$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Türk vatandaşları sığınakta! Ukrayna’da kalan Sinan Bayraklı o anları dua ederek paylaştı

Türk vatandaşları sığınakta! Ukrayna’da kalan Sinan Bayraklı o anları dua ederek paylaştı
  • 24.02.2022
  • 37 kez okundu

Ukrayna’nın Odessa kentinde yaşayan Sinan Bayraklı isimli bir Türk vatandaşının sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı görüntüler ülkede savaşın günlük hayatı kısa sürede nasıl etkilediğini gözler önüne serdi. Bayraklı paylaştığı bir videoda yaptığı “Komşularla sığınaktayız” diye konuştu.

Rusya‘nın bu sabah Ukrayna‘ya başlattığı operasyonun ardından, başkent Kiev‘de ve tüm Ukrayna’da büyük bir panik yaşandı. Dünya liderleri peş peşe tepki açıklamaları yayınlarken Putin ise kararından geri adım atmayacağını bildirdi.

HALK PANİK İÇİNDE

Ukrayna’da yaşanan patlamalar sonucunda birçok insanın hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin de yaralandığı öğrenildi. Halkın bir kısmı şehirleri terk etmeye çalışsa da hala bölgede kalan bir çok sivil insan bulunuyor. Bölgeden gelen görüntülerde göre, benzin istasyonlarında, bakkallarda, su satıcılarında ve banka ATM‘lerinde uzun kuyruklar oluştu.

VATANDAŞLAR SIĞINAKLARA İNDİ

Dışişleri Bakanlığı Ukrayna’daki Türk vatandaşlarına gerekli desteğin verileceğini açıklarken, bölgede yaşayan Türklerden de haberler gelmeye başladı. Siren seslerinin ardından, sığınaklara sığınmaya başlayan insanların görüntüleri sosyal medyadan paylaşıldı.

“VAZİYET KÖTÜ”

Ukrayna’nın Odessa kentinde yaşayan Sinan Bayraklı isimli bir Türk vatandaşının sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı görüntüler ise dikkat çekti. Bayraklı paylaştığı bir videoda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Etiketler: / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ