$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 22.06.2022
  • 23 kez okundu

ŞELALE OTELİNİN YIKIMI

BUGÜN İHAYEYE ÇIKARILIYOR

Hurda karşılığı yıkılacak olan Tarsus Şelale Otelinin yıkım ihalesi bugün yapılacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi Otel binasının yıkımı için bugün saat 14.00’de ihaleye çıkıyor.

Bugün takvimler 22 Haziran 2022 tarihini gösteriyor. Bugün saat 14.00’de Tarsus Şelale Otelinin yıkım ihalesi  var. Mersin Büyükşehir Belediyesi Otel binasının yıkımı için  bugün saat 14.00’de ihaleye çıkacak ve daha sonra ihaleyi alana15 gün içinde yer teslimi yapılacak.İhaleyi alacak firma veya kuruluş ise 15 günden sonra yıkıma başlayacak. Yıkım işlemi için ihaleyi alan kişi yada kuruluşa 120 gün süre verilecek.

Yani Şelale Oteli 4-5 ay içinde yıkılmış olacak.

 

 

HAYVANCILIK BAKIMINDAN

HİJYEN KONULU KURS

Tarsus’ta Hayvancılık bakımından hijyen konulu kurs düzenlendi. Pazartesi günü başlayan kursu Tarsus  Süt Birliği, Halk Eğitim merkezi ve İlçe Tarım müdürlüğü ortaklaşa düzenliyor. Kursa 60 kursiyer katılıyor. Ziraat Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantının açılış törenine Süt birliği başkanı Danyal Avşar da katılarak bir konuşma yaptı. Kursu başarıyla tamamlayanlara Ziraat Bankası düşük faizli kredi verecek.

 

 

TARDOBDER’E EN GÜZEL HEDİYE

TARDOBDER Başkanı Ümran Yıldırım’a   üyelerden ilginç ve güzel bir hediye.. Duatepe Muhtari Kemal Arslan,  Azası Adnan Demir ile  TARDOBDER’i ziyaret edip Ata’mızın kıymetli hediyesini taktim ettiler.

Başkan Ümran Yıldırım “Kendilerine nazik ziyaretlerinden ve bu çok değerli hediyelerinden dolayı Şahsım, Yönetim Kurulum Ve Derneğim Adına Çok teşekkür Ediyorum.

Kemal Beye çalışmalarında başarı dileklerimizi iletiyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz…” dedi.

 

 

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, ÇAMLIYAYLA’DA

ASFALT DÖKÜMÜ ÖNCESİNDE YOL

DÜZENLEME ÇALIŞMASI YAPIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Çamlıyayla’da sathi asfalt dökümü öncesinde zemin düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor.

 

Geçtiğimiz yıl Çamlıyayla genelinde onlarca kilometrelik yol ağında sathi asfalt ve yol iyileştirme çalışması gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi yol yapım ve bakım ekipleri, ilçe de ulaşım kalitesini yükseltmişti.

 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte bu kez Çamlıyayla’nın Boztepe, Kesecik, Körmenlik mahallelerini bağlayan 16 kilometrelik grup yolunda asfalt dökümü öncesinde taş döşeme, yol tesviye ve düzenleme işlemini yerine getiriyor.

 

Söz konusu yol üzerinde önümüzde ki günlerde kombi araçlar vasıtasıyla sathi asfalt serim işlemi uygulanarak, güvenli geçiş imkanı sağlanmış olacak.

.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN MOBİL MUTFAK

TIR’I ÇAMLIYAYLA’DA HİZMET VERDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Vahap Seçer’in öncülüğünde yürüttüğü sosyal projeleri vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’nin öncülüğünde yürütülen sosyal projelerden biri olan ve aile bütçesine önemli katkı sağlayan Mahalle Mutfakları’nın mobil hali olan Mobil Mutfak Tırı, daha geniş kesimlere hizmet vermeyi sürdürüyor.

 

Dar gelirli yurttaşa 3.5 TL’ye 3 çeşit yemek sunan Mobil Mutfak Tırı, bu kez de Çamlıyayla İlçesinde kuruldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin usta aşçıları tarafından hijyen koşullarda pişirilerek paketlenen leziz yemekler, Çamlıyayla merkeze durak yapan Mobil Mutfak Tırından, vatandaşlara ulaştırıldı.

 

Havaların ısınmasıyla birlikte nüfus yoğunluğu yaşanan Çamlıyayla’da, yurttaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Mutfak Tırına ilgi gösterdiler.

 

 

HİCRET GÖK RESİM SERGİSİ AÇTI

Hicret Gök Resim Sergisi Tarsus Mehmet Bal Sanat Galerisinde açıldı. Açılışa Tarsus Ressamlar Derneği Başkanı Ümit Aslan ve Sanatseverler katıldılar. Sergi 30 Haziran tarihine kadar açık olacak..

 

 

TARSUS BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL

İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETİCİSİ HATİCE

KARATAŞ’TAN MERSİN ALZHEİMER

DERNEĞİ TARSUS GRUBU’NA ZİYARET

Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Yöneticisi Hatice Karataş Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde faaliyetlerini yürüten Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’na ‘Tanışma Ziyareti’nde bulundu.

‘Tanışma Ziyareti’, Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Yöneticisi Hatice Karataş’ın Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile birlikte Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nihat Çapar’ın selamını iletmesiyle başladı.

‘Tanışma Ziyareti’nde Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal Müdürlüğü Yöneticisi Hatice Karataş ve Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu tanıtıldı. Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu’nun Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi’nde yaptığı proje ve çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapıldı. Yapılması planlanan proje ve çalışmalarla ilgili istişare edildi. Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olunması gerektiğinin altı çizildi.

‘Tanışma Ziyareti’, öneri ve temennilerle son buldu.

 

 

TARSUSTA TERÖR OPERASYONU

Terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, esnafa zorla kepenk kapattırdığı, dağa çıkması için çocukları ikna etmeye çalıştığı, ölen örgüt mensuplarının cenaze işlemlerini organize ettiği ileri sürülen şüphelilere yönelik çalışma başlattı.

Ekipler, haklarında gözaltı kararı verilen 20 şüphelinin adreslerine özel harekat polislerinin desteğiyle “Şahmeran” adı verilen operasyon düzenledi.Baskın yapılan evlerin kapılarını koçbaşıyla kıran ekipler, sokak girişlerinde de önlem aldı, şüphelilerin evlerini aradı.

 

TARSUS İDMAN YURDUNDA

KONGRE TAMAM

TFF 2. ligde yer alan Tarsus İdman Yurdu’nun olağan genel kurulu dün yapıldı.

31 Mayıs’ta  çoğunluk bulunamadığı için ertelenen kongre dün akşam yapıldı.

Belediye Nikah salonunda yapılan kongrede mevcut yönetimde Ali İlk tekrar başkanlık  kabul etmediği için yeni bir liste ile seçime girildi. Yeni başkan  Hakan Yıldırım oldu.

 

BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ SAMAN YARDIMI

Tarsus Belediyesi kırsal kesimde bulunan küçük üreticilere destekleme çalışmaları ile birlikte belediyeye ait atıl arazileri de dönüştürerek yeniden tarıma kazandırıyor. Bu kapsamda Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından bu sezon yapılan hasatlar sonunda elde edilen 22 ton saman balyası Aliefendi, Karakütük, Kızılçukur, Çakırlı, İncirlikuyu, Gülek, Avadan, Kocaköy, Taşobası, Kamberhöyüğü, Bahçe, Kaleburcu, Baltalı, Girne, Köselerli ve Mantaş Mahallelerine ücretsiz olarak ulaştırıldı. Geçtiğimiz yıl elde ettiği balya samanı, küçük ölçekli hayvancıya hediye eden Tarsus Belediyesi, bu yıl da belediye arazilerinden elde edilen 22 ton balya samanı, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da hayvancılıkla uğraşan Tarsuslu üreticilere ücretsiz olarak dağıtılmaya başladı. Belediye ekipleri samanları çiftçilerin kapılarına kadar teslim ediyor ve böylece çiftçiler herhangi bir nakliye masrafı ödemek zorunda da kalmıyor. Bu çalışma sayesinde; yerli ve ata tohuma sahip çıkılırken, özellikle son günlerde fiyatı neredeyse yüzde 100 artan samanın temini konusunda da hayvancıların üzerinden önemli bir maddi yük alınmış oluyor. ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ Ücretsiz saman dağıtımı hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Bozdoğan, “Biz, Tarsus Belediyesi olarak üretmenin ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Elde ettiğimiz samanları kentimizde üreticilik yapan ihtiyaç sahibi hayvancı ve çiftçilerimize ücretsiz dağıtıyoruz. Üreticilerimizin her zaman yanındayız ” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ