$ DOLAR → Alış: 18,54 / Satış: 18,62
€ EURO → Alış: 18,43 / Satış: 18,50

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 27.10.2021
  • 74 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS İLÇE İNSAN HAKLARI KURULU

TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarsus İlçe İnsan Hakları Kurulu Tarsus Kaymakamı ve Kurul Başkanı Kadir Sertel Otcu başkanlığında Ekim ayı toplantısını Dr. Erdinç Şahin Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Toplantıda, Tarsus Kaymakamı ve Kurul Başkanı Kadir Sertel Otcu selamlama konuşması yaptı. Kurul üyeleri tanıtıldı. Eylül ayı toplantısında karara bağlanarak uygulamaya konulan gündem maddeleri ile ilgili rapor sunuldu. Ekim ayı gündem maddeleri değerlendirilerek karara bağlandı. Kızılay Haftası, Dünya Tasarruf Günü, Dünya Çocuk Kitapları Haftası, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası, Dünya Engelliler Günü ve İnsan Hakları Günü dolayısıyla yapılacak etkinliklerle ilgili istişare yapıldı. Kurul üyelerinden oluşturulacak alt komisyonlar tarafından; Huzurevi, Pansiyonlu Okullar, Hastaneler ve Rehabilitasyon Merkezleri’nin periyodik aralıklarla ziyaret edilmesi karara bağlandı.

Toplantı, öneri ve temennilerle son buldu. Haber. Emine KUREN

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

31 EKİMDEN SONRA KANALLARA SU VERİLMEYECEK

Bu ayın sonunda yani 5 gün sonra Tarsus’ta sulama kanallarına sulama suyu verilemeyecek. Bunda kuraklığın büyük payı var. Çiftçide şimdi kara kara düşünmeye başladı.  Çiftçi köylü ektikleri ürünleri nasıl sulayacak. bu kuraklık daha e kadar devam edecek bilemiyorum.

Allah’ım ülkemizi,bölgemizi ve memleketimizi bir an evvel bol yağmurlu günlere kavuştursun inşallah diyorum

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN 29 EKİM KONSERLERİ:

ATHENA, MOR VE ÖTESİ İLE NECATİ VE SAYKOLAR

BÜYÜKŞEHİR’DEN CUMHURİYET KONSERLERİNE DAVET

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin “Cumhuriyet Hepimizin, Konser Hepimizin” sloganıyla 28-29 Ekim’de ücretsiz düzenleyeceği Cumhuriyet Konserleri’nde Athena, Mor ve Ötesi, Necati ve Saykolar ile Grup Cosmos Mersinlilerle buluşacak.Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıldönümü dolayısıyla bu yıl da coşku dolu konserler düzenliyor.“Cumhuriyet Hepimizin, Konser Hepimizin” sloganıyla ücretsiz düzenlenen konserlerde Athena, Mor ve Ötesi, Necati ve Saykolar ile Grup Cosmos sahne alacak.

“Cumhuriyet Bayramımız şimdiden hepimize kutlu olsun”

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Mersinlileri Büyükşehir’in Cumhuriyet Konserleri’ne davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Gençlerimiz konserlere çok rağbet gösteriyor. Her zaman olduğu gibi Cumhuriyet Bayramı’nda meşale yürüyüşümüzü de gerçekleştirmiş olacağız. Cumhuriyet Bayramımız şimdiden hepimize kutlu olsun” ifadelerini kullanarak konserlerle ilgili bilgi vermişti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS’TA CUMHURİYET KONSERİ

Cumhuriyet bayramı Konser programı kapsamında Athena, 28 Ekim Perşembe günü saat 20.00’de Tarsus Cumhuriyet Meydanı’nda sevenleriyle buluşacak. Athena’dan önce ise yerel müzik gruplarından Grup Cosmos sahne alacak.

 

29 Ekim Cuma günü ise Mersin’in Yenişehir ilçesindeki Özgecan Aslan Meydanı’nda saat 20.00’de Necati ve Saykolar, saat 22.00’de ise Mor ve Ötesi Mersinlilerle buluşacak.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASINDA VEFA ZİYARETLERİ

Tarsus müftülüğü Engelli koordinatörlüğü faaliyeti kapsamında yaşantısını Din hizmetine adayan, Tarsus Hafızlık eski Kur’an kursu hadimi Trablusgarb’lı Hacı Emin İNAN efendi’nin kızı, Tarsus’un ilk santral memuresi 95 yaşındaki Nermin İNAN AKYOL hanımefendi’yi evinde ziyaret ederek hayır duasını almaya gayret edildi.

Abdulvahit Karabacak ‘ Bir asırlık ömrü hayatının geçmiş anılarını dinleme fırsatını bulduğumuz Nermin Hanıma hediye takdiminde bulunduk. Rabbim Nermin Hanıma sağlık sıhhat ve afiyet buyursun. Ziyarette şahsıma refakat eden Kemal DURU ve Deniz ÖZDEMİR’e teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

AKD BAŞKANI TURGUT, YENİ

EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şube Başkanı Erdal Turgut, yeni Emniyet müdürü Ebubekir Fil’i ziyaret etti.

Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Emniyet Müdürlüğüne giden Turgut ve beraberindekiler, burada yeni Emniyet Müdürlüğüne atanan Ebubekir Fil ile görüştüler. Turgut , yeni müdürümüze hayırlı olsun dileklerini ileterek başarılı çalışmalar temenni etti.

Erdal Turgut, beraberinde Zeki Beylik, Mustafa Bilgili Nurten Turgut, Gülnaz Kılınç,  Meryem Arpacı ve Nurten Turgut  ile  Emniyet Müdürlüğüne giderek  Ebubekir Fil ile görüştü.

Müdür Ebubekir Fil de Erdal Turgut ve beraberindeki arkadaşlarına teşekkür etti..

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI

BİR YILA KADAR TAMAMLANACAK

MESİAD Başkanı Hasan Engin ve yönetim kurulu üyeleri Mersinli gazetecilerle birlikte

Çukurova Bölgesel Havalimanına inceleme gezisinde bulundu.

Mersin ve bölgemizdeki birçok yatırımı inceleyen Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları

Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve beraberindeki yönetim

kurulu üyeleri üst yapı çalışmaları devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanına

inceleme gezisinde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Mersin ekonomisinin büyümesi açısından Çukurova Bölgesel Havaalanının önemli

olduğunu belirten Başkan Engin, “Mersinin Tarsus ilçesinde yapımı devam eden

Çukurova Bölgesel Havalimanının gelecek yıl tamamlanması planlanıyor. 29 Ekim

2022’ye kadar tamamlanması için yoğun çalışmalar yürütülüyor” dedi.

İnceleme gezisinde MESİAD Başkanı Engin’e Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Adnan

Gündoğdu, Başkan Yardımcısı Rıdvan Arıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Sibel İnandı,

Mehmet Ali Akdemir ve Seyfettullah Işık da eşlik etti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

ÇUKUROVA ÇAĞDAŞ SANAT VAKFINDA

GÖREV BÖLÜMÜ YAPILDI

Çukurova Çağdaş Sanat Kültür Ve Eğitim Vakfının İlk genel kurul toplantısı yapıldı. Kurucu başkan  Hasan Şemsi, ilk kongrede seçimle güven tazeleyerek tekrar başkanlığa seçildi.

Kongre sonunda yönetim şu isimlerden oluştu:

Başkan Hasan Şemsi, başkan yardımcısı Remzi  Karabulut,  Genel sekreter Aydan Dirik, yönetim kurulu üyeleri, Osman Homurlu, Semih Yüksel, Gülnur Karmutoğlu, Cavidan Demirağ, Ali Cerrahoğlu, Cem Kalağoğlu, Yeşim Sancaktar İçgören, Rahime Korkut.

Demetim kurulu: Binali Tunç, Bedrettin Gündeş, Özcan Kahraman.

Şehitishak ilkokulu içerisinde bulunan Esra Şemsi toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, belediye başkanı Haluk Bozdoğan ve CHP ilçe başkanı Ozan Varal da katıldı. Ayrıca  Vakfın kurucuları arasında bulunan üyelerden Tarsus’un yanı sıra, Adana, Mersin, Hatay ve K. Maraş gibi illerden de toplantıya katılanlar oldu.

Kongre sonunda yönetim şu isimlerden oluştu:

Başkan Hasan Şemsi, başkan yardımcısı Remzi  Karabulut,  Genel sekreter Aydan Dirik, yönetim kurulu üyeleri, Osman Homurlu, Semih Yüksel, Gülnur Karmutoğlu, Cavidan Demirağ, Ali Cerrahoğlu, Cem Kalağoğlu, Yeşim Sancaktar İçgören, Rahime Korkut.

Denetim kurulu: Binali Tunç, Bedrettin Gündeş, Özcan Kahraman..

Ekrem Kahraman “Başta Çağdaş Sanat Alanları olmak üzere , Uluslararası Bienaller, Çağdaş Sanat Fuarları, Çocuk Müzeleri Vb., Sergiler, Koleksiyonlar, Konserler, Edebiyat,  Sanat Tarihi, Kültür Tarihi, Arkeoloji, Tarihi Koruma ve Dönüştürme Projeleri, Yeni Yeni Kültür Köprüleri Kurma, Sanat ve Kültür Eğitimleri, Paneller, Sempozyumlar vb. yanı sıra Yeni Ulusal ve Uluslararası Kapsamlı ve Düzenli başka Çağdaş Sanat ve Kültür Etkinlikler yapılmasını  planlıyoruz. Tarsus  merkez olmak üzere çalışmalarımızı çevremizdeki Çukurovanın illerine de yayacağız” dedi.

Kahraman “İlk olarak bir Çukurova Çağdaş Sanatlar Müzesi” oluşturma hedefinde olduklarını söyledi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BAHÇE MAHALLESİ’NDEKİ TEK

KATLI EVDE YANGIN

Tarsus’ta dün yangın çıkan müstakil evde hasar oluştu.

Bahçe Mahallesi’ndeki tek katlı evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine sevk edilen itfaiye ekipleri, alevleri söndürdü.Kimsenin bulunmadığı öğrenilen evde, yangın nedeniyle hasar oluştu

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MAÇINDA AMEDSPOR -3 TİY.2

Ziraat Türkiye kupası maçında Amedspor – Tarsus idmanyurdu maçında sürpriz sonuç alındı.

İlk yarıyı 2-0 önde bitiren TİY, ikinci yarıda durdu. Evsahibi ekip 2.yarıda 3 gol bulup maçı 3-2 kazandı ve Ziraat Türkiye kupasında tur atladı. Tarsus’un gollerini ilk yarıda Hüseyin attı. Amed’in gollerini ise 81 de Cerem Talha, 90 artı 2’de Hüseyin ve 90 artı 4’de Okan Deniz attı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

BÜYÜKLERİMİZ BÜYÜKŞEHİR’İN ETKİNLİĞİNDE DOYASIYA EĞLENDİ
Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde Mersin Emekli Evi’ne üye yaş almış vatandaşları Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği...
TOROSLAR BELEDİYESİNDEN LGS VE YKS SINAVLARINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK
Toroslar Belediyesi, Toroslar Akademi Projesi kapsamında Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanacak 8. ve 12. sınıf...
ŞEHİR TİYATROSU ULUSLARARASI MALTEPEFE FESTİVALİ’NDE JÜRİ KARŞISINA ÇIKACAK
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Mersin Şehir Tiyatrosu, bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan Uluslararası...
HALK KART’LA 54 MİLYON 264 BİN TL MERSİN’Lİ ESNAFIN KASASINA GİRDİ
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Kart uygulaması, ekonomik sıkıntıların sürdüğü şu günlerde hem vatandaşın hem de esnafın kazanmasını sağlıyor. Başkan Vahap...
Tarsus’ta Neler Oldu
MİNİKLER, HAYVAN DOSTLARIYLA  BİR ARAYA GELDİ 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında  3 ile 6 yaş arası çocuklar, Tarsus Belediyesi...
Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanları Ve Öğrencilerinden Başkan Seçer’e Ziyaret
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu’nun 4-6 Ekim tarihleri arasında Mersin Askeri Limanı’nı ziyaretleri kapsamında; Eğitim...
Başkan Yılmaz, İlçe Esnafıyla Buluştu  “Birlik Ve Beraberlik İçinde Şehrimizi Geleceğe Taşıyacağız”
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar Mahallesi’nde faaliyet gösteren esnafla bir araya gelerek, talep ve önerilerini dinledi.   Esnafın...
“Yürüyemez” Denilen Rıfat Amca, Büyükşehir’in Hizmetiyle Şimdi Merdiven Çıkıyor
Adana’da ikamet eden, ama yakalandığı prostat kanseri nedeniyle tedavi için Mersin’e gelen 70 yaşındaki Rıfat Döndü, geçirdiği ameliyatın ardından hastalığın...
Tarsus Yarı Maratonu’nun Hazırlıkları Sürüyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve bu yıl 14.’sü gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Tarsus Yarı...
Kadın Yaşam Destek Ve Dayanışma Merkezi’nde Farklı Branşlarda Ücretsiz Kurs Kayıtları Başladı
Tarsus Belediyesi, kadınların toplumsal hayatın her alanında aktif rol almalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kadın ve Aile Hizmetler...
Tarsus’ta Neler Oldu
iklimhaber.com TARSUS TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİMLERİNDE SÜRPRİZ Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni  dönem seçimleri yapıldı. Toplam  16 komite...
Şehidin Vasiyeti Yerine Getirildi
Kuzey Irak’ta Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş’ın vasiyeti tüm Türkiye’yi duygulandırdı. Mersin Erdemli Belediye Başkanı...
Tarsus’ta Ulaş Ve Dedeler Mahallesi Arası Yol Asfaltlandı
  Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, tarımsal üretim faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelerde yol yapım...
Büyükşehir Belediyesi Okullarda Tadilat Gerçekleştiriyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime desteği her alanda devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarsus-Çamlıyayla Koordinasyon Şube Müdürlüğü bünyesinde...
Tarsus’ta Neler Oldu
iklimhaber.com TARSUS TARDOBDER’DE SEÇİM TAMAM Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği’nin seçimi  dün yapıldı. Başkan değişmedi.  2 Ekim 2022 tarihinde  Olağanüstü Genel...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ