$ DOLAR → Alış: 18,60 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,41 / Satış: 19,48

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 11.11.2021
  • 54 kez okundu

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

83 YIL ÖNCE ARAMIZDAN AYRILAN ATAMIZ,

TARSUS’TA SAYGI VE MİNNETLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yılında tüm yurtta olduğu gibi Tarsus’ta da saygı ve minnetle anıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü münasebetiyle Tarsus Kaymakamlığı tarafından düzenlenen çelenk sunma ve anma programına protokol üyeleri ile katılım sağladı.

Protokol üyelerinin yanı sıra, gaziler, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşların katıldığı anma töreninde çelenk sunumunun ardından saat 09:05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunması esnasında göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi.

 

Cumhuriyet Meydanında anma merasimi devam ederken kentin dört bir yanında nefesler tutuldu. Kimi yurttaşlar evlerinin balkonunda kimileri cadde ve sokaklarda esnaflar işyerlerinin önünde kısacası Atasını seven Tarsus’ta yaşayan her birey 2 dakika boyunca yürekleri acıtan siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulundu. Ayrıca Belediye çalışanları Başkanlık binası önünde, Belediyespor Kadın Basketbol Takımı oyuncuları spor salonunda Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete göç edişinin 83. Yılında saygı, sevgi ve minnetle andılar.

 

Belediyeye gelen vatandaşlara Nutuk Kitabı dağıtımı gerçekleştirilirken kuruma bağlı tüm birimlerde göndere çekili bulunan Türk Bayrakları yarıya indirildi.

 

Atatürk’ün fikirleri ve ilkeleri ışığında gittiklerini belirten Bozdoğan, “Atamızın bize bıraktığı cennet vatanı, fikirlerini ve eserlerini gösterdiği hedeften şaşmadan her zaman koruyup kollayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetimize daima sahip çıkarak Atamızı her zaman kalbimizde yaşatacağız. Her 10 Kasım’da yüreğimiz burkulsa da hüzünlensek de Atamıza duyduğumuz özlemi her zaman yaşıyoruz. Atatürk’ün bizlere yol gösterdiği ışık, hiçbir zaman sönmeyecek. Bu bağlamda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı, sevgi ve minnetle anıyorum” dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS TA NUTUK KİTABI DAĞITIMI

Tarsus Belediyesi  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  ölümünün 83’üncü yılında Tarsus’ta  belediyeye gelen vatandaşlara Nutuk kitabı hediye etti.

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83’üncü yılı dolayısıyla Tarsus Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene katıldı. Protokol üyelerinin yanı sıra, gaziler, siyasi parti temsilcileri,  belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşların katıldığı anma töreninde, çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

İstiklal Marşının okunması esnasında göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi. Cumhuriyet Meydanında anma merasimi devam ederken, Tarsus’ta yaşayan her birey 2 dakika boyunca siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulundu.

Ayrıca, belediye çalışanları başkanlık binası önünde, Belediye spor Kadın Basketbol Takımı oyuncuları spor salonunda Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle andılar. Belediyeye gelen vatandaşlara Nutuk kitabı dağıtılırken, kuruma bağlı tüm birimlerde göndere çekili Türk bayrakları yarıya indirildi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

BOZDOĞAN “ATAMIZIN FİKİRLERİNİ

VE ESERLERİNİ İLELEBET KORUYACAĞIZ”

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Atatürk’ün fikirleri ve ilkeleri ışığında gittiklerini belirterek, “Atamızın bize bıraktığı cennet vatanı, fikirlerini ve eserlerini, gösterdiği hedeften şaşmadan her zaman koruyup kollayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetimize daima sahip çıkarak Atamızı her zaman kalbimizde yaşatacağız. Her 10 Kasım’da yüreğimiz burkulsa da hüzünlensek de Atamıza duyduğumuz özlemi her zaman yaşıyoruz. Atatürk’ün bizlere yol gösterdiği ışık, hiçbir zaman sönmeyecek. Bu bağlamda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında saygı, sevgi ve minnetle , özlemle anıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUSTA SAMANLIKTA YANGIN

Tarsusta  samanlıkta çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Emirler Mahallesinde O. Canatan’a ait 2 katlı evin alt katında bulunan samanlıkta bilinmeyen nedenle çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle eve sıçramadan söndürüldü.

Yangında samanlıkta bulunan 600 balya saman yandı, samanlıkta maddi hasar oldu.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

– TARSUS CHP’DEN ATATÜRK ANITINA 10 KASIM ÇELENGİ

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 10 Kasım dolayısıyla, Atatürk Anıtına çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu.

 

Günün önemiyle ilgili konuşan CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk… Sonsuzluğa göçüşünün 83. yılında CHP Tarsus İlçe örgütü olarak, bizlere kazandırdığın “aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür” niteliklerle açtığın aydınlık yolda; onurla ve güvenle yürüdüğümüzü, önderliğin doğrultusunda demokratik, laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma irademizle, heyecan, özlemle ve her daim artan inancımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Başkan Ozan Varal, “29 Ekim 1923 yılında olağanüstü mücadele vererek dünyaya örnek, üstün başarıyla kurduğumuz Cumhuriyetimizi, tüm halkımızın barış ve mutluluğuyla, emanet ettiğin gibi bilim ve akıl ile yetişen genç kuşaklara gururla bırakmaya kararlıyız. Ulusumuzun bölünmez bütünlüğüne bilinçle sahip çıkarak, “egemenlik kayıtsız koşulsuz ulusundur” söylemini onurla benimsiyoruz.

 

Toplumsal huzurun; hoşgörüyle ve katılımcı demokrasiyle ortak akıldan geçtiğine inanıyoruz.

 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatrük, Cumhuriyet ve Demokrasi özümüz, onu sonsuza kadar barış ve birlik içersinde korumak sözümüzdür” diye konuştu.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıl dönümü dolayısıyla anıt önünde gerçekleşen anma törenine CHP eski dönem Mersin Milletvekili Ali Oksal, Büyükşehir ve Tarsus Belediyesi Meclis üyeleri, partili yöneticiler, partililer, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS İSMİNİ ALAN KANATLI UÇAN AT HEDİYESİ

Başkan  Vahap Seçer, Çekya Güney Moravya Bölgesi Valisi Jan Grolich ile bir araya geldi. Başkan Vahap  Seçer, heyete günün anısına, mitolojide geçen ve Tarsus’un ismini almasında önem taşıyan Pegasus (kanatlı uçan at) figürlü tablo hediye etti.

İkili iş birliğinin uzun ömürlü olması adına manolya fidanı dikildi. Makam ziyaretinin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Çekya Güney Moravya Bölgesi Valisi Jan Grolich, Mersin-Güney Moravya arasındaki dostluk anısına Taş Bina’nın yanında yer alan yeşil alana 2 adet manolya fidanı dikti. Fidanlara can suyunu Başkan Seçer ile Vali Grolich birlikte verdi. Fidan dikiminden sonra Güney Moravya Bölgesi Valisi Grolich’e Başkan Seçer tarafından Atatürk Çiçeği hediye edildi. Fidan dikiminde Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Göher Şahin ile daire personeli de yer aldı.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ATA İÇİN  KURAN OKUTULDU

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk için Tarsus’ta dualar okundu.

Tarsus CHP ilçe teşkilatından yapılan açıklama şöyle.

“Ebediyete intikalinin 83. Yıldönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Aziz Şehitlerimizi dualar ile anıyoruz.

10 Kasım 2021 Çarşamba  saat 18.30 da- Kuran-ı Kerim Tilaveti Şehitler Camiinde yapıldı.’’

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARIM ÇALIŞTAYI BUGÜN BAŞLIYOR

Tarsus Belediyesi Uluslar arası Tarım Çalıştayı bugün başlıyor. 11 ve 12 Kasım günleri yapılacak olan  Tarım Çalıştayına tüm çiftçilerimiz davetlidir.

Çalıştay Tarsus Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

TARSUS İDMANYURDU, RAKİBİNİ 2-1 MAĞLUP ETTİ

Liğde 12. Hafta maçında    Tarsus İdmanyurdu, deplasmanda  rakibi Karacabeyi 2-1 yendi.

TFF 2. Lig Beyaz Grubun 11. Haftasında  Tarsus İdmanyurdu,  Eskişehiri yendikten sonra dünde Karacabeyi yendi.

TFF 2. lig beyaz grupta  yeralan şehrimiz temsilcisi Tarsus  İdmanyurdu hafta içi mesaide Karacabey Belediyesini 2-1 yendi.

Geçen haftaki Eskişehir galibiyetinden sonra çıktığı Bursa deplasmanındanda üç puan çıkaran sarı lacivertliler moral depoladı. TİY bu galibiyetle son iki maçından 6 puan aldı ve puanını 15’e yükselterek üst sıralara çıkmaya başladı.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   MEMLEKET PARTİSİ TARSUS İLÇE KONGRESİ BUGÜN Genel başkanlığını Muharrem İnce’nin yaptığı Memleket Partisi Tarsus ilçe  kongresi bugün yapılıyor. Kayyum...
Tarsus’ta Neler Oldu
  TARSUS’TA  HALK RESTORAN’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SICAK ÇORBA İKRAMI Tarsus Belediyesi, geçtiğimiz aylarda hizmete  açtığı Halk Restoran’da öğrencilere ücretsiz sıcak...
Tarsus’ta Neler Oldu
“ÇİRKİN” 25. ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ’NDE ANKARALILARLA BULUŞTU Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında...
Mersin’de Masa Ters Döndü
MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur GÖLGELİ Mersin gündeminde büyük yankı oluşturan Seçer-Kocamaz atışmasına ilişkin açıklama da bulundu. Sosyal Medya...
Kilo aldığını sanan adamın karnından çıkanlar doktorları bile şaşırttı
Tokat’ta aşırı kilo aldığını sanan adamın karnından yaklaşık 13 kilogram ağırlığında 4 parça kitle çıkarıldı. Doktorlar, bu büyüklükte kitlelerle çok...
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu   Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali...
MHP MERSİN’DE 18 ARALIK SEFERBERLİĞİ
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı’nda, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Mersin’i ziyaret edeceği 18 Aralık Pazar gününün hazırlıkları başladı. Milliyetçi...
3 Ocak Destanı Şiirlerle Anlatılacak!
    Toroslar’ın 3 Ocak Şiir Yarışmasında Son Başvuru Tarihi, 16 Aralık 2022   3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUSLULAR HAFTA SONU DENİZE AKIN ETTİ Tarsus Belediyesi, Tarsus halkının yıllardır  atıl durumda olan Tarsus Beyaz Kum  Plajı’na kavuşması için...
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını İstanbul’da verdi: 2023’teki en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez
AK Partinin ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 2023 seçimleri hakkında, “2023’teki en büyük zaferi...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS SARIULAK ZEYTİNYAĞI’NA  İLGİ BÜYÜK OLDU Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  öncülüğünde Antalya’da “Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”...
Merakla bekleniyordu! EYT’de 1999’dan önce stajyerlik ve çıraklık yapanlara kapılar kapandı
Emeklilikte yaşa takılanlarda (EYT) stajyer ve çırak şeklinde çalışanların merakla beklediği soruyu cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,...
Tarsus’ta Neler Oldu
SEÇİMDEN ÖNCE İL OLMAYI BEKLEYEN İLÇELER ARASINDA TARSUS İLK 10 İÇİNDE Türkiye’de Haziran 2023 seçimlerine kadar  10 yada 12 ilçenin...
“TARSUS NEDEN İL OLMALI?” KONUSU İLE FOTOĞRAFÇILAR MARATONU BAŞLIYOR
Medeniyetler Başkenti Tarsus’un il olması için “İl’le de Tarsus” projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, tarihi ve kültürel değerleri ile ön...
BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KUTLAMA
Eğitimcilerin Onuruna Düzenlediği Yemekte En Genç ve En Tecrübeli Öğretmene Plaket Takdim Eden Başkan Yılmaz, Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü Kutladı....
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ