$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 24.06.2022
  • 44 kez okundu

Tarsus Belediyesi 60 Günde

21 Mahallenin Yolunu Asfaltladı

Tarsus Belediyesi, modern fiziki alt yapıyı oluşturmak ve vatandaşların yaşam kalitesine katkı sağlamak amacıyla Kurban Bayramı öncesi yol yapım çalışmalarına hız kazandırarak 60 günde 21 mahallenin yolunu asfaltladı.

 

Tarsus Belediyesi Fen İşleri ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından vatandaşların bayram öncesi konforunu sağlamak amacıyla kırsal mahalleler başta olmak üzere merkez mahalleler de de bayram öncesi asfalt çalışmaları sürdürülüyor. Ekipler bayram öncesi rekor bir süreye imza atarak, 60 günde Heleke, Bolatlı, Kayadibi, Sağlıklı, Kurbanlı, Sucular, İbrişim, Karadirlik, Büyükkösebalcı, Çevreli, Sıraköy, Çamtepe, Kızılçukur, Göçük, Çiftlik, Duatepe, Gözlükule, Taşobası, Kamberhöyüğü, Dedeler (Kirlik) ve Hacıhamzalı Mahallelerinde asfalt çalışmalarını kısa sürede tamamladı. Merkez mahallelerde yapılan çalışmaların yanı sıra kırsal mahallelerde de şehir merkezi standartlarını yakalamak amacıyla sezon başında planlanan yol bakım ve asfalt çalışmaları da tamamlandı. 60 günde toplam 21 mahallede yeni yollar vatandaşların hizmetine sunuldu. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine programlı olarak çalışmalarını sürdüren ekipler mevsim şartları uygun olduğu sürece asfaltlama çalışmalarına devam edecek.

 

BAŞKAN BOZDOĞAN: ‘’TARSUSLU HEMŞEHRİLERİMİZE HER ANLAMDA KONFORLU BİR YAŞAM SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’

Tarsus’ta yaşam kalitesinin her geçen gün arttırılması için çalışmalara büyük önem verdiklerini ifade Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Tarsus’a daha iyi hizmet için özverili bir şekilde çalışan ekiplerimiz, bayram öncesi vatandaşlarımızın sevdiklerine ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla 21 mahallede yollarda yenileme ile asfalt kaplama çalışmaları yaptılar. Programlı bir çalışma planını uygulayan Fen İşleri ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz kentimizin 21 mahallesinde asfalt çalışmalarını tamamladı.  Mevsim şartları el verdikçe de çalışmalarımız sürecek. Her çalışmamız Tarsus’ta yaşayan hemşehrilerimize her anlamda konforlu bir yaşam sağlamak için. Bu anlamda tüm faaliyet alanlarımızda kentimiz için en iyiyi hedefleyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.“ şeklinde konuştu.

 

TARSUS’A BAĞLI KARAKÜTÜK

MAHALLESİ SAKİNLERİ, BÜYÜKŞEHİR’İN

ÜCRETSİZ KUAFÖR VE BERBER

 HİZMETİNDEN FAYDALANDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetini sürdüren ücretsiz “Mobil Kuaför” aracı, birçok noktada vatandaşlara hizmete devam ediyor.

 

7’den 70’e her yaş grubundan kadın ve erkeğin faydalanabildiği Büyükşehir Belediyesi Mobil Kuaför aracı, bu kez de Tarsus’un kırsal mahalleleri arasında yer alan Karakütük Mahallesi sakinlerine hizmet verdi. ‘Yar Saçların Lüle Lüle’ sloganıyla hizmet veren Mobil Kuaför aracından vatandaşlar çok memnun kaldılar.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin oldukça beğeni toplayan projeleri arasında yer alan ve “Yar Saçların Lüle Lüle” sloganıyla yol alan “Mobil Kuaför” aracı, birçok noktada vatandaşlara hizmet vermeyi sürdürüyor.

 

7’den 70’e her yaş grubundan kadın ve erkeğin ücretsiz faydalandığı Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘Mobil Kuaför’ aracı, bu kez de Tarsus’un kırsal mahalleleri arasında yer alan Karakütük’e uğradı.

 

Bugüne kadar Tarsus’a bağlı 50’ye yakın mahallede hizmet veren ‘Mobil Kuaför’ aracında, kadın ve erkeklere özel ayrı ayrı bölümlerde hijyen kurallarına azami özen gösterilerek kuaförlük ve berberlik işlemleri hiçbir ücret almadan gerçekleştiriliyor. Çocukların da faydalandığı araçta hizmet gören herkese, ayrıca temizlik kitleri de armağan ediliyor.

 

Saç kesimi, saç boyası, tıraş, el ve ayak tırnak bakımı ile cilt bakımı yapılan ‘Mobil Kuaför’ araçları; berber veya kuaför olmayan yerleşim yerlerinde verdiği hizmetle, maddi yönden de vatandaşları büyük bir yükten kurtarıyor.

 

“Talep ettim, hemen cevap verdiler”

 

Karakütük Mahallesi Muhtarı Mehmet Çelik, özellikle yaş almış vatandaşların, kent merkezine berber veya kuaförlük hizmetleri için gidip gelirken zorlandıklarını belirterek, “Vahap Başkanıma, köyüm adına ve kendi şahsım adına hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çok güzel bir hizmet. Hizmetin büyüğü küçüğü olmaz. Köyüm buradan Tarsus’a 40 kilometre. Bazen yaşlılarımız gidemez. Talep ettim, köyümde yaşlılar var gelemez, tıraş olmaları için. Sağ olsunlar hemen cevap verdiler, geldiler. Ben de tıraş oldum, çok da güzel. Hizmetlerinden dolayı Vahap Başkanıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

“İlk defa köyümüzde böyle bir hizmet gördük. Gayet memnun kaldık”

 

‘Mobil Kuaför’ün hizmetlerinden faydalanan mahalle sakinlerinden Nurgül Yıldırım ise “Büyükşehir Belediyemizin bize vermiş olduğu, sunmuş olduğu bu hizmet için çok teşekkür ederiz; Vahap Seçer’e özellikle. Kuaför arkadaşlardan çok memnun kaldık. Ellerine sağlık, emeklerine sağlık. Köyümüzün böyle bir ihtiyacı vardı. Bunun için çok teşekkür ediyoruz. İlk defa köyümüzde böyle bir hizmet gördük. Gayet memnun kaldık” diye konuştu.

 

Bayram öncesinde güzel bir hizmet

 

Mahalle sakinlerinden Adil Köse de bayram öncesinde böyle bir hizmetin ayaklarına kadar gelmesinden dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade ederek, “Bu bayram arifesinde Başkanımızın, köyümüze gönderdiği berber hizmetinden dolayı O’na saygılarımı, sevgilerimi, teşekkürlerimi sunuyorum. Berber deyip geçmeyin, temizlik imandan gelir. Böyle bir hizmette bulunduğu için çok çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

TARSUS’TA KURBAN SATIŞ

VE KESİM YERLERİ BELLİ OLDU

Kurban kesecekler için kurban satış ve  ücretsiz kesim yerleri açıklandı.

İşte o liste ve adresler:

Kurban satış yerleri

1.Hürriyet mah. Aydoğanlar Petrol Yanı Tarsus

2.Ergenekon mahallesi Gazipaşa bulvarı Otoban ışıkları of road aylanı üstü Tarsus

  1. Gazipaşa mah. Gazipaşa bulvarı ile Mehmet Akif Ersoy caddesi kesişim noktasındaki boş alan
  2. 82 Evler mah. İbn Sina bulvarı Kuvayi Milliye parkı arkasındaki boş alan Tarsus

5.Belediye mezbahanesi için Tarsus

KURBAN KESİM YERLERİ

1-Tarsus mezbahanesi- Yunus Emre mah. Ulubatlı Hasan bulvarı Tarsus

2.Tarsus 1 Nolu mobil kesim yeri:  Bağlar mah. İtfaiye yanı kapalı semt pazarı içi

  1. Tarsus 2 Nolu mobil kesim yeri: Şehit ishak mah. Turkuaz semt pazarı
  2. Tarsus 3 Nolu mobil kesim yeri: 82 Evler mah. Kapalı semt pazarı
  3. Tarsus 4 Nolu mobil kesim yeri:  Gülek mahallesi Tarsus
  4. Tarsus 5 Nolu mobil kesim yeri: Yenice mah. Mezarlık Yolu Tarsus

 

 

KOCAMAZ,  KORONA OLDU

Mersin Büyükşehir eski belediye başkanı  ve İyi Parti GİK üyesi Burhanettin Kocamaz Korona oldu.

Kocamaz bunu sosyal  medya hesabından paylaştı.Açıklaması şöyle:

“Sevgili Dostlar, Kıymetli Dava ve Yol Arkadaşlarım,
Ve Çok Değerli Hemşehrilerim. Dün vücudumda biraz kırgınlık olduğunu ve o nedenle de dün mesaj yayınlayamadığımı belirtmiştim.

Yaşadığım ağrılı semptomlar nedeniyle yaptırdığım covid 19 testim maalesef pozitif çıktı.
Bir hafta süreyle Ankara’daki evimde karantinadayım.
Beş kez aşı yaptırmış bir kişi olarak yaşadığım bu acıları aşı yaptırmadan çekenlerin neler yaşadıklarını hayal bile edemiyorum. Rabbim hiç kimseye bu illeti yaşatmasın.Cümlemize sağlık sıhhat versin.”
Sağlık olmadan hiç bir şey olmuyor.
Kanuni Sultan Süleyman boşuna söylememiş;
“Halk için muteber bir nesne yok devlet gibi,
Olmaya devlet bir nefes sıhhat gibi”

Sevgili Dostlar,
Kıymetli Dava ve Yol Arkadaşlarım,
Ve Değerli Hemşehrilerim ;

Bildiğiniz gibi son on gündür Mersin’de idim.
Mersin merkez ve ilçelerinde birçok programa katıldım. Bu illeti nerede ve ne zaman kaptığımı bilmiyorum.” dedi.

 

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI

AYNURCAYA KONUK OLDU

İyi  Parti Tarsus ilçe başkanı Daniyel Mercan, Sevinç ile Aynurca’nın konuğu oldu. MEDYAD Basın merkezinden yayınlanan canlı yayında başkan Mercan, siyasi ve yerel konularda açıklamalarda bulundu. Her zaman bir erken genel seçime hazır olduklarını söyledi.

 

 

TARSUS’TA ÜZERİNE SICAK SU

DÖKÜLEN  ÇOCUK TEDAVİYE ALINDI.

Tarsus ‘ta dün  üzerine sıcak su dökülen 7 yaşındaki çocuk tedaviye alındı.İnköy Mahallesi’nde, ailesiyle misafirliğe giden G.K’nin (7) üzerine oyun oynadığı sırada ocakta bulunan sıcak su döküldü.Haber verilmesi üzerine adrese yönlendirilen 112 Acil Sağlık ekipleri, sırtında yanık oluşan G.K’yi Tarsus Devlet Hastanesine kaldırdı.G.K, buradaki müdahalenin ardından Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

 

 

TARSUS ESHAB-I KEHF TARIMSAL

KALKINMA KOOPERATİFİNİN

SEÇİMİ YAPILDI

Tarsus Eshab-ı Kehf Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin olağan genel kurulu yapıldı. Mevcut başkan

Mehmet Keven güven tazeleyerek yeniden kooperatif başkanı seçildi.

Dedeler köyündeki kooperatif binasında yapılan genel kurulda divan başkanlığını MENKOBİRLİK

başkanı Ömer Özcan yaptı.

 

 

SAMAN BALYALARI VE EV YANDI

Tarsus Yanıkkışlada, saman balyalarında çıkan ve iki eve sıçrayan yangın hasara yol açtı.Yanıkkışla Mahallesi’nde saman balyalarının depolandığı alanda bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Kısa sürede büyüyen yangın, depo yakınındaki iki eve de sıçradı.Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, yangını söndürdü.Evlerde hasara yol açan yangının çıkış sebebi araştırılıyor

 

BİNBAŞI İNANÇ MARIM İÇİN VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ.

Tarsus’ta görev yaparken Erzincan İl Jandarma Komutanlığı emrine atanan Tarsus İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İnanç Marım için veda yemeği düzenlendi.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Binbaşı Marım’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek başarı belgesi ile taltif etti. Veda yemeğine Tarsus Belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve diğer protokol mensupları da katıldı.

 

 

TARSUS’TA MUHTEŞEM KONSER

Saint Paul Meydanı’nda Allegra Ensemble ile Mersin Devlet Opera ve Balesi Konseri BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

Belediye başkanı Haluk Bozdoğan ‘’Tarsuslu sanatsever vatandaşlarımızı; Saint Paul Meydanı’nda Allegra Ensemble ile Mersin Devlet Opera ve Balesi Konseri’nde Dünya ve Türk müziği esintileri ile buluşturduk.

Kentimizde bu eşsiz müzik dinletilerini sunan misafir ettiğimiz sanatçılarımıza, Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğüne, meydanı tıklım tıklım dolduran tüm sanatsever hemşehrilerimize teşekkür ederiz.’’ Dedi.

 

 

 

 

 

 

Reklam
Mersinli Yurttaş: Taş Kaynatıp Yiyeceğiz, Az Kaldı. O Günlere Geldik Artık
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin’de esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Bir esnaf, “Nebati’nin gözlerine bakarsak çok iyidir, ışık...
Mersin İdman Yurdu 97 Yaşında!
BAŞKAN YILMAZ; “MERSİN İDMAN YURDU, KENTİMİZİN ORTAK DEĞERİDİR”   Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kentin takımı Mersin İdman Yurdu’nun...
Mersin’de Arkadaşı Denizde Boğulan Şahıs da Hastanede Hayatını Kaybetti
Mersin’de önceki gün denize giren 2 arkadaştan birinin hayatını kaybetmesinin ardından hastaneye kaldırılan diğer şahıs da yaşamını yitirdi. Mersin‘de önceki...
“Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar” Etkinliği İle Kırsal Mahallelerdeki Çocuklara Ulaşılıyor
“OYNAYA OYNAYA GELİN ÇOCUKLAR” ETKİNLİĞİ İLE KIRSAL MAHALLELERDEKİ ÇOCUKLARA ULAŞILIYOR   Tarsus Belediyesi çocuklara yönelik yürüttüğü projelerine bir yenisini daha...
Başkan Yılmaz’dan Personeline Yüzde 42 Zam
“Toroslar Belediyesinde En Düşük İşçi Maaşı 7 Bin 70 Tl Oldu”   Toroslar Belediyesinde yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile en...
Mersin’de Telefon Dolandırıcılığını Polisin Dikkati Önledi
Mersin’in Anamur ilçesinde bir vatandaşın, telefonla görüştüğü dolandırıcıların hesabına 30 bin lira gönderme girişimi olayı fark eden polis ekiplerince engellendi....
Erdemli’de Trafik Kazası: 2 Yaralı
Mersin’in Erdemli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Mersin‘in Erdemli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı....
Başkan Seçer, Mersin İdman Yurdu’nun 97. Kuruluş Coşkusunu Taraftarlarla Birlikte Yaşadı
“Mersin İdman Yurdu’na Siyaset Üstü Bir Anlayışla Sahip Çıkacağız” “İnşallah Bu Sezon Sonunda Yine Burada, Mersin İdman Yurdu’nun Şampiyonluk Kutlamasını...
Lime Cinsi Limonda Hasat Başladı: Kilosu 50 Lira
Türkiye’de sezonun ilk lime cinsi limonu hasadı Mersin’in Silifke ilçesinde yapıldı. Türkiye‘de sezonun ilk lime cinsi limonu hasadı Mersin‘in Silifke ilçesinde...
Mersin Büyükşehir Ekipleri, Şevket Sümer’deki Kaçak Hafriyatları Temizledi
Yerleşim Alanları Ortasında Kalan 51 Bin Metrekarelik Alan Temizlendi   Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Akdeniz...
Mersin Büyükşehir’in “Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim” Projesi Büyüyor
Anamur Ve Aydıncıklı Yetiştiricilere Toplam 100 Küçükbaş Hayvan Teslim Edildi Dağıtılan 100 Küçükbaşın 98’i Kendi Damızlıklarımızdan Oluşuyor “Aile Bütçemize Katkı...
Silahlı Kavgada ,Üç Kardeşten Biri Öldü, İkisi Yaralandı
Tarsus’ta  bir şahıs, daha önceden kavga ettiği kardeşlere pompalı tüfekle ateş açtı.  Tarsus’ta bir şahıs, daha önceden kavga ettiği kardeşlere pompalı tüfekle...
Tarsus’ta Neler Oldu
1999 YILI DEPREMİNİN YILDÖNÜMÜ 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıldönümünde maalesef korkumuz yine deprem.  İnşaat Mühendisleri Odası Tarsus temsilcisi Namık...
Hüda Par Mersin İl Başkanı Kurum Ve Ziyaretlerini Sürdürüyor
HÜDA PAR Mersin İl Başkanı Tahir UYSAL ve Başkan Yardımcılarından oluşan bir heyet, Mersin Orman Bölge Müdürlüğüne atanan Mustafa YALÇIN’a...
Hasadı Yapılan Karpuzları Belediye Halka Ücretsiz Dağıtacak
  -İLK HASADI BAŞKAN BOZDOĞAN YAPTI Tarsus Belediyesi’nin ata ve yerli tohum seferberliği kapsamında halka ücretsiz olarak dağıtılan fideler meyve...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ