$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

The Economist dergisi yeni kapağında açlık krizine dikkat çekerek buğday başaklarını kuru kafa olarak yansıttı

The Economist dergisi yeni kapağında açlık krizine dikkat çekerek buğday başaklarını kuru kafa olarak yansıttı
  • 20.05.2022
  • 49 kez okundu

The Economist’in yeni kapağı yayınlandı. Görselde Ukrayna-Rusya savaşı sonrası beklenen gıda krizine gönderme yapılarak buğday başaklarına yer verildiği görüldü. Buğday başaklarının kuru kafa simgesi üzerinden temsil edilmesi ise dikkat çekti. Öte yandan The Economist dergisi Kovid-19 ortada yokken, salgın hastalıkları kapağına taşımıştı.

The Economist dergisi dün Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla bir kez daha gündem oldu. Önceki yıllarda yaptıkları kapak fotoğrafları ile gelecekte olacak olayları tahmin eden dergi, yayınladığı kapakta gıda krizine dikkat çekerek buğday başaklarını kuru kafa olarak resmetti.

Paylaşımın altına, “Savaş, kırılgan bir dünyayı kitlesel açlığa doğru itiyor. Bunu düzeltmek herkesin işi” notunu düşen The Economist, Ukrayna- Rusya arasında yaşanan savaşla beraber dünyayı bekleyen gıda krizine dikkat çekti.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterresi Rusya’nın Ukrayna’da sürdürdüğü savaşın tarım ürünlerinin fiyatlarının artmasına yol açtığını hatırlattı. Guterresi, savaşın ve fiyatlardaki artışın devam etmesi halinde küresel gıda krizi yaşanabileceğini söyledi.

Kehanetleriyle gündeme gelen dergiden yeni paylaşım! Bu sefer işaret ettikleri olay ortalığı karıştıracak cinsten

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, birçok faktörden dolayı dünyada akut gıda güvensizliğine maruz insan sayısının 2016-2021 yılları arasında 108 milyondan 161 milyona çıktığını, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının küresel gıda güvenliği krizini daha da derinleştirdiğini aktardı. Blinken yaptığı ayrı bir açıklamada ise, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın 40 milyon insanı daha gıda güvensizliğine sürüklediğine işaret etti.

Kehanetleriyle gündeme gelen dergiden yeni paylaşım! Bu sefer işaret ettikleri olay ortalığı karıştıracak cinsten

The Economist yeni yılın ilk serisinde yayınladığı kapakta, ABD-Çin ilişkileri, yenilenebilir enerji kaynakları ve aşı göndermesi yapmıştı. Yayınlanan kapak dünya gündemine otururken kripto paralarda kapakta kendine yer bulmuştu.

Derginin 2019 yılında yayınladığı kapakta ise salgın hastalıklara dikkat çekilmişti. Kapakta yazılan ifadelerde ise “Her şey kontrol altında” denilmişti.

Etiketler: / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ