$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 16.12.2021
  • 212 kez okundu

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS’TA, TEFECİLİK YAPANLARA

YÖNELİK OPERASYON

Tarsus’ta, tefecilik yapanlara yönelik operasyonda, 7 kişi gözaltına alındı.İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Grup Amirliği ekipleri, savcılık koordinesinde, tefecilere yönelik 7 ev ve 2 iş yerine operasyon düzenledi. Eş zamanlı baskınlarda H.A., M.A., A.A., E.D., İ.K., M.Ş. ve R.A. gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda; farklı kişiler adına düzenlenen 5 milyon lira tutarında 37 senet, 30 boş senet, senet fotokopisi, senet karnesi, 1 av tüfeği, 4 uyuşturucu hap ve 2 gram esrar ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MEHMET BÜLENT GÖZENER’DEN

MEVLANA GEZİSİ İÇİN TEŞEKKÜR

Tüm Emek Der Tarsus şuba başkanı Mehmet Bülent Gözener’den teşekkür.. Gözener ‘’Dernek Üyelerimizle Şeb-İ Arus Törenleri Dolayısı İle, Konya Mevlana’yı, Şems-İ Tebrizi Hazretleri’ni Ve Konya’da Gezilecek, Görülecek Yerleri Ziyaret ettik. Allah Tüm Üyelerimizin ve Bizlerin Ziyaretini Kabul Eylesin. Bu Arada Gidiş Geliş İçin, Otobüsümüzü Temin Eden Tarsus Belediye Başkanı Sayın Dr. Haluk Bozdoğan’a Üyelerimiz Ve Camiamız Adına Teşekkür Eder, Saygı Ve Sevgiler Sunarız.’’ Dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

KAÇAK KAZI YAPAN İKİ KİŞİ YAKALANDI

Tarsus ‘ta  kaçak kazı yaptıkları belirlenen 2 şüpheli, jandarma ekiplerince suçüstü yakalandı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, bir istihbaratı değerlendiren ekipler, ilçeye bağlı Çiftlik Mahallesi’nde tarihi eser bulmak amacıyla 2’nci derece arkeolojik sit alanında kaçak kazı yaptıkları belirlenen 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Olayda kullanılan malzemelere el konulurken, ele geçirilen tarihi eser niteliğindeki 2 taş obje ise incelenmek üzere Tarsus Müze Müdürlüğüne teslim edildi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS GENÇLİK KAMPI, MOLA EVLERİ’NDEN

GELEN MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mola Evleri’nden faydalanan özel gereksinimli çocuklar ve

aileleri unutulmaz bir gün yaşadı. Gençlik Kampı’nın doğal ortamında gezi arabasıyla tur atan

özel gereksinimli bireyler, survivor parkurlarında oyun oynadı. Hep birlikte yemek yiyen özel

gereksinimli bireyler, Büyükşehir’in görevlileri eşliğinde taş boyama etkinliğine katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi’ne bağlı olan Toroslar

Engelsiz Yaşam Merkezi yerleşkesindeki Mola Evi ile Kültür Park içerisinde hizmet veren

Tarsus Mola Evi’nden faydalanan özel gereksinimli bireyler ve aileleri, Tarsus Gençlik

Kampı’nda unutulmaz bir gün yaşadı.

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

MHP ÇAMLIYAYLA İLÇE BAŞKANINA GEÇMİŞ OLSUN

Milliyetçi Hareket Partisi Çamlıyayla ilçe başkanı Ali Rıza Genç’in Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır.
Sağlık durumu şuan iyi olan Başkan Ali Rıza Genç’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz..

 

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, HALK KART’LA

YEREL ESNAFA DA DESTEK OLUYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılının Ekim ayında Tarsus dahil başlattığı Halk Kart hizmeti sayesinde Mersinli esnafın kasasına 26 ayda toplam 33 milyon 406 bin TL girdi. Esnaf, ürünlerin her geçen gün zamlandığı bir dönemde Halk Kart’ın kendilerine nefes aldırdığını vurguladı. Halk Kart sahibi yurttaşlar, anlaşmalı toplam 360 yerel marketten alışveriş yaparak, hem ihtiyaçlarını karşılıyor hem de mahallesindeki esnafa katkı sağlıyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in 2019 yılının Ekim ayında başlattığı Halk Kart’tan faydalanan ihtiyaç sahibi yurttaşlar, 26 ay içerisinde hesaplarına yatan toplam 33 milyon 406 bin TL ile anlaşmalı 360 yerel marketten alışveriş yaptı ve yurttaşların hesabına yatırılan bu tutar, Mersinli esnafın kasasına girdi. Esnaf, ürünlerin sürekli zamlandığı bu dönemde Halk Kart’ın kendilerine nefes aldırdığını belirtti.

Kasım ayında yatan 1 milyon 614 bin 900 TL yine esnafın kasasına girdi

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından yürütülen Halk Kart hizmeti ile her ay vatandaşların mutfak masraflarına katkı sunuluyor. Hizmet kapsamında 2019 yılında ihtiyaç sahibi yurttaşların hesaplarına toplam 1 milyon 851 bin 890 TL, 2020 yılında 13 milyon 794 bin 160 TL, 2021 yılında ise 17 milyon 760 bin 360 TL para yüklendi. Son olarak 2021 yılının Kasım ayında ise 12 bin 625 kişinin hesabına toplam 1 milyon 614 bin 900 TL yatırıldı.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

SAĞLIKÇILARIN İŞ BIRAKMA EYLEMİ

TARSUS’TA DA YAPILDI

15 Aralık Çarşamba günü tüm Türkiye’de yapılacak olan iş bırakma eylemi nedeniyle Tarsus’ta da basın açıklaması yapıldı.

Tarsus Devlet Hastanesi önünde gerçekleşen iş bırakma eylemi basın açıklamasına Mersin Tabip Odası, Ses Mersin Şubesi, Genel Sağlık İş, Birlik Dayanışma Sendikası, Mersin Aile Hekimleri Derneği destek verdi.

Açıklamayı Mersin Tabipler Odası genel sekreteri Cemil Galipoğlu okudu. Basın açıklaması sırasında Tarsus Belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, CHP Mersin il başkanı Adil AKtay ve CHP Tarsus ilçe başkanı Av. Ozan Varal da hazır bulundu.

Mersin Tabipler Odası genel sekreteri Cemil Galipoğlu açıklamada şunları kaydetti:

“Sağlıkçılar olarak hakkımızı istiyoruz. Oyalama istemiyoruz”

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

MESKİ, ATALAR MAHALLESİ SAKİNLERİNİ

KESİNTİSİZ İÇMESUYUNA KAVUŞTURDU

Vatandaşlara kesintisiz içmesuyu hizmeti sağlamaya devam eden MESKİ Genel Müdürlüğü,

Tarsus ilçesi Atalar Mahallesi’nin yetersiz içmesuyu sorununa son verdi. Çalışmanın

tamamlanmasıyla Atalar’ın yetersiz içmesuyu sorunu çözülürken, mahalle sakinleri kaliteli ve

kesintisiz içmesuyuna kavuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel

Müdürlüğü, Tarsus ilçesi Atalar Mahallesi’nin yetersiz içmesuyu sorununun çözümüne

yönelik çalışmaları tamamladı. Çalışma sayesinde mahalle sakinleri kaliteli ve kesintisiz

içmesuyuna kavuştu.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

SEÇİL KAUÇUK FABRİKASI SAHİBİ

ORHAN KOÇ’UN VEFATI ÜZÜNTÜ YARATTI

Aslen Tarsuslu olan Seçil Kauçuk San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı,  Orhan Koç’un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.. Koç’un cenazesi bugün Adana Kabasakal mezarlığında toprağa verilecek.

Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

ÇAMLIYAYLA’DA ALTYAPI ÇALIŞMALARI KIŞ

AYLARINDA DA DEVAM EDİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Başkan Vahap Seçer’in “Tüm ilçelerimize eşit hizmet gidecek” söylemi doğrultusunda, sorumluluk alanında ki her noktada altyapı çalışmaları sürüyor.

 

Yayla turizmi açısından bölgenin eşsiz yerleşim yerleri arasında bulunan Çamlıyayla’da da, Büyükşehir Belediyesi birimleri, birçok noktada hizmetlerine devam ediyor.

 

Özellikle geride kalan yaz aylarında onlarca kilometrede gerçekleştirdiği yol düzenleme ve sathi asfalt kaplama çalışmaları ile vatandaşların takdirini toplayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, kış aylarının gelmesine rağmen altyapı faaliyetleri gerçekleştiriyor.

 

Çamlıyayla Sebil Mahallesi merkez mezarlığında genel temizlik, düzenleme ve alan açma işlemi uygulayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Giden Mahallesi’nde ise arazi yolu düzenleme çalışmasını icra etti.

 

Dağlık arazide vatandaşların ulaşımlarının kolaylaşması için kritik birçok noktada büz boru yerleştirme için mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi Çamlıyayla birim ekipleri, bu kapsamda Sebil Mahallesi Karahasan Çayırlığı mevkisinde kutu box menfez ve büz yerleştirme çalışmasını yerine getirdi.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Çamlıyayla’da altyapı çalışmaları, muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda, program dahilinde devam edecek.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

İletişim: TSK Birliği vurulduğu dezenformasyondan ibaret!
PKK’nın orta menzilli füze ile TSK birliğini vurduğu dezenformasyonu ile ilgili açıklama İletişim Başkanlığı’ndan geldi. ANKARA (İGFA) – İletişim Başkanlığı,...
Yeni haftada Marmara’nın batısına ‘sarı’ uyarı
Yeni haftayla birlikte yurt geneli yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışlar özellikle batı kesimlerde sağanak şeklinde olacak. ANKARA (İGFA) – ...
Bakanlardan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” mesajı
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, her çocuğun kaliteli eğitime erişimini artırmayı ve...
Bakan Kacır, görme engelli genç girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, From Your Eyes uygulamasının Kurucusu, görme engelli genç girişimci...
Özel, Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti
Özgür Özel ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, "'Manavgat Belediyemizin Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ederek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde...
İmamoğlu: ”Engelli bireylerin iş bulması için özel çalışmalar yapılıyor”
İmamoğlu açıklamasında, "Bölgesel İstihdam Ofislerimiz engelli bireylerin iş bulması için özel çalışmalar yapıyor. Mülakatlardan başlayarak tüm süreçte tam destek sağlanıyor."...
“TSK birliği vuruldu” iddiası yalanlandı
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili, "PKK orta menzilli füze ile TSK birliğini vurdu...
Başkan Soyer: “Hangi keyfiyetle İzmir’e 26 milyar  ayırıyorsunuz”
Sosyal Demokrasi Derneği (SSD) ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İzmir, Mersin, Eskişehir, İstanbul ve Ankara’da düzenlenecek “2’nci Yüzyılda Sosyal Demokrat...
Aydın’da AFAD gönüllüleri yaraları sarıyor
Aydın’ın Germencik ilçesinde geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışın ardından bazı evleri su basarken, AFAD gönüllüleri yaptıkları çalışmalarla selden etkilenen...
TBMM Başkanı’ndan 3 Aralık mesajı
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. ANKARA (İGFA) – TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 3...
Başkan Altay, COP28 kapsamında düzenlenen Yerel İklim Zirvesi’ne katıldı
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, dünya liderlerinin de...
Adıyaman’da zehir tacirlerine geçit yok!
Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler il genelinde zehir tacirleriyle olan mücadelelerini aralıksız sürdürüyor. Bir ihbarı değerlendiren ekiplerin gözaltına aldığı...
“Cumhuriyetin 100’üncü, Türk Yazılım Sektörünün 50’nci Yılı Programı” düzenlendi
Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin 100’üncü, Türk Yazılım Sektörünün 50’nci Yılı Programı”na Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Özgür Volkan...
KESOB heyetinden Başkan Büyükkılıç’a ziyaret
Yerel yönetim hizmetleri kapsamında tüm kamu kurum kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile dayanışmaya özen gösteren Başkan Büyükkılıç, ortak aklı...
Bakan Uraloğlu: “Varsa engel sadece kalplerimizde!”
Bakan Uraloğlu, yayımladığı mesajda, ''3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımıza gönülden sevgilerimi iletiyorum. Varsa Engel Sadece Kalplerimizde! ...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ