$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

 Toroslar Belediyesi Uçuyor

Gökyüzünde Dünya Evine Giren Çiftin Nikahını, Başkan Yılmaz Kıydı

 Toroslar Belediyesi Uçuyor
  • 19.10.2021
  • 54 kez okundu

 

 

 

Toroslar Belediyesi’nin, Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yılına özel olarak düzenlediği “Yamaç Paraşütü Cumhuriyet Kupası” etkinliğinde 7 ülkeden 60 yamaç paraşütü pilotu, Toroslar’da uçmanın keyfini çıkardı.

 

Musalı Mahallesi’nde iki gün boyunca gerçekleştirilen yarışlarda paraşütler, Toroslar’ın semalarını şenlendirdi, şanlı bayrağımız coşkuyla dalgalandırıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pilotlar, 650 Metreden 26 Kilometrelik Uçuş Yaptı

 

Genel, spor, kulüp ve kadın klasmanlarında yapılan yarışlara; Türkiye, Rusya, İran, Almanya, Bangladeş, Ukrayna ve Bulgaristan’dan 60  sporcu katıldı. Havada 3 tur atan pilotlar,  26 kilometrelik görev uçuşu gerçekleştirdi, adrenalin dolu anlarını da kameralarına yansıttı.

 

Uçuşun yapıldığı Musalı Mahallesi ile uçuşun son bulduğu alan olan Akdeniz ilçesi Esenli Mahallesi sakinleri de bu anları cep telefonlarına kaydetti, heyecana ortak oldu.

 

650 metre yükseklikten paraşütle uçanlar arasında Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da vardı. İlk kez paraşütle atlama deneyimini yaşayan Başkan Yılmaz; “Paraşütle ilk uçuşumu gerçekleştirdim. Profesyonel bir ekiple, ilçemizin eşsiz doğal güzelliği eşliğinde uçmak çok güzel ve keyifliydi. En ufak bir tedirginlik hissetmedim. Toroslar uçuyor” dedi.

 

Musalı Mahalle Muhtarı Hüseyin Tek ve mahalle sakinleri de uçuş alanında pilotlarla birlikte uçarak, mahallelerini kuşbakışı izlemenin keyfini yaşadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Yılmaz, Paraşütle Gökyüzünde Nikah Kıydı

 

Toroslar Belediyesi Yamaç Paraşütü Cumhuriyet Kupası etkinliği, sürpriz bir nikah merasimine de sahne oldu. Etkinliğe katılan Serkan Gök ve Sevim Güneyli çifti, Başkan Yılmaz’dan nikahlarının gökyüzünde kıyılmasını talep etti.

 

İlk uçuş deneyimini yaşayan Başkan Yılmaz, yamaç paraşütüyle semalarda süzülen genç çiftin nikahını telsiz aracılığıyla kıydı. Oldukça heyecanlı geçen uçuşun ardından çiftin nikahı, ilçenin yamaçlarında resmi olarak gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mahalle Sakinleri, Yamaç Paraşütünü Çok Sevdi

 

Musalı Mahalle Muhtarı Hüseyin Tek ve Esenli Mahallesi Muhtar azası ve esnafı Şerafettin Çelikol ise dünyanın birçok ülkesinden gelen sporcuları mahallelerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ve mahalle sakinlerinin de etkinliği çok sevdiklerini ifade ederek, Başkan Yılmaz’a teşekkür etti ve devamının yapılmasını istedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

“Bayramlarımızı Coşkuyla Kutlamaya Devam Edeceğiz”

 

Tüm Toroslar’ın ve Mersin’in Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Başkan Yılmaz; “Bayramlarımızı her yıl farklı etkinliklerle kutluyoruz. Yamaç Paraşütü Cumhuriyet Kupası etkinliğimizi de Cumhuriyet Bayramımızın 98’inci yılına özel gerçekleştirdik.  Hayal ettiğimiz ve planladığımız etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sporcularımızdan mahalle sakinlerimize herkes çok heyecanlı ve mutlu. Bunu daha büyük organizasyonlarla devam ettireceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

THSF Mersin İl Temsilcisi Aydın; “Bu Yarışma Mersin’de İlk”

 

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Tecelli Aydın da Mersin’de ilk defa yamaç paraşütü mesafe yarışması düzenlediklerini kaydederek, bu ilki gerçekleştirdiği ve kente bir uçuş alanı kazandırdığı için Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.

 

Aydın; “Sayın Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’ın davetiyle 7 ülkeden 60 pilotumuzu Mersinimizde, Toroslarımızda ağırladık.  Pilotlarımız, çok güzel uçuşlar gerçekleştirdi. Sayın Başkanımız desteğiyle buradan Toroslar’ı geçerek, Kayseri ve Niğde’ye ulaşacağımız uluslararası çapta bir yarışma planlıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖDÜL TÖRENİNE GELENEKSEL SİNSİN OYUNU DAMGA VURDU

 

İki gün süren yarışlarından ardından dereceye girenlere ödülleri Musalı Mahallesi meydanında düzenlenen ödül töreni ile verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Yılmaz; “Öncü Bir Belediyeyiz. Yapılmayanı Yapmaya Devam Edeceğiz”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Başkan Yılmaz, tüm sporcuları tebrik ederek, organizasyona emek ve destek veren herkese teşekkür etti.

 

Toroslar’ı fiziki olarak iyileştirmenin yanında sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini ve gönül bağı ile vatandaşların her an yanlarında olduklarını belirten Başkan Yılmaz; “İki yıllık görev süremizde Toroslar’da yaklaşık 70 bin ton asfalt çalışması, 435 bin metrekare kilit parke çalışması yaptık. İddia ediyorum ki birçok il bu miktarda asfalt çalışması yapmamıştır. Bunu sizden aldığımız güç ve heyecanla gerçekleştirdik ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışını benimsiyoruz. Gönül Bağı Projemiz devam ediyor. Her hanenin kapısını çalıyor, her insanımızı anlıyor ve algılıyoruz. Engellimiz, hastamız, çocuğumuz ve gencimiz yani toplumun her ihtiyacı bizleri ilgilendiriyor. Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin ruhsal ve bedensel gelişimlerini sağlayacak etkinlikler de bizim için önemli. Musalı Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz “Yamaç Paraşütü Cumhuriyet Kupası” etkinliğimiz yoğun ilgi gördü. Ben de ilk defa uçmanın keyfini yaşadım. Çok güzel bir deneyimdi. Köyümüzden de birçok insan uçtu. Toroslar Belediyesi uçan bir belediye. Toroslar uçuyor. Yaptığımız güzel etkinliklerle mutlu oluyor ve daha güzelini aramaktan vazgeçmiyoruz. Sporcularımızdan, mahalle sakinlerimize kadar herkesin bu etkinlikten heyecan duyduğunu gördüm. Yurt içi ve yurt dışından katılımcılar oldu. Öncü bir belediyeyiz. Yapılmayanı yapmaya devam edeceğiz. Güleryüzle bizleri karşılayan tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Milletvekili Kılavuz: “Toroslar Her Alanda Uçuyor”

 

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz da Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın Toroslar’ı her alanda hizmete doyurduğunu kaydederek; “Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz, Toroslarımızı samimiyetle uçuruyor. Kendisi, herkes tarafından sevilen ve güvenilen bir şahsiyet. Spordan sanata, tüm belediyecilik çalışmalarıyla her insana ulaşıyor. Başkanımıza teşekkür ediyor ve gurur duyuyoruz. Ne mutlu insan oğluna hizmet edene, dokunana, kucaklayana” ifadelerinde bulundu.

 

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri ve kupaları Başkan Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Etkinliğe renk katan klasmanlardan biri de kadın klasmanı oldu. Yarışmaya katılan her kadın sporcuya ise ödül verilerek, teşekkür edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Tecelli Aydın, Başkan Yılmaz’a yamaç paraşütüne sunduğu desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim ederken, Başkan Yılmaz da  Musalı Doğa Sporları Başkanı Hasan Gül’e ve Muhtar Hüseyin Tek’e organizasyona verdiği destekten dolayı plaket vererek teşekkür etti.

 

Ödül töreninin ardından Başkan Yılmaz, sporcular ve hemşehrileriyle birlikte Musalı Mahalle meydanında geleneksel sinsin oyununu oynayarak, geleneklerimizin devam ettiğini bir kez daha sergiledi.

Musalı Mahallesi sakinlerinden 85 yaşındaki Mehmet Bağcı da Yamaç Paraşütü Cumhuriyet Kupası etkinliği için yazdığı şiiri okuyarak, Başkan Yılmaz’ı ve katılımcıları duygulandırdı. Başkan Yılmaz ise Bağcı’ya madalya takarak teşekkür etti.

Etiketler: / / / / / / / / /

Reklam
Milyonların Beklediği Haber! İptal Edilen KPSS’de Yeni Takvim Belirlendi
İptal edilen 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) yeni takvim resmen açıklandı. İlk oturum olan Genel Yetenek sınavı 18 Eylül’de,...
HÜDA PAR Mersin ” Üye ve Gönüllüleri İle Buluştu.”
HÜDA PAR Mersin İl Başkanlığı tarafından ”Üye ve Gönüllülerimiz İle Buluşuyoruz” teması ile açık hava etkinliği düzenlendi. Tarsus Doğa Park’ında...
Kızkalesi’nde Gerçekleşen ‘Pro Beach Tour Plaj Voleybolu Mersin Etabı’ Sona Erdi
  Sporcu Merve Çelebi: “Kızkalesi Beni Büyüledi” Sporcu Murat Giginoğlu: “Harika Bir Organizasyon Oldu”   Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye...
Bu Gençlik Kampı Çok Beğenildi!
  “Toroslar Belediyesinin Gençlik Kampı Dolu Dolu Geçti”     Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Toroslar İlerle Gençlik Seninle”...
Mola Evi İle Özel Çocuklar Büyükşehir’e Emanet
  Mola Evinin Asıl Amacı Anne-Babalara Mola Verdirmek   Özel Birey Annesi: “Ben Burayı Mola Evi Değil Sevgi Evi Olarak...
Adana’da Narenciye Üreticileri Akdeniz Meyve Sineği Zararlısına Karşı Uyarıldı
Adana Çiftçiler Birliği, ürünlerine zarar veren Akdeniz meyve sineği zararlısına karşı narenciye üreticilerini uyardı. Adana Çiftçiler Birliği, ürünlerine zarar veren Akdeniz meyve sineği...
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Dolu Dolu Bir Sezon Geçirdi
  Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak 2021-2022 Sanat Sezonunu Değerlendirdi Atak, Yeni Sezon İçin Mersinli Sanatseverlere Seslendi: “Hazırlanın,...
Tarsus’ta Cinayet Zanlısı Düzenlenen Operasyonla Yakalandı
Tarsus’ta tartıştığı büfe işletmecisini av tüfeği ile vurarak öldüren, oğlunu da yaralayan şüpheli, polis ekiplerinin düzenlediği operasyonla gizlendiği evde yakalandı....
Mersin Büyükşehir’in Konser Etkinlikleri Kenti Sardı
  Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Kızkalesi’nde Konser Verdi Hem Bölge Sakinleri, Hem Tatil İçin Gelenler Kent Orkestrası İle Müziğe Doydu...
“Sıcaktan Bunalan Vatandaşa Serinleme Noktaları”
“Sıcaktan Bunalan Vatandaşa Serinleme Noktaları” Hava sıcaklığının 38 dereceyi, nemin % 85’i bulduğu Mersin’de, vatandaşlar ve pazarcı esnafı için Erdemli...
Başkan Seçer, Gülnar’ı Karış Karış Gezdi, Vatandaşların Sorun Ve Taleplerini Dinledi
  Başkan Seçer, Gülnar’da Küçükbaş Hayvan Dağıtımı Ve Atalık Nohut Hasadına Katıldı Seçer: “Allah’ın İzniyle Hem Mersin’imizi Hem Türkiye’mizi Çok...
Mersin Büyükşehir’in “Yaz Dostum” Konserleri İle Yaz Akşamları Dolu Dolu Geçiyor
  Müzikseverler Yaz Dostum Konserleri Kapsamında Sanatçı Haluk Şaş İle Buluştu     Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler...
“Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi’nin Büyük Başarısı”
“Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi’nin Büyük Başarısı” Kimi keçilere bakıyor, kimi mısır satıyor, kimi arılara bakıyor, kimi ise limon bahçesinde ailesiyle...
Mersin Büyükşehir, Tarsus Gençlik Kampı’nda Yabancı Öğrencileri Ağırladı
  Tarsus Gençlik Kampı’na 4 Ülkeden 8 Yabancı Ve 2 Türk Öğrenci Misafir Oldu 4 Farklı Ülkeden 8 Öğrenci Mersin’in...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUSLU GÜLKIZ TULAY, “AVRUPA’NIN ÜSTÜN BAŞARILI YÖNETİCİSİ” SEÇİLDİ. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Tarsuslu  Gülkız Tulay, “Avrupa’nın Üstün Başarılı Yöneticisi” seçildi....
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ