$ DOLAR → Alış: 18,59 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,39 / Satış: 19,47

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 11.12.2021
  • 81 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUSLU GAZİLER VE K. MİLLİYECİLER ÇANAKKALE’DE

Tarsus’tan Belediyenin desteğiyle yola çıkarak Çanakkale, Eskişehir ve Anıtkabır ziyaretlerinde bulunmak üzere uğurlanan K. Milliye ve Muharip Gazilerimiz, Tarihi Gelibolu yarım adasında atalarımızın kahramanlıkla düşmana karşı mücadelesine tanıklık etti.

Gazilerimiz, Şehitlik Abidesi başta olmak üzere, Conk Bayırı, Seyit Onbaşı anıtlarını ve yarım adada bulunan şehitlikleri ziyaret ederek, şehitlerimizi minnet ve duayla andı.

TARSUSLU GAZİLER TARİHİN KALBİNE YOLCULUK YAPTI

Tarsus Belediyesi, 27 Aralık Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tarsus Şubesi Üyeleri ve Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Tarsus Şubesi üyelerine 4 günlük bir gezi programı organize etti. Gezinin ilk durağı Çanakkale oldu.

Gazileri yalnız bırakmayan ve sosyal hayatlarına katkıda bulunmak için de çalışmalar yapan Tarsus Belediyesi, 27 Aralık Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle gaziler ve yakınlarından oluşan 80 kişi ile Çanakkale’nin ardından, Bursa, Eskişehir ve Anıtkabir gezisi gerçekleştirilecek.

8-9-10-11 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan programda Tarsus Gazileri, Atalarımızın kahramanlıkla düşmana karşı mücadelesine tanıklık ediyor.

İLK ROTA ÇANAKKALE OLDU

Düzenlenen dört günlük gezi programında gaziler ilk rota olan Çanakkale’yi ziyaret etti. Kara savaşlarının yoğun olarak geçtiği tarihi yarımadada, kahramanların emanetine sahip çıkmak, onların anısını yaşatmak, onlara hak ettikleri saygıyı sunmak için Şehitlere adanan Şehitlik Abidesi başta olmak üzere, Conk Bayırı, Seyit onbaşı anıtlarını ve yarım adada bulunan şehitlikleri ziyaret ederek tarihi yeniden canlandırdılar.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

‘’GAZİLER OLARAK ÇOK GURURLUYUZ’’

Çanakkaleye giden K. Milliyeciler ve  Gaziler ile yakınları çok gururlu olduklarını belirterek “Tarsus Belediyesi, 4 günlük Çanakkale, Bursa, Eskişehir ve Anıtkabir’i kapsayan gezi turunda biz gazileri çok mutlu etti. Bu tür faaliyetler bizler için moral ve motivasyon kaynağı oluyor. Tarihin kalbinin attığı yerleri 27 Aralık Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında ziyaret etme şansı yakaladık.

80 kişiden oluşan grubumuzla güzel bir tur olmasını temenni ediyoruz. Çanakkale bizim için çok keyifli geçti. Gaziler olarak çok gururluyuz. Belediye Başkanımıza derneğimiz adına çok teşekkür ederiz.”

Gezi programına katılan bir gazi yakınıysa, ilk kez böyle bir gezi programının içerisinde olduklarını ve yapılan bu çalışmanın kendileri için oldukça değerli olduğunu dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

BUGÜN BURSA,  ESKİŞEHİR VE

ANITKABİR ZİYARET EDİLECEK

Çanakkale’nin ardından gaziler ve yakınları Bursa’da Osman ve Orhan Gazi türbeleri, Ulu Cami gezisi, Ankara’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhına ziyareti ve Kurtuluş Savaşı Müzesi gezisi ardından Tarsus’a hareket edilecek.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

FAHRETTİNPAŞA MAHALLE

MUHTARININ ACI  GÜNÜ

Tarsus Fahrettinpaşa Mahallesi Muhtarı  Nevzat Sain’in  annesi vefat etti.

Dün vefat eden  Meryem Sain’in cenaze merasimi Tarsus şehir mezarlığında yapıldı. Cenaze törenine Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan da katıldı.

Başkan Bozdoğan “Merhumeye Allah’tan rahmet, muhtarımıza ve ailesine ,sevenlerine baş sağlığı diliyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUSLU GAZİ  ADİL ERTEN VEFAT ETTİ

Kıbrıs Gazisi Tarsuslu hemşehrimiz Adil ERTEN, Hakk’ın rahmetine kavuştu.

Merhumun cenazesi 10.12.2021 günü  ikindi namazına müteakip Tarsus Şehir Mezarlığında  dualarla toprağa verildi.

Muharip Gaziler dernek başkanı Rasim Yuvarlakoğlu “Merhuma Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum. Mekanı Cennet Olsun.” dedi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BÜYÜKŞEHİR’İN ARAÇ FİLOSU CNG’Lİ

OTOBÜSLER İLE GENİŞLİYOR

Başkan Vahap Seçer ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Türkiye, Ortadoğu, Afrika Altyapı Direktörü Sue Barrett tarafından 70 solo ve 30 körüklü olmak üzere toplam 100 CNG’li otobüs alımı için hibe ve kredi sözleşmelerinin imzalandı. Bu sayede 100 CNG’li otobüs daha Büyükşehir Belediyesi’nin filosuna katılacak. Başkan Seçer, “EBRD çok isabetli bir şehir seçti: Mersin” dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

ÖĞRENCİLER BORSADA

Tarsus Ticaret  Borsası Başkanı Murat  Kaya’dan Erasmus+ Öğrencilerine Altın Tavsiyeler: “Hayal kurun hedeflerinizi belirleyin o hedef için çok çalışın” nasihati.

Tarsus Şehit Halil Özdemir Fen Lisesi Okul Müdürü Murat İNAN ve beraberinde Almanca Öğretmeni Dr. Cumali YEŞİL, öğrenciler Doğa Tekin , İbrahim Kayra Çoban, Bilge Yeşil, Utku Yağız Taşpınar yürüttükleri Erasmus+ projeleri hakkında bilgi vermek üzere Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya’yı ziyaret ettiler.

Kaya’ Erasmus+ Öğrencilerine Altın Tavsiyeler: “Hayal kurun hedeflerinizi belirleyin o hedef için çok çalışın” nasihatinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

KOOPERATİF MARKET MERSİN

LOJİSTİK DEPOSU DA

TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünün Tarsus’ta geçtiğimiz ay açtığı iki Kooperatif Marketin ardından Kooperatif Market Mersin Lojistik Deposu da

törenle hizmete açıldı.

10.000 m2 lik kapalı alanda hizmet verecek depodan 7 il ve ilçelerine dağıtım yapılacak.

Lojistik Depo Açılışına Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU,

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Celep,Mersin Bölge Müdürü İsa Güler,Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, İlçe Müdürleri ve Kooperatif Müdürleri katıldı.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TİY’DE HOCA TEKRAR GELDİ

TFF 2. Lig Beyaz grup ekiplerinden Tarsus idman yurdu,  Şanlıurfaspor  maçı arafesinde  görevi bırakan “Ben Başkan Şahin Kırbıyık ile geldim, Şahin Kırbıyık ile giderim” diyen Teknik Direktör  Gürses Kılıç ile   yeniden anlaştı.

Bu arada  Sarı-lacivertli temsilcimiz önümüzdeki hafta  deplasmanda  oynayacağı  Zonguldak Kömürspor karşılaşmasının hazırlıklarını Antalya’da  sürdürüyor.

Takımımız karşılaşma tarihine kadar hazırlıklarını Antalya’ da sürdürecek olup  Zonguldak’ a buradan hareket edecektir.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

KAYA’DAN YENİ ASGARİ

ÜCRET YORUMU

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, bugünlerde belirlenecek asgari ücrete yapılacak yeni düzenlemenin çalışana da , işverene de hayırlı olacağı düşüncesinde olduklarını söyledi.

Murat Kaya, enflasyon karşısında asgari ücrete yönelik hükümet tarafından başlatılan iyileştirme çalışmasını  değerlendirdi.

İşletmelerin maliyetlerini düşürmek üzere beklentileri ve buna dönük-faiz indirimi, vergi yükü-iyileştirme yapılması gerektiğini belirten Borsa Başkanı Kaya, işçinin alım gücünün arttırılması, işverenin ise vergi yükünün azaltılması gerektiğini ifade etti.

“Asgari ücretin enflasyonun üstünde olması gerekiyor, çünkü asgari ücretlinin refahı işvereni mutlu eder” diyen Başkan Kaya “Bu işin çalışan tarafı. Diğer tarafına yani işveren tarafına geçtiğiniz zaman da vergi ile birlikte büyük bir yük olacak.

Hem işvereni hem de işçiyi mutlu etmek gerekir. İşçinin alım gücünün arttırılması gerekiyor ama istihdam ve üretim için de vergi yükünün işvereni zorlamaması gerekir. Asgari ücret arttırılırken, vergi yükününde düşürülmesini bekliyoruz. Bunun bir orta yolunun bulunacağına inanıyoruz. Vergilerin azaltılması ya da kaldırılması bir çözüm olur. Vergi yükü azalırsa 4 kişi istihdam edileceğine 5 kişi istihdam edilebilir” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS İLÇE ASAYİŞ VE

GÜVENLİK TOPLANTISI;

Tarsus İlçe Asayiş ve Güvenlik Toplantısı  kaymakam başkanlığında yapıldı.

Toplantı,  Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU Başkanlığında, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat TİRYAKİ, Başsavcı Vekili Osman TEZCAN, Cezaevi Tabur Komutanı Binbaşı Cüneyt YÜKSEL, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İnanç MARIM ve İlçe Emniyet Müdürü Ebubekir FİL’in katılımıyla Tarsus Cezaevi Tabur Komutanlığında gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını İstanbul’da verdi: 2023’teki en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez
AK Partinin ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 2023 seçimleri hakkında, “2023’teki en büyük zaferi...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS SARIULAK ZEYTİNYAĞI’NA  İLGİ BÜYÜK OLDU Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  öncülüğünde Antalya’da “Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”...
Merakla bekleniyordu! EYT’de 1999’dan önce stajyerlik ve çıraklık yapanlara kapılar kapandı
Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) stajyer ve çırak şeklinde çalışanların merakla beklediği soruyu cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,...
Tarsus’ta Neler Oldu
SEÇİMDEN ÖNCE İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELER ARASINDA TARSUS İLK 10 İÇİNDE Türkiye’de Haziran 2023 seçimlerine kadar  10 yada 12 ilçenin...
“TARSUS NEDEN İL OLMALI?” KONUSU İLE FOTOĞRAFÇILAR MARATONU BAŞLIYOR
Medeniyetler Başkenti Tarsus’un il olması için “İl’le de Tarsus” projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, tarihi ve kültürel değerleri ile ön...
BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KUTLAMA
Eğitimcilerin Onuruna Düzenlediği Yemekte En Genç ve En Tecrübeli Öğretmene Plaket Takdim Eden Başkan Yılmaz, Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü Kutladı....
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI Tüm Türkiye’de olduğu gibi dün Tarsus’ta  da 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması yapıldı. Tarsus’taki kutlama...
TADER Başkanı Özsu’dan ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’’ Mesajı…
Ankara Tarsuslular Derneği Genel Başkanı Semih Özsu; ‘’ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, hayat hakları elinden...
BÜYÜK TÜRKÇÜ PROF. DR. TURAN YAZGAN, VEFATININ 10. YILINDA ANILDI
Prof. Dr. Turan Yazgan’ı Anma Programına Katılan Başkan Yılmaz; “Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamız, Türk Milliyetçiliği Fikir Zincirinin En Önemlisi...
Tader den 24 Kasım Mesajı
Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu                    ‘’24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı… Başkan Semih Özsu mesajında;...
TOROSLAR’DA VEZNELER HAFTA SONU AÇIK
Toroslar Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2022 yılı 2’nci taksit ödemeleri ile 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu’nun 12’nci...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER  GÜNÜ KUTLAMASI Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması  yapılacak. Tarsus’taki kutlama töreni için bu sabah saat 09.30...
TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN ÇOCUKLARA DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ
Çocukların küçük yaştan itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazanması, ağız ve diş sağlığına önem vermesi için çalışmalar yapan Tarsus Belediyesi, Diş...
BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan...
1. ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ 2 ARALIK’TA BAŞLIYOR
Tarsus Belediyesi’nin kenti kültür sanatla buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği etkinlikler devam ediyor. Bu yıl ilki düzenlenecek olan ve 7 yerli...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ