$ DOLAR → Alış: 18,59 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,39 / Satış: 19,47

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 04.12.2021
  • 47 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUSTA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

3 Aralık Engelliler Günü dolayısı ile Tarsus Engelliler Platformu, Tarsus İlçe İnsan Hakları Kurulu ve Tarsus Belediyesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında Tarsus Engelliler Platformu tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu.

Artı 1 Kafede düzenlenen programda; işaret dili kursuna gidip başarı ile kursu tamamlayan kamu personeline sertifikaları verildi, gün anısına fidan dikildi ve engelli müzisyenler tarafından katılımcılara bir konser verildi.

Gün dolayısı ile Tarsus Engelliler Platformu üyesi dernek yöneticileri Fazıl Kalaycı Ortaokulunda öğrencilerle bir söyleşi de yaptılar

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS TİCARET BORSASI PERSONELLERİ KASIM

AYI “PERSONEL TOPLANTISI” ‘NI GERÇEKLEŞTİRDİ.

TOBB Akreditasyon Sisteminde yapılacak değişiklikleri içeren ve yaklaşık 3 ay gibi bir süre devam edecek pilot uygulamasında yerini alan Tarsus Ticaret Borsası, Kasım ayı personel toplantısında Stratejik Plan ve Süreç Sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Başkan Yardımcısı Ali Seçer ve Genel Sekreterin birlikte yürüttüğü “ÜYE ZİYARETLERİ” kapsamında paydaş etkilerinin de değerlendirildiği toplantıda,  Mesleki Eğitim Merkezleri , İhracat Destek Ofisi,  Entegratör firma ücretleri,  İhtisas vergi daireleri haricinde mal ihracından kaynaklanan KDV iadelerinde gecikme, Temel e-Fatura Mevzuat Değişikliği, Şeker Temininde ki sıkıntılar, ELÜS İşlemlerinde Kurumlar Vergisi Muafiyeti Sınırları, Yurt içindeki üyelerin KARGO Bedellerinde indirim, Nitelikli Personel İstihdamında Ücret Artışı , önermelerine ait lobicilik faaliyetleri de görüşüldü.

2020 yılında hazırlanan 4. Dönem 2021-2025 yılı Stratejik Planını 2022 yılı için revize çalışmaları kapsamında maliyet bütçesi, stratejiler ve performansların da tekrar değerlendirildiği toplantıda Tarsus’un özellikle tarıma dayalı sanayi ve ticaret ekosistemi için birçok fikir, hedef ve projelerin kaynağını oluşturan PEST analizine dayalı kurumun Güçlü ve Zayıf yönleri de toplantıda görüşüldü.

Aralık ayında yapılacak faaliyetlerinde değerlendirildiği toplantıda, 2022 yılında Borsa Üyelerinin markalarının e-dergide yayınlanması ile ilgili çalışma yapılması, 15-17 Aralık tarihlerinde ise İhracatçı firmalarımızın, yaş sebze ve meyve ile bitkisel yağ ihracatında kolay ve hızlı bir şekilde ürünlerini ihracata hazırlaması ve sevk edilmesi amacıyla, Dış Ticaret Müsteşarlığı Güney Anadolu Mersin Bölge Müdürlüğü işbirliğinde sertifikalı Sorumlu Denetçi eğitiminin hazırlıkları da görüşüldü.

Personellerin iş planları ve 2021-2025 Stratejik Planının Kasım ayı sonu itibariyle gerçekleşme performansının paylaşılmasının ardından Personellerin “Öneri ve Talepleri” alınarak toplantı sona erdi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

CHP İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL, TARSUS

HALKINI “MİLLETİN SESİ” MİTİNGİNE DAVET ETTİ

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Cumartesi günü Mersin’de gerçekleşecek dev mitingle ilgili yoğun bir çalışma sürdürdüklerini söyledi.

 

Tarsus’un merkez ve kırsal mahallelerinde yurttaşlarla buluştuklarını, ayrıca sendikalar, diğer siyasi partiler, meslek odalarını ziyaret ettiklerini ifade eden Başkan Ozan Varal, “Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 4 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’de Mersin’de eski Tevfik Sırrı Gür stadı yanında bulunan alanda gerçekleşecek ‘Milletin Sesi Mitingine’ tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

 

Başkan Av. Ozan Varal, “AKP‘nin 20 yıllık iktidarı süresince halkımız her gün daha da yoksullaşmış, sadece bir avuç yandaş zenginleşmiştir! İşsizliğin, gelir adaletsizliğinin, derinleşen yoksulluğun, Türk Lirası‘nın tarihin en değersiz dönemini yaşamasının sebebi AKP‘dir.

 

Yaşanan fiyat artışlarının sorumlusu olarak üreticileri gösterip, üreticilerin artan maliyet artışları altında ezilmesini görmezden gelerek, polisiye önlemlerle ekonomik krizi önleyemezsiniz. Geçinemeyen halkımız borç batağında. Süt ve yumurta, simit lüks tüketim maddesi haline doğru ilerlemektedir” diye konuştu.

 

Dev mitinge toplumun tüm kesimden yurttaşların katılım göstermesinin beklendiğini kaydeden Başkan Ozan Varal, “Miting çağrımızı sadece CHP’lilere yapmıyoruz. Ekonomik krizden etkilenen, hayatı zorlaşan, bütün kesimleri mitingimize davet ediyoruz. Tüm yurttaşlarımızı önyargısız bir biçimde Milletin Sesi Mitinge katılmalarını önemsiyoruz. 4 Aralık Cumartesi günü saat 10.00’dan itibaren Tarsus Rasim Dokur Baca Alanı’ndan araçlarımız hareket edecek. Tarsus‘ta yaşayan herkesi mitingimize katılmaya davet ediyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Milletin Sesi’ni Mersin’den Türkiye’ye, halka kulağını tıkayanlara duyurmaya davet ediyorum” dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS İDMANYURDU DİYARBAKIR’A GİDİYOR

TFF 2. lig beyaz grupta yer alan Tarsus İdmanyurdu, bu hafta sonunda  Diyarbakır’ın Amed Sportif Faaliyetler takımına konuk olacak. Zorlu müsabaka 5 Aralık Pazar günü saat 13.00’de Diyarbakır’da oynanacak.

Tarsus idmanyurdu, son 5 haftada 3 galibiyet 2 yenilgi alırken hala istenilen  yerde değil. En son kendi evinde Pazarsapora1-0 yenilen, TİY, şimdi gözünü  Amed Sportif Faaliyetler takımı ile yapacağı maça çevirdi.

Tarsus idmanyurdu’nun şu anda 11. sırada 18 puanı bulunuyor. Rakibimiz Amed Sportif Faaliyetler,  ise sıralamada 4. ve 21 puanı bulunarak zirveye oynuyor.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

ŞEVKET CAN’DAN ZİYARETLER

Tarsus eski belediye başkanı Şevket Can Tarsus’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu.  Halen T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Havza Planlama ve Arazi Islahı Daire Başkanı olarak görev yapan Can Tarsus’ta basını da ziyaret etti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

MAYA GÖZ, ENGELLİLERE  ÖZEL İNDİRİM UYGULAYACAK

Tarsus Maya Göz Hastanesi  Tarsus Engelliler platformu üyelerine özel %20 oranında indirim uygulayacak. İndirim ile ilgili  protokol imzalandı.

Tarsus Engelliler Platformu Başkan Dursun Arslan ve dernek başkanlarının katılımıyla Tarsus Maya Göz Hastanesi arasında Tarsus Engelliler platformu üyelerine özel %20 oranında indirim protokolü imzalandı.

TSD başkanı Ali Çelik “Protokol anlaşması için bizleri ağırlayan sayın Dr.Mehmet Yunus Seven hocamıza ve personellerine teşekkür ederiz” dedi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

İŞARET DİLİ KURSUNU BİTİRENLERE SERTİFİKA VERİLDİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü”  münasebetiyle Tarsus’ta  işaret dili kursu açıldı. Kursu bitirenlere sertifika verildi.

Sertifika töreni Artı 1 Cafe’de yapıldı.Tarsus Halk Eğitim Merkezinde İşaret Dili kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika takdim edildi. Sertifikalar protokol mensupları tarafından verildi.

Daha sonra Engellilere Tarsus belediyesi tesislerinde yemek verilerek Engellilerin  her zaman yanlarında olunduğu mesajı verildi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

FENERBAHÇE KIZLARI TARSUSTA

Türkiye Kadın Basketbol Ligi ekiplerinden Tarsus Belediyesi Spor, Cumartesi günü Fenerbahçe Gelişim takımını konuk edecek.

Turkuaz-Beyazlılar, Cumartesi günu saat 14’de konuk edecekleri Fenerbahçe Gelişim maçı hazırlıklarını bugün yapacağı son çalışmanın ardından  tamamlayarak maç saatini beklemeye başlayacak.

Haber:Fırat Maktay

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

PLASTİK YÜKLÜ TIR ALEV ALDI

Tarsus ta dün tır dorsesi yandı.

Meydana gelen olayda Plastik ham

maddesi yüklü tırın dorsesi alev alev yandı

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

EVLADIMIZI ŞEHİT VERDİK

Tunceli Ovacık’ta vatanımızı savunmak için girmiş oldugu çatışmada şehit düşen, Erdemli/ Tabiye mahallesinden;

kahraman askerimiz Astsubay Üstçavuş Celil Mutlu’ya Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve milletimize başsağlığı diliyoruz..

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını İstanbul’da verdi: 2023’teki en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez
AK Partinin ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 2023 seçimleri hakkında, “2023’teki en büyük zaferi...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS SARIULAK ZEYTİNYAĞI’NA  İLGİ BÜYÜK OLDU Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  öncülüğünde Antalya’da “Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”...
Merakla bekleniyordu! EYT’de 1999’dan önce stajyerlik ve çıraklık yapanlara kapılar kapandı
Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) stajyer ve çırak şeklinde çalışanların merakla beklediği soruyu cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,...
Tarsus’ta Neler Oldu
SEÇİMDEN ÖNCE İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELER ARASINDA TARSUS İLK 10 İÇİNDE Türkiye’de Haziran 2023 seçimlerine kadar  10 yada 12 ilçenin...
“TARSUS NEDEN İL OLMALI?” KONUSU İLE FOTOĞRAFÇILAR MARATONU BAŞLIYOR
Medeniyetler Başkenti Tarsus’un il olması için “İl’le de Tarsus” projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, tarihi ve kültürel değerleri ile ön...
BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KUTLAMA
Eğitimcilerin Onuruna Düzenlediği Yemekte En Genç ve En Tecrübeli Öğretmene Plaket Takdim Eden Başkan Yılmaz, Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü Kutladı....
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI Tüm Türkiye’de olduğu gibi dün Tarsus’ta  da 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması yapıldı. Tarsus’taki kutlama...
TADER Başkanı Özsu’dan ‘’Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’’ Mesajı…
Ankara Tarsuslular Derneği Genel Başkanı Semih Özsu; ‘’ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, hayat hakları elinden...
BÜYÜK TÜRKÇÜ PROF. DR. TURAN YAZGAN, VEFATININ 10. YILINDA ANILDI
Prof. Dr. Turan Yazgan’ı Anma Programına Katılan Başkan Yılmaz; “Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamız, Türk Milliyetçiliği Fikir Zincirinin En Önemlisi...
Tader den 24 Kasım Mesajı
Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu                    ‘’24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı… Başkan Semih Özsu mesajında;...
TOROSLAR’DA VEZNELER HAFTA SONU AÇIK
Toroslar Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2022 yılı 2’nci taksit ödemeleri ile 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu’nun 12’nci...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS’TA ÖĞRETMENLER  GÜNÜ KUTLAMASI Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması  yapılacak. Tarsus’taki kutlama töreni için bu sabah saat 09.30...
TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN ÇOCUKLARA DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ
Çocukların küçük yaştan itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazanması, ağız ve diş sağlığına önem vermesi için çalışmalar yapan Tarsus Belediyesi, Diş...
BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan...
1. ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ 2 ARALIK’TA BAŞLIYOR
Tarsus Belediyesi’nin kenti kültür sanatla buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği etkinlikler devam ediyor. Bu yıl ilki düzenlenecek olan ve 7 yerli...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ