$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 08.12.2021
  • 226 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS’TA TÜRK SAĞLIK-SEN’DEN İŞ BIRAKMA EYLEMİ

Türk Sağlık-Sen hekimler dışındaki  sağlık çalışanlarının yok sayılmasına tepki olarak geçtiğimiz Cuma günü 1 saat işe geç gelme eyleminden sonra  bugünde iş bırakarak tepkilerini  ortaya koydular.

Tarsus Devlet hastahanesi önünde basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen’in eylemine  Türk Eğitim-Sen Tarsus Şubesi Başkanı Yaşar Yılmaz, TÜRKAV  Tarsus Şube başkanı Özden Sarı ve Türk Büro-Sen  Mersin Şube başkan yardımcısı Ali Gökkoca ve Mustafa Güven’de katılım sağlayarak destek verdiler.

Türk Sağlık-Sen Mersin Şube başkanı Metin Gökkoca, yaptığı açıklamada  sadece hekimlere yönelik yapılan düzenlemenin tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak  şekilde  düzenlemesini  istediklerini belittiği açıklama şöyle:

Sağlık çalışanlarımızın tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattığımız mücadele de Perşembe günü açıklama yapmış, Cuma günü ise 1 saat işe geç gelmiştik, Bugünde iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz

Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir kalıcı bir ücret politikasının     benimsenmesi ve sağlık çalışanlarımızın tamamının  bundan faydalanmasıdır.

Sağlık, ekip işidir tabi ki de Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır, tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir,

Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur-

Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır, ayrı, gayrı olmaz

Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık hizmetleri bir ekip işi olduğuna göre bu ekibin her bir çalışanı değerlidir. Bizde çalışanlara bir bütün olarak bakarız. Ne ayrımcılığı kabul ederiz, ne de ekonomik kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çünkü biz Türk Sağlık-Sen’iz, bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi, derdimiz, isteği, isteğimizdir,

Son günlerde görüyoruz ki  özellikle sosyal medyada algı oyunları ve yalanlarla sağlık çalışanlarının arasına fitne sokulmaya çalışılıyor. Çalışanlar için verdiğimiz haklı mücadeleye nifak tohumu ekip, ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenler var. Gerçekleri değiştirip farkı yansıtmak gibi çirkinliklerle uğraşanlar var, iyi bilsinler ki onlara ne bizler ne de çalışanlarımız fırsat vermez. Bu kirli oyunlar tutmaz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kaynağından doğru bilgilere itibar edilmelidir.

Çalışanları memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor ve ümit ediyoruz

Sağlık müdürlüklerinden, toplum sağlığı merkezlerine, aile hekimliğinden acil sağlık hizmetlerine, Bakanlık Hastanelerimizden, Universite hastanelerine kadar velhasıl sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tamamında görev yapan tüm çalışanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza bu artış yapılmalıdır. Bundan faydalanmalıdırlar.

 

TBMM’de bu konuda düzenleme yapılacağı yetkililer tarafından ilan edilmişse de biz bunun bir an önce hayata geçmesini, kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz. Mücadelemizde kararlıyız, sağlık çalışanları ile birlikte hakkımızı almanın gayretindeyiz

Türk sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemizi sürdüreceğiz. Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız’’  dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

İSTİKLAL CADDESİ ÜZERİNDE ÇİFT

ŞERİT ÇALIŞMASI  GERÇEKLEŞTİRİYOR.

Tarsus Haber-  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus kent merkezinde trafik akışının hızlanması ve rahatlaması için düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl trafik ışıklarının bulunduğu bazı kavşaklarda bulunan dönel kavşakları kaldırarak trafik akışını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi yol, asfalt birimi ekipleri, benzer bir çalışmayı İstiklal Caddesi üzerinde gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İstiklal Caddesi’nin Hilmi Seçkin Caddesi ile Halk Eğitim Merkezi arasında kalan bölümünde yürütülen faaliyet sonucunda; halihazırda tek şerit olan yolu, gidiş-geliş yapılır duruma getirilecek. Bu kapsamda söz konusu yol üzerinde kaldırım söküm işlemi yapılıyor.

Park kavşağında ki dönel kavşağında kaldırılacağı çalışma kapsamında, sürücülerin Muvaffak Uygur Caddesi’nden, İstiklal Caddesi veya Hilmi Seçkin Caddesi’ne direk geçiş yapabilmeleri sağlanacak. Çalışmalar kısa süre içerisinde tamamlanarak yol trafiğe açılacak.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

ÇAMLIYAYLA’DA SOBADAN YANGIN

Dün akşam soba borusunun çıkması ile tutuşan eşyalar, Çamlıyaylalı hemşehrimiz Hüseyin Ali Örün (Dörtdört Hüseyin)’nin evini kullanılamaz hale getirdi.

Başkan İsmail Tepebağlı ‘’Yangında zarar büyük. Kaymakamlık, Belediye ve hayırsever insanlarımızın katkısı ile zararın telafi edileceğini düşünüyorum. Ziyaret ederek kardeşime geçmiş olsun dedik. Elimizden gelen her şey ile yanında olduğumuzu belirttik.’’ Dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS BELEDİYESİNDEN AKÇAKOCALI’DA YARDIM

Ekonomik zorlukların yaşandığı bu günlerde halka bir nebze de olsa destek olmak adına hanelere misafir olmaya devam ediliyor. Tarsus Belediyesinden Akçakocalıda yardım yapıldı.

Başkan Haluk Bozdoğan ‘’Akçakocalı Mahallemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza et,peynir, tereyağı ve ekmek desteğinde bulunduk.’’ Dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

SONER YETGİN’İN  ABLASI VEFAT ETTİ.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü görevinde bulunan Soner Yetgin’in  ablası vefat etti.

Dün vefat eden Değerli  Sevgi Bayındır’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

OKAN ÇALIŞKAN; ERDOĞAN’LA

ENİNE BOYUNA TARSUS’U KONUŞTU

 

MEDYAD Başkanı ve DHA- TRT Haber muhabiri, gazeteci Okan Çalışkan, Canlı yayında  Tarsus Ekspres gazetesi Mustafa Erdoğan ile enine boyuna Tarsus’u konuştu.

Dün saat 11.00’de başlayıp bir saat süren canlı yayın Altaylılar mahallesinde Ötüken parkında gerçekleşti. Canlı yayına Altaylılar mahalle muhtarı Perihan Özcan da katıldı. Ötüken parkının yenilenip çevre düzenlemesi yapılarak çok güzel hale getirildiği için muhtar  Özcan, Mersin Büyükşehir belediye başkanı  Vahap Seçer’e ve belediye ekibine teşekkür etti.

Canlı yayında Çalışkan ve Erdoğan, Tarsus’tan geçecek hızlı tren projesini masaya yatırdı.. Tarsus’un güney ve kuzey diye ikiye bölüneceğini belirten Erdoğan “Hızlı tren projesi için üç öneri var.  Tren rayları ya aynen kalacak ve çevresine beton duvar örülecek. Ya yer altından geçecek, yada  üstgeçit ile havadan gidecek. Bence ya yer altından yada havadan gitsin.” dedi.

Canlı yayında soru soran Makine mühendisleri Odası başkanı Namık Kemal Büyükaslan ise, “Hızlı tren havadan gitmeli” önerisinin doğru olduğunu söyledi.

Muhtar Perihan Özcan ise, kendilerine destek veren Tarsus belediye başkanı Haluk Bozdoğan’a,   Mersin Büyükşehir belediye başkanı  Vahap Seçer’e ve Mersin BŞB Kadın ve Aile Daire başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu’ya teşekkür etti. Özcan “Tarsus belediyesi mahallemize semt pazarı sözü vermişti. Bu pazarın en kısa zamanda yapılmasını istiyor ve bekliyoruz” dedi.

Özcan sözlerine devamla  “Tarsus’ta herkes yapılan hizmetlere sahip çıksın, kimse kimseyi kıskanmasın, hasitlenmesin, dedikodu yapmasın.Ben Tarsuslu olmaktan onur ve gurur duyuyorum” dedi.

Erdoğan ve Çalışkan, mahallesi için çok çalışan Muhtar Perihan Özcan’a ayrıca teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS TÜRKTELEKOM

MÜDÜRÜNÜN BABASI VEFAT ETTİ

Tarsus TÜRKTELEKOM Müdürü Sayın Hüseyin Yücel’in Babası Ahmet YÜCEL

Hakk’ın Rahmetine Kavuşmuştur

Merhuma Cenab-ı Allah’dan Rahmet, Kederli Ailesine Başsağlığı Dileriz!..

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

ŞAHİN KIRBIYIK GÜVEN TAZELEDİ

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Tarsus İdmanyurdu’ olağanüstü genel kurul yaptı.

Mevcut başkan  Harun Şahin Kırbıyık yeniden başkan seçildi.

Belediye Nikah Salonu’nda yapılan olağanüstü kongrede, Harun Şahin Kırbıyık, tek listeyle gidilen seçimlerde başkanlık görevinde güvenoyu aldı. TİY’e üye  501 delegeden 93’ü oy kullanıp yönetimi seçti.

Başkan Kırbıyık, Tarsus İdman Yurdu’na emeği geçenlere teşekkür etti.Yeni yönetim:

‘Şahin Kırbıyık, Ali İlk, Yakup Ateş, Cumali Kırbıyık, Erdoğan Aslan, Hasan Aküzüm, Kadir Ünlü, Özel Alp, Mehmet Almacı, Vedat Dönder, Mehmet Yazgünoğlu, Yusuf Tıbık, Doğukan Yıldır, Yasin Güney’den oluştu.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BAŞKAN VARAL, BÜYÜKŞEHİR TARSUS

EMEKLİ EVİ İLE MOLA EVİNİ ZİYARET ETTİ

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Mersin Büyükşehir Belediyesi  Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı olan Tarsus Emekli Evi ile Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan Tarsus Mola Evi’ni ziyaret etti.

İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, ileri yaş almış yurttaşlar için güzel vakit geçirme ve sosyal etkinlik yapma imkanı sunan ve Kültür Park içinde yer alan Büyükşehir Tarsus Emekli Evi’ne üye vatandaşlarla sohbet etti. Hoş sohbette Emekli Evi üyeleri, kendilerine sunulan imkanlardan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkürlerini ilettiler.

Başkan Varal, beraberinde İlçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu ve İlçe Yöneticilerinden Yağmur Arslan ile birlikte yine Kültür Park içerisinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Mola Evi’ne konuk oldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin 5 yaşüstü özel gereksinimi bulunan çocuklara sunduğu bu hizmette, ailelerinin hastanede veya her hangi bir yerde işi bulunan çocuklar, güvenli bir ortam sağlayan Mola Evi’ne bırakılabiliyor. Kayıt yaptırılarak hizmeti yerine getiren Mola Evi’nde, çocukların engel durumlarına göre, uzmanlar tarafından eğitimler veriliyor.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

Pençe Yıldırım’da teröristlerin inlerinden çok sayıda mühimmat çıktı
Pençe Yıldırım Operasyonu bölgesinde teröristlere ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi. ANKARA (İGFA) – Açıklama Milli Savunma Bakanlığı’ndan geldi. Pençe...
İçişleri’nden köpek dövüşüne şok baskın!
Kayseri’de Yeşilhisar-Develi yolu üzerinde köpek dövüşüne yönelik gerçekleştirilen “CAN DOSTLARIMIZ ”Operasyonunda 2 organizatör ve 35 şahıs suçüstü yakalandı. Dövüştürülmek istenen...
Bakan Ersoy, Can Gürzap için düzenlenen törene katıldı
Saygı duruşu ve Gürzap'ın hayatını anlatan kısa video ile başlayan törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,  ''Can Gürzap; 79 yıllık...
Bakan Tekin: “Öğretmenler Odası Buluşmaları” ile eğitim yolculuğunu şekillendiriyoruz”
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ''Meslektaşlarımın mesleklerini daha mutlu bir şekilde icra etmeleri öğrencilerimizin çok yönlü gelişimi ve okullarımızda verilen...
Özhaseki: Hatay’ı ayağa kaldırmak boynumuzun borcu
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 6 Şubat depremlerinin ardından Hatay’da, yapımına hızla başladıkları 45 bin 186 bağımsız...
Bakan Yumaklı, Suudi Arabistanlı mevkidaşı Fadhli ile görüştü
Bakan Yumaklı görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, "Suudi Arabistan Çevre, Su ve Tarım Bakanı Abdulrahman Al-Fadhli ile heyetler arası görüşme gerçekleştirdik....
Yeni haftada Marmara’nın batısına ‘sarı’ uyarı
Yeni haftayla birlikte yurt geneli yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışlar özellikle batı kesimlerde sağanak şeklinde olacak. ANKARA (İGFA) – ...
İletişim: TSK Birliği vurulduğu dezenformasyondan ibaret!
PKK’nın orta menzilli füze ile TSK birliğini vurduğu dezenformasyonu ile ilgili açıklama İletişim Başkanlığı’ndan geldi. ANKARA (İGFA) – İletişim Başkanlığı,...
27 bin 858 engelli birey İŞKUR hizmetlerinden faydalanarak istihdama katıldı
Işıkhan açıklamasında, "İŞKUR aracılığıyla 2002 yılından bugüne 463 bin 270 engelli vatandaşımızın işe yerleştirilmesine aracılık yaptık." dedi. Danışmanlık hizmetleri ve...
Bakanlardan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” mesajı
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, her çocuğun kaliteli eğitime erişimini artırmayı ve...
Bakan Kacır, görme engelli genç girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, From Your Eyes uygulamasının Kurucusu, görme engelli genç girişimci...
Özel, Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti
Özgür Özel ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, "'Manavgat Belediyemizin Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ederek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde...
İmamoğlu: ”Engelli bireylerin iş bulması için özel çalışmalar yapılıyor”
İmamoğlu açıklamasında, "Bölgesel İstihdam Ofislerimiz engelli bireylerin iş bulması için özel çalışmalar yapıyor. Mülakatlardan başlayarak tüm süreçte tam destek sağlanıyor."...
“TSK birliği vuruldu” iddiası yalanlandı
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili, "PKK orta menzilli füze ile TSK birliğini vurdu...
Başkan Soyer: “Hangi keyfiyetle İzmir’e 26 milyar  ayırıyorsunuz”
Sosyal Demokrasi Derneği (SSD) ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İzmir, Mersin, Eskişehir, İstanbul ve Ankara’da düzenlenecek “2’nci Yüzyılda Sosyal Demokrat...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ