$ DOLAR → Alış: 18,60 / Satış: 18,68
€ EURO → Alış: 19,49 / Satış: 19,57

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
 • 14.12.2021
 • 51 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

KIRSAL MAHALLERİMİZDE MADDE

BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EĞİTİMLERİ

Tarsus Belediyesi, Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ilçe Jandarma Komutanlığı iş birliği ile kırsal mahallerimizde madde bağımlılığı ile mücadele eğitimlerimiz devam ediyor.

Bu hafta Narko Rehber uzmanları Çavuşlu, Alibeyli ve Kızılçukur mahallerimizde vatandaşlarımızla bir araya gelerek madde bağımlılığı ile mücadele konusunda bilgiler aktardı.

Belediye yetkilileri ”Eğitimlerimiz devam edecektir.” dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 1. EMİN POLAT’A DESTEK
  TARSUS Devlet hastanesi baş hekim Yardımcısı Memleketimizin
  Evlâdı TARSUS insanının Gönlün de yer yapmış Dr. Emin Polat’ın Devlet hastanesindeki görevinde kalması için destek yağdı.
  Bu değerlere sahip çıkmak,bizlerin görevi olmalı.
  Tüm insanlara Gülen yüzüyle yaklaşan her kim olursa olsun telefonuna çıkan
  Dr Emin Polat ‘a destek verelim

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

YUFKA EKMEK PİŞİREN KADINLARI

ZİYARET EDEN CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI

 1. OZAN VARAL: “ALINTERİ İLE EKMEK

MÜCADELESİ VEREN KADINLARIMIZ

YALNIZ DEĞİLDİR”

Ozan Varal ‘’AKP.nin yaşattığı sadece ekmek kuyruğu değil ; hayatta kalabilme kuyruğudur!

AKP ile; Ekmek pahalı, emek ve hayat ucuz!

 

Fiyatların her geçen gün arttığı, insanların en temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlandığı bir dönemde, un ve ekmek fiyatlarının da aşırı yükselmesi nedeniyle bölgemizde geleneksel olarak yapılan yufka ekmek yapım işi de arttı.

 

Tarsus’ta merkez Kavaklı Mahallesi’nde imece usulle yufka ekmek yapan kadınlara konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, odun ateşi üzerindeki saç başında ekmek pişirip, emekçi kadınların dertlerini dinledi.

 

Eşi engelli olan ve kayınbabasına ait olan evin bahçesine yaptıkları tek göz evde ayakta kalma

mücadelesi veren Serpil Atahan’ın, evinin geçimini sağlamak için satmak ve kendi ekmek ihtiyaçlarını karşılamak için yoğurduğu hamura ve pişirdiği mis kokulu ekmeklerin pişirilmesine yardımcı olan

 

CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Sabahın serinliğinde, yufka ekmek yapan kadınlarımızı ziyaret

ederek onların samimi sıcaklıklarına ortak olduk. Bugün sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir

yanında emekçilerin en temel talebi geçinmek, yani ekmektir, rızıktır.

 

Un fiyatlarının zamlanması sonrası Tarsuslu kadınlar yufka ekmek yapmakta zorlanır duruma geldiler.

Tarsus 'ta kadınlar, özellikle kalabalık ailelerde ekmek ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yüz yıllardır

süregelen komşularıyla imece usulü bir araya gelerek yufka ekmek geleneğini sürdürerek, aile

bütçesine de katkıda bulunuyor. Ekmek 2.5 lira oldu. Ve bu durum, hatalı politikalar nedeniyle her

geçen gün yoksullaşan geniş halk kitlelerinin, en temel ihtiyacını dahi alamamasına neden oluyor” dedi.

 

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu ve kadın kolları üyeleriyle birlikte emekçi kadınları ziyaret eden Başkan Av. Ozan Varal,;Alınteri ile ekmek mücadelesi veren kadınlarımız yalnız değildir. Onların yanında biz varız ve her

zaman da olacağız.

 

Bu iktidar, ezilenlerin, gençlerin, emeklilerin, kadınların yani halkın iktidarı değil, bir grup ihaleci yandaş mutlu azınlığın, pudra şekeri seven parti yöneticilerinin, halk düşmanı suç örgütlerinin iktidarıdır!

 

Çözüm bellidir…Çözüm her yerde vurguladığımız gibi sandıktadır ve CHP iktidarı ile güzel günlerimiz yakındır!.” dedi.

 

Son dönemde temel gıda ürünlerinin fiyatlarının katlanması nedeniyle alım güçlerinin oldukça

düştüğünü belirten Serpil Atahan ise “İki çocuk annesiyim, eşim engeli. Hem ev ekonomisine katkı sunmak, hem de ihtiyacımızı karşılamak için, komşularım ve akrabalarımın yardımıyla yufka ekmek pişiriyorum. Ekmek fiyatları oldukça arttı. Şu anda tek korkumuz un fiyatlarının daha da artmasıdır! İyi ki ; bize destek olarak un , koli , süt başta olmak üzere bize ulaştıran Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer var, ihtiyaç duyduğumuzda biliyoruz ki Mersin Büyükşehir Belediyesi ile 3 çeşit yemeğe 3 TL ye ulaşabiliyoruz! Ümitliyiz, inşallah yaşanan ekonomik sorunlar kısa sürede son bulur” diye konuştu.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BAŞKAN SEÇER, TARSUSTA ROBOTİK KODLAMADA

ÖDÜL KAZANAN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Başkan Seçer, Tarsus Gençlik Kampı ziyaretinde,Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi’nde eğitim alan ve robotik kodlama yarışmasında ortaokul ve lise düzeyinde başarı göstererek ödüle layık görülen öğrencilerle bir araya geldi. Seçer,“Güzel işler yapıyorsunuz onu da ödüllendirdiler. Gayet güzel, başarılı bir sonuç aldınız, kutluyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ninTarsus ilçesinde faaliyetlerini yürüten ‘Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi’nde eğitim alan ortaokul ve lise düzeyindekiöğrenciler, kısa sürede 2 başarı birden elde etti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Gençlik Kampı’na yaptığı ziyaretteöğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi. Öğrencileri elde ettikleri başarılar dolayısıyla kutlayanBaşkan Seçer, “Güzel işler yapıyorsunuz onu da ödüllendirdiler, kutluyorum”dedi.

“İnsan öğrendikçe çok daha fazla şey öğrenmek ister”

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde Eğitimde İnovasyon Derneği ve STEM Eğitimcileri Derneği iş birliğiyle düzenlenen VEX IQ Challenge Robotik Kodlama Yarışması’na katılan ortaokul düzeyindeki öğrenciler, uyumlu ve örnek çalışmalarıyla jüri özel ödülüne layık görüldü. Habitat Derneği ve Vodafone Teknoloji Geliştirme Vakfı işbirliği ile düzenlenen Küresel Sağlık Gaming Hackathonu Oyun Geliştirme Yarışması’na katılan lise düzeyindeki öğrenciler deTürkiye 2’ncisi olarak madalyayı Mersin’e taşıdı. Ortaokul düzeyindeki öğrenciler, 15 Ocak’ta Adana’da yapılacak VEX Robotics Yarışması’na hazırlanırken,lise düzeyindeki öğrenciler ise İstanbul’da 8-9 Ocak’ta gerçekleştirilecek VEX Robotics Yarışması’na katılacak.

Geliştirilen robotlar üzerine gençlerle sohbet eden Başkan Seçer, “Güzel işler yapıyorsunuz onu da ödüllendirdiler. Gayet güzel, başarılı bir sonuç aldınız, kutluyorum. Çalışmaya devam” dedi. Gençlere, “Öğrendikçe daha fazla öğrenme isteği oluyor mu?” sorusunu yönelten Başkan Seçer, gençlerden“Evet”yanıtını aldı. Başkan Seçer, “İnsanöğrendikçe çok daha fazla şey öğrenmek ister. Zaten icatlar da öyle olur. Yenilikler, keşifler öyle oluyor. İnsanın geninde olan o merak, araştırma, yeni bir şey keşfetme onun sonucunda oluyor. Size başarılar diliyorum. Kendinize çok iyi bakın”dedi.

“Çok fazla uğraştık, çok çalıştık”

Ortaokul 7’nci sınıf öğrencisi Amine İkbal Aç, ekip çalışmasıyla kazandıkları ödüle ilişkin olarak, “MRS 33-33 olarak biz bir takım kurduk. Bu takımımızla bir yarışmaya katıldık. Manisa’da düzenlendi bu yarışma. Bu yarışmada bir robot tasarladık. Çok fazla uğraştık bunun için. Çok çalıştık. Ama yarışmada takımlar olarak birbirimize çok yardım ettik. Jüri özel ödülünü aldık” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com…

 

 

 

 

(TÜED) GENEL BAŞKANI KAZIM ERGÜN TARSUS’TA

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, Tarsus Şube Başkanı ve Genel Merkez Mali Sekreteri Ömer Kurnaz, Kayseri Şube Başkanı ve Genel Sekreter Gazi Aykısı, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Abdulkadir Ersal ve diğer yöneticiler, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu’yu makamında ziyaret ettiler.

Adana Şube Kongresi için bölgeye geldiklerini kaydeden TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, bu kapsamda da Tarsus’u da ziyaret ettiklerini kaydetti.

Başkan Ergün, emeklilerin beklenti ve taleplerinin karşılanması için Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkezi olarak yoğun şekilde çalıştıklarını ifade ederek, hizmetleri ile ilgili olarak bilgiler verdi.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu ise nazik ziyaretlerinden dolayı TÜED Genel Başkanı Ergün ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini iletti

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

ÖĞRETMEN RAFET BARIN VEFAT ETTİ

Şehrimizin sevilen eğitimcilerinden Rafet Barın’ın vefatı üzüntü yarattı.

Başkan Haluk Bozdoğan bir taziye mesajı yayınlayarak “Değerli hocamız Rafet Barın’ın ani vefatı bizleri üzdü. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BAŞKAN BOZDOĞAN, SELÇUK BABA

İÇİN TAZİYE MESJI YAYINLADI

 

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, işadamı Selçuk Togo’nun vefatı nedeniyle  bir taziye mesajı yayınladı. Başkan Bozdoğan  mesajında”Şehrimizin değerlerinden, iş insanı ve hayırsever Selçuk Togo’nun vefatını üzüntüyle öğrendim.

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” dedi, Başkan ayrıca Şehir mezarlığındaki cenaze törenine ve akşamda yas yerine giderek Togo ailesine taziyede bulundu.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

SELÇUK TOGO DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

Tarsus’ta, Seher Kırtasiye’nin uzun yıllar işletmeciliğini yapmış sevilen esnaflarından, bunların yanında kültür ve sosyal hayatta girişken kişiliğiyle tanınan ve en önemlisi Cumhuriyet döneminin “yaşayan tarihi” olarak adlandırılan Selçuk Togo, 93 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Selçuk Togo, Tarsus Şehir Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından sonsuzluğa uğurlandı.

Cenaze törenine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, CHP eski dönem Mersin Milletvekili Ali Oksal, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, iş insanları, esnaflar ve birçok kişi katıldı.
Merhum’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi, akraba ve sevenlerine başsağlığı dileriz

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   TARSUS’TA POLİSE ATEŞ AÇAN KİŞİ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ Tarsus’ta 7 Aralık 2022 gün öğle saatlerinde üzücü bir olay...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   TARSUS BELEDİYE BAŞKANI , AKKOZA MEDYADA CANLI YAYINA ÇIKIYOR Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan  7 Aralık 2022...
Tarsus’ ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com    TARSUSLU GAZETECİ SÖNMEZ TARGAN VEFAT ETTİ İstanbul Tarsus Kültür ve Dayanışma Derneği kurucularından gazeteci Sönmez Targan 05.12.2022 günü...
Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” dediği vizyon belgesinin açıklandığı törende Selvi Kılıçdaroğlu uyuyakaldı
Günler öncesinden “3 Aralık’ı bekleyin” sözleriyle beklentileri yükselten CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün partisinin vizyon belgesini açıklamak üzere kameralar karşısına geçti....
Tarsus’ta Neler Oldu
ENGELLİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ÇELENK SUNMA TÖRENİ BUGÜN Tarsus’ta 3 Aralık Engelliler günü  münasebetiyle bugün saat 10.00’da Cumhuriyet alanında Atatürk...
Sürücü kursu fiyatları ne kadar? Ehliyet almak isteyenler için yeni yıl fiyatları belli oldu
Sürücü kursu fiyatları ne kadar? Ehliyet almak isteyenler için yeni yıl fiyatları belli oldu Ehliyet almayı planlayanlar için üzücü haber...
MHP ile kavga borsaya yansıdı! BİM’in hisseleri düşüşe geçti
BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç’ın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile girdiği polemik borsaya da yansıdı. Kasım ayında 146 lira...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   MEMLEKET PARTİSİ TARSUS İLÇE KONGRESİ BUGÜN Genel başkanlığını Muharrem İnce’nin yaptığı Memleket Partisi Tarsus ilçe  kongresi bugün yapılıyor. Kayyum...
Tarsus’ta Neler Oldu
  TARSUS’TA  HALK RESTORAN’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SICAK ÇORBA İKRAMI Tarsus Belediyesi, geçtiğimiz aylarda hizmete  açtığı Halk Restoran’da öğrencilere ücretsiz sıcak...
Tarsus’ta Neler Oldu
“ÇİRKİN” 25. ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ’NDE ANKARALILARLA BULUŞTU Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında...
Mersin’de Masa Ters Döndü
MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur GÖLGELİ Mersin gündeminde büyük yankı oluşturan Seçer-Kocamaz atışmasına ilişkin açıklama da bulundu. Sosyal Medya...
Kilo aldığını sanan adamın karnından çıkanlar doktorları bile şaşırttı
Tokat’ta aşırı kilo aldığını sanan adamın karnından yaklaşık 13 kilogram ağırlığında 4 parça kitle çıkarıldı. Doktorlar, bu büyüklükte kitlelerle çok...
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu   Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali...
MHP MERSİN’DE 18 ARALIK SEFERBERLİĞİ
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı’nda, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Mersin’i ziyaret edeceği 18 Aralık Pazar gününün hazırlıkları başladı. Milliyetçi...
3 Ocak Destanı Şiirlerle Anlatılacak!
    Toroslar’ın 3 Ocak Şiir Yarışmasında Son Başvuru Tarihi, 16 Aralık 2022   3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ