$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 14.01.2022
  • 63 kez okundu

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUSTA YENİ YILIN İLK MUHTAR TOPLANTISI

2022 Yılı ilk Muhtarlar Toplantısı Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU başkanlığında Belediye Meclis Salonunda yapıldı.

Tarsus’ta görev yapan mahalle muhtarları ile kamu kurum ve kuruluş amirlerinin katıldığı toplantıda; 2021 yılı CİMER, AÇIK KAPI ve Kaymakamlık Özel Büroya yapılan müracaatlar, UYUMA, HAYDİ ve YEŞİL DEDEKTÖR Proje/ Uygulamaları, Tebligat Kanunu ve Mesleki Eğitim Merkezleri konularında bilgilendirmeler yapılıp muhtarların dilek ve şikayetleri dinlendi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUSLU PAŞANIN KAYINBABASI VEFAT ETTİ

Hemşehrimiz Jandarma İsth. Bşk. Tümg. Aykut TANRIVERDİ’nin kayınbabası Hüseyin YALVAÇ bugün vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 13 Ocak 2022 Perşembe günü  Tarsus Şehir Mezarlığı Camiinde kılınan öğle/cenaze namazını müteakip şehir mezarlığına defnedildi..

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Mekanı Cennet Olsun…

Taziye Tel.: Tümg. Aykut TANRIVERDİ

0530 662 04 29

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

KAYMAKAM GÖRME ENGELLİLELERLE BULUŞTU

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısı ile ArtıBir Kafede farkındalık etkinliği düzenlendi.

İlçe protokolü ve engelli dernekleri temsilcilerinin katıldığı etkinlikte katılımcılar bir süre göz bandı ile yemek yemeye çalışarak farkındalık oluşturup empati yaptılar.

Etkinlikte engelli derneklerinin duayen yöneticilerinden görme engelli Fikri TOPUZ’a da 50. yıl plaketi verildi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TİY 2. YARIDAN UMUTLU

TFF 2.  Lig Beyaz Grup Takımlarından Tarsus İdman Yurdu’nda İdari işlerden sorumlu 2. Başkan Muhammed Günkut,  Tarsus Basın Mensupları Derneğini ziyaret etti.

Muhammed Günkut,  BASIN DER’i ziyaretinde Nevzat Doğan ile görüştü. Günkut,  TİY Başkanı ve yönetim olarak uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi. Günkut: ”Transfer döneminde başkanımız Şahin Kırbıyık’ın  büyük fedakarlıkları ve direktifleri ile  hocamızın da görüşleri doğrultusunda takımımızı güçlendiriyoruz’’ dedi.

BASIN-DER 2. Başkanı Nevzat Doğan’da gelecek hafta  başlayacak 2. yarı maçlarında Tarsus İdman Yurdu’na başarılar diledi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

Büyükşehir, vatandaşların yaralarını sarıyor Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşlara hizmet sunmaya devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, Tarsus’ta geçtiğimiz aylarda çıkan yangınlar nedeniyle mağduriyet yaşayan 3 aileye daha eşya desteği verdi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi, yangın mağduru dar gelirli ailelerin evini bakım-onarım çalışmalarıyla yenileyip eşya desteğinde bulunuyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında 2021 yılı içerisinde yangından dolayı mağduriyet yaşayan Tarsus’ta 23, Çamlıyayla’da ise bir aileye eşya desteğinde bulunuldu. Büyükşehir ekipleri, yine yangın nedeniyle sıkıntı yaşayan 4 aileye de tadilat konusunda yardımcı oldu.

 

Büyükşehir ekipleri, son olarak geçtiğimiz aylarda çıkan yangınlar nedeniyle sıkıntı yaşayan Tarsus ilçesi Mithatpaşa, Anıt ve Fahrettinpaşa Mahallelerinde yaşayan 3 aileye; ihtiyaç durumlarına göre, çekyat, bazalı
yatak, buzdolabı, çamaşır makinası ve fırınlı ocak teslimatını gerçekleştirdi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUSTA LGS DENEME SINAVI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği yaratabilmek için dezavantajlı bölgelerde açtığı kurs merkezlerinde, kaliteli eğitimin yanı sıra deneme sınavlarıyla da öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olunuyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde geçtiğimiz günlerde Tarsus’ta Mithatpaşa Mahallesi Şehitler Caddesi üzerinde açılan LGS’ye yönelik Mithatpaşa Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde, deneme sınavları da düzenleniyor.

Yıl sonuna kadar tüm derslerin birebir anlatımı, rehberlik hizmetleri ve aile ziyaretlerinin de gerçekleştirildiği Mithatpaşa Kurs Merkezi’nde, tecrübeli eğitim kadrosu, öğrencilerin geleceklerine ışık tutabilmek için çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi Mithatpaşa Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Sorumlusu Aycan Uçar, program dahilinde derslerin düzenli şekilde sürdüğünü ve öğrencilerin eksiklerini belirleyebilmek adına sık sık deneme sınavları yapmaya başladıklarını söyledi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÇAMLIYAYLA’DA KİLİTLİ PARKE TAŞI DÖŞEME ÇALIŞMASI

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanında ki dört bir noktada altyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yayla turizmi açısından bölgenin cazibe merkezleri arasında yer alan Çamlıyayla’da, kilitli parke taş döşeme çalışmalarını hızlandırdı.

 

Geride kalan yaz aylarında Çamlıyayla genelinde onlarca kilometrelik yol ağında sathi asfalt kaplama ve yol iyileştirme çalışması uygulayarak ulaşımı kolay yapılır hale getiren Büyükşehir Belediyesi, kış aylarının gelmesiyle birlikte bünyesinde kurduğu ekiple, bazı noktalarda kilitli parke taşı döşeme faaliyetleri de yürütüyor.

 

Altyapı maliyetlerini asgari düzeye indirerek, daha geniş alanlara hizmet götürebilmek için çalışmalar gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çamlıyayla’nın Korucak Mahallesi’nde uyguladığı kilitli parke döşeme işlemini, tamamen kendi personelleriyle yerine getiriyor. Yolların tertemiz hale getirildiği çalışmalara, kadın personellerde destek oluyor.

 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, program dahilinde Çamlıyayla’nın birçok noktasında daha kilitli parke taşı döşeme işlemini sürdürecek.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS GÜCÜ OYUNCUSU SINAN

GÜÇLÜ PROFESYONEL KULÜPLERİN GÖZDESİ

Tarsus Gücü Spor Kulübü süper amatör kümede mücadele ederken kanat oyununcusu Sinan Güçlü’ herkesin gözdesi oldu.

Tarsus Gücünde transferin en gözde oyuncusu  Sinan Güçlü oldu.Basın sözcüsü Remzican Bostan yaptığı açıklamada Sinan’ın bazı profesyonel takımlarla  süper amatör ve bal liginden birçok takımdan teklif aldığını  söyledi.

Hatta ilimizdeki profesyonel takımların takip ettiği öğrenildi.. Bostan, ”Genç futbolcular ile şu pandemi döneminde takımımızı yukarılara taşıyıp sporcularımızı profesyonel vitrine çıkarmayı arzuluyoruz”dedi

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası’nda Kaplan Kiltaş’a güven oyu

Tarsus Madeni Sanatkarlar Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında Kaplan Kiltaş ve ekibi üyelerinin verdiği güven oyu ile bir dönem için daha vize aldı.

 

Tarsus Şoförler Odası toplantı salonunda yapılan genel kurula Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Tarsus Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Tarsus Bakkallar Ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Başkanı İsmet Erdoğan, Tarsus Seyyar Sabit Tuhafiyeciler Ve Züccaciyeciler Odası Başkanı Hüseyin Özkır,Tarsus Kunduracılar Odası Başkanı Ersin Deveci Tarsus Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Briketçiler Odası Başkanı Erdal Turgut, Lokantacılar Odası Başkanı Ali Tavman, Kahveciler Odası Başkanı Halil Şekerci, Mersin Berberler Ve Kuaförler Odası Başkanı Doğan Gündüz, Tarsus Tenekeciler Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Mersin Kasaplar Odası Başkanı Erdal Pekmez Tarsus Marangozlar Ve Mobilyacılar Odası Başkanı Doğan Kocabaş Tarsus 1 Nolu EKK Başkanı Mahmut Şahin, Tarsus 2 Nolu EKK Başkanı Bektaş Aslan, sivil toplum kuruluş yöneticileri, meclis üyeleri ve oda üyeleri katılım gösterdi.

 

Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, getirilirken, Erdoğan Yalçın, Cumali Taş, Duran Şen, Mahmut Şahin divan heyeti olarak yer aldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, oda başkanı Kaplan Kiltaş tarafından açılış konuşması yapıldı. Oadının geçmiş dönem çalışma ve hesap raporları ile denetim kurulu raporlarının okunup oy birilğiyle kabul edildiği genel kurulda, daha sonra ise gelecek dönem çalışma ve hesap raporları ile tahmini bütçe okunarak oylamaya sunuldu ve raporlar oy birliğiyle kabul gördü.

 

Tek liste halinde gidilen seçimlerde Kaplan Kiltaş ve ekibi üyelerinden aldığı güven oyu ile bir hizmet dönemi için daha iş başına getirildi. Kaplan Kiltaş Başkanılğındaki Tarsus Madeni Sanatkarlar OdasıHayri Başlı, Nihat Dikici, Alpaslan Kent, Ali Esimek, Ahmet Yücel Temizkan, Ahmet Uğuz, Mustafa Ulusoy, Şefik Genç yönetim kuruluna seçilirken, Denetim Kuruluna ise Selim Tuncer, Yusuf Çopur ve Süleyman Bostan getirildi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUSTA SAHTE EURO

Tarsus ‘ta bir iş yerindeki aramada sahte 500’lük banknotlar halinde toplam 23 bin euro ele geçirildi, 1 şüpheli gözaltına alındı

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

Tororslar’da Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
  Toroslar Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantısı, Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı.   Saygı...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   BELEDİYE MECLİSİ DÜN TOPLANDI Tarsus’ta 2023 Yılı Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı 3. Birleşimin 1. Oturumu dün yapıldı....
Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle Meclise Gelen Oto Galericiler Sitesi Yapılmasını İçeren Gündem Maddesi Tarsus Belediyesi Meclisinde Oy Çokluğu İle Reddedildi
Tarsus Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste, İçişleri Bakanlığı’nın, Cumhurbaşkanlığı’nın ve Ticaret Bakanlığı’nın ikinci el oto galericileri ilgilendiren...
Tarsus Belediyesi’nde En Düşük İşçi Maaşı “11 Bin 343 Tl” Oldu
Tarsus Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi süreci tamamlandı. Tarsus Belediyesi Türkiye genelinde toplu iş sözleşmesi konusunda en iyi çalışma şartlarını sunan...
Tororslar Belediyesi, 7. Tematik Kış Kampları Kapsamında Mersin’e Gelen Üniversiteli Gençleri Ağırladı
“Gençler, Mersin Şehitliği’ni ve Kuvayi Milliye Karargâhı’nı Ziyaret Etti”     Toroslar Belediyesi, Türkiye’nin dört bir yanından Mersin’e gelen Güzel...
İstanbul’da 3 Ülkenin Ardından Fransa Başkonsolosluğu da Güvenlik Gerekçesiyle Kapatıldı
İstanbul’da Hollanda, İngiltere ve Almanya’nın ardından Beyoğlu’nda bulunan Fransa Başkonsolosluğu da güvenlik gerekçesiyle geçici bir süreliğine kapatıldı. Pierre Loti Fransız...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   AKADEMİ DERNEĞİ’NDEN TARSUS TİCARET  BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ SEÇER’E ZİYARET Akademi Derneği Yönetimi, Tarsus Ticaret  Borsası Yönetim...
Toroslar’ın Yaylaları Beyaza Büründü
  “Toroslar’dan Kartpostallık Manzaralar”   Mersin’in merkez ilçesi Toroslar’ın yüksek kesimleri, kar yağışı ile beyaza büründü. Yaz aylarında yemyeşil doğasıyla...
Bakan Koca Bizzat Duyurdu! SMA’lı Çocuklara Umut Olacak Gelişme
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. SMA hastaları için solüsyon şeklindeki ilacın ruhsatlandırma aşamasına geldiğini...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   DOLANDIRICILIK YAPAN ŞÜPHELİ ŞAHISLAR SUÇÜSTÜ YAKALANDI Tarsus Şehit Kerim Mahallesinde bulunan  banka şubesinden 495.000,00 TL parayı  çekmek için...
Mustafa destici’nin babası Ali İhsan destici’nin Eskişehir’de vefat etti
Mustafa Destici’nin babası Ali İhsan Destici Eskişehir’de vefat etti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı, dostumuz Mustafa...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   TARSUS BELEDİYESİ’NDEN CEZAEVİ  KÜTÜPHANELERİ İÇİN 2 BİN 500 ADET KİTAP BAĞIŞLANDI Tarsus Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesi için  başlatılan...
Tarsus Belediyesi’nden Cezaevi Kütüphaneleri İçin 2 Bin 500 Adet Kitap Bağışlandı
Tarsus Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesi için başlatılan kampanyaya en büyük destek Tarsus Belediyesi’nden geldi. Kampanyaya Tarsus Belediyesi’nden toplamda 2 bin...
Toroslar Zabıtasından Semt Pazarlarında Hassas Terazi Uygulaması
  Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede kurulan semt pazarlarında fiyat etiketi ve hassas terazili denetim uygulaması yaptı. Vatandaşların alışverişlerinde...
Tarsus Belediyesi Okuma Salonları Son Bir Yılda 42 Bin 472 Vatandaşa Hizmet Etti
    BAŞKAN BOZDOĞAN;” OKUMAK AYDINLATIR, OKUMA SALONLARIMIZ İLE HER MAHALLEDE AYDINLANMAYA HİZMET EDİYORUZ”   Hayata geçirdiği öğrenci dostu uygulamalarla...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ