$ DOLAR → Alış: 18,61 / Satış: 18,68
€ EURO → Alış: 19,65 / Satış: 19,73

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 03.01.2022
  • 47 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BÜYÜKŞEHİR, MERSİN’İN 100. KURTULUŞ

 YILINI ETKİNLİKLERİNE TARSUSLU

KUVAYİ MİLLİYECİLERDE KATILIYOR

Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını Forum AVM yanında kurulan Yenişehir Etkinlik Alanı’nda kutlayacak. 8 gün boyunca sürecek ve birbirinden farklı müzik dinletileri, performanslar ve söyleşilerle renklenecek. Kurtuluş Haftası Kutlamaları etkinliği 2-9 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in kurtuluşunun 100. yılını Forum AVM yanında kurduğu Yenişehir Etkinlik Alanı’nda düzenleyeceği söyleşiler ve müzik dinletileri ile kutlayacak. Kurtuluş Haftası Kutlamaları etkinliği 2-9 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinlik Alanı programı Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında detaylı olarak paylaşıldı.

Etkinliğin ilk günü sergi açılışı ile başlayacak

Etkinlik, 2 Ocak’ta ‘Milli Mücadele’, ‘Yüzyıl’ ve ‘Mersin’in Hafızası’ sergilerinin açılışı ile başlayacak. 8 gün sürecek etkinlik boyunca edebiyatçı, tarihçi, akademisyen ve yazarlar tarafından söyleşiler gerçekleştirilecek. Ayrıca performanslar ve çeşitli deneyim alanları da Yenişehir Etkinlik Alanı’nda Mersinlilerle buluşacak.

Birbirinden değerli isimler Mersin tarihi üzerine söyleşi yapacak

Sinan Meydan, Ataol Behramoğlu, Nebil Özgentürk, Sunay Akın, Ümit Alan, Ateş İlyas Başsoy, Özlem Gürses, Barış İnce, Haydar Ergülen, Ot Dergisi yazarlarından Murat Menteş, Revhat Arslan, Ali Lidar, Kutub Şimşek, Ömür Üzel gibi isimlerin konuk olacağı etkinlikte; akademisyenler, tarihçi ve yazarlar Mersin’in önemli isimlerinin katılımıyla Mersin tarihi, kültür ve sanatı üzerine söyleşiler gerçekleştirecek.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

MERSİN’İN VİZYON PROJESİ METRONUN TEMELİ 3 OCAK’TA ATILIYOR

 

MERSİN’İN KURTULUŞUNUN 100. YILINDA TARİHİ PROJE METRONUN TEMELİ ATILIYOR

 

BAŞKAN SEÇER, TÜM MERSİNLİLERİ TEMEL ATMA TÖRENİNE DAVET ETTİ

 

Mersin’in 100 yıllık özlemi olan metronun temeli Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında atılıyor. 3 Ocak Pazartesi günü saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda Başkan Vahap Seçer’in ev sahipliğinde gerçekleşecek törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılacak. Başkan Seçer, Mersin’in tarihi vizyon projesi olan Metro rojesinin temel atma törenine tüm Mersinlileri davet ederek, “Tüm halkımızla beraber 3 Ocak’ta saat 15.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda Mersin Metrosu’nun temelini atacağız. Tüm hemşehrilerimi bu özel ve anlamlı günde birlikte olmaya davet ediyorum” dedi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

ÖĞRENCİLER “J”  HARFİNİ

JANDARMADAN ÖĞRENDİLER

..

Tarsus’ta  bir ilkokulun birinci sınıf öğrencileri alfabenin harflerini öğrenirken ilginç bir yardımlaşma ile “J” harfini öğrendiler.

Müdürlüğünü Kazım Kayhan Yıldırım’ın yaptığı Tarsus Şehit İshak ilkokulu’nda birinci sınıf öğretmenlerinden Nalan Galıtekin, kendi görev yaptığı 1-C sınıfı öğrencilerine alfabenin tüm harflerini öğretti. Bunu yaparken  de “J” harfini iyi öğrenmeleri ve belleklerinde kalması için ilginç bir yöntem denedi. Nalan öğretmen  “J” harfini öğretirken Tarsus Jandarmasından destek istedi. Tarsus İlçe Jandarma komutanlığında görevli Jandarma Kıdemli Başçavuş İlker Yıldırım, eğitime destek vermek adına  Tarsus Şehit İshak ilkokulu’nda birinci sınıf öğrencilerine “J” harfinin Jandarma kelimesinin ilk harfi olduğunu anlattı. Jandarmayı tanıtıp görevleri hakkında bilgi verdi. bunu yaparken de slayt gösterisi sundu,ayrıca çocuklara J harfinin yer aldığı çizgi film izletildi. 1-C sınıfından sonra aynı okulun toplam 9 birinci sınıf şubesindeki mini  mini öğrencilere  aynı bilgiler verildi. Toplamda Şehit İshak ilkokulu’ndaki 9 birinci sınıfta öğrenim gören 300’ün üzerindeki öğrenci hem “J” harfini, hem de Jandarmayı  tanıdı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

MERSİN’DE ‘KURTULUŞ

HAFTASI KUTLAMALARI’ BAŞLADI

Başkan Seçer, Mersin’in kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı’nın açılışını gerçekleştirdi.3 Ocak’ta Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı ile Mersin Metrosu’nun temel atma töreninin coşkusunu bir arada yaşayacaklarını söyleyen Başkan Seçer,“Halkımızla, on binlerle beraber Mersin Metrosu’nun temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Mersin’de raylı sistemler dönemini başlatacağız. Tüm Mersinli hemşehrilerimi bekliyorum”dedi.

Seçer, açılışını gerçekleştirdikleri Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı’na vatandaşları davet ederken, özellikle de ailelere seslenerek, “Çocuklarımızın elinden tutalım, bu etkinlik alanına getirelim. Burada Mersin’in tarihini görsünler” diye konuştu.

Kendi vizyonunun ve hayallerinin gençlerin vizyonu ve hayalleriyle örtüştüğünden de söz eden Seçer,“Benim hayallerim Mersin’e sığmıyor. Gençlerimizle beraber cennet vatanımızı çok daha aydınlık günlere hep beraber taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’in kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı’nın açılışını gerçekleştirdi.Başkan Seçer, 3 Ocak’ta Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılındaMersin Metrosu’nun temel atma törenini gerçekleştireceklerini söyleyerek;“Tüm Mersinli hemşehrilerimi bekliyorum” dedi.Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı’na vatandaşları davet ederek, özellikle de ailelere seslenen Başkan Seçer, “Çocuklarımızın elinden tutalım, bu etkinlik alanına getirelim” dedi.

Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı Buluşmaları 2-9 Ocak tarihlerinde devam edecek.GMK Bulvarı’nda Forum AVM yanında yer alan Etkinlik Alanı’nda  ‘Milli Mücadele, Yüzyıl ve Mersin’in Hafızası Sergileri’ yer alırken, ünlü edebiyatçı, akademisyen ve yazarlarla söyleşiler gerçekleştirilecek. Ayrıca performanslar ve çeşitli deneyim alanları da Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı’nda Mersinlileri bekliyor.

Seçer: “Mersin, yönü hep Batı’ya dönük bir kenttir”

Etkinlik Alanı’nın açılışına; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, CHP Parti Meclisi Üyesi Emre Yılmaz, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Demokrat Parti Mersin İl Başkanı Hasan Şıhman, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Mersinli katıldı.

Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı’nın açılışında konuşan Başkan Seçer, 2022 yılının, 2021 yılından çok daha güzel olacağına inandığını ve umut ettiğini belirtti. Mersin’in düşman işgalinden kurtuluş mücadelesinin gerçekleştiği yılları anımsatarak konuşmasını sürdüren Başkan Seçer, “Önemle andığımız, övünçle kutladığımız gün Mersin’in Fransız işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü. Bir asır. 3 Ocak günü Mersin’in sadece Fransızlar’dan kurtuluşunun değil, aslında tüm ülkeyi ilgilendiren Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun kilometre taşlarının döşenmeye başlandığı gündür” dedi. Seçer, Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nde Mersin’de yaşanan tarihi süreçten de bahsetti.

Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nde önemli bir yeri olan Mersin’in çağdaş bir kent olduğunu belirten Başkan Seçer, “Mersin; yönü hep Batı’ya dönük bir kenttir, aydın bir kenttir, çağdaş bir kenttir, atılımcı bir kenttir, Atatürkçü, devrimci bir kenttir. Daha 1950’li yıllarda Mersin’de modern yaşam sürüyordu. Cumhuriyet’in ilk dönemleri; insanlar azimli, şevkli, insanların enerjisi var. Çünkü bir liderleri var; Mustafa Kemal Atatürk. Onun gösterdiği yolda emin adımlarla yürüdü o insanlar” diye konuştu.

“Biz vizyoner belediyeciliği hayata geçirmeye geldik”

Seçer, göçlerle büyüyen Mersin’de, kendilerine ayrılan 2 milyon tutarındaki kaynakla 2 milyon 400 bin nüfusa hizmet ettiklerini belirtirken, pandemi döneminde ve son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar içerisinde hizmetleri ile sosyal belediyecilik destanı yazdıklarını vurguladı. Vizyoner belediyeciliği hayata geçirdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Biz vizyoner belediyeciliği hayata geçireceğiz diye geldik. İşte yarın 3 Ocak 100. kurtuluş yıl dönümümüz ama Mersin’de de raylı sistemler döneminin başladığı gün olacak. Yarın bizim için çok önemli, çok değerli bir gün. Yarın sabah saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda olacağız vatandaşlarımızla beraber. Hep beraber kurtuluş gününü, o milli günün onurunu, şerefini yaşayacağız.Herkes bu ülkeye sahip çıksın. Herkesin bu ülke üzerinde hakkı var. Ülkemin de her vatandaşımdan beklentisi var. Kimse bu memleketi, toplumu ötekileştirmesin. Kimse bizden daha milliyetçi değil. Bunu duymayan kulaklar duysun. Kimse bu memleketi, bu vatanı bizden daha çok sevmiyor. Bunu duymayan kulaklar duysun, mühürlü kalpler hissetsin. Buradan haykırıyorum. Biz ülkemizi, vatanımızı seviyoruz. Onun için Mustafa Kemal’in izinden yürüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“On binlerle beraber Mersin Metrosu’nun temel atma töreni gerçekleştireceğiz”

Seçer, 3 Ocak’ın Mersin için çok önemli bir gün olduğunu ve bu önemli günde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le Mersin Metrosu’nun temel atma törenini gerçekleştireceklerini belirterek,“Orada halkımızla, on binlerle beraber Mersin Metrosu’nun temel atma töreni gerçekleştireceğiz. Mersin’de raylı sistemler dönemini başlatacağız. Benim hayallerim Mersin’e sığmıyor. Benim vizyonum, benim hayallerim gençlerimizin vizyonuyla, hayalleriyle örtüşüyor. Gençlerimizle beraber önce şehrimizi ama ülkemizi,Türkiyemizi cennet vatanımızı çok daha aydınlık günlere hep beraber taşıyacağız. Buna canı yürekten inanıyorum” dedi.

“Çocuklarımızın elinden tutalım, bu etkinlik alanına getirelim”

Açılışını gerçekleştirecekleri Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek etkinlikleri anlatarak tüm Mersinlileri davet eden Başkan Seçer, “Mersin’in tarihini gezeceksiniz. Çok güzel bir çalışma. Yüzyıl Mersin tarihini, mücadele yıllarını göreceğiz. Resimleriyle, objeleriyle, filmleriyle, muazzam bir gösteri izleyeceğiz. Yine Türkiyemizde edebiyatçı, şair, düşünür çok değerli kültür insanları, sanat insanları 9 Ocak’a kadar burada yurttaşlarımızla sohbet edecekler, birikimlerini aktaracaklar. Geçmişini bilemeyen milletler geleceğini şekillendiremez. Özellikle ailelerimizden şunu istiyorum; çocuklarımıza nereden geldiğimizi göstermeliyiz, tarihimizi öğretmeliyiz. İşte Mersin Büyükşehir Belediyesi bu muazzam ortamı sağlıyor. Mersinli hemşehrilerimi davet ediyorum. Ailelerimizden şunu istiyorum; çocuklarımızın elinden tutalım, bu etkinlik alanına getirelim. Burada Mersin’in tarihini görsünler. Bu cennet vatan nasıl kendilerine miras bırakılmış görsünler. Onlarda bir farkındalık oluştursunlar”  diye konuştu.

Seçer son olarak Mersin’in 100. yıl kurtuluş coşkusuna ve metronun temel atma törenine vatandaşları davet ederek, “Yarın sabah 09.00’da Cumhuriyet Alanı’nda 3 Ocak coşkusunu hep beraber kutlayacağız. Öğlenden sonra yine aynı yerde Cumhuriyet Alanı’nda saat 15.00’te Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in onurlandıracağı temel atma törenine tüm Mersinli hemşehrilerimi bekliyorum”dedi.

Başarır: “Eğer hizmet görmek istiyorlarsa Mersin’e baksınlar”

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, metronun temelinin atılacak olmasından dolayı onurlu ve gururlu olduklarını ifade ederken,“3 Ocak bizim için bir onur günü. Ama yarın da başka bir onuru daha yaşayacağız. Tüm Mersinliler Cumhuriyet Alanı’nda olmalı. Çünkü ilk kez Mersin’imize metro geliyor. Hani hizmet diyorlar ya, eğer hizmet görmek istiyorlarsa Mersin’e baksınlar, Sayın Belediye Başkanımıza baksınlar, belediye başkanlarımıza baksınlar. Emek nedir, dürüstlük nedir, halka dokunmak nedir Mersin’de görsünler” dedi.

Gökçel: “ Metro bir gururdur. Bu gurur bütün Mersinlilerindir”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin’in kurtuluşunun 100. yılının vetemeli atılacak metronun kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef koyduğu o muasır medeniyetler çizgisi; burada, Mersin’de, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in asrın projesi olan metro inşaatının temel atma töreni işte o muasır medeniyet çizgisinde bir ilktir, bir temeldir. Ben burada sizlerin de huzurunda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı canı yürekten kutluyorum. Bir gururdur metro. Bu gurur aslında bütün Mersinlilerindir, bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınındır.”

Antmen: “Mersin bir marka kent olarak Başkanımız Vahap Seçer’le yıldız gibi parlıyor”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin’in 100 yıl önce düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını gururla kutladıklarını söylerken, kutlamaların metro temel atma töreni ile taçlanacağını sözlerine ekleyerek;“100 yıllık Mersin’in bir düşü vardı. O 100 yıllık düş yarın atılacak temelle metro inşaatında taçlanacak. Mersin çok güzel bir kent ve sosyal belediyecilik anlamında çok güzel şeyler yapılıyor. Mersin bir marka kenti olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’le yıldız gibi parlıyor. Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutlarken, her şey gönlünüzce olsun. Güzel bir 2022 olsun” ifadelerini kullandı.

Yılmaz: “Katılımcı belediyecilik noktasında yaratılan katma değerden gençler olarak çok mutluyuz”

CHP Parti Meclisi Üyesi Emre Yılmaz da 3 Ocak’ın önemine değinen bir konuşma yaptı. Yılmaz,“Bizler belki yeni bir kuşağız. Ben 89 doğumluyum. 30’lu yaşların henüz başındayım. Geçmişte 1919’la başlayan hikâye 68 kuşağı ile devam etti ama bugün bambaşka bir kuşak var ve o kuşağı yakalayabilen ve bu yenilikle birlikte bunu sürdürülebilir hale getiren bir anlayışla Mersin yönetiliyor. Biz o yüzden çok mutluyuz. Katılımcı belediyecilik noktasında yaratılan bu katma değerden gençler olarak çok mutluyuz” diye konuştu.

Aktay: “100 yıl önce Mersin’i işgalden kurtaran güç yine dimdik ayaktadır”

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, örgütlü bir halkın karşısında emperyalizmin kaybetmeye mahkûm olduğundan bahsederek,“100 yıl önce Mersin’i işgalden kurtaran güç, yine dimdik ayaktadır. Bugün de dimdik ayaktadır. O güç Anadolu’nun birlik ve bütünlüğünden, kardeşliğinden doğan güçtür. O güç halkın egemenliğine, milleti, milli iradenin gücüdür” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Seçer ve protokol üyeleri tarafından Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı’nın açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra Başkan Seçer ve protokol üyeleri Milli Mücadele, Yüzyıl ve Mersin’in Hafızası Sergileri’ni gezdi. Başkan Seçer Etkinlik Alanı’nda Mersin’e ait tarihi görsellerin dijital bir kurgu ile yeniden şekillendirildiği 100. Yıl Dijital Deneyim Alanı’nı da inceleme fırsatı buldu.

Etkinlik Alanı Mersinlilerin beğenisini topladı

Etkinlik Alanı’nı ziyaret eden vatandaşlar da memnuniyetlerini belirtip, Mersinlileri davet etti. Ziyaretçilerden RezanTars, o dönemler kayınvalidesi ve kayınpederinin Atatürk’ü Tarsus’ta misafir ettiğini belirterek, kayınpederini anlattı. Tars, şunları söyledi; “Tarsus’un ilk doktoru. İstanbullu ama Tarsus’a yerleşmişler. Tarsus’u o kadar çok sevmiş ki ‘benim vücudumu Tarsus toprakları tahlil etsin’ demiş Doktor Ali Bey ve Fransızlar Doktor Ali Bey’i idamla yargılamışlar. Son gün doktor bir meslektaşı idamdan kurtarmış.” Etkinlik Alanı’nın da özenilerek hazırlandığını belirten Tars, gençleri bu alana beklediklerini vurgulayarak; “Gençlere bunları göstermek lazım. Hiçbir şeyden haberleri yok. Tarihi bilmiyor gençlerimiz” dedi.Ziyaretçilerden Filiz Özgür de gençlere seslenerek; “Gençlerin böyle şeylere önem vermesini, değerlendirmesini isterim” diye konuştu.

Gençlerden Sezen Kırmızıer ise “Burası çok güzel bir etkinlik yeri oldu. Gelip gezebileceğimiz, tarihi öğrenebileceğimiz bir yer olması çok iyi oldu. Gelip görmek, bir şeyler öğrenmek çok güzel” ifadelerine yer verdi.Ziyaretçilerden Mersin Engelsiz Kültür Sanat Derneği Yöneticisi Zeynep Eren Sayın, şunları söyledi; “Vahap Başkan Mersin için inanılmaz bir belediye başkanı. Açılış konuşmalarını dinledim. Bütün hayallerimizi konuştular. İnşallah o hayaller gerçeğe dönüşecek. Burası da ayın 9’una kadar burası açık. Küçük oğlum 3 yaşında, onu bile getireceğim. Çünkü vatanımızı, bayrağımızı, Ata’mızı tanımaları ve bilmeleri gerek” ifadelerine yer verdi.

Büyükşehir’den 100. yıl için dolu dolu bir etkinlik takvimi

Açılışın ardından program kapsamında ilk olarak MecitBaskın’ınmoderatörlüğünde‘Mersin Kültür Sanatının 100 Yıllık Öyküsü ve İçel Sanat Kulübü’ söyleşisi gerçekleşti. Söyleşide Prof. Dr. Candan Ülkü, Ziya Aykın ve Ali Merzeci konuşmacı olarak yer aldı. Gün sonunda ise Sinan Meydan, ‘Kurtuluştan Kuruluşa’ söyleşisiyle Mersinlilerle bir araya geldi.3 Ocak’ta ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de sergiyi ziyaret edecek. Etkinlik Alanı’nda 9 Ocak’a kadar Ataol Behramoğlu, Nebil Özgentürk, Sunay Akın, Ümit Alan, Barış İnce, Ateş İlyas Başsoy, Özlem Gürses, Semihi Vural, Haydar Ergülen, Murat Menteş, Revhat Arslan, Ahmet Yeşil, Ali Lidar, Kutub Şimşek, Ömür Üzel, Meral Seçer, Neptün Soyer, Ayhan Kızıltan, Turan Ali Çağlar, Abdullah Ayan ve Mirza Turgut gibi birçok isim, gerçekleşecek söyleşilerde konuşmacı olarak yer alacak.Etkinlik Alanı programı Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından detaylı olarak paylaşıldı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS’TA YÜKSEKTEN DÜŞEREK ÖLÜM

Tarsus’ta yüksek katlı binadan beton zemine düşen genç adam olay yerinde yaşamını yitirdi.

Olay merkez Öğretmenler Mahallesi’nde yaşandı. Yüksek katlı bir binadan beton zemine düşen 29 yaşındaki S.V., olay yerinde yaşamını yitirdi.
Vakanın yaşanış şekli ile ilgili olarak Emniyet birimleri soruşturma başlatılırken, S.V.’nin cansız bedeni otopsi için Adli tıp Kurumu’na götürüldü

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TÜED ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI

PROF. DR. VEDAT BİLGİNİ ZİYARET ETTİ.

..

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün ve beraberinde; Genel Sekreteri Gazi Aykırı, Genel Mali Sekreter ve Tarsus Şube başkanı  Ömer Kurnaz, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Abdülkadir Ersal’dan oluşan heyet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgini ziyaret etti.

“Emeklilerimizin talep ve beklentilerini sayın bakanımıza aktarma fırsatı bulduk” diyen başkan Ergün, ziyarete ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Yurdumuzun dört bir yanından emeklilerimizin bizlere ulaştırdıkları talep ve beklentileri sayın bakanımız Vedat Bilgin’e ilettik. Elbette bu beklentiler arasında en önemlisi, giderek eriyen emekli aylıklarına ek iyileştirme yapılması hususudur. Sayın Bakanımızın konuya hakim olduğunu ve emekli aylıkları için bir çalışma yaptıklarını memnuniyetle öğrendik. Çalışmalar tamamlandığında yapılacak düzenlemelerin, basına da yansıdığı şekliyle, sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuyla paylaşılacağı da görüşmeden edindiğimiz izlenim oldu. Umuyor ve diliyoruz ki, emeklilerimizin yüzünü güldürecek bir sonucu hep birlikte yaşamış oluruz” dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS’A YENİ GENÇLİK MERKEZİ

HABERİ SEVİNÇ YARATTI

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun destekleri ile Mersin’e yapılacak 4 Gençlik Merkezinin Protokolü Vali Ali İhsan Su ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik tarafından  imzalandı.

Ankara Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı binasında düzenlenen protokol imza töreninde  konuşan Vali Su,  Gençlik Merkezlerinin ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dileyerek verdikleri desteklerden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Spor Toto Teşkilatı Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e teşekkür etti.

İmzalanan protokol çerçevesinde ilimizde Yenişehir, Toroslar, Akdeniz ve Tarsus ilçelerine Gençlik Merkezi yapılacak.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS İDMANYURDU’NDA

BAŞKAN İŞİ ELE ALDI

“Transferler başladı, bu kez direksiyon bende” paylaşımında bulunan Başkan Şahin Kırbıyık, yine sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Başkan Kırbıyık, “Tarsuslu hemşehrilerime. TİY ile ilgili takımda oynamadan para alan her kimse gidecek, TİY’nin haricinde başka takım arayan gidecek.

Yeniden takım kurmaksa kuracağız. Fakat şampiyon da olacağız. Kimse merak etmesin. Takım, üçkağıtçılar, cambazlarla yürümeyeceğini! Takım için mücadele edilmesi gerektiğini bilenlerle yürüyeceğiz. Yılbaşından sonra açıklama yapacağım. Şu anda TİY’nin bir borcu kalmamıştır. Yediğimiz kazıklardan TİY hiçbir şekilde zarar görmemiştir. Bütün kazıkları bana yapılmıştır” dedi.

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TİY’DE KAPTANLARLA YOLLAR AYRILDI

Tarsus İdman Yurdu’nda kaptanlık da yapan Ferhat Duman ve Nurullah Kaya ile yollar ayrıldı.  2017 yılından beri TİY formasını giyen Nurullah Kaya kariyerini genellikle Mersin İdman Yurdu ve Tarsus İdman Yurdu’nda geçirmişti.

2003 yılında Tarsus İdmanyurdu’na transfer olan Ferhat Duman ise kariyerinin 14-15 yılını Tarsus İdman Yurdu’nda geçirdi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   BAŞKANDAN YARALI POLİSLERE  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ Tarsus’ta 7 Aralık 2022 gün öğle saatlerinde  üzücü bir olay yaşandı. Yenimahalle...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   TARSUS’TA POLİSE ATEŞ AÇAN KİŞİ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ Tarsus’ta 7 Aralık 2022 gün öğle saatlerinde üzücü bir olay...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   TARSUS BELEDİYE BAŞKANI , AKKOZA MEDYADA CANLI YAYINA ÇIKIYOR Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan  7 Aralık 2022...
Tarsus’ ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com    TARSUSLU GAZETECİ SÖNMEZ TARGAN VEFAT ETTİ İstanbul Tarsus Kültür ve Dayanışma Derneği kurucularından gazeteci Sönmez Targan 05.12.2022 günü...
Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” dediği vizyon belgesinin açıklandığı törende Selvi Kılıçdaroğlu uyuyakaldı
Günler öncesinden “3 Aralık’ı bekleyin” sözleriyle beklentileri yükselten CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün partisinin vizyon belgesini açıklamak üzere kameralar karşısına geçti....
Tarsus’ta Neler Oldu
ENGELLİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ÇELENK SUNMA TÖRENİ BUGÜN Tarsus’ta 3 Aralık Engelliler günü  münasebetiyle bugün saat 10.00’da Cumhuriyet alanında Atatürk...
Sürücü kursu fiyatları ne kadar? Ehliyet almak isteyenler için yeni yıl fiyatları belli oldu
Sürücü kursu fiyatları ne kadar? Ehliyet almak isteyenler için yeni yıl fiyatları belli oldu Ehliyet almayı planlayanlar için üzücü haber...
MHP ile kavga borsaya yansıdı! BİM’in hisseleri düşüşe geçti
BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç’ın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile girdiği polemik borsaya da yansıdı. Kasım ayında 146 lira...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   MEMLEKET PARTİSİ TARSUS İLÇE KONGRESİ BUGÜN Genel başkanlığını Muharrem İnce’nin yaptığı Memleket Partisi Tarsus ilçe  kongresi bugün yapılıyor. Kayyum...
Tarsus’ta Neler Oldu
  TARSUS’TA  HALK RESTORAN’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SICAK ÇORBA İKRAMI Tarsus Belediyesi, geçtiğimiz aylarda hizmete  açtığı Halk Restoran’da öğrencilere ücretsiz sıcak...
Tarsus’ta Neler Oldu
“ÇİRKİN” 25. ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ’NDE ANKARALILARLA BULUŞTU Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında...
Mersin’de Masa Ters Döndü
MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur GÖLGELİ Mersin gündeminde büyük yankı oluşturan Seçer-Kocamaz atışmasına ilişkin açıklama da bulundu. Sosyal Medya...
Kilo aldığını sanan adamın karnından çıkanlar doktorları bile şaşırttı
Tokat’ta aşırı kilo aldığını sanan adamın karnından yaklaşık 13 kilogram ağırlığında 4 parça kitle çıkarıldı. Doktorlar, bu büyüklükte kitlelerle çok...
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu   Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali...
MHP MERSİN’DE 18 ARALIK SEFERBERLİĞİ
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı’nda, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Mersin’i ziyaret edeceği 18 Aralık Pazar gününün hazırlıkları başladı. Milliyetçi...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ