$ DOLAR → Alış: 9,31 / Satış: 9,34
€ EURO → Alış: 10,82 / Satış: 10,87

YENİŞEHİR’DE PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ TESPİT EDİLEN AĞAÇLAR İMHA EDİLDİ

YENİŞEHİR’DE PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ TESPİT EDİLEN AĞAÇLAR İMHA EDİLDİ
  • 05.05.2020
  • 179 kez okundu

PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİYLE MÜCADELE SÜRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı veYenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüile birlikte yürütülen “Palmiye Kırmızı Böceği Zararlısı ile Eş Zamanlı Ortak Mücadele”çalışmaları Yenişehir’desürüyor.

Bu kapsamda Güvenevler, Palmiye ve Pirireis Mahallelerinde teknik ekip tarafından palmiye kırmızı böceği tespit edilen3 hurma ağacı imha edildi.Kentin simgeleri olan palmiye türü ağaçların korunması amacıyla yapılan imha işlemi,zarar görmüş, iyileşmesi zor ve böceği sağlıklı ağaçlara bulaştırma riski taşıyan ağaçlara uygulanıyor.

Mersin Büyükşehir BelediyesiPark ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı veYenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüişbirliğinde yürütülen“Palmiye Kırmızı Böceği Zararlısı ile Eş Zamanlı Ortak Mücadele”çalışmaları Yenişehir İlçesi’ndesürdürülüyor.

Kent genelinde devam eden çalışmaların yanı sıra Yenişehir İlçesi’ndeyapılan palmiye kırmızı böceği ile mücadele kapsamında,Güvenevler, Palmiye ve Pirireis Mahallelerinde teknik ekip tarafındanpalmiye kırmızı böceği tespit edilen3 hurma ağacı imha edildi.

Böceğin sağlıklı ağaçlarda yayılması engelleniyor

Mersin’egüzellik katan ve kentin simgelerinden olan palmiye ve hurma ağaçlarını palmiye kırmızı böceği zararlısına karşı korumak için çalışmalar yürüten teknik personel, zarar görmüş, iyileşmesi zor ve böceği sağlıklı ağaçlara bulaştırma riski taşıyan ağaçları imha ediyor. Bu doğrultuda, Yenişehir İlçesiGüvenevler, Palmiye ve Pirireis Mahallelerinde palmiye kırmızı böceği tespit edilen toplam 3 adet hurma ağacı zararlının yayılmasının önüne geçmek amacıyla imha edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde palmiye türü ağaçlarda önemli zararlara neden olan palmiye kırmızıböceği ile mücadele konusunda ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ