$ DOLAR → Alış: 8,83 / Satış: 8,86
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

TEKNOLOJİYE YENİLİYORLAR

Bilindiği gibi günümüzde bazı meslekler tarihe karışıyor.

TEKNOLOJİYE YENİLİYORLAR
  • 20.02.2020
  • 247 kez okundu

Bilindiği gibi günümüzde bazı meslekler tarihe karışıyor. Teknoloji ilerleyince birçok meslekte unutulmaya yüz tutuyor. Geçmişte revaçta olan meslekler (sanatların) ustaları mesleklerini bırakınca bazı mesleklerde çırak bulmakta zor oluyor.

Teknolojiye yenilen meslekler arasına fotoğrafçılıkta katılıyor. Geride bıraktığımız yılların gözde meslekleri arasında gösterilen fotoğrafçı esnafının sayısı tüm Türkiye de olduğu gibi Tarsus’ta da günden güne azalıyor.

Geçmişte günlerde iklim haber gazetesi olarak ziyaretine gittiğimiz Tarsus fotoğrafçılar dernek başkanı  Cumali TAŞ mesleklerinin sorunları hakkında bazı görüşler bildirdi. ‘TAŞ’  yaptığı açıklamada “1982 yılında mesleğe başladığını, 2002 yılından beri fotoğraflar odası başkanlığına devam ettiğini, o zaman 67 olan fotoğrafçı esnafı sayısının şu an 40’a düştüğünü, mevcut üyelerinin de ekonomik sıkıntı çektiğini, çözüm üretmek için arayış içerisinde olduğunu, ehliyet ve kimlik için vesikalık işinin ve dış çekimleri sayesinde ayakta kalmaya çalıştıklarını, düğün salon çekimlerinde bedel ödemek zorunda olduklarını, sözün kısası “fotoğrafçılık mesleğinin teknolojiye yenildiğini”

Siyaset olarak objektif olduklarını, hiçbir siyasi parti saflarında bulunmadıklarını, oda olarak devletin tüm resmi görevli kişi ve kurumları ile sıcak ilişkileri olduğunu

Şu an kırtasiyeler,  çiçekçiler, yerel basın, matbaacılar, grafikçilerinde kendilerine bağlı olduklarını 200’e yakın üyeleri bulunduğunu, dernek üyelerini ziyaretlere devam ettiklerini, sorunlarını çözmeye çalıştıklarını kanun çerçeveleri kapsamında kredi konusunda da yardımcı olduklarını burada Tarsus için ne gerekirse oda olarak yapmaya hazır olduklarını” belirtti.

Etiketler:

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ