$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 25.06.2022
  • 42 kez okundu

Oğlu Yatağa Bağımlı Babanın

Motorunu Çaldılar

Tarsus’un Yenimahalle semtinde ikamet eden Serkan Tek, oğlu  Deniz Tek’in ırmakta boğulup felçli kalmasından sonra şimdi de hırsızların gazabına uğradı.

2 yıl önce oğlunun düştüğü ırmakta boğulma tehlikesi geçirip beynine oksijen gitmemesi nedeniyle felç kalıp yatağa bağımlı yaşamasından sonra   işinden ayrılan baba Serkan Tek, eşi Gülden hanımla birlikte hayatını oğulları Deniz’in iyileşmesi için çalmadık doktor kapısı bırakmadı. Oğullarını birçok doktora götürürler, ama bazı ameliyatlar olması ve zamana ihtiyaç vardır. Anne Gülden hanım bir bebek şefkatiyle 12 yaşına gelen oğluna bakmaya devam eder. Yemek yiyemeyen Deniz’i özel mamalarla beslemektedir.  Hasta bezi ile onu bir bebek gibi belemektedir. Evladının günden güne gözlerinin önünde erimesi, bir yana, maddi sıkıntı ayrı bir dert olmaktadır. Deniz bugün 12 yaşında bir delikanlı olması gerekirken, yaşadığı talihsiz kaza sonrasında yatağa bağımlı yaşamaktadır.  Belki yürüyemeyecektir ama, en azından tekerlekli sandalye ile annesi, babası onu gezdirebilecektir.

Bunlar yetmezmiş gibi önceki gün Tarsus Yenimahalle 4070 sk. no.2’deki evlerinin önünden eli ayağı olan motoru da çalınan Serkan Tek perişan oldu. Şimdi  Baba Serkan Tek oğlunun durumuna üzülürken birde hırsızların gazabına uğradığı için üzgün. Oğluna ve kendisine geçmiş olsun diyoruz.

0543 327 9731 – Yenimahalle 4070 sk. no.2 Tarsus

 

 

TARSUS MEDİCAL HASTANESİ DEVREDİLİYOR

Tarsus’ta faaliyet gösteren Özel Tarsus Medical Park Hastanesi, isim değişikliği ile sağlıkta yeniden var olacak.

Bir süre önce 30 Haziran 2022 tarihi itibariyle  kapanacağı açıklanan Medical Park Hastanesinin, kapanmaması ve faaliyetine devam etmesi için yeni birf ormül bulundu.

Tarsus Ekspres gazetesinin haberine göre Medical Park Hastanesinin, başka bir sağlık şirketine devredileceği ve adının da MMT  Özel Amerikan Hastanesi olacağı kaydedildi. Bu devir için Gaziantepli firma ile görüşmelerin sürdüğü ve  Medical Park Hastanesinin sahiplerinin binası kiralık olan hastanenin içindeki tıbbi cihazları yeni işletmeciye devretmek için anlaştığı öğrenildi.

 

 

TARSUS’TA KURBAN SATIŞ

VE KESİM YERLERİ BELLİ OLDU

Kurban kesecekler için kurban satış ve  ücretsiz kesim yerleri açıklandı.

İşte o liste ve adresler:

Kurban satış yerleri

1.Hürriyet mah. Aydoğanlar Petrol Yanı Tarsus

2.Ergenekon mahallesi Gazipaşa bulvarı Otoban ışıkları of road aylanı üstü Tarsus

  1. Gazipaşa mah. Gazipaşa bulvarı ile Mehmet Akif Ersoy caddesi kesişim noktasındaki boş alan
  2. 82 Evler mah. İbn Sina bulvarı Kuvayi Milliye parkı arkasındaki boş alan Tarsus

5.Belediye mezbahanesi için Tarsus

KURBAN KESİM YERLERİ

1-Tarsus mezbahanesi- Yunus Emre mah. Ulubatlı Hasan bulvarı Tarsus

2.Tarsus 1 Nolu mobil kesim yeri:  Bağlar mah. İtfaiye yanı kapalı semt pazarı içi

  1. Tarsus 2 Nolu mobil kesim yeri: Şehit ishak mah. Turkuaz semt pazarı
  2. Tarsus 3 Nolu mobil kesim yeri: 82 Evler mah. Kapalı semt pazarı
  3. Tarsus 4 Nolu mobil kesim yeri:  Gülek mahallesi Tarsus
  4. Tarsus 5 Nolu mobil kesim yeri: Yenice mah. Mezarlık Yolu Tarsus

 

 

TARSUS BELEDİYESİ TEMİZLİK

 PERSONELLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Tarsus Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan personeller çevre temizliği sırasında buldukları içinde para ve kimlik bulunan telefonu sahibine teslim ederek örnek bir davranış sergilediler.

Tarsus Belediyesi’nde temizlik personeli olarak görev yapan araç sürücüsü Mehmet Can Aygüloğlu, işçilerden Murat Sami Yalçın ve Durmuş Bodur, rutin olarak görev yaptıkları Kavaklı Mahallesi’ndeki bir sokakta, içerisinde para ve kimlik olan bir telefon buldular. Personeller, bulduğu telefonu mahallede araştırarak, sahibini tespit ettiler.  Vakit kaybetmeden telefonu sahibine teslim eden personeller örnek bir davranış sergileyerek mahallelilerden takdir topladılar.

 

‘’BÖYLESİNE DÜRÜST İNSANLARIN GÖREV YAPMASINDAN BÜYÜK BİR MUTLULUK DUYDUM’’

Telefon sahibi Salih Say ise teşekkür ederek, ”Telefonumu eksiksiz bir şekilde bana teslim ettiler. Tarsus Belediyesi’ne ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkürlerimi sunarken, böylesine dürüst insanların görev yapmasından büyük bir mutluluk duyuyorum. Çok memnun kaldım, Allah razı olsun” dedi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ise çalışma arkadaşlarının örnek davranışlarından dolayı teşekkür etti.

 

TARSUS’TA SU FATURALARI DA KABARDI

Son yıllarda elektrik  faturaları çok kabardı. Birde bugünlerde  su fiyatlarının kabarık geldiği yönünde serzenişler var.

Vatandaşlar bu konuda  dertli. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER’in de bu kabarık su faturaları konusuyla ilgilenmesi isteniyor.

Acaba yaz ayları gelince insanlar  çok fazla mı su kullanıyor da, faturalar bundan kabarık geliyor?

Vatandaşın beklentisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in bu işe bir el atması. Bize gelen  SORUNLARI  buradan dile getiriyoruz ve başkan SEÇER’in el atmasını bekliyoruz.

 

 

SİNEKLE MÜCADELE

Tarsus’ta kara sinek ve sivrisinekten şikayetler var. Bir de  “YAKAĞAN” adı verilen ve görünmeyen bir yaratık var. Bu mahlukattan insanlar şikayetçi. Bu konuyla Mersin Büyükşehir Belediyesi  Sağlık Daire başkanı ilgilenirse çok daha iyi olacak.

Bugünlerde Çamlıyayla’da yaz sezonu açıldı. Orada karasinek ve sivrisinek çok. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER bey bu konuda da halkımız sizden destek ve ilgi bekliyor.

Tarsus’ta ve Çamlıyayla’da bu konularla kim ilgilenecek bilmiyoruz.

 

 

 

YARENLİK’DEKİ İŞLER BAYRAMA BİTECEK

Yarenlik  alanında tadilat devam ediyor. Buradaki çalışmalarda yerlerdeki bozuk parkeler, karolar değiştiriliyor. Yeni oturma gurupları ve aydınlatma direkleri konuluyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı VAHAP SEÇER’in de  çalışmalara olumlu baktığı biliniyor. Yarenlik bölgesinde Tarsus halkına yaraşır büyük bir alan yapılıyor. Burası meydan mı olacak, yol mu olacak bilmiyoruz. Ancak vatandaş bu alanda yapılan işlerin gecikmesinden yana dertli. . Yarenlik alanını  yapan firmayı harekete geçirmek lazım.

Bu alanın en kısa zamanda açılması gerek.

 

 

SEÇER VE BAŞARIR TARSUS’TA

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Milletvekili Ali Mahir Başarır ile birlikte Yeşilyurt mahallesinde bulunan pazar yerinde esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi.

Ali Boltaç ‘’Pazarcı eve ekmek götürmek, vatandaş ise bir liranın hesabını yapmak zorunda..

Her iki tarafın da yükü sadece meyve ya da sebze değil.

Onların asıl yükleri, gelinen bu duruma duyarsız kalanlar ve umurunda olmayanlar..

Sabredin kıymetli yurttaşlarım!..

Güzel günler yakında.’’ Dedi.

 

TARSUS’TA 50 KİŞİLİK DEV ORKESTRA

EŞLİĞİNDE ALLEGRA ENSEMBLE

RÜZGÂRI ESTİ

Kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Tarsus Belediyesi, Tarsusluları sanatla buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Tarsus Belediyesi katkılarıyla, Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından İtalyanca anlamı “Neşeli Topluluk” olan “Allegra Ensemble” konseri 50 kişilik dev orkestra ile Saint Paul Meydanı’nda gerçekleştirildi.

 

Daha özgür, daha üretken, daha yaratıcı ve daha refah bir topluma ulaşmanın yolunun kültür ve sanattan geçtiğine” duyduğu inançla, sanatın çeşitli alanlarında yurttaşları buluşturan Tarsus Belediyesi, Tarsuslu sanatseverlere harika bir gece organize etti. Mersin Devlet ve Opera Balesi ve Allegra Ensemble’nin 50 kişilik dev orkestra eşliğinde sahne aldığı konser Saint Paul Meydanı’nda gerçekleştirildi. Yüzlerce Tarsuslunun katılım sağladığı konsere; Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Eşi Sembol Tarhan, Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Jorn Ottman ve beraberindeki heyet, Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuran Kurtuluş, Moda tasarımcısı Barbaros Şansal, Tarsus Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Reşit Tok, kent konseyi toplulukları, mahalle muhtarları ve çok sayıda sanatsever katılım sağladı.

MEYDAN TIKLIM TIKLIM DOLDU

Türk halk müziği ezgilerini klasik müzik ve caz ile harmanlayarak seslendiren, aynı zamanda dünya müziklerinden de örnekler sunan Mersin Devlet Opera ve Balesi ile Allegra Ensemble grubu Tarsus’ta renkli görüntüler oluşturdu. Soprano Mehlika Bilgin Karadeniz, 1. Keman’da Ümmiye Özdem, 2. Keman’da Şenzelita Aykanat, Viyola’da Melda Sak, Viyolonsel’de Hande Ulutaş, Flüt/Mandolin/Vokal’de Müjde Akden, Perküsyon’da Irmak Tokgöz ve Piyano’da Gülriz Tunca’nın olduğu, düzenlemelerini Osman İşmen’nin yaptığı konser türküler, tangolar, müzikaller, fadolar, şansonlar ve klasik caz parçaları klasik müzik enstrümanları ile çok sesli icra edildi.

 

 

TARSUS, SANATIN BAŞKENTİ OLACAK

Tarsus’ta Sahne alan sanatçılara teşekkür eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ‘’Tarsus’un güzel yaz gecesini muhteşem olağanüstü bir ekiple içimizi ısıtan, muhteşem bir müzik ziyafeti sunan Allegra Ensemble ve Mersin Devlet Opera ve Bale sanatçılarına canı gönülden teşekkür ediyorum. Mutluluktan şarkı söylemiyoruz, şarkı söyleyerek mutlu oluyoruz. On bin yıllık bir kentte, müzikle ve tarihle serzenişini harmanlayıp içimizi ısıttıkları için tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca kadın dayanışmasının, toplumdaki kadının gücünün pekiştiği özellikle özgürlükçü ve dayanılmaz direnişin mücadelesinin simgesi olarak her zaman onların yanında olduğumuzu Tarsus Belediyesi ve Tarsus halkı olarak tekrar tekrar vurguluyorum. Tüm misafirlerimize ve sahne alan sanatçılarımıza teşekkür ederim’’ dedi.

Modacı Barbaros Şansal,’’ Tarsus Anadolu coğrafyasında önemli bir niteliğe sahip, konseri ilk defa izleyeceğim. Ülkemizin çağdaş modern güzide kentlerinden bir tanesidir. Emeği geçenlere teşekkür ederim’’ dedi.

Konser, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın hediye takdimi ardından son buldu.

 

TARSUSTA CİNAYET

Tarsus Çağlayan’da  bir kişi evinde ölü bulundu. Şelale Bulvarı’ndaki bir evden silah sesi gelmesi üzerine vatandaşlar durumu polise bildirdi.Adrese gelen ekipler, Y.K’nin cesediyle karşılaştı.Baş ve sırt bölgesinde kurşun izine rastlanan ceset, olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için hastane morguna kaldırıldı.Evde 3 boş kovan tespit eden ekipler, şüpheli ölümle ilgili soruşturma başlattı.

 

 

TARSUS’TA SAĞANAK ETKİSİ

Tarsus’ta sağanak nedeniyle bazı dereler taştı.Cin Mahallesi’nde etkili olan yağışta dereler taştı, bazı tarım alanları zarar gördü.Muhtar İsmail Kıvrak, yaptığı açıklamada, sağanak nedeniyle bazı derelerin taştığını bazı noktalarda da toprak kayması oluştuğunu bildirdi.İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin hasar tespit çalışması yapacağı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

Tororslar’da Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
  Toroslar Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantısı, Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı.   Saygı...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   BELEDİYE MECLİSİ DÜN TOPLANDI Tarsus’ta 2023 Yılı Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı 3. Birleşimin 1. Oturumu dün yapıldı....
Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle Meclise Gelen Oto Galericiler Sitesi Yapılmasını İçeren Gündem Maddesi Tarsus Belediyesi Meclisinde Oy Çokluğu İle Reddedildi
Tarsus Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste, İçişleri Bakanlığı’nın, Cumhurbaşkanlığı’nın ve Ticaret Bakanlığı’nın ikinci el oto galericileri ilgilendiren...
Tarsus Belediyesi’nde En Düşük İşçi Maaşı “11 Bin 343 Tl” Oldu
Tarsus Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi süreci tamamlandı. Tarsus Belediyesi Türkiye genelinde toplu iş sözleşmesi konusunda en iyi çalışma şartlarını sunan...
Tororslar Belediyesi, 7. Tematik Kış Kampları Kapsamında Mersin’e Gelen Üniversiteli Gençleri Ağırladı
“Gençler, Mersin Şehitliği’ni ve Kuvayi Milliye Karargâhı’nı Ziyaret Etti”     Toroslar Belediyesi, Türkiye’nin dört bir yanından Mersin’e gelen Güzel...
İstanbul’da 3 Ülkenin Ardından Fransa Başkonsolosluğu da Güvenlik Gerekçesiyle Kapatıldı
İstanbul’da Hollanda, İngiltere ve Almanya’nın ardından Beyoğlu’nda bulunan Fransa Başkonsolosluğu da güvenlik gerekçesiyle geçici bir süreliğine kapatıldı. Pierre Loti Fransız...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   AKADEMİ DERNEĞİ’NDEN TARSUS TİCARET  BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ SEÇER’E ZİYARET Akademi Derneği Yönetimi, Tarsus Ticaret  Borsası Yönetim...
Toroslar’ın Yaylaları Beyaza Büründü
  “Toroslar’dan Kartpostallık Manzaralar”   Mersin’in merkez ilçesi Toroslar’ın yüksek kesimleri, kar yağışı ile beyaza büründü. Yaz aylarında yemyeşil doğasıyla...
Bakan Koca Bizzat Duyurdu! SMA’lı Çocuklara Umut Olacak Gelişme
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. SMA hastaları için solüsyon şeklindeki ilacın ruhsatlandırma aşamasına geldiğini...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   DOLANDIRICILIK YAPAN ŞÜPHELİ ŞAHISLAR SUÇÜSTÜ YAKALANDI Tarsus Şehit Kerim Mahallesinde bulunan  banka şubesinden 495.000,00 TL parayı  çekmek için...
Mustafa destici’nin babası Ali İhsan destici’nin Eskişehir’de vefat etti
Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici Eskişehir’de vefat etti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı, dostumuz Mustafa...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   TARSUS BELEDİYESİ’NDEN CEZAEVİ  KÜTÜPHANELERİ İÇİN 2 BİN 500 ADET KİTAP BAĞIŞLANDI Tarsus Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesi için  başlatılan...
Tarsus Belediyesi’nden Cezaevi Kütüphaneleri İçin 2 Bin 500 Adet Kitap Bağışlandı
Tarsus Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesi için başlatılan kampanyaya en büyük destek Tarsus Belediyesi’nden geldi. Kampanyaya Tarsus Belediyesi’nden toplamda 2 bin...
Toroslar Zabıtasından Semt Pazarlarında Hassas Terazi Uygulaması
  Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede kurulan semt pazarlarında fiyat etiketi ve hassas terazili denetim uygulaması yaptı. Vatandaşların alışverişlerinde...
Tarsus Belediyesi Okuma Salonları Son Bir Yılda 42 Bin 472 Vatandaşa Hizmet Etti
    BAŞKAN BOZDOĞAN;” OKUMAK AYDINLATIR, OKUMA SALONLARIMIZ İLE HER MAHALLEDE AYDINLANMAYA HİZMET EDİYORUZ”   Hayata geçirdiği öğrenci dostu uygulamalarla...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ