$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

ZABITA KONTROL MERKEZİ İSTENİYOR

Tarsus halkının yarenlik ile ilgili olarak yetkililerden bir isteği var.

ZABITA KONTROL MERKEZİ İSTENİYOR
  • 16.01.2020
  • 124 kez okundu

                                           

     Tarsus halkının yarenlik ile ilgili olarak yetkililerden bir isteği var.

     Hatırlanacağı üzere 62 ilden büyük Türkiye’nin en büyük ilçelerinden olan tarihi ve turistik potansiyele sahip ancak bir türlü hak ettiği yerde olmayan Tarsus’un en popüler merkezi olan, her gün binlerce kişinin uğrak yeri, vatandaşların ilgi odağı olan “yarenlik” günün her saatinde kalabalık. Gerek çevre esnafı gerekse vatandaş buraya rağbet ediyor.

    Ticari açıdan da Tarsus’un can damarı olan yarenlikte bazen bir takım olumsuzluklara rastlamak mümkün. Daha önceden de kaleme aldığımız gibi hemen hemen her gün burada maddi hasarlı veya ufak tefek yaralanmalı kazalar meydana gelebiliyor. Dilencilerin de mesken tuttuğu bu yerde ayaküstü kitap ayrıştırıcısı satan, şehir dışından gelip Tarsus’ta çeşitli kitap dergi satan vatandaşı rahatsız ettikleri görülüyor.

   Bisiklet, elektrikli bisiklet ve motosikletlerin de adeta cirit attığı bu çarşı için Tarsus halkı yetkililerin alınan tedbirleri arttırmasını istiyorlar.

    Bu nedenle Tarsus’un adeta Cadde olarak simgesi haline gelen “yarenlik” için buraya sabit bir zabıta kontrol merkezi kurulmasını isterlerken, bu caddenin giriş çıkışlarının kontrol altında tutulması isteniyor. Bu sorunun çözümü için tedbir alınması vatandaşların talebinin değerlendirileceğini umuyoruz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ