$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 11.11.2021
  • 94 kez okundu

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

83 YIL ÖNCE ARAMIZDAN AYRILAN ATAMIZ,

TARSUS’TA SAYGI VE MİNNETLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yılında tüm yurtta olduğu gibi Tarsus’ta da saygı ve minnetle anıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü münasebetiyle Tarsus Kaymakamlığı tarafından düzenlenen çelenk sunma ve anma programına protokol üyeleri ile katılım sağladı.

Protokol üyelerinin yanı sıra, gaziler, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşların katıldığı anma töreninde çelenk sunumunun ardından saat 09:05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunması esnasında göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi.

 

Cumhuriyet Meydanında anma merasimi devam ederken kentin dört bir yanında nefesler tutuldu. Kimi yurttaşlar evlerinin balkonunda kimileri cadde ve sokaklarda esnaflar işyerlerinin önünde kısacası Atasını seven Tarsus’ta yaşayan her birey 2 dakika boyunca yürekleri acıtan siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulundu. Ayrıca Belediye çalışanları Başkanlık binası önünde, Belediyespor Kadın Basketbol Takımı oyuncuları spor salonunda Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete göç edişinin 83. Yılında saygı, sevgi ve minnetle andılar.

 

Belediyeye gelen vatandaşlara Nutuk Kitabı dağıtımı gerçekleştirilirken kuruma bağlı tüm birimlerde göndere çekili bulunan Türk Bayrakları yarıya indirildi.

 

Atatürk’ün fikirleri ve ilkeleri ışığında gittiklerini belirten Bozdoğan, “Atamızın bize bıraktığı cennet vatanı, fikirlerini ve eserlerini gösterdiği hedeften şaşmadan her zaman koruyup kollayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetimize daima sahip çıkarak Atamızı her zaman kalbimizde yaşatacağız. Her 10 Kasım’da yüreğimiz burkulsa da hüzünlensek de Atamıza duyduğumuz özlemi her zaman yaşıyoruz. Atatürk’ün bizlere yol gösterdiği ışık, hiçbir zaman sönmeyecek. Bu bağlamda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı, sevgi ve minnetle anıyorum” dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS TA NUTUK KİTABI DAĞITIMI

Tarsus Belediyesi  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  ölümünün 83’üncü yılında Tarsus’ta  belediyeye gelen vatandaşlara Nutuk kitabı hediye etti.

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83’üncü yılı dolayısıyla Tarsus Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene katıldı. Protokol üyelerinin yanı sıra, gaziler, siyasi parti temsilcileri,  belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşların katıldığı anma töreninde, çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

İstiklal Marşının okunması esnasında göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi. Cumhuriyet Meydanında anma merasimi devam ederken, Tarsus’ta yaşayan her birey 2 dakika boyunca siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulundu.

Ayrıca, belediye çalışanları başkanlık binası önünde, Belediye spor Kadın Basketbol Takımı oyuncuları spor salonunda Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle andılar. Belediyeye gelen vatandaşlara Nutuk kitabı dağıtılırken, kuruma bağlı tüm birimlerde göndere çekili Türk bayrakları yarıya indirildi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

BOZDOĞAN “ATAMIZIN FİKİRLERİNİ

VE ESERLERİNİ İLELEBET KORUYACAĞIZ”

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Atatürk’ün fikirleri ve ilkeleri ışığında gittiklerini belirterek, “Atamızın bize bıraktığı cennet vatanı, fikirlerini ve eserlerini, gösterdiği hedeften şaşmadan her zaman koruyup kollayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetimize daima sahip çıkarak Atamızı her zaman kalbimizde yaşatacağız. Her 10 Kasım’da yüreğimiz burkulsa da hüzünlensek de Atamıza duyduğumuz özlemi her zaman yaşıyoruz. Atatürk’ün bizlere yol gösterdiği ışık, hiçbir zaman sönmeyecek. Bu bağlamda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında saygı, sevgi ve minnetle , özlemle anıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUSTA SAMANLIKTA YANGIN

Tarsusta  samanlıkta çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Emirler Mahallesinde O. Canatan’a ait 2 katlı evin alt katında bulunan samanlıkta bilinmeyen nedenle çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle eve sıçramadan söndürüldü.

Yangında samanlıkta bulunan 600 balya saman yandı, samanlıkta maddi hasar oldu.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

– TARSUS CHP’DEN ATATÜRK ANITINA 10 KASIM ÇELENGİ

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 10 Kasım dolayısıyla, Atatürk Anıtına çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu.

 

Günün önemiyle ilgili konuşan CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk… Sonsuzluğa göçüşünün 83. yılında CHP Tarsus İlçe örgütü olarak, bizlere kazandırdığın “aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür” niteliklerle açtığın aydınlık yolda; onurla ve güvenle yürüdüğümüzü, önderliğin doğrultusunda demokratik, laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma irademizle, heyecan, özlemle ve her daim artan inancımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Başkan Ozan Varal, “29 Ekim 1923 yılında olağanüstü mücadele vererek dünyaya örnek, üstün başarıyla kurduğumuz Cumhuriyetimizi, tüm halkımızın barış ve mutluluğuyla, emanet ettiğin gibi bilim ve akıl ile yetişen genç kuşaklara gururla bırakmaya kararlıyız. Ulusumuzun bölünmez bütünlüğüne bilinçle sahip çıkarak, “egemenlik kayıtsız koşulsuz ulusundur” söylemini onurla benimsiyoruz.

 

Toplumsal huzurun; hoşgörüyle ve katılımcı demokrasiyle ortak akıldan geçtiğine inanıyoruz.

 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatrük, Cumhuriyet ve Demokrasi özümüz, onu sonsuza kadar barış ve birlik içersinde korumak sözümüzdür” diye konuştu.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıl dönümü dolayısıyla anıt önünde gerçekleşen anma törenine CHP eski dönem Mersin Milletvekili Ali Oksal, Büyükşehir ve Tarsus Belediyesi Meclis üyeleri, partili yöneticiler, partililer, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS İSMİNİ ALAN KANATLI UÇAN AT HEDİYESİ

Başkan  Vahap Seçer, Çekya Güney Moravya Bölgesi Valisi Jan Grolich ile bir araya geldi. Başkan Vahap  Seçer, heyete günün anısına, mitolojide geçen ve Tarsus’un ismini almasında önem taşıyan Pegasus (kanatlı uçan at) figürlü tablo hediye etti.

İkili iş birliğinin uzun ömürlü olması adına manolya fidanı dikildi. Makam ziyaretinin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Çekya Güney Moravya Bölgesi Valisi Jan Grolich, Mersin-Güney Moravya arasındaki dostluk anısına Taş Bina’nın yanında yer alan yeşil alana 2 adet manolya fidanı dikti. Fidanlara can suyunu Başkan Seçer ile Vali Grolich birlikte verdi. Fidan dikiminden sonra Güney Moravya Bölgesi Valisi Grolich’e Başkan Seçer tarafından Atatürk Çiçeği hediye edildi. Fidan dikiminde Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Göher Şahin ile daire personeli de yer aldı.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ATA İÇİN  KURAN OKUTULDU

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk için Tarsus’ta dualar okundu.

Tarsus CHP ilçe teşkilatından yapılan açıklama şöyle.

“Ebediyete intikalinin 83. Yıldönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Aziz Şehitlerimizi dualar ile anıyoruz.

10 Kasım 2021 Çarşamba  saat 18.30 da- Kuran-ı Kerim Tilaveti Şehitler Camiinde yapıldı.’’

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARIM ÇALIŞTAYI BUGÜN BAŞLIYOR

Tarsus Belediyesi Uluslar arası Tarım Çalıştayı bugün başlıyor. 11 ve 12 Kasım günleri yapılacak olan  Tarım Çalıştayına tüm çiftçilerimiz davetlidir.

Çalıştay Tarsus Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

TARSUS İDMANYURDU, RAKİBİNİ 2-1 MAĞLUP ETTİ

Liğde 12. Hafta maçında    Tarsus İdmanyurdu, deplasmanda  rakibi Karacabeyi 2-1 yendi.

TFF 2. Lig Beyaz Grubun 11. Haftasında  Tarsus İdmanyurdu,  Eskişehiri yendikten sonra dünde Karacabeyi yendi.

TFF 2. lig beyaz grupta  yeralan şehrimiz temsilcisi Tarsus  İdmanyurdu hafta içi mesaide Karacabey Belediyesini 2-1 yendi.

Geçen haftaki Eskişehir galibiyetinden sonra çıktığı Bursa deplasmanındanda üç puan çıkaran sarı lacivertliler moral depoladı. TİY bu galibiyetle son iki maçından 6 puan aldı ve puanını 15’e yükselterek üst sıralara çıkmaya başladı.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Bakan Kacır, görme engelli genç girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, From Your Eyes uygulamasının Kurucusu, görme engelli genç girişimci...
Özel, Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti
Özgür Özel ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, "'Manavgat Belediyemizin Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ederek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde...
İmamoğlu: ”Engelli bireylerin iş bulması için özel çalışmalar yapılıyor”
İmamoğlu açıklamasında, "Bölgesel İstihdam Ofislerimiz engelli bireylerin iş bulması için özel çalışmalar yapıyor. Mülakatlardan başlayarak tüm süreçte tam destek sağlanıyor."...
“TSK birliği vuruldu” iddiası yalanlandı
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili, "PKK orta menzilli füze ile TSK birliğini vurdu...
Başkan Soyer: “Hangi keyfiyetle İzmir’e 26 milyar  ayırıyorsunuz”
Sosyal Demokrasi Derneği (SSD) ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İzmir, Mersin, Eskişehir, İstanbul ve Ankara’da düzenlenecek “2’nci Yüzyılda Sosyal Demokrat...
Aydın’da AFAD gönüllüleri yaraları sarıyor
Aydın’ın Germencik ilçesinde geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışın ardından bazı evleri su basarken, AFAD gönüllüleri yaptıkları çalışmalarla selden etkilenen...
TBMM Başkanı’ndan 3 Aralık mesajı
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. ANKARA (İGFA) – TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 3...
Başkan Altay, COP28 kapsamında düzenlenen Yerel İklim Zirvesi’ne katıldı
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, dünya liderlerinin de...
Adıyaman’da zehir tacirlerine geçit yok!
Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler il genelinde zehir tacirleriyle olan mücadelelerini aralıksız sürdürüyor. Bir ihbarı değerlendiren ekiplerin gözaltına aldığı...
“Cumhuriyetin 100’üncü, Türk Yazılım Sektörünün 50’nci Yılı Programı” düzenlendi
Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin 100’üncü, Türk Yazılım Sektörünün 50’nci Yılı Programı”na Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Özgür Volkan...
KESOB heyetinden Başkan Büyükkılıç’a ziyaret
Yerel yönetim hizmetleri kapsamında tüm kamu kurum kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile dayanışmaya özen gösteren Başkan Büyükkılıç, ortak aklı...
Bakan Uraloğlu: “Varsa engel sadece kalplerimizde!”
Bakan Uraloğlu, yayımladığı mesajda, ''3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımıza gönülden sevgilerimi iletiyorum. Varsa Engel Sadece Kalplerimizde! ...
Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 3 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Mehmetçik, teröristleri inlerinde etkisiz hale getirmeye devam ediyor. Kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız neticesinde Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde...
Adıyaman’da jandarma devriyesinde 2 gözaltı
Adıyaman’da biri uyuşturucu, diğer ruhsatsız av tüfeği bulunduran iki şüpheli gözaltına alındı. ADIYAMAN (İGFA) –Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı, yapılan istihabri...
DEVA Partili Karal, Türk-Sudan ortak tarım şirketini Meclis gündemine taşıdı
‘Şirket neden tasfiye edildi’ Önergede tasfiye edilen şirketin akıbeti ile ilgili bilgiler veren milletvekili Karal, Türkiye ile Sudan arasında ‘tarımsal...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ