$ DOLAR → Alış: 18,59 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,35 / Satış: 19,43

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 09.12.2021
  • 44 kez okundu

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

İSTANBUL İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI

VE İBB BÜYÜKŞEHİR YÖNETİCİLERİ

TARSUS’TA BULUŞTU.

İş adamı Ahmet Okyay tarafından Tarsus’ta ağırlanan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beşiktaş belediye Başkanı Rıza Akpolat, CHP İstanbul İl Bşk. Yrd. Tuncay Toptaş, İBB Başkan Danışmanı Baki Aydöner, Kartal CHP ilçe başkanı Efendi Argunşah, CHP Tarsus İlce başkanı Ozan Varal, Meclis Üyesi Ali Erhan Okyay katıldı.

İBB Boğaziçi AŞ Yön Kurulu Başkan vekili Yüksel Çiftçi, Tarsus ile ilgili hayranlıklarını dile getiren ve Tarsus’ta bir araya getirdiği heyete Tarsusu tanıttı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi AŞ Yönetim kurulu Baskan vekili olan ve Tarsus’a yakınlığı ile bilinen Yüksel Çiftçi’nin davetiyle Tarsusa gelen belediye başkan ve İBB yöneticilerine, ev sahipliğini ise iş Adamı Ahmet Okyay ve İbrâhim Tanrıkulu yaptı.

İBB Boğaziçi AŞ Yönetim kurulu başkan Vekili Yüksel Çiftçi hem Okyay’a hemde Tanrıkulu ile CHP önceki dönem milletvekili Ali Oksal’a teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

TARSUSTA TERÖRLE MÜCADELE

Tarsus’ta PKK/KCK’nın talimatıyla hareket eden 2 hacker yakalanarak gözaltına alındı.

PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü Hackers yapılanmasındaki CMG-TEAM Cold Hackers isimli gruba yönelik yürütülen soruşturmada; PKK/KCK silahlı terör örgütü adına, 27 Nisan’da Hava Kuvvetleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği internet sayfasına siber saldırı düzenlediği iddia edilen M.K.(15) ve N.F.Ş. (25) Tarsus ilçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ve istihbarat ekiplerinin  çalımaları neticesinde gözaltına alındı.

Gözaltına alınan  şahısların ikametlerinde yapılan aramada çok sayıda dijital materyal, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Şüphelilerin Emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS KUVAYİ MİLLİYE  DERNEĞİ

EKİBİ KİLİS’TEN DÖNDÜ.

Kilisin Düşman işgalinden kurtuluşunun  100..Yıl Dönümü Kutlamalarına katılan Tarsus Kuvayi Milliye  Derneği ekibi kente döndü. Tarsus Kuvayi Milliye  Derneği ekibine başkan İsmail Taşgit başkanlık etti.

Kutlamalara Tarsus  Kuvayi Milliye, Osmaniye Düziçi, Kahramanmaraş Kuvayı Milliye, Türkiye genelinden Kuvayı Milliyeciler, Sakarya Kuvayı Milliye derneği katılım sağladı

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

Doğuştan engelli olan Nusret Doğan, tekerlekli sandalyesine kavuşmasının sevincini yaşadı.

Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus Şube Başkanı Ali Çelik, engelli olan Nusret Doğan’a tekerlekli sandalye hediye ederek ihtiyacını ve sorununu giderdiklerini söyledi.

Başkan Çelik, “Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus şubesi olarak engelli kardeşimiz Nusret Doğan’a Tekerlekli sandalyesini teslim ettik. Hayırlı olsun. Engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını, sorunları çözmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onları topluma kazandırma adına üzerimize düşen gayret ve çabayı sarf etmekteyiz ” ifadelerini kullandı.

Doğan ise tekerlekli sandalye için Başkan Çelik’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Haber: Fırat Maktay

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS’TA ODA SEÇİMLERİ BAŞLIYOR

4 yılda bir yapılan Oda seçimleri yılbaşı itibariyle başlıyor.

Toplam 18 odanın bulunduğu Tarsus’ta bazı oda başkanlıkları Ocak 2022 ayı içerisinde kongrelerini yapmak için ilan verdiler.

Buna göre Tarsus’taki Odalardan kongre tarihleri belli olanlar şunlar:

–Tarsus Tenekeciler ve inşaat Malzemeleri imalat ve Satıcıları Esnaf Odası genel kurulu 03 Ocak 2022 tarihinde saat 13.00’de 1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifinde yapılacaktır. Çoğunluk olmazsa ikinci toplantı 10 Ocak 2022 tarihinde aynı yerde yapılacak.

 

–Tarsus Fotoğrafçılar  Odası kongresi 4 Ocak 2022 Salı günü saat 13.00’de  1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifinde yapılacaktır. Çoğunluk olmazsa ikinci toplantı 11 Ocak 2022 salı tarihinde aynı yerde yapılacak.

 

–Madeni Sanatkarlar  Odası kongresi 5 Ocak 2022 Çarşamba günü  saat 10.00 da Beydeğirmeni mahallesi Adana caddesi no 5 Tarsus adresinde yapılacak. İkinci toplantı tarihi ise 12 Ocak 2022 Çarşamba olarak belirlendi.

 

–Tarsus Biriketçiler Karocular, Büzcüler, Mozaikçiler ve Büz borucuları esnaf odasının genel kurulu 5 Ocak 2021 tarihinde Çarşamba günü saat 13.00 de 1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifinde yapılacaktır. Çoğunluk olmazsa ikinci toplantı 12 Ocak 2022 tarihinde  Çarşamba günüaynı yerde yapılacak.

 

–Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odası genel kurulu 5Ocak 2022 Çarşamba günü saat 10.00 da Vakıflar işhanında Şehir Kulübü  Düğün salonunda yapılacaktır. Çoğunluk olmazza ikinci toplantı 13 Ocak 2022  Perşembe günü saat 10.00 da Şehir kulübü düğün salonunda yapılacaktır.

 

 

–Tarsus Mobilyacılar ve Maragozlar Esnaf  ve Sanatkarlar Odası, 1. kongre 6 ocak 2022 Perşembe saat 10.da, ikinci kongre tarihi 14 Ocak 2022 Cuma günü saat 10’da 1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapılacak.

 

–Tarsus Seyyar Sabit Tuhafiyeciler ve Züccaciyeciler Odası genel kurulu 7 Ocak 2022 Cuma günü saat 10.00 da  Belediye Nikah salonunda. Çoğunluk olmazsa ikinci toplantı 14 Ocak 2022 tarihinde aynı yerde yapılacak.

 

–Tarsus Fırıncılar Odası genel kurulu 7 Ocak 2022 Cuma günü saat 13.00’de  1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifinde yapılacaktır. Çoğunluk olmazsa ikinci toplantı 17 Ocak 2022 pazartesi günü  aynı yerde yapılacak.

 

–Tarsus Elektrik Teknisyenleri Odası genel kurulu 13 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10.00 da 1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapılacak. Çoğunluk olmazsa ikinci toplantı 20 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10.00 da aynı yerde yapılacak.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS YENİCE GARINDA

RESTORASYON YAPILACAK

Tarsus’a bağlı Yenice’de bulunan Yenice TCDD Gar istasyonunda restorasyon çalışmaları yapılacak.

Bu nedenle TCDD 6. Bölge Müdürlüğü ihaleye çıktı. Yenice Gar sahasında bulunan tescilli Gar binası ve lojman binalarının restorasyon işleri ile çevre düzenlemesi yapılması işi TCDD İşletmesi genel müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarıldı.

Söz konusu iş için açılan ihale 15 Aralık 2021 tarihinde saat 14.00’de TCDD 6. Bölge Müdürlüğü Toplantı salonu kat 1 Seyhan Adana adresinde yapılacak.

İhaleye kazanan firma ile söyleşme yapıldıktan sonra 10 gün içinde yer teslimi yapılacak. İhaleyi alan firma 150 günlük sürede işi tamamlayarak teslim edecek.

Konu hakkında bilgi almak isteyenler 0322 453 6914 nolu telefonu arayabilir.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

PROF. DR. CAVİT ORHAN TÜTENGİL

7 ARALIK 1979’TA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Aslen Tarsuslu  olan Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil 7 Aralık 1979 tarihinde bir cinayete kurban gitmişti. Tütengil bu yıl ölüm yıldönümünde sempozyum ile anılıyor.

Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu’nun 3.’sü 11 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te Tarsus’ta Güner Baykal Toplantı Salonunda yapılacak

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

TARSUS PTT MERKEZ MÜDÜRÜ

MÜZEYYEN TÜNMEZ BORSADA

Başkan Murat Kaya’ya ziyarette bulunan Tarsus PTT Merkez Müdürü Müzeyyen TÜNMEZ, filateliyi sevdirmek ve yaygınlaştırmak, müşterilerine PTT’nin yeni hizmetlerini en iyi şekilde sunmak amacıyla başlatılan kişisel pul uygulaması hakkında bilgi verdi.

Konu ile ilgili Başkan Murat Kaya, ” Tarsus’un tanıtımı için ilçemizin farklı kültürel ve tarihi değerinin yer alacağı pullar, şehrimizin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacak. PTT’nin, Türk pulculuğuna yeni bir boyut getirerek , filateliyi sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla uyguladığı bu projeye, 2017 yılında da  Tarsus Ticaret Borsası Logolu pullar bastırarak destek vermiştik. Bu vesile ile, hem kalıcı olmayı, hem pul alışkanlığını yeniden hatırlatmayı düşünmüştük.

Tarsus’un tarihi ve kültürel kimliğini ön plana taşıma hedefimize araç olan bu pullar ile Kentimizin adını ulusal düzeyde duyurmak, Marka Kent Tarsus farkındalığını yaratmak, bu sayede kentimizin tanınırlığı da sağlanmış olacaktır.”ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

BOZDOĞAN’IN , MUHARİP  GAZİLER

VE KUVAYİ MİLLİYECİLERE JESTİ

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan bir ülkenin en büyük gücü ve varlığının şehitlere verdiği değer, minnet ve şükran duyguları ile Muharip Gazilere ve Kuvayi Milliyecilere gereken önemi verdiğini bir kez daha gösterdi.

Görevde olduğu 2.5 yıl içinde  Muharip Gazilerin daha önce  savaştığı ve barış götürdüğü KKTC’ye yeniden gidip orada geçmişi yaretmelerini sağlayan Bozdoğan,  bugünlerde yine önemli bir aktiviteye Muharip Gazilerin ve Kuvayi Milliyecilerin erişmesini sağlıyor. Muharip Gazilerin KKTC gezisinin ardından bugünlerde ise yine Muharip Gazilerin ve Kuvayi Milliyecilerin önemli bir isteğini yerine getiren başkan Bozdoğan, iki güzide kuruluştan 60-70 kişilik grubun hem Çanakkale’ye, hem de Ankara’ya Anıtkabir’e gitmelerine imkan sağladı.

Bozdoğan, geçtiğimiz aylarda verdiği bir sözü daha yerine getirerek, Muharip Gazilerin ve Kuvayi Milliyecilerin Tarsus’un kurtuluş bayramı öncesi moral depolamalarına imkan sağladı. Tarsuslu Muharip Gazilerin ve Kuvayi Milliyeciler, Çanakkale gibi Türkiye’nin kurtuluşunda önemli bir merkez olan tarihi mekanlara gidiyor. Çanakkale’de Atatürk ve silah arkadaşlarının nasıl mücadele verdiğini, bizzat yerinde görüp öğrenecek, o günkü milli duyguları yeniden yaşama imkanı ve fırsatı bulacak olan Tarsuslu Muharip Gazilerin ve Kuvayi Milliyeciler, ayrıca Ankara’ya da gidecekler ve orada Atatürk anıtına çelenk koyarak atalarının huzurunda saygı duruşunda bulunacaklar.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TİY GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI

TİY 7 aralıkta  olağanüstü genel kurul sonucunda mevcut başkan ŞAHİN KIRBIYIK güven tazelemiş olup tekrardan kulüp başkanımız olmuştur.

Akşam saatlerinde kongreden sonra kulup binasına geçen yeni yönetim kurulu ilk toplantısını yapmış olup ve görev dağılımı yapılmıştır.

Alınan kararlar neticesinde görev dağılımı şu şekilde olmuştur.

KULÜP BAŞKANI: HARUN ŞAHİN KIRBIYIK

BAŞKAN VEKİLİ: CUMALİ KIRBIYIK

ASBAŞKAN: ALİ İLK

2.BAŞKAN İDARİ :MUHAMMET GÜNKUT

2.BAŞKAN TEKNİK:YASİN GÜNEY

  1. BAŞKAN MALİ:YAKUP ATEŞ

2.BAŞKAN SOSYAL:HASAN AKÜZÜM

2.BAŞKAN:VEDAT GÖNDER

2.BAŞKAN SAĞLIK:MEHMET ALMACI

2.BAŞKAN REKLAM VE BASIN:MEHMET YAZGÜNOĞLU

ALTYAPI SORUMLUSU:DOĞUKAN YILDIR

GENEL SEKRETER:KADİR ÜNLÜ

GENEL KAPTAN:ÖZER ALP

MÜNASİP:YUSUF TIBIK

KULÜP İDARİ AMİRİ:ERDOĞAN ASLAN

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını İstanbul’da verdi: 2023’teki en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez
AK Partinin ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 2023 seçimleri hakkında, “2023’teki en büyük zaferi...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS SARIULAK ZEYTİNYAĞI’NA  İLGİ BÜYÜK OLDU Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  öncülüğünde Antalya’da “Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”...
Merakla bekleniyordu! EYT’de 1999’dan önce stajyerlik ve çıraklık yapanlara kapılar kapandı
Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) stajyer ve çırak şeklinde çalışanların merakla beklediği soruyu cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,...
Tarsus’ta Neler Oldu
SEÇİMDEN ÖNCE İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELER ARASINDA TARSUS İLK 10 İÇİNDE Türkiye’de Haziran 2023 seçimlerine kadar  10 yada 12 ilçenin...
“TARSUS NEDEN İL OLMALI?” KONUSU İLE FOTOĞRAFÇILAR MARATONU BAŞLIYOR
Medeniyetler Başkenti Tarsus’un il olması için “İl’le de Tarsus” projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, tarihi ve kültürel değerleri ile ön...
BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KUTLAMA
Eğitimcilerin Onuruna Düzenlediği Yemekte En Genç ve En Tecrübeli Öğretmene Plaket Takdim Eden Başkan Yılmaz, Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü Kutladı....
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI Tüm Türkiye’de olduğu gibi dün Tarsus’ta  da 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması yapıldı. Tarsus’taki kutlama...
TADER Başkanı Özsu’dan ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’’ Mesajı…
Ankara Tarsuslular Derneği Genel Başkanı Semih Özsu; ‘’ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, hayat hakları elinden...
BÜYÜK TÜRKÇÜ PROF. DR. TURAN YAZGAN, VEFATININ 10. YILINDA ANILDI
Prof. Dr. Turan Yazgan’ı Anma Programına Katılan Başkan Yılmaz; “Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamız, Türk Milliyetçiliği Fikir Zincirinin En Önemlisi...
Tader den 24 Kasım Mesajı
Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu                    ‘’24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı… Başkan Semih Özsu mesajında;...
TOROSLAR’DA VEZNELER HAFTA SONU AÇIK
Toroslar Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2022 yılı 2’nci taksit ödemeleri ile 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu’nun 12’nci...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER  GÜNÜ KUTLAMASI Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması  yapılacak. Tarsus’taki kutlama töreni için bu sabah saat 09.30...
TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN ÇOCUKLARA DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ
Çocukların küçük yaştan itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazanması, ağız ve diş sağlığına önem vermesi için çalışmalar yapan Tarsus Belediyesi, Diş...
BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan...
1. ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ 2 ARALIK’TA BAŞLIYOR
Tarsus Belediyesi’nin kenti kültür sanatla buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği etkinlikler devam ediyor. Bu yıl ilki düzenlenecek olan ve 7 yerli...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ