$ DOLAR → Alış: 18,59 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,35 / Satış: 19,43

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 28.12.2021
  • 53 kez okundu

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

KURTULUŞUN 100.YILINA ÖZEL 27 ARALIK’TA 27 AÇILIŞ

Tarsus Belediyesi, 27 Aralık Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100.yılı sebebiyle 27 Aralık’ta 27 açılış gerçekleştirdi. Toplu açılış töreninde konuşma yapan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ‘’Bu kadim toprakların olması gereken en iyi yere gelmesi için, halkımızın refahı için, sosyal yaşantısının, kent kültürünün özellikle de kent ekonomisinin en iyi yere gelmesi için var gücümüzle, 24 saat çalışacağız.’’ dedi.

27 Aralık, Kurtuluşun 100.yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplu açılış töreninde; 8 koruluk, 7 park, 5 halk market, 4 tarımsal üretim uygulama alanı, 1 showroom, 2 halk manav açılışı gerçekleştirildi. Toplu açılışa, Mersin Baro Başkanı Av. Gazi Özdemir, 26. Dönem CHP Mersin Milletvekili Serdar Kuyucuoğlu, Türkiye Muhtarlar Derneği Tarsus Şubesi Başkanı Turgay Benli, Tarsus Belediyesi Meclis Üyeleri ve çeşitli mahalle muhtarları katılım sağladı.

 

BAŞKAN BOZDOĞAN,’’HALK HER ZAMAN SİYASETİN ÜZERİNDEDİR’’

Gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuşma yapan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,’’ Geçmiş dönemlerde seçim öncesinde bahsettiğim önemli bir kent vurgusu vardı. Bir kentte olması gereken üç önemli özellik var demiştim. Adil olması, yeşil olması, sürdürülebilir olması. Biz sistemli olarak bir planlama yaptık. İlk başta bu planlamayı yaparken gerçekten ağır bir yükle devraldık.  Sadece 80 milyon banka kredisi borcumuz vardı. Şükürler olsun bunların hepsini ödedik. Şu an artıya geçen bir belediyeyiz. Kasamızı her mecliste, halkımıza hesap verilebilir olduğumuzu göstermek için net bir şekilde gösteriyorum. Öyle imkânlara sahip olduk ki bugün bu açılışlarla birlikte toplam 206 açılış gerçekleştirdik. Sessiz ve sakin, reklam yapmadan, çok konuşmadan sadece iş yaptık. Bu işi yaparken düşündüğümüz tek şey rantın ve sermayenin piyasası değil halkımızdır dedik. Halk her zaman siyasetin üzerindedir dedik. Vatandaşlarımızı ekonomik krizlere yenik düşürmemek için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Bu ülkenin ana sorunlarından olan yoksulluğu ve işsizliği bildiğim için çalışmalarımızı ve açılışlarımızı her zaman ona göre yönlendirdik. ‘’ dedi.

 

BAŞKAN BOZDOĞAN,’’TARSUS’U ANLATIRKEN ÖVÜNEREK ANLATIYORUZ’’

Başkan Bozdoğan, ‘’ Bugün 100.yıl, 100 yıllık bir süreç, Cumhuriyetin dolu dolu olduğu yüz yıllık süreç. Tarsus’u anlatırken övünerek anlatıyoruz, çünkü on bin yıllık bir kent, başkent olmuş bir kent. Mezopotamya’dan Anadolu’ya açılan kapısı olan Tarsus’u, başkent olan unvanıyla anıyoruz. Bir şehri, imarıyla, insanlarının yaşam tarzıyla ve insanların yaşam kalitesini yüksekliğiyle tanırız. Bu konuda birçok çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalarımızdan çıkardığımız sonuç ise çözümcü belediye, çoğulcu belediye, çalışkan belediye, çevreci belediye ve çağdaş belediye anlayışıdır.’’ dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

‘’HİZMETLERİMİZ HER ZAMAN DEVAM EDECEK VE VATANDAŞLARIMIZI KİMSEYE EZDİRMEYECEĞİZ’’

Başkan Haluk  Bozdoğan, ’’Bu kadim toprakların olması gereken en iyi yere gelmesi için, halkımızın refahı için, sosyal yaşantısının, kent kültürünün özellikle de kent ekonomisinin en iyi yere gelmesi için var gücümüzle, 24 saat çalışacağız. Benim tek isteğim var, halkıma dokunmak. Gittiğim her yerde halka dokunarak onları dinleyerek, dinlediğim zaman anlayarak ve anladığım zamanda öğreterek hareket ediyoruz. Bu açılışlar hiç bitmeyecek, toplu açılışlar hep devam edecek. En önemlisi,  güneyde ilk defa akıllı şehir anlayışını, Tarsus’ta kentsel dönüşümde yani bu dönemde göreceksiniz. Tarsus için kentsel dönüşüm çok önemli. Merkez hükümet, banka faizlerini halk için yüzde sıfıra indirseydi, 6-7 yıl içerisinde bizler Tarsus’u yeniden, kentsel dönüşümle tamamen bitirirdik. Emin olun ki halk manav,  15 gün içerisinde açacağımız halk restoranı, et marketler, halk marketler, süt satışları, küçük üreticilerimizden aldığımız sütlerin dağıtımı her zaman devam edecektir. Vatandaşlarımızı kimseye ezdirmeyeceğiz. Belediyemiz üretiyor, Ata tohumumuzla üretiyor ve uygun fiyata vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Her zaman halkın parasını sizlere eşit bir şekilde dağıtmaktan gurur duyacağım. Çünkü bir kentte rantı halk yapar, o rantı da halka eşit dağıtmak gerekir. Benim görevim de budur. Kurtuluşumuzun 100.yıldönümünü kutluyor, açılışını gerçekleştirdiğimiz alanlarımız vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. ‘’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS’UN KURTULUŞUNUN 100.YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Tarsus Belediyesi, Milli Mücadelenin önemli sembollerinden olan Tarsus’un, Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılını düzenlenen törenle coşku ile kutladı.100.Yıl Kurtuluş Kutlamalarına yüzlerce vatandaş katıldı. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, vatandaşlarla bir araya gelerek, Tarsus Belediye Bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde Aznakay Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar Kurtuluş Yürüyüşü gerçekleştirdi. Başkan Bozdoğan,’’ Şanlı tarihimize yerini altın harflerle yazdıran 27 Aralık, Tarsus’un onurudur. Bu onuru ilelebet yaşatacak, nesilden nesile aktararak, coşkusunu kuşaklara aktaracağız.’’ dedi.

 

Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Kuva-yi Milliye Mücahitleri Derneği üyeleri ve vatandaşlar ile kutlamalar başladı. Dernek üyeleri, kendilerini karşılayan Başkan Bozdoğan’a Türk bayrağı hediye ederken, Başkan Bozdoğan ise üyelere çiçek verdi. Daha sonra vatandaşlar ile birlikte törenlerin yapılacağı Cumhuriyet meydanına kadar Kurtuluş Yürüyüşü gerçekleştirildi.

BAŞKAN BOZDOĞAN,’’ 27 ARALIK TARSUS’UN GURURUDUR’’

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törende, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Başkan Bozdoğan, vatandaşlarla konuşarak, kentin 100. Kurtuluş Yıldönümünü kutladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşma ve okunan şiirlerden sonra kürsüye çıkan Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,’’ Değerli Hemşehrilerim, 27 Aralık, Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100.yılı.1921 yılında şehrin top yekûn; kadınıyla genciyle, çocuğuyla, ihtiyarıyla Fransız’a karşı verdiği özgürlük mücadelesi, 100.yılında Dünya’nın en saygın anma törenlerinden birisi olup çıkmıştır. 100 yıl önce onca imkânsızlık, onca çaresizlik ve yokluk içinde kazanılan bu zafer, 10 bin yıllık şehrimizin onur mücadelesinin en önemli ve en değerli sürecini teşkil etmektedir. 100 yıllık kentli olma bilincinin en güzel örneklerinde birisi olan Tarsus’un ismiyle, kahramanlıklarıyla, destanlarıyla, yüzyıllar boyunca yaşayacağı, onlarca yüzyıl dönümü kutlayacağı için gurur duyuyoruz. ‘’dedi.

BAŞKAN BOZDOĞAN,‘’BU UNUTULMAZ MÜCADELE,

YOLUMUZU AYDINLATAN EN MUKADDES DEĞERDİR’’

Başkan Bozdoğan,’’ Tarsus Halkının düşman birilerine karşı her mevzide verdiği unutulmaz mücadele, bugün bu topraklarda; yolumuzu aydınlatan, en mukaddes değer olmaktadır. Bu değerler toplamı, Tarsus’u; Kurtuluş Destanlarımızın baş köşesine koymakta ve tarihin en anlamlı mücadeleleri arasında, saygın bir yere koymaktadır.  21 Aralık 1921’den günümüze, aziz topraklarımızda daima birlik ve beraberlik içinde yaşamış, bu tarihe canlı tanıklık etmiş, toplumun her kesiminden hemşehrimizi saygıyla anıyorum. Kurtuluşumuzun tarihe altın harflerle yazılmasında kan dökerek ruhlarını teslim etmiş tüm şehitlerimizi, büyük bir özlem ve saygıyla anıyorum. Ülkemizin tam bağımsızlığı ve bütünlüğünü sağlama gayretiyle ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi saygıyla sanıyorum. Anadolu’nun işgallere başkaldıran şehrinden, nice yüzüncü yıl kutlamalarında birlikte olmak, birlikteliğini dostluğun ve kardeşliğin sıcaklığıyla buluşmak ümidiyle, saygı ve selamlarımı iletiyorum.’’ diye konuştu.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ÇAMLIYAYLA BELEDİYE BAŞKANI

TARSUSN KURTULUŞ TÖRENİNE KATILDI

Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı’dan 27 Aralık Tarsus’un Düşman işgalinden kurtuluşu yıl dönümü münasebetiyle sunulan kutlama mesajı.

“Hepimizin büyük bir onur ve gururla andığı Milli Mücadelemizin şanlı günlerinden Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100.Yılını kutlamaktayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözünün yankı bulduğu Tarsus işgale karşı mahalli örgütlenmesini sağlayarak büyük bir destana imza atmıştır. Tarsus halkının işgal kuvvetlerine eşsiz direnişi neticesi ve Vatanın diğer bölgelerindeki zaferler sonucunda Fransızlar 27 Aralık 1921 yılında Tarsus’tan çekilmek zorunda kalmıştır. Tarsus’ un düşman işgalinden kurtuluşu sırasında yaşananlar, bu milletin vatanı için verdiği tarifsiz azmin en güzel örneğini oluşturmaktadır. 100 yıl önce yokluk ve imkânsızlıklar içinde kazanılan bu zafer bugün bizlere kültürüne sahip çıkan, koruyan ve yaşatan bir toplumun, daima birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar yaşayacağını göstermiştir.

Bu vesileyle,  27 Aralık Kurtuluş Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda canlarını hiçe sayan aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi saygıyla anıyor, tüm Tarsus halkının 100’üncü Kurtuluş Yıldönümünü kutluyorum.”

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BAŞKAN VEKİLİ ÜNZİLE KURU, TARSUS’UN

KURTULUŞU’NUN 100. YIL

KUTLAMASINA KATILDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ünzile Kuru, Tarsus’un düşman işgalinden

kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Tarsus Belediyesi ve Tarsus Kaymakamlığı

tarafından düzenlenen kutlama programına katıldı. Daha sonra ‘Tarsus 100. Yıl Etkinlik

Alanı’nda Başkan Vekili Ünzile Kuru’nun moderatörlüğünde Osman Homurlu’nun

‘Tarsus’ta Kuva-yi Milliye’ konulu söyleşisi gerçekleşti. Başkan Vekili Ünzile Kuru

“Tarihten alacağımız dersler var. Tarih bizim için geleceğimizin bir göstergesi” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ünzile Kuru, Tarsus’un düşman işgalinden

kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Tarsus Belediyesi ve Tarsus Kaymakamlığı

tarafından düzenlenen kutlama programına katıldı. Daha sonra ‘Tarsus 100. Yıl Etkinlik

Alanı’nda Başkan Vekili Ünzile Kuru’nun moderatörlüğünde Osman Homurlu’nun

‘Tarsus’ta Kuva-yi Milliye’ konulu bir söyleşisi gerçekleşti. Başkan Vekili Ünzile Kuru

“Tarihten alacağımız dersler var. Tarih bizim için geleceğimizin bir göstergesi” dedi.

Kutlamalar temsili Milis Kuvvetleri’nin karşılanması ile başladı

İlk olarak Aznakay Parkı’nda temsili Milis Kuvvetleri’nin karşılanmasının ardından

Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşe, Tarsuslu vatandaşlar da

evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden eşlik etti. Yürüyüşün ardından kutlama programı

Tarsus Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile devam etti.

Programa Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ünzile Kuru’nun yanı sıra, Tarsus

Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Garnizon Komutan Vekili Yüzbaşı Kürşat Can, Tarsus

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı,

milletvekilleri, Tarsus Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi partilerin il ve ilçe temsilcileri, farklı

şehirlerden gelen Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği temsilcileri ile kent protokolü ve çok

sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan yaptı. Törende ayrıca şiirler de okunurken, Tarsus

Halk Eğitimi Merkezi’nin Tarsus yöresine ait halk oyunları gösterisi sergilendi. Protokol

üyeleri törenin ardından ise Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Tarsus’un Kurtuluş

Haftası Kutlamaları’ kapsamında hazırlanan ‘Tarsus 100. Yıl Etkinlik Alanı’nı gezdi.

Başkan Vekili Ünzile Kuru: “Tarihten alacağımız dersler var”

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törenin ardından Başkan Vekili Ünzile Kuru, Büyükşehir

Belediyesi tarafından kurulan ‘Tarsus 100. Yıl Etkinlik Alanı’na geçti. Başkan Vekili

 

Ünzile Kuru’nun moderatörlüğünde Osman Homurlu ‘Tarsus’ta Kuva-yi Milliye’ konulu bir

söyleşi gerçekleştirdi.

Başkan Vekili Ünzile Kuru söyleşiye başlamadan önce yaptığı konuşmasında, Mersin

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in selamlarını ileterek, “Bugün bizler için çok

önemli bir gün. Tarsusumuzun kurtuluşunun 100. yılını kutluyoruz. Tarihten

alacağımız dersler var. Tarih bizim için geleceğimizin bir göstergesi. Onun üzerinde

geleceğimizi inşa edeceğiz. Birliğimiz, beraberliğimiz bizim gücümüz. Bu güçle yine

geleceği inşa edeceğiz. Kurtuluş Savaşımızda Tarsus’un ayrı bir yeri var, çok değerli

adsız kahramanlarımız var. Bizler hep birlikte bir gücüz” dedi.

Ayrıca moderatörlüğünü Dr. Ali Cerrahoğlu’nun yaptığı söyleşide Hikmet Öz tarafından

‘Mehmet Bal’, Uğur Pişmanlık tarafından ‘Cavit Orhan Tütengil’, Hikmet Oğuzcan

tarafından ‘Ümit Yaşar Oğuzcan’, Nihat Çapar tarafından ‘Haşmet Zeybek’ ve Ahmet

Karataş tarafından da ‘Etem Çalışkan’ anlatıldı. ‘Yazı ve Yoksulluk’ konulu söyleşi de

Latife Tekin tarafından gerçekleştirildikten sonra müzikli şiir dinletisi yapıldı. Ardından Sinan

Meydan ‘Kurtuluştan Kuruluşa’ söyleşisini gerçekleştirdi.

Açılışlar, söyleşiler, performanslarla 100. yıla özel kutlama

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Tarsus’un Kurtuluş Haftası Kutlamaları’

kapsamında hazırlanan ‘Tarsus 100. Yıl Etkinlik Alanı’nın açılışını Mersin Büyükşehir

Belediye Başkanı Vahap Seçer yapmıştı. Tarsus Cumhuriyet Meydanı’ndaki Etkinlik

Alanı’nda ‘Milli Mücadele’, ‘Yüzyıl’ ve ‘Mersin’in Hafızası’ sergileri yer aldı. İlk gün

Yakup Boncuk’un moderatörlüğünde Uğur Pişmanlık tarafından ‘Tarsus Basın Tarihi’

konulu söyleşi gerçekleştirildi. Yazar ve sunucu Metin Uca’nın da ‘Ah Hallerimiz, Vah

Hallerimiz’ konulu söyleşisi yoğun ilgi gördü. Etkinlik Alanı’ndaki müzikli şiir dinletisinin

ardından İsmail Kün’ün moderatörlüğünde, Remzi Karabulut, Ümit Aslan ve Orhan Kır

tarafından ‘Tarsus’ta Kültür ve Sanatın 100 Yıllık Serüveni’ konulu söyleşi

gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUSLULAR ETKİNLİKLERE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Etkinliklerin ikinci gününde Ruhi Koçak’ın moderatörlüğünde Murat Kaya ve Veyis Avcı ile

Hasan Şemsi’nin Zoom aracılığıyla konuşmacı olarak katıldıkları ‘100 Yıllık Süreçte Tarsus

Ticareti’ konulu söyleşi gerçekleştirildi. Doç. Dr. Ali İhsan Ökten’in moderatörlüğünde

gerçekleşen ve Araştırmacı-Yazar Hikmet Öz’ün konuşmacı olarak katıldığı ‘Bilinmeyen

Tarsus’ konulu söyleşi de ilgi gördü. İkinci gün program dizisinin son bölümünde ise ünlü

şair ve edebiyatçı Ataol Behramoğlu, sevenleriyle buluştu. Ataol Behramoğlu, katılımcıların

sorularını yanıtlayıp, şiirlerinden bazılarını okudu.

Etkinlik boyunca alanda kurulan ‘VR Mersin’de kentin tüm tarihi ve doğal zenginliklerinde

sanal bir gezinti yapma imkânı sunulurken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği

ve Türk Sanat Müziği toplulukları da seslendirdikleri eserlerle büyük beğeni topladı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUSTA ARAÇ KONVOYU

Tarsus’umuzun Kurtuluşunun 100.yıldönümü vesilesi ile tüm Resmî Kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odalarının katılımıyla Rasim Dokur Baca Meydanından başlayarak 100. Yıl Araç Konvoyu gerçekleştirildi..

100.Yıl coşkusu sokaklara taşındı.

Vatandaşlar da ellerinde Türk bayrakları ile evlerinin balkonlarından araç konvoyuna eşlik ederek 100. Yıl coşkusuna ortak oldu

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MİLLETVEKİLİ  ZEYNEP GÜL YILMAZ KAYMAKAMLIKTA

Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz Tarsus’a geldi. Yılmaz dün Kurtuluş bayramı törenlerine katıldı. Ayrıca , Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU’yu ziyaret etti.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

KURTULUŞ KONSERİ

Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında sokak konserleri düzenlendi.

Bu kapsamda  Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bakır nefesliler beşlisi Golden Horn Brass Hükümet Meydanında konser verdi. Başkan Haluk Bozdoğan ve  Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU sanatçıları tebrik etti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

MERSİN’İN EN BAŞARILI MİLLETVEKİLİ BAKİ ŞİMŞEK

ORC Araştırma Şirketi ‘2021 Yılının Enleri’ konulu anket değerlendirmesini paylaştı. Ankette Mersinden sadece Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek 46.1 başarı ortalaması ile 9. sırada yer aldı. Yapılan çalışmaya göre; en başarılı büyükşehir belediye başkanları, büyükşehir ilçe belediye başkanları, il belediye başkanları ve milletvekilleri belirlendi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada anket çalışmasının 2-21 Aralık tarihleri arasında, 100 bin nüfusun üzerindeki tüm büyükşehir ilçelerinde (12 bin 760 kişi) ve 51 il merkezinde (7 bin 426 kişi), toplamda 20 bin 186 kişi ile yüz yüze ve CATI anket yöntemleriyle gerçekleştirildiği belirtildi.

Ayrıca araştırmada siyasi partilerin genel başkanları ile genel başkan yardımcılarının dahil edilmediği de ifade edildi.

2021’in en başarılı milletvekillerinin belirlendiği anket çalışmasında Mersinden Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek 46.1 başarı ortalaması ile 9. sırada yer aldı.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, yüzde 50,3 ile birinci oldu. Sındır’ı yüzde 52,7 ile CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel takip ederken, üçüncü sırada AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yer aldı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TADER 9. YILINI KUTLUYOR

27 Aralık 2012 tarihinde kurulan TADER ( Ankara Tarsuslular Derneği) 9. Yılını kutladı.

Başkan Semih Özsu TADER’ in Kuruluşunun 9. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı…

TADER Başkanı Semih Özsu; ‘’HERŞEY TARSUS İÇİN, HEPBİRLİKTE EL ELE’’

 

Başkan Semih Özsu mesajında; ‘’Saygıdeğer Hemşehrilerimiz,AnkaraTarsuslular Derneğimizi Tarsus’umuzun Düşman İşgalinden Kurtuluş günü olan 27 Aralık 2012 tarihinde böylesine anlamlı günde kurduk.Bugün sizlerin bizlere duyduğu güven ve destekle 9. yılımıza girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Herkesin doğup büyüdüğü topraklara vefa borcunu yürekten hissetmesi gerektiğine inanıyoruz.İşte bu sebeple;’’Tarsus bizim için vazgeçilmez sevdadır’’.Derneğimizin kuruluşunda bir söz söylemiştik; ‘’Kişilerin makamı, mevkii, siyasi görüşü ne olursa olsun, TADER çatısı altında herkes sadece ve sadece Tarsuslu’ dur’’ demiştik.Hepimizin ortak paydası olan bizi biz yapan Tarsus’un çıkarları noktasında, farklılıklarımızı zenginliğe çevirmeli hep birlikte el ele vermeliyiz.İşte bu amaç doğrultusunda kurduğumuz Tader, Tarsus’umuzunkültür, tarih ve doğal güzellikleri ile yöresel lezzetlerini tanıtmak amacına yönelik birçok ulusal ve uluslararası projeyi yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile bize duyulan güven vedestek sayesinde başarıyla gerçekleştirdik.

Tarsusluların birliğine ve birbirlerinden haberdar olmasına katkı sağlamak, Üniversiteli öğrencilerimizin sorunlarınayardımcı olabilmek amacıyla,Ankara’ da başlattığımız bu dayanışma hareketini daha da genişletmek içinbu süre içerisinde önce İzmir ve ardındanSakarya illerinde de Temsilcilikler açtık.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizi çok önemsediğimiz için, onların her türlü sorununa çözüm bulmayı ilke edindik. Pandemi nedeniyle kapalı olan okulların açılması ile uzak kaldığımız sevgili öğrencilerimizle bir araya gelerek,Öğrenci ve Gençlik Komisyonumuzu yeniden oluşturduk ve onların öğrencilik yaşamlarını kolaylaştıracak proje çalışmalarımıza hız verdik.Aile ortamı yarattığımız Tader çatısı altındaKadın Komisyonu üyeleri ile birlikteevlatlarımız için bu çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.9 Yaşındayız, Tarsus ve Tarsuslular için arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bu vesileyle, bu anlamlı günde bir kez daha yürüdüğümüz bu yolda bizlere destek olan,yalnız bırakmayan yerel yönetimlerimize, siyasilerimize, STK Başkan ve yöneticilerimize, Muhtarlarımızave sizlerle bizim aramızdaki gönül bağının pekiştirilmesinde aktif rol üstlenen yerel basınımıza ve siz değerli hemşehrilerimize bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saygıdeğer Hemşehrilerimiz,

Bundan 9 yıl önce Ankara’da Tarsuslular Derneğimizi Tarsus’umuzun Düşman İşgalinden Kurtuluş günü olan 27 Aralık 2012 tarihinde böylesine anlamlı bir günde kurduk.

Geçen bu sürede hemşehri dayanışmasını sağlamak, Üniversitede okuyan öğrencilerimizin memleket hasretini gidermek, onlara her konuda destek olmak, Tarsus, Ankara ve diğer İllerde yaşayan Tarsuslular arasında ki bağları daha da güçlendirmek,.

Siz değerli emşehrilerimizle kurumsal anlamda da bağlarımızı kuvvetlendirmek açtığımız İlk olarak İzmir’de bir temsilcilik açarak orada yaşayan temsilciliğimizin yanı sıra yakın zamanda Sakarya’ da da bir temsilcilik açtık.

Bu yıl tüm insanlık olarak yaşadığımız pandemi nedeniyle sizlerle bir araya gelememenin üzüntüsünün yanı sıra, çok sevdiğimiz dostlarımızı, hemşehrilerimizi, yakınlarımızı dünyayı sarsan bu illetten kaybetmenin derin acısını yaşamaktayız. Bu nedenle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, şifa bekleyen hastalarımıza iyilikler diliyor, insanlık olarak bu musibetten biran önce kurtularak, eskiden olduğu gibi birlik ve dayanışma içerisinde yapacağımız etkinliklerde buluşacağımız günleri sabırsızlıkla bekliyoruz.                                                                                                                           Bu zorlu pandemi sürecinden toplum olarak daha fazla kayıp vermeden, sağsalim çıkabilmek için her bir vatandaşımızın maske, mesafe ve temizlik hususlarında üzerine düşen sorumluluğu harfiyen yerine getireceği inancıyla, Şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına selam ve saygılarımızı sunuyorum. Sağlıcakla, sevgiyle kalın.

Semih ÖZSU

TADER Genel Başkanı

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını İstanbul’da verdi: 2023’teki en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez
AK Partinin ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 2023 seçimleri hakkında, “2023’teki en büyük zaferi...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS SARIULAK ZEYTİNYAĞI’NA  İLGİ BÜYÜK OLDU Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  öncülüğünde Antalya’da “Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”...
Merakla bekleniyordu! EYT’de 1999’dan önce stajyerlik ve çıraklık yapanlara kapılar kapandı
Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) stajyer ve çırak şeklinde çalışanların merakla beklediği soruyu cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,...
Tarsus’ta Neler Oldu
SEÇİMDEN ÖNCE İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELER ARASINDA TARSUS İLK 10 İÇİNDE Türkiye’de Haziran 2023 seçimlerine kadar  10 yada 12 ilçenin...
“TARSUS NEDEN İL OLMALI?” KONUSU İLE FOTOĞRAFÇILAR MARATONU BAŞLIYOR
Medeniyetler Başkenti Tarsus’un il olması için “İl’le de Tarsus” projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, tarihi ve kültürel değerleri ile ön...
BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KUTLAMA
Eğitimcilerin Onuruna Düzenlediği Yemekte En Genç ve En Tecrübeli Öğretmene Plaket Takdim Eden Başkan Yılmaz, Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü Kutladı....
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI Tüm Türkiye’de olduğu gibi dün Tarsus’ta  da 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması yapıldı. Tarsus’taki kutlama...
TADER Başkanı Özsu’dan ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’’ Mesajı…
Ankara Tarsuslular Derneği Genel Başkanı Semih Özsu; ‘’ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, hayat hakları elinden...
BÜYÜK TÜRKÇÜ PROF. DR. TURAN YAZGAN, VEFATININ 10. YILINDA ANILDI
Prof. Dr. Turan Yazgan’ı Anma Programına Katılan Başkan Yılmaz; “Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamız, Türk Milliyetçiliği Fikir Zincirinin En Önemlisi...
Tader den 24 Kasım Mesajı
Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu                    ‘’24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı… Başkan Semih Özsu mesajında;...
TOROSLAR’DA VEZNELER HAFTA SONU AÇIK
Toroslar Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2022 yılı 2’nci taksit ödemeleri ile 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu’nun 12’nci...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER  GÜNÜ KUTLAMASI Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması  yapılacak. Tarsus’taki kutlama töreni için bu sabah saat 09.30...
TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN ÇOCUKLARA DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ
Çocukların küçük yaştan itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazanması, ağız ve diş sağlığına önem vermesi için çalışmalar yapan Tarsus Belediyesi, Diş...
BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan...
1. ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ 2 ARALIK’TA BAŞLIYOR
Tarsus Belediyesi’nin kenti kültür sanatla buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği etkinlikler devam ediyor. Bu yıl ilki düzenlenecek olan ve 7 yerli...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ