$ DOLAR → Alış: 18,60 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,59 / Satış: 19,67

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 02.12.2021
  • 91 kez okundu

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

ELVAN GÖREVDEN AFFINI İSTEDİ

Tarsusluların oylarıyla seçilen ve Mersin milletvekili olan Lütfi Elvan Maliye ve Hazine bakanlından istifa etti. Görevden affını isteyen Elvan’ın bu talebi kabul edildi veyerine Nureddin Nebati atandı

 

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

TARSUS’TA OKALİPTÜS DİKİMİ

Tarsus Orman İşletmesi Doğu Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen ve Orman Fidanlık Şefliği tarafından özel seralarda üretilen iki tür okaliptusa ait fidanların dikime hazır hale getirildiğini bildirdi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ÇAMLIYAYLA’NIN 5 NOKTASINA DAHA

BÜYÜKŞEHİR TARAFINDAN ÇOCUK

OYUN PARKI KURULDU

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer’in çocuklara verdiği söz üzerine sorumluluk alanındaki birçok noktada oyun parkları oluşturma devam ediyor.

 

‘Hiçbir Mahalle Parksız, Hiçbir Çocuk Oyunsuz Kalmayacak’ sloganı ile hareket eden Büyükşehir Belediyesi, Çamlıyayla’da 5 noktaya daha çocuklar için oyun parkı seti yerleştirdi.

 

Geçtiğimiz yıl Çamlıyayla’da Giden Mahallesi, Belçınar Mahallesi ve Darıpınarı Mahallelerinde oluşturulan çocuk alanlarının yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Cumayakası Mahallesi Kaleönü ve Talıç bölgesinde, Fakılar Mahallesi, Sebil Mahallesi ve Sarıkavak Mahallesi’nde de çocukların zevkle vakit geçirecekleri oyun alanları oluşturuldu.

 

Önce çevre düzenlemesi yapılan çocuk oyun alanlarının zemin bölümüne ise kum döküldü. İçerisinde salıncak, kaykay, tahterevalli bulunan ve tüm kalite belgelerine sahip olan oyun grupları ile çocuklar eğlencenin tadını doyasıya yaşayacak.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

CHP’DEN STK BAŞKANLARINA DAVET

CHP Tarsus ilçe başkanı  Ozan Varal, beraberinde  Meclis üyeleri  Ali Erhan Okyay, Hakan Canan Can ile birlikte sivil toplum kruruluşlarını ziyaret etti.

Bu kapsamda dün Tarsus Ziraat Odasına da ziyarette bulunan Varal ve arkadaşları, başkan Veyis Avcı ile görüşerek  4 Aralık’ta düzenlenecek CHP’nin Mersin mitingine davet ettiler.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

8 TEFECİ GÖZALTINDA

Mersin’de polisin  tefecilik yapan şahıslara yönelik  eşzamanlı yaptığı operasyonda  8  şüpheli  gözaltına alındı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; KOM Şube  Müdürlüğü  ekiplerince  yapılan çalışmalar neticesinde  tefecilik yaptığı tespit edilen şüphelilere  yönelik eşzamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda  8 şüpheli yakalanarak  gözaltına alındı.

Şüphelilerin  ev ve iş yerlerinde  yapılan aramada 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait fişek ve şarjörler, 1 adet ruhsatsız pompalı tüfek ve Suç unsuru olduğu değerlendirilen çeşitli tapu, senet ve ipotek belgeleri ele geçirildi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS BELEDİYESİ ARALIK

MECLİSİ  BUGÜN TOPLANIYOR

Tarsus Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı 02.12.2021 Perşembe günü  saat 14.00’ de Belediye Meclis Salonunda gerçekleşecektir.

Siz değerli basın mensuplarını aramızda görmekten onur duyarız.

2021 yılı 12. Birleşimin 1. Oturumu Meclis Toplantısı Gündemidir.

1- Açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı.

2- 26.10.2021 tarih 2021/10-2 sayılı ve 02.11.2021 tarih 2021/11-1 sayılı Meclis Zabıt Tutanağının oylanması.

3- Belediye Müdürlüklerinden gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması.

4- Komisyondan gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması.

5- Dilek ve Temenniler. 6- Kapanış.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

TARSUS YENİ DEVLET HASTANESİNİN  GECİKEN AÇILIŞI

Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Devlet hastanesinin de biran önce açılması gerektiğini  söyledi. Şimşek,  Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde söz aldı. Sağlık çalışanlarının ve vatandaşların yaşadığı sorunları dile getiren  Milletvekili Şimşek ,yapımı tamamlanan ve vatandaşların hizmetine sunulan hastaneler için teşekkür etti ve Tarsus Devlet hastanesinin de biran önce açılması gerektiğini dile getirdi.

Milletvekili Şimşek konuşmasının devamında; “ Bu pandemi süreci içerisinde fedakârca çalışan Bakanlık çalışanlarına ve sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Onlar için ne yapsak azdır diyorum. Özellikle corona sürecinde hayatını kaybedenlerin de mutlaka sağlık şehidi olarak kabul edilmesini talep ediyoruz.

Mersin Şehir Hastanesi, Tarsus Devlet Hastanesi, Silifke, Mut ve Anamur Devlet Hastaneleri için teşekkür ediyorum. Tarsus Devlet Hastanesinin bir an önce hizmete açılmasını bekliyoruz. Hem Mersin Şehir Hastanesi hem de Tarsus Devlet Hastanesinin otobandan ve E5’ten girişlerinde sıkıntı vardır. Gerçekten, Tarsus’a ve Mersin’e yakışan 2 tane güzel hastane yapılmıştır ama şu anda yapılan yollar buraya yakışmamaktadır. Ulaştırma Bakanına da konuyu aktardık; sizin de bu hastanelerin giriş çıkışlarıyla ilgili olarak mutlaka buraya yakışan şekilde yapılması noktasında desteğinizi bekliyoruz.

ANJİYO YAPILABİLMELİ

Tarsus 350 bin nüfuslu bir kent. 800 yataklı bir hastane yapılıyor. Burada mutlaka anjiyo, bypass, beyin ameliyatı ve bütün ameliyatlar yapılabilmelidir. 350 bin nüfuslu bir kentteki hastaların başka yere gitmesini biz istemiyoruz. Şu anda bize gelen bilgilere göre, “Mersin 30-35 kilometre, onun için bazı hastalar Mersin’e gitsin.” gibi bir yaklaşım var. Kentin talebi, mutlaka bu hastanede bu ameliyatların yapılabilmesidir.

Çamlıyayla ve Tekir Yaylalarımız var yaz nüfusu 100 bini aşıyor. Buralarda da yazın vatandaşlarımıza mutlaka takviye doktor gönderiliyor, bunun için teşekkür ediyoruz ama mutlaka diyaliz ünitesi istiyorlar çünkü bu ilçelerde yaşayan insanların çoğunluğu yaşlı, yazın da ciddi nüfusları var, 100 bin civarında nüfus var. Onun için buraya mutlaka diyaliz ünitesinin en azından yaz aylarında konmasını istiyoruz.

Mersin eski Devlet Hastanesi var, şehrin de merkezinde, yürüme mesafesinde birçok insanın. Şu anda atıl durumda, buranın da fizik tedavi hastanesi olarak yapılması Mersinli hemşehrilerimizin talebidir. Fizik tedavi noktasında gerçekten hastanelerden randevu almakta sıkıntı yaşıyoruz. Burada mevcut bina var, burada yapılacak bir tadilatla burası fizik tedavi hastanesine dönüştürülebilir ve bölgenin de ciddi bir sorunu çözülmüş olur.

E-nabız gerçekten vatandaşlarımız için güzel bir hizmet ve devlet için de tasarrufa katkısı oluyor. Yalnız, özel hastanelerde çekilen filmler ve tahlil sonuçları devlet hastanesine gidildiği zaman, devlet hastanesindeki tahlil sonuçları da özel hastanelere gidildiği zaman oranın sisteminde birbiriyle bağlantılı olarak görülemiyor. Tabii, bilemiyorum, bunun hukuki bir sıkıntısı var mı? Ama oradaki doktorların da o şahsın verilerini, özellikle tomografi gibi veya birçok tahlil sonuçlarını buradan görebilmelerinin önü açılmalıdır.

Yoğun bakımlarla ilgili vatandaşlarımızdan bize talepler geliyor. Mersin Şehir Hastanesi, Mersin Üniversite Hastanesi uzman doktor olarak ya da Adana Başkent ve Balcalı Hastanelerimiz var. Yoğun bakımlar dolu ama bizim bir beyin kanaması geçiren ya da ciddi bir ameliyat olması gereken, trafik kazası geçiren vatandaşa bunu anlatabilmemiz mümkün değil. Yoğun bakımlarda mutlaka doluluk olacak ama bu doluluktaki sıraya göre bile olsa, en azından uzman doktor olan yere mutlaka bu hastanın sevkinin anında yapılabilmesi lazım. Dün gece beni bir hemşehrim arıyor, hasta beyin kanaması geçiriyor, işte şehir hastanesinde ona müdahale edecek olan doktor yok, üniversiteye gidecek, üniversitede yoğun bakımda yer yok. Bu defa vatandaşlarımız gerçekten zor durumda kalıyorlar. Bununla ilgili mutlaka kökten bir çözüm bulunmalı. Yani oranın yoğun bakımında yer yoksa, belki oraya en yakın yardımcı bir yoğun bakımda yer açılıp hastanın nakli gerçekleşmelidir. Yoğun bakım hastasına “Yer yok.” demeyi biz vatandaşa izah edemiyoruz. Bununla ilgili de mutlaka bir çalışma yapmanızı bekliyoruz.

En kısa zamanda da Tarsus Devlet Hastanesini, inşallah, hep beraber açmayı Cenab-ı Allah nasip etsin diyor, saygılar sunuyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

TARSUSTA İKİ GÜNDE İKİ İNTİHAR

Tarsus’ta son iki gün içinde meydana gelen

olayda 1 kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay Yeni mahallede meydana geldi

Tarsus’ta İddialara göre, ikamet ettikleri evin odasında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı 18 yaşındaki S.K. tavana bağladığı iple kendini asarak intihar etti.

Yakınları tarafından bulunan genç için olay yerine ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

YAŞLI ŞAHSIN İNTİHARI

Tarsus devlet hastanesinde yatan Koronalı Mustafa D.

adlı  şahıs 3. kattan atlayıp canınakıydı.

Mustafa D.kurtarılamadı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

ŞENDAĞ ZEYTİNYAĞLARI VE MAHSERESİ

HİZMETE DEVAM EDİYOR.

..

Tarsus’ta 1926’dan günümüze Şendağ Zeytinyağları ve mahseresi hizmete devam ediyor.

Eski yıllarda elle çalıştırılan , hayvanların gücüyle çevrilerek üretim yapan Şendağ Zeytinyağları, teknolojiye ayak uydurarak en modern teknolojiye geçti.

Zeytin üreticilerinin vazgeçilmezi olan Şendağ, Takbaş bölgesindeki mahseresinde köylülere zeytin üreticilerine hizmet veriyor.  Köylü ve çiftçilere modern alet ve makinalarla hizmet sunan Şendağ Zeytinyağları ve mahseresi gerçekten çağa ayak uydurmuş. Zeytinlerini yağa dönüştürmek isteyenlerinde ikinci adresi olan  Şendağ, ayrıca kaymakamlık karısında TSO sokağında da  perakende satış amğazası ile halka hizmet veriyor. Hasan Şendağ ve Burak Şendağ,  iki amca çocukları olarak sırt sırta vererek Şendağ Zeytinyağları ve mahseresini çalıştırıyor. Tatlı dil ve güleryüzlü hizmet ile Tarsus’ta marka olan Şendağ Zeytinyağlarına ve işletmecilerine teşekkür ediyoruz. Onlarca insana iş ve aş veren Şendağ’ları tebrik ediyoruz. temennimiz bu işletmenin daha çok büyümesi ve hizmet zincirini geliştirmesidir. Dededen babalarına,  babalarından da evlatlarına geçen Şendağ Zeytinyağlarına başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   MEMLEKET PARTİSİ TARSUS İLÇE KONGRESİ BUGÜN Genel başkanlığını Muharrem İnce’nin yaptığı Memleket Partisi Tarsus ilçe  kongresi bugün yapılıyor. Kayyum...
Tarsus’ta Neler Oldu
  TARSUS’TA  HALK RESTORAN’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SICAK ÇORBA İKRAMI Tarsus Belediyesi, geçtiğimiz aylarda hizmete  açtığı Halk Restoran’da öğrencilere ücretsiz sıcak...
Tarsus’ta Neler Oldu
“ÇİRKİN” 25. ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ’NDE ANKARALILARLA BULUŞTU Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında...
Mersin’de Masa Ters Döndü
MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur GÖLGELİ Mersin gündeminde büyük yankı oluşturan Seçer-Kocamaz atışmasına ilişkin açıklama da bulundu. Sosyal Medya...
Kilo aldığını sanan adamın karnından çıkanlar doktorları bile şaşırttı
Tokat’ta aşırı kilo aldığını sanan adamın karnından yaklaşık 13 kilogram ağırlığında 4 parça kitle çıkarıldı. Doktorlar, bu büyüklükte kitlelerle çok...
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu   Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali...
MHP MERSİN’DE 18 ARALIK SEFERBERLİĞİ
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı’nda, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Mersin’i ziyaret edeceği 18 Aralık Pazar gününün hazırlıkları başladı. Milliyetçi...
3 Ocak Destanı Şiirlerle Anlatılacak!
    Toroslar’ın 3 Ocak Şiir Yarışmasında Son Başvuru Tarihi, 16 Aralık 2022   3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUSLULAR HAFTA SONU DENİZE AKIN ETTİ Tarsus Belediyesi, Tarsus halkının yıllardır  atıl durumda olan Tarsus Beyaz Kum  Plajı’na kavuşması için...
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını İstanbul’da verdi: 2023’teki en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez
AK Partinin ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 2023 seçimleri hakkında, “2023’teki en büyük zaferi...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS SARIULAK ZEYTİNYAĞI’NA  İLGİ BÜYÜK OLDU Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  öncülüğünde Antalya’da “Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”...
Merakla bekleniyordu! EYT’de 1999’dan önce stajyerlik ve çıraklık yapanlara kapılar kapandı
Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) stajyer ve çırak şeklinde çalışanların merakla beklediği soruyu cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,...
Tarsus’ta Neler Oldu
SEÇİMDEN ÖNCE İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELER ARASINDA TARSUS İLK 10 İÇİNDE Türkiye’de Haziran 2023 seçimlerine kadar  10 yada 12 ilçenin...
“TARSUS NEDEN İL OLMALI?” KONUSU İLE FOTOĞRAFÇILAR MARATONU BAŞLIYOR
Medeniyetler Başkenti Tarsus’un il olması için “İl’le de Tarsus” projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, tarihi ve kültürel değerleri ile ön...
BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KUTLAMA
Eğitimcilerin Onuruna Düzenlediği Yemekte En Genç ve En Tecrübeli Öğretmene Plaket Takdim Eden Başkan Yılmaz, Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü Kutladı....
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ