tarafından 2.767.483 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

BJKAS – Neslihan Kaya tarafından 1.308.547 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

BJKAS – Orhan Sözmezsoy tarafından 1.176.024 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

BJKAS – İsmail Kaya tarafından 600.000 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

CVKMD – Şirket bağlı ortaklığı Hayri Ögelman Madencilik tarafından yurt dışında bir şirket ile 1,8 miyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

DESA – İtalya'daki üretim tesisinin firma statüsünün pasiften aktife alınması ile ilgili Milano Ticaret Odası'na başvuru sürecinin tamamlandığı açıklandı.

DGNMO – Pay geri alım sürecinin yeniden başlatılmasına ve 5.000.000 adet paya karşılık 100 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildiği açıklandı.

DERHL – Behiye Kaya tarafından 700.000 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

DERHL – Hüseyin Tanrıverdi tarafından 1.635.633 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

DERHL – Orhan Sözmezsoy tarafından 215.482 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

ENJSA – Şirketin 2023 yılı beklentilerinde faaliyet gelirleri, yatırımları ve varlık tabanının teyit edildiği, net karın 4,5 – 6 milyar TL’den 5 – 6 milyar TL’ye revize edildiği açıklandı.

FROTO – Yurt dışında 500 milyon euroya kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

GEDIK & INVEO – Papara ile ortaklık görüşmelerinin sonlandırıldığı açıklandı.

HEDEF & HDFGS & INFO – 500 milyon TL sermayeli Hedef Yatırım Bankası’na BDDK tarafından faaliyet izni verildiği açıklandı.

HDFGS – Hedef Portföy Yönetimi Startup Burada Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'na 4 milyon TL ilave girişim yatırımı yapılmasına karar verildiği açıklandı.

ISFIN – 154 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ISCTR – Bankanın 2023 yılı beklentilerinde revizeye gittiği, net ücret komisyon gelirlerindeki artışın ~%80’den ~%100’e, faaliyet giderleri artışının ~%80’den ~%100’e revize edildiği açıklandı.

ICUGS – VBTS kapsamında şirket paylarına 7 Eylül’e kadar emir paketi tedbiri getirildi.

KTSKR – Şirket ile Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığı açıklandı.

KTSKR – Şirkete ait alan üzerine GES kurulumu için Volta grup ile sözleşme imzalandığı açıklandı.

MIPAZ – VBTS kapsamında şirket paylarına 7 Eylül’e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 7 Eylül’e kadar uzatıldı.

MIATK – Şirketin 1,4 milyon dolar ve 2,0 milyon TL tutarında proje siparişi aldığı açıklandı.

TNZTP – 2.300 kW kurulu güce sahip GES projesinin GDZ Elektrik Dağıtım tarafından geçici kabulünün yapıldığı açıklandı.

THYAO – Şirketin %100 bağlı ortaklığı AJet’in kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

TCELL – Şirketin China Development Bank ile imzaladığı 500 milyon euro tutarlı kredi paketinin 342,4 milyon eurosunun kullanıldığı, kalan tutarın kullanım süresinin Mart 2024’e uzatıldığı açıklandı.

ULAS – Tansel Ulaş tarafından 984.525 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

ULUUN – Nevin Ulusoy’a ait 4.500.000 adet C Grubu, Onur Erhan Ulusoy’a ait 4.500.000 adet C Grubu payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülebilmesi amacıyla SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

Togg Eylül’de teslimatını artırdı
Ağustos ayında bin 965 adet T10X’i sahiplerine teslim eden Togg, Eylül ayında 2 bin 204 adetlik teslimat rakamına ulaştı BURSA...
Hatay’da metrekareye 75 kilogram yağış düştü
Hatay Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu 2 gün boyunca süren yağışlarda metrekareye yaklaşık 75 kg su düşmesi sonucu yaşanan olumsuzluklara 153...
Hava sıcaklıkları perşembe gününden itibaren mevsim normalleri civarında seyredecek
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak artacağı...
Şanlıurfa’da 25 yıl hapis cezasıyla aranan hükümlü yakalandı
Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), hakkında kendisini kamu görevlisi veya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak...
Üretici ortağa 181 milyon TL pancar söküm avansı
Türkiye’nin gıda devi Konya Şeker, üretici ortaklarına avans ödemesi yapacak. KONYA (İGFA) –  Konya Şeker yetkilileri konuya ilişkin açıklama yaptı....
Ukrayna, Gine Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık Günü’nü kutladı
Bakanlıktan yayımlanan mesajda, Gine Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık Günü kutlanarak, Gine halkına barış ve refah dilendi. Açıklamada ülkeler arasındaki iş birliğinin daha...
Bakan Bolat, Katar’da Ticaret Heyeti programına katıldı
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin organizasyonunda Katar’da düzenlenen Ticaret Heyeti programı kapsamında Türkiye'yi temsil eden 60...
Çin’in dış temsilcilikleri Ulusal Bayram’ı resepsiyonla kutladı
Çin Halk Cumhuriyeti'nin boyutlarının 74. yılda, farklı bölgelerdeki büyükelçilik ve konsolosluklarda kutlandı. Çin'in Honduras Büyükelçisi Yu Bo, Ulusal Bayram'ın karşılamasında...
Bakan Tekin, İbn Haldun Üniversitesi’ndeki törene katıldı
Bakan Tekin, bugün birçok üniversitenin yeni akademik dönemine başladığını belirterek, bu kapsamda İbn Haldun Üniversitesi’nin 2023-2024 Akademik Yılı ve Öğrenci...
Irak ile Çin arasında diplomatik ve resmi pasaport sahiplerine karşılıklı vize muafiyeti
Irak Ulusal Meclisi, diplomatik ve resmi pasaport sahibi kişilerin vizeden muaf tutulmasına ilişkin Çin’le yapılan anlaşmayı onayladı. Anlaşma taslağı 6...
Bakan Ersoy’a ziyaretler sürüyor
Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi olarak atanan Tanju Bilgiç, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan...
Bayram tatilinde turizm ve kültür endüstrisinde büyüme
2023 Güz Ortası Bayramı ve Ulusal Bayram tatilinin ilk üçü Çin'in turizm ve kültürel büyümesinde artış kaydedildi. Tatilin üç başkent...
Bakan Bayraktar: “Bu hafta içerisinde Irak-Türkiye boru hattını faaliyete geçireceğiz”
Bakan Bayraktar, şubat ayında meydana gelen depremde ve sonrasında yaşanan selde zarar gören petrol hattının faaliyete hazır olduğunu belirterek, “Bu...
Eskişehir’de basketbolseverlere modern saha
Eskişehir markasına düzenlediği yerel, ulusal ve uluslararası spor etkinlikleri ile büyük katkı sunan, amatör spora verdiği desteklerle sağlıklı nesiller yetiştirmek...
Zelenski: “Bağımsızlığın savunulmasında bize yardım eden her ülkeye minnettarım”
Zelenski, savaşçıların ön saflarındaki gücünün büyük ölçüde dostları ve ortaklarıyla olan anlaşmaların gücünden kaynaklandığını belirterek, özgürlük ve bağımsızlığın savunulmasında kendilerine...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ