$ DOLAR → Alış: 18,59 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,35 / Satış: 19,43

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 20.12.2021
  • 68 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BOZDOĞAN KAYSERİ’DE İDİ

Tarsus belediye başkanı Haluk Bozdoğan 2 gündür  Kayseri’de bulunuyor.

Bozdoğan,   ‘’Belediye başkanlarıyla birlikte katıldığı atölye çalışması programında bu zorlu kış mevsiminde halkımızı destekleyecek çözüm yollarını ve seçim sürecini değerlendirdik.

Cumhuriyet Halk Partimizin öncülüğünde iktidar yolunda çok çalışacağız, çalışmalarımızı inançla, kararlılıkla sürdüreceğiz. ‘’ dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MGC’DEN GAZETECİ MUHARREM SARIKAYA’YA KINAMA

MGC başkanı Kaya Tepe ‘’Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın gene bir gazeteci meslektaşı, Ahmet Demir’e uyguladığı şiddet kabul edilemez.’’ Dedi.

Tepe ‘’    Muharrem Sarıkaya’nın, röportaj sırasında, yaşanan teknik aksaklığa sinirlenip, bir meslektaşımıza tokat atması insanlık ve mesleğimiz adına utanç vericidir.

Kameralar önünde her zaman insan hakları ve emek savunuculuğu yapan Muharrem Sarıkaya tarafından yapılan ve meslektaşımızı küçük düşürücü, insan onuruna sığmayan bu davranış kabul edilemez bir durumdur.

Ekranın önünde ve arkasında çalışanlar eşittir, biri diğerinden üstün değildir.Kendi mesleğine verilen emeğe saygı göstermeyi önce gazeteci kendisi bilmelidir. Daha iyi bir yayın için çaba gösteren meslektaşımızın ödülü tokat değil övgü olmalıydı.

Bu şiddet tüm basın emekçilerine yapılmıştır.Bunu gerçekleştiren Muharrem Sarıkaya’yı ve buna sessiz kalan Belediye Başkanı’nı kınıyoruz.

Kamuoyuna saygı ile sunarız.’’ Dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS MÜFTÜLÜĞÜ VE TÜRKİYE

DİYANET VAKFI  YARDIM GÖNDERDİ

Tarsus Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı  Tarsus Şubesi koordinesinde “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla yardım kampanyası düzenlendi.

Tarsus’taki  din görevlilerinin ve Tarsus’lu hayırseverlerin desteğiyle Suriye’deki mazlum ve mağdur insanlar için yardım toplandı.

Tarsus’tan Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK’dan temizlenen Suriye’nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla 1 tır un yardımı yapıldı.

Tarsus Müftümüz Ali CAN’ın  öncülüğünde yapılan kampanya kapsamında temin edilen 25 tonluk 1 tır un yapılan dualarla Barış Pınarı Harekatı bölgesine gönderildi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

AKADEMİ DERNEĞİ MERSİN BÖLGESİNİ

ULUSLARARASI PLATFORMDA TANITACAK

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, Akademi Derneğine yeniden Başkan seçildi

 

Mersin’i ve 10 bin yıllık tarihe sahip  Tarsus’u uluslararası platformda tanıtmayı hedefleyen Akademi Derneği’nin birinci olağan genel kurul toplantısı, üyelerinin katılımıyla Tarsus Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi.

 

Akademi Derneği Başkanlığına yeniden seçilen kurucu Başkan Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Yahya Kemal Beyatlı, ‘Cilt cilt eserleri vardır, akademilere onlar girerler, onlar büyük şahsiyetler sayılır’ sözüyle akademi kelimesine çok derin bir anlam yüklemiştir. Nitekim akademi, Türk Dil Kurumu’na göre, bilginler, yazarlar, sanatçılardan oluşan çatı kuruluşu ifade etmektedir. Buradan hareketle bizler de akademinin anlam ve önemine yakışır, her biri kendi alanında büyük başarılara imza atmış üyeleri derneğimize kazandırma gayreti içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

 

Müthiş bir vizyon ile ülke çapında bir oluşum kurma niyetinde olduklarına dikkat çeken Başkan Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, ulusal ve uluslararası düzeyde topluma fayda sağlayacak faaliyetler gerçekleştirerek bilimin gelişmesine katkıda bulunmak, lisans ve lisansüstü öğrencilerin akademik gelişimine destek vererek bilimsel faaliyetleri özendirmek, kadın istihdam ve girişimcilik düzeyinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapmak ve bağımlılık oranının azaltılmasına katkıda bulunmak öncelikli olmak üzere birçok farklı alandaki önemli projeleri birer birer hayata geçirmeye başladıklarını ifade etti.

 

Başkan Özbozkurt ayrıca, milli kültürün, ahlâk ve fikir hayatının geliştirilerek milli birlik ve beraberlik ruhunun güçlendirilmesi adına, görev ve sorumluluklarının bilinciyle gerçekleştirilecek bütün çalışmalarının bir disiplin içerisinde yürütüleceğini vurguladı.

 

Birinci Olağan Genel Kurul sonrasında ayrıca üyeler ile birlikte Akademi Derneği adına Tarsus Ticaret Borsası bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

ANKARA TARSUSLULAR DERNEĞİ (TADER)

İZMİR TEMSİLCİLİĞİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ…

TADER İzmir Temsilciliğine Ayşe Butcher’ in yerine temsilci olarak Birgül Sibel Aydın

İdiman atandı.

Tader Genel Başkanı Semih Özsu yaptığı açıklamada; “Saygıdeğer Hemşehrilerimiz, ülkemizin farklı illerinde yaşayan hemşehrilerimizden haberdar olmak, onlarında örgütlü olarak bir araya gelmelerini,

kaynaşmalarını sağlamak ve diğer illerde de Tarsus’un tanıtılması konusunda daha etkin olmak için

yönetim kurulumuzun kararıyla İzmir’de 5 Şubat 2020 tarihinde temsilcilik açmıştık.

İzmir temsilcimiz olarak atanan Tarsus sevdalısı Ayşe Butcher hanımefendinin İzmir’den tekrar Tarsus’ a

geri dönme kararı neticesinde boşalan TADER İzmir Temsilciliğimize, yine hepimiz gibi Tarsus sevdalısı

olan Birgül Sibel Aydın İdiman hanımefendi atanmıştır. Tarsus’umuz ve siz değerli hemşehrilerimiz için

hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Kıymetli hemşehrimiz Ayşe Butcher hanımefendiye görevde olduğu süre içerisinde TADER ve Tarsuslulara

vermiş olduğu destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyor, Tarsus’ la ilgili projelerde yine birlikte olma

temennisiyle kendisine her şeyin gönlünce olacağı sağlıklı ömürler diliyoruz.

Yeni atanan değerli Temsilcimiz Sayın Birgül Sibel Aydın İdiman’ ın, İzmir’de yaşayan hemşehrilerimizle

birlikte Tarsus için yararlı faaliyetler yapacağından eminiz. Kendisini, büyük fedakârlık isteyen bu görevi

üstlendiği için kutluyor, başarılar diliyoruz.

Sizlerden aldığımız bu güçle, İzmir ve Sakarya temsilciliklerimizden sonra da yine diğer illerde yaşayan

hemşehrilerimize ulaşmak için bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.

TADER Ankara’dan sonra İzmir ve Sakarya’da da siz değerli hemşehrilerimizin DOST KAPISI olarak sizlere

hizmet etmeye devam edecektir’’ dedi.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

TADER Gn. Bşk Semih ÖZSU Gsm: 0 (537) 9407292

İzmir Temsilcimiz Birgül Sibel Aydın İdiman Gsm: 0 (532) 7496100

ADRES: Onur Mahallesi Levent Sokak No: 3 Daire: 1 Balçova / İZMİR

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

HAFTA SONUNDA OYNANACAK AMATÖR

MAÇLAR ASKF TARAFINDAN İPTAL EDİLDİ..

 

Tarsus dahil Mersin genelinde  hafta sonunda  Oynanması gereken tüm  Amatör

Maçlar Askf Tarafından İptal Edildi..

Ertelemeye bugünlerde bölgemizi etkisi altına alan aşırı yağış gösterildi. Maçların tekrar oynanma tarihini  Mersin il  futbol yöneticileri belirleyecek.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com.

 

 

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN “MAHALLE

MUTFAKLARI” HAFTA SONU DA

TARSUS DAHİL  AÇILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 30 noktadaki Mahalle Mutfakları hafta sonu da hizmete girdi. Vatandaşlar Cumartesi günü kavurma, pilav, tatlı ve ekmekten oluşan 3 çeşit yemeği 3 TL’ye satın aldı. Mutfak giderlerinin arttığını ve alım güçlerinin düştüğünü belirten dar gelirliler, Büyükşehir Belediyesi’nin Mahalle Mutfakları’na yöneldi. Vatandaşlardan Mehmet Erdoğan, “Evde bir tencere kaynatmak 40-50 TL. Ama burada 4 kişilik bir aile 12 liraya gayet güzel yemeğini yiyor” derken,Mehmet Sait Yazgan ise “İnsanlar bir ekmek fiyatına doyuyor” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 30 noktada hizmet veren Mahalle Mutfakları’nın artık hafta sonları da açık olacağını sosyal medya hesabı üzerinden duyurmuştu. Dezavantajlı mahallelerde yaşayan dar gelirli vatandaşlar hafta sonu soluğu Mahalle Mutfakları’nda aldı. Vatandaşlar, Cumartesi günü kavurma, pilav, tatlı ve ekmekten oluşan 3 çeşit yemeği 3 TL’ye satın aldı.

“Artık hafta sonları da hizmet veriyoruz”

Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından 2020 yılının Mart ayında başlatılan hizmet, dezavantajlı mahalleler başta olmak üzere, kentteki devlet üniversitesi önlerinde de devam ediyor. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin Aşhanesi’nde pişen 3 çeşit yemeği 3 TL’den satın alabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Engin Yıldırım, Mahalle Mutfakları’nın sayısını 26’dan 30 noktaya çıkarttıkları belirterek, “Vatandaşlarımızın zor günler yaşadığı bu dönemde, Büyükşehir Belediye Başkanımızın da sosyal medya hesaplarından duyurduğu gibi artık hafta sonları da hizmet veriyoruz. Bu hizmetimizi verirken de yemeklerimizin kalitesinin özenine devam ederek; etli yemekler, bazen direkt et kavurma olmak üzere proteini ve besin değeri yüksek yemeklerle vatandaşlarımıza hem ekonomik hem de sağlık açısından desteğimizi sürdürüyoruz” dedi.

“Fakir fukaraya yardımcı oluyor belediye”

Vatandaşlardan Haydar Uygur, ekmek fiyatına 3 çeşit yemek alabildiklerini vurgulayarak, “Alım gücü sıfır. Hiçbir şey alamıyoruz ki. Bir şeyler alabilsek buraya gelmeyiz zaten. Burada vatandaşa belediyenin yapmış olduğu Aşhane’deki yemekleri veriyorlar. Çok iyi bir sistem. Fakir fukaraya yardımcı oluyor belediye. Vatandaş bir ekmek alamıyor ki şu anda. Ne yapsın vatandaş? Mecbur kaldı, geliyor. Çok memnunuz, bir ekmek fiyatı” diye konuştu.

“4 kişilik bir aile 12 liraya gayet güzel yemeğini yiyor”

Vatandaşlardan Mehmet Erdoğan da artan mutfak giderlerine dikkat çekerek, “Simit fiyatına 3 çeşit yemek yediriyor vatandaşa. Gerçekten en güzel hizmet bu. Zaten vatandaşın bir alım gücü kalmadı. Bir tencere kaynatmak 40-50 TL evde. Ama burada 4 kişilik bir aile 12 liraya gayet güzel yemeğini yiyor. Cumartesi-Pazar’a da eklenmesi ayrıca güzel. Vahap Başkan’a da ayrıca teşekkür ederiz. Böyle hizmetlerin de devamını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Mahallenin genelinin durumu iyi değil”

Vatandaşlardan Mehmet Sait Yazgan, dezavantajlı mahallelerde bu hizmetin verilmesinden memnun olduklarını vurgulayarak, “İnsanlar bir ekmek fiyatına doyuyor. 3 çeşit. İmkanı olmayan için süper. Başkana da teşekkür ederiz Cumartesi-Pazar’a koyduğu için. Biz her gün geliyoruz. Lezzetinden de memnunuz. Durumu olmayan için süper. Mahallenin genelinin durumu iyi değil” dedi.

“Durumum yok, 60 yaşında bohçaya çıkıyorum”

60 yaşında ekonomik sıkıntılar nedeniyle bohçacılık yapmak zorunda kaldığını belirten Hamide Akanise düşüncelerini şöyle aktardı:

“Durumum yok.Daha yeni işten geldim. Ayağım çamur. 10 dakikalık bıraktım, yemek almak için geldim. Zor geçiniyoruz.  Belediyeden Allah razı olsun. Yağ pahalandı, her şey pahalandı. 60 yaşında bohçaya çıkıyorum. Geldim, bunu çocuklara ısıtıyorum, yiyorlar. Allah Başkanımı eksik etmesin, Allah razı olsun.”

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com.

 

 

 

 

SINAN GÜÇLÜ’NÜN GELECEGİ PARLAK..

Tarsus Gücünde Kanat oyuncusu Sinan  Güçlü gelecek vaat ediyor. Sinan Güçlü’nün 9 gol 4 asist yaptığı Tarsus Gücünde transferin en gözde oyuncusu tabiki Sinan Güçlü oldu. Tarsus Gücü Spor Kulübü süper amatör kümede orta sıralarda mücadele ediyor.

Mavi şimşeklerde  genç oyuncular ile dikkat çekiyor.  Kanat oyuncusu Sinan Güçlü’nün 9 gol 4 asist yaptığı Tarsus Gücünde transferin en gözde oyuncusu tabiki Sinan Güçlü oldu.Basın sözcüsü Remzican Bostan yaptığı açıklamada Sinan’ın süper amatör ve bal liginden birçok takımdan teklif aldığını hatta ilimizdeki profesyonel takımların takip ettiğini söyledi. Bostan, ”Genç futbolcular ile şu pandemi döneminde takımımızı yukarılara taşıyıp sporcularımızı profesyonel vitrine çıkarmayı arzuluyoruz”dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com.

 

 

 

 

TİY 3 PUANYERİNE 1 PUANA RAZI OLDU

TFF 2. Lig Beyaz grup ekiplerinden temsilcimiz Tarsus idmanyurdu dün saat 13’de deplasmanda oynadığı Zonguldak Kömür maçında 0-0 berabere kaldı.

Karaelmas K. Köksal stadında oynanan maçı  Yunus Dursun yönetti. Maçta gol olmadı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com.

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını İstanbul’da verdi: 2023’teki en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez
AK Partinin ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 2023 seçimleri hakkında, “2023’teki en büyük zaferi...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS SARIULAK ZEYTİNYAĞI’NA  İLGİ BÜYÜK OLDU Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  öncülüğünde Antalya’da “Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”...
Merakla bekleniyordu! EYT’de 1999’dan önce stajyerlik ve çıraklık yapanlara kapılar kapandı
Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) stajyer ve çırak şeklinde çalışanların merakla beklediği soruyu cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,...
Tarsus’ta Neler Oldu
SEÇİMDEN ÖNCE İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELER ARASINDA TARSUS İLK 10 İÇİNDE Türkiye’de Haziran 2023 seçimlerine kadar  10 yada 12 ilçenin...
“TARSUS NEDEN İL OLMALI?” KONUSU İLE FOTOĞRAFÇILAR MARATONU BAŞLIYOR
Medeniyetler Başkenti Tarsus’un il olması için “İl’le de Tarsus” projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, tarihi ve kültürel değerleri ile ön...
BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KUTLAMA
Eğitimcilerin Onuruna Düzenlediği Yemekte En Genç ve En Tecrübeli Öğretmene Plaket Takdim Eden Başkan Yılmaz, Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü Kutladı....
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI Tüm Türkiye’de olduğu gibi dün Tarsus’ta  da 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması yapıldı. Tarsus’taki kutlama...
TADER Başkanı Özsu’dan ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’’ Mesajı…
Ankara Tarsuslular Derneği Genel Başkanı Semih Özsu; ‘’ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, hayat hakları elinden...
BÜYÜK TÜRKÇÜ PROF. DR. TURAN YAZGAN, VEFATININ 10. YILINDA ANILDI
Prof. Dr. Turan Yazgan’ı Anma Programına Katılan Başkan Yılmaz; “Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamız, Türk Milliyetçiliği Fikir Zincirinin En Önemlisi...
Tader den 24 Kasım Mesajı
Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu                    ‘’24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı… Başkan Semih Özsu mesajında;...
TOROSLAR’DA VEZNELER HAFTA SONU AÇIK
Toroslar Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2022 yılı 2’nci taksit ödemeleri ile 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu’nun 12’nci...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER  GÜNÜ KUTLAMASI Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması  yapılacak. Tarsus’taki kutlama töreni için bu sabah saat 09.30...
TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN ÇOCUKLARA DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ
Çocukların küçük yaştan itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazanması, ağız ve diş sağlığına önem vermesi için çalışmalar yapan Tarsus Belediyesi, Diş...
BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan...
1. ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ 2 ARALIK’TA BAŞLIYOR
Tarsus Belediyesi’nin kenti kültür sanatla buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği etkinlikler devam ediyor. Bu yıl ilki düzenlenecek olan ve 7 yerli...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ