$ DOLAR → Alış: 18,60 / Satış: 18,68
€ EURO → Alış: 19,49 / Satış: 19,57

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 02.11.2021
  • 100 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUSTA ÇAMAŞIR KAFE YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’nin Mersin merkezde ve Tarsus’ta hizmet veren ‘Çamaşır Kafe’leri, uzaktan eğitim döneminin ardından yüz yüze eğitimin yeniden başlamasıyla birlikte üniversitelilere bir kez daha kapılarını açtı. Gençlerin bütçelerine 9 aylık eğitim-öğretim döneminde yaklaşık 5 bin lira katkı sağlayan Çamaşır Kafe, gençlere aynı zamanda verimli vakit geçirebilecekleri sosyal bir ortam da sunuyor.

 

2019’da Mersin’de, 2020’de ise Tarsus’ta açılmıştı

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in sosyal belediyecilik anlayışıyla öğrencilerin hizmetine sunduğu ilk Çamaşır Kafe, 2019’un Kasım ayında Mersin Üniversitesi girişinde; Çiftlikköy Mahallesi Üniversite Caddesi Unitrend İş Merkezi No: 6/44 adresinde açılmıştı. Hizmete başladığı sıralarda öğrencilerden yoğun ilgi gören Çamaşır Kafe’nin ikinci şubesi de 2020’nin Haziran ayında Tarsus Üniversitesi civarında Atatürk Caddesi’nde açıldı.

 

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla Çamaşır Kafe’ye yoğun ilgi

 

Artan vakalar nedeniyle üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi Büyükşehir’in Çamaşır Kafe’lerini de etkiledi. Bu süreçte az sayıda öğrenciye hizmet veren Çamaşır Kafe, yüz yüze eğitime başlandığı bu dönemde gençler tarafından yeniden yoğun ilgi görüyor. Ücretsiz çamaşır yıkama ve kurutma imkanı sunan Çamaşır Kafe’de gençlerin deterjan ve yumuşatıcıları da yine Büyükşehir tarafından karşılanıyor. Çamaşır Kafe’de gençlere kütüphane, televizyon izleme, Wi-Fi ile çay ve su hizmeti gibi birçok hizmet tamamen ücretsiz sunuluyor. Öğrencilerin, bu hizmetlerden faydalanabilmek için üniversite öğrenci kimlik kartını göstermesi yeterli oluyor.

 

Çamaşır Kafe ile bir öğrenci 9 ayda 4 bin 680 TL tasarruf sağlıyor

 

Piyasada bir makine dolusu çamaşırın yıkama ve kurutma işlemine 65 TL veren bir öğrenci, Çamaşır Kafe’de bu hizmetten ücretsiz faydalanabiliyor. Çamaşır Kafe sayesinde haftada bir kere renkli ve beyaz çamaşırlarını yıkatan bir öğrencinin ayda 520 TL, 9 aylık bir eğitim-öğretim döneminde ise 4 bin 680 TL cebinde kalıyor. Açıldığı dönemde öğrencilere ücretsiz çorba ve ekmek ikramında da bulunulan Çamaşır Kafe’de bu hizmet yeniden başlayacak.

 

“Burası klasik bir çamaşırhane değil. Adı üstünde, Çamaşır Kafe”

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Özlem Yaşar, Çamaşır Kafe hizmetinin öğrencilerin ihtiyaçlarından ortaya çıktığını vurguladı. Uzaktan eğitim sürecinde az sayıda gence hizmet veren Çamaşır Kafe’nin şimdi yeniden yoğun ilgi gördüğünü sözlerine ekleyen Yaşar, “Bizi çok mutlu eden bir süreç. Her gün onlarca öğrenciyi burada ağırlıyoruz” dedi. Gençler için ilerleyen günlerde Çamaşır Kafe’de müzik dinletisinden masa tenisine kadar birçok sosyal aktiviteyi daha hayata geçireceklerini sözlerine ekleyen Yaşar, “Burayı gençler için bir sosyal çekim merkezi olarak düşünüyoruz. Burası klasik bir çamaşırhane değil. Adı üstünde, Çamaşır Kafe. Dinlendirici, kaliteli vakit geçirmeyi sağlayan, eğlendirici, ihtiyaç giderici bir mekan” diye konuştu.

 

“Çamaşırlarımız yıkanırken burada online dersimize girebiliyoruz”

 

Mersin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları 4’üncü sınıf öğrencisi Hande Bostancı, en son 2’nci sınıfta faydalandığı Çamaşır Kafe’nin kendisine bu dönemde de oldukça kolaylık sağladığını vurgulayarak, “Çamaşır Kafe’nin açılması çok yararlı oldu. Öğrenciler gerçekten çok rahatladılar. Ben Adanalıyım. Bir öğrenci için kuru temizlemeye gitmek, oraya ayrı bir bütçe ayırmak bir lükstür. Burası onun için bayağı avantajlı. Az önce de online dersimiz vardı. Burası internet imkanı da sağlıyor. Çamaşırlarımız yıkanırken online dersimize girebiliyoruz” dedi.

 

Ailesinin Mersin’in Toroslar ilçesinde yaşadığını ancak üniversiteye uzaklığı nedeniyle Hande Bostancı’yla aynı evi paylaştığını belirten Sümeyye Kart ise “Ev arkadaşımla birlikte eşyalarımızı valize koyup her hafta annemlere gidip orada yıkayıp geliyorduk” dedi. Çamaşır Kafe’den sonra bu yükten kurtulduklarını sözlerine ekleyen Kart, “Ben 22 yaşındayım, 22 yıldır burada yaşıyorum. İlk defa böyle bir Başkan gördüm, çok çalışıyor gerçekten” ifadelerine yer verdi.

 

“Mersin’e geldiğim için hiç pişman değilim, tam bir öğrenci şehri”

 

Diyarbakır’dan gelerek Mersin Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 2’nci sınıfta öğrenim gören Mustafa Yavuz, “Burada kaldığım yer bana elbiselerimi yıkamak için çok fahiş fiyat verdi. Burayı keşfettik. Mersin’le ilgili hiçbir şey bilmiyorduk. Geldikten sonra böyle kolaylıklar olduğunu öğrendik. Mersin’e geldiğim için hiç pişman değilim. Tam bir öğrenci şehri” dedi.

 

Mersin Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Şevval Akdere, “Burada hem kitap okuma, zaman geçirme hem de çamaşırlarımızı yıkama avantajına sahip olduk. Yurdumuzda böyle şeyler ücretli. Keyifli, sıcak ve güzel bir mekan. Mutluyum, burayı sevdim” ifadelerine yer verdi.

 

Tarsus’taki Çamaşır Kafe yoğun ilgi görüyor

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus Üniversitesi’ne yakın noktada bulunan Yüzbaşı Yaşar Caddesi üzerindeki Çamaşır Kafesi, öğrencilerin çamaşırlarının yıkanmasının yanı sıra ücretsiz internet hizmeti, modern ve ergonomik ortamıyla kitap okuma veya ders çalışma imkanı sunuyor. Kafenin maskotu konumundaki “Pakize” isimli kediye çalışanlar ve öğrenciler sevgi ile bakıyor.

 

Tarsus Üniversitesi öğrencilerinden Umut Sarı, “Burada çamaşırlarımızı getirdiğimizde, çamaşırlarımız yıkanıyor ve bize teslim ediliyor. Bu yıkanma süresince burada internet hizmeti var. Kitap okuyabiliriz, oturabiliriz, sohbet edebiliriz arkadaşlarımızla. Yani diğer arkadaşlarımın da bu hizmetten faydalanmasını bekliyorum, tavsiye ederim” dedi.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS’TA CUMHURİYET TENİS TURNUVASI BİTTİ

Cumhuriyetimizin 98. Yılı Etkinlikleri kapsamında Tarsus Tenis İhtisas Kulübü tarafından Cumhuriyet Tenis Turnuvası düzenlendi.

Turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri  törenle verildi.
Tenis Kulübündeki törende Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Belediye Başkanı Haluk BOZDOĞAN, Emniyet Müdürü Ebubekir FİL ve Ziraat Odası Başkanı Veyis AVCI’nın katıldığı törenle verildi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS BELEDİYESİ 2021 YILI KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI BUGÜN

Tarsus Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı 02.11.2021 Salı günü saat 14.00’da Belediye Meclis Salonunda gerçekleşecektir.

2021 yılı 11. Birleşimin 1. Oturumu

GÜNDEM MADDELERİ:

1- Açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı.

2- Belediye Müdürlüklerinden gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması.

3- Komisyondan gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması.

4- Dilek ve Temenniler.

5- Kapanış.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

KIRBIYIK CANLI YAYINDA İSTİFA ETTİ

TİY başkanı Şahin Kırbıyık  01.11.2021 günü saat 15.00’de sosyal medyada canlı yayında konuştu.

Kırbıyık istifa ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Benim Tarsus’ta yaptıklarımı herkes biliyor. Ama yapılanları hak etmedim. Oysa herkes dik durmalıydı.

Tarsus’ta kadir kıymet göremedim.  Bu memlekette durmanın ve bir daha Tarsus’a gelmenin anlamı yok. Herkes  şapkasını çıkarıp önüne koysun.  Başka bir iş adamı olsa zerre kadar Tarsus’ta durmaz.

Gazeteci arkadaşlar bir şeyler yazıyor. Güya ben basını yönlendiriyormuşum. Böyle yapmış olsam, yarın bir gün başkası yönlendirir o zaman benimde hakkımda yazılar yazdırılır. Bunlar doğru değil.

Benim tek değim, beni eleştirenleri önemseyin bakalım dertleri neymiş dedim. Siz başkasını önemsemezseniz, başkası da sizi önemsemez.

Benim Tarsus’a geldiğim ilk gün herkesle kahvaltıda buluştum. Yeme içme bahanedir. Daha sonra öğle yemeğinde buluşup amacım kaynaşmaktı. Ama o gelsin, bu gelmesin, o senin adamın bu benim adamım dendi. Bunlar ters şeyler. Ayrımcılık yapılmamalı. Herkes hakkını helal etsin.

Benim istifaya zorlanacağımı söylediler. Buna gerek yok. Ben istifa  ediyorum. Bu zihniyetler olduğu müddetçe Tarsus bir adım ileri gitmez.

Benim hakkımda çıkan mankenleri götürüyor dedikodusu doğru değil. Böyle bir insan ve şerefsiz değilim. Bu kadar entrikadan sonra ben istifa ediyorum. Tarsus için üzülüyorum. Bu kadar haksızlıklara yanlışlara ne gerek vardı. Bu yönetim gittiğinde bundan iyi olmaz. Bunu herkese söyledim. Özer Alp iyi niyetli şeyler yaptı.

Biz dedik ki zeminimiz yok. Yer verin biz yapalım Tarsus idmanyurduna kalsın, forma satılsın. Olmadı.

Benim hedefim şampiyonluktu.  Şu an kadro yetmiyorsa ara transfer yapıp yine bu takımın şampiyonluğunu sağlamaktı. Maalesef Ticari hayatta görmediğim entrikaları bu  alemde gördüm. Şahin Kırbıyık olarak örnek olmak zorundasın. Ben kendi bildiğim doğrularla yaşarım. Ben bunlara alışık değilim. Yüzüme gülüp arkamdan konuşmak doğru değil. Bu takımın başına bir Tarsuslu bir başka işadamı gelebilir. Onlara entrika yapmayın. Bu kadar yanlış yapmayın.

Ben  geldiğimde Tarsus idmanyurdunun 3 milyon 600 bin TL borç vardı. 500 bin TL verin tahtayı açtırtalım dendi, kimse cebini eline atmadı. Bunu ben gelirken sağladım. Tahtayı açtırdım.

Kimsi kimseden yaptıklarından emin olmadan aleyhinde konuşmasın, haksızlık yapmasın.”

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

YAZIYOR.. YAZIYOR..

CUMHURİYETİN İLANINI YAZIYOR!

Tarsus Anaokulunun minik öğrencilerinin hazırladığı mini piyes Tarsus’ta Cumhuriyet Bayramı törenlerine damga vurdu.

Tarsus Anaokulu öğrencisi Elif  Eylül Kılınç adlı kız çocuğu Cumhuriyetin ilanını konu alan bir gazetenin temsili olarak satışını yaptı.

Küçük Elif “Yazıyor.. yazıyor.. Cumhuriyetin kurulduğunu yazıyor” diyerek elindeki gazeteleri protokol mensuplarına hediye etti.

Bizde  Küçük Elifin Annesi öğretmen Elif Kılınç ile babası Ahmet  Kılınç’ı tebrik ediyoruz.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

EMEKLİLER TARSUS GENÇLİK KAMPINDA EĞLENDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’ne bağlı Tarsus Gençlik Kampı’nda toplumun her kesiminden vatandaşlar ağırlanmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Merkez Emekli Evi’nin koordinesinde düzenlenen etkinlikle Tüm Emekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Mezitli Şubesi üyeleri, Tarsus Gençlik Kampı’nda güzel bir gün geçirdi.

Mersin’den otobüslerle alınan yaş almış vatandaşlar, Tarsus Gençlik Kampı’na götürüldü. Büyükşehir’in yemek ikramında bulunduğu misafirler için Türk Sanat Müziği ekibi unutulmaz eserler seslendirdi. Çalınan şarkılara eşlik eden yaş almış yurttaşlar, zaman zaman dans ederek, etkinliğe renk kattı.

“Hiçbir zaman yalnız olmadığınızı bilin”

Emeklilere yönelik bir konuşma yapan Mersin Merkez Emekli Evi sorumlusu Gülşah Arslan, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in ‘Biriz, beraberiz, çünkü Mersinliyiz’ sözlerinden yola çıkarak, hiçbir zaman yalnız olmadığınızı bilin. Vahap Başkanımızın öncülüğünde her zaman sizlerle beraberiz” dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUSTA FAKİR VATANDAŞA UN

Mersin BŞB, Sosyal Hizmetler Dairesinin ekim ayı ortasında başlattığı ‘Un Dağıtım Projesi’ tamamlandı. “Hamurumuzda Dayanışma Var” sloganıyla başlatılan proje kapsamında, dezavantajlı mahallelerde yaşayan 64 bin aileye toplam 640 bin kilogram dağıtıldı.Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mersin’in 13 ilçesindeki dezavantajlı mahallelerde yaşayan ailelerin evine 5’er kilogramlık 2’şer paket halinde toplam 10’ar kiloluk unlar ulaştırıldı. Büyükşehir Belediyesine daha önce sosyal destekler için başvurmuş ve incelemesi yapılmış hanelere ulaştırılan unlar, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü.

 

“Bu mahallelerimizde genellikle ocaklarda, tandırlarda kışa hazırlık için ekmek yapılır”

Projenin son dağıtımlarındaki adreslerden birisi Tarsus ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi oldu. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Engin Yıldırım, toplam 64 bin aileye ulaştıklarını belirterek, “Burası Tarsus’un Barbaros Mahallesi. Birçok bölgeden göç almış, yerli halkın da bulunduğu; dezavantajlı vatandaşların bir arada yaşadığı bir mahalle. Biz dağıtımlarımızda özellikle bu tür mahalleleri seçtik. Bu mahallelerimizde genellikle ocaklarda, tandırlarda kışa hazırlık için ekmek yapılır. Hamurumuzda dayanışma var, her zaman Mersin halkıyla beraberiz” dedi.Barbaros Mahallesi Muhtarı Salih Başkan da mahalle sakinlerinin Büyükşehir Belediyesinden her türlü desteği aldıklarını vurgulayarak, “Mahallemizde gerçekten durumları çok kötü olan yoksul vatandaşlarımız var ama Vahap Başkanımız Allah’ın izniyle bunun üstesinden de gelecektir. Unla, gıdayla, çalışmayla ilgili Vahap Başkanım tektir” diye konuştu.”Ailece yardımlaşarak ekmek yapıp yiyoruz”Ekmek üreten kadınlardan Gülşen Karataş ise 2 çocuğu olduğunu, ancak geniş bir aileye sahip olduklarını bemirterek, “Bu evde 7-8 kişi yaşıyoruz. Önceden fırından ekmek alıyorduk ama ailemiz geniş olduğu için çok pahalı geliyor. Sağ olsun Vahap Başkanımız sayesinde bize un dağıtıldı. O unu ekmeğe çeviriyoruz. Ailece yardımlaşarak ekmek yapıp yiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

GÖZENER KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ

Tüm İşçi Emekli Dul ve Yetimleri Derneği Tarsus Şube Başkanı Mehmet Bülent GÖZENER ve Yönetim Kurulu Üyeleri Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU’yu ziyaret etti.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS’TA ASKIDA KEBAP ÇOCUKLARA YARADI

Tarsus’ta bir lokantacının Askıda Kebap uygulaması en çokta çocukları sevindirdi.

Şehitkerim mahallesinde lokanta işletmeciliği yapan 51 yaşındaki Fayik Doğan yaklaşık dört aydır sürdürdüğü askıda kebap sistemi ile dar gelirli çocukların sevinç kaynağı oldu.

Kebap ustası Fayik Doğan, şahsım ve bazı müşterilerimizin desteği ile günde ortalama üç ile yedi kişiye askıda kebaptan ikram ediyoruz dedi.

Özellikle geçimlerini kağıt ve plastik atıkları toplayarak sürdüren çocukları mutlu eden askıda kebap uygulaması Tarsus ilçesinde takdir görüyor.

Kebap ustası Fayik Doğan, “askıda kebabı yaklaşık ç aydır uyguluyoruz. Bazı insanlar gariban olanlar hiç kebap yememiş insanlara bunu sunduk, müşterilerimizin de katkıları oluyor. Yardım ve hayırlı amaçlı yapıyoruz. Az önce buradan geçen üç tane çocuğu çağırdım hiç kebap yememiş çocuklardı. Askıda kebaptan sunduk, bu ortalama iki üç aydır sürüyor. Ortalama günde üç ila yedi kişiye ikram ediyoruz dedi.

Haber .Okan Çalışkan

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI 29 EKİM 2022’DE TAMAM

Tarsustaki Havaalanı  Türkiye’nin dördüncü büyük havalimanı olacak.

Baharlıda bulunan ve  Mersin ve Adana başta olmak üzere çevre illere büyük katkı sağlaması beklenen Çukurova Bölgesel Havalimanının inşaatında altyapının yüzde 99’u bitti.  Yine üstyapının da yüzde 42’si tamamlandı. Havaalanı  Türkiye’nin dördüncü büyük havalimanı olacak.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

KARATECİLERE ÖDÜL VERİLDİ

Kayseri’de düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda 40 kiloda Türkiye 1.si Şehit Fazlı Kalaycı Ortaokulu öğrencisi Ayşe AYAR, 45 kiloda Türkiye 2.si Sadık Eliyeşil Ortaokulu öğrenci Erdal TUTKUN, 50 kiloda Türkiye 3.sü Mustafa İstemihan Talay Yatılı Bölge Ortaokul öğrencisi Çağdaş BALKIŞ ve Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye şampiyonasında Cirit Atışında Türkiye 1.si Zühtü Günaştı Anadolu lisesi 10. Sınıf öğrencisi Rabia ÇİÇEK, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU tarafından tebrik edilerek ödüllendirildi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

KAN BAĞİŞINA TİY FORMASI HEDİYE

Tarsus ta  kan bağışı yapan vatandaşlara TİY forması hediye ediliyor.

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekibi Tarsus İdman Yurdu’nun forması kendisi ile bir arkadaşını getirip kan bağışlayanlara  hediye ediliyor.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   TARSUS’TA POLİSE ATEŞ AÇAN KİŞİ ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ Tarsus’ta 7 Aralık 2022 gün öğle saatlerinde üzücü bir olay...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   TARSUS BELEDİYE BAŞKANI , AKKOZA MEDYADA CANLI YAYINA ÇIKIYOR Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan  7 Aralık 2022...
Tarsus’ ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com    TARSUSLU GAZETECİ SÖNMEZ TARGAN VEFAT ETTİ İstanbul Tarsus Kültür ve Dayanışma Derneği kurucularından gazeteci Sönmez Targan 05.12.2022 günü...
Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” dediği vizyon belgesinin açıklandığı törende Selvi Kılıçdaroğlu uyuyakaldı
Günler öncesinden “3 Aralık’ı bekleyin” sözleriyle beklentileri yükselten CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün partisinin vizyon belgesini açıklamak üzere kameralar karşısına geçti....
Tarsus’ta Neler Oldu
ENGELLİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ÇELENK SUNMA TÖRENİ BUGÜN Tarsus’ta 3 Aralık Engelliler günü  münasebetiyle bugün saat 10.00’da Cumhuriyet alanında Atatürk...
Sürücü kursu fiyatları ne kadar? Ehliyet almak isteyenler için yeni yıl fiyatları belli oldu
Sürücü kursu fiyatları ne kadar? Ehliyet almak isteyenler için yeni yıl fiyatları belli oldu Ehliyet almayı planlayanlar için üzücü haber...
MHP ile kavga borsaya yansıdı! BİM’in hisseleri düşüşe geçti
BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç’ın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile girdiği polemik borsaya da yansıdı. Kasım ayında 146 lira...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   MEMLEKET PARTİSİ TARSUS İLÇE KONGRESİ BUGÜN Genel başkanlığını Muharrem İnce’nin yaptığı Memleket Partisi Tarsus ilçe  kongresi bugün yapılıyor. Kayyum...
Tarsus’ta Neler Oldu
  TARSUS’TA  HALK RESTORAN’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SICAK ÇORBA İKRAMI Tarsus Belediyesi, geçtiğimiz aylarda hizmete  açtığı Halk Restoran’da öğrencilere ücretsiz sıcak...
Tarsus’ta Neler Oldu
“ÇİRKİN” 25. ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ’NDE ANKARALILARLA BULUŞTU Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında...
Mersin’de Masa Ters Döndü
MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur GÖLGELİ Mersin gündeminde büyük yankı oluşturan Seçer-Kocamaz atışmasına ilişkin açıklama da bulundu. Sosyal Medya...
Kilo aldığını sanan adamın karnından çıkanlar doktorları bile şaşırttı
Tokat’ta aşırı kilo aldığını sanan adamın karnından yaklaşık 13 kilogram ağırlığında 4 parça kitle çıkarıldı. Doktorlar, bu büyüklükte kitlelerle çok...
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu   Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali...
MHP MERSİN’DE 18 ARALIK SEFERBERLİĞİ
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı’nda, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Mersin’i ziyaret edeceği 18 Aralık Pazar gününün hazırlıkları başladı. Milliyetçi...
3 Ocak Destanı Şiirlerle Anlatılacak!
    Toroslar’ın 3 Ocak Şiir Yarışmasında Son Başvuru Tarihi, 16 Aralık 2022   3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ