$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 23.10.2021
  • 94 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS BELEDİYESİ TÜRKİYE’DE

BİR İLKE İMZA ATTI

PİYASADAN DAHA UCUZA ET SATILACAK

Tarsus Belediyesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Et Market’i hayata geçirdi. Et Markette Çukurova yöresindeki üreticilerden alınan et aracısız olarak tüketiciye ulaştırılacak. Et Market’te fiyatlar piyasadan 10 ila 15 lira daha düşük olacak. Et Market’te ayrıca “askıda et” uygulaması olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, market çalışanlarına “Parası olmayana da eti vereceksiniz. Çünkü buna ihtiyacı olan insanlarımız var” diye seslendi

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BOZDOĞAN “KÜLTÜR MERKEZİNİ MODERNİZE EDECEĞİZ”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Uzun zamandır Kültür Merkezinin tarafımıza geçmesi için mücadele veriyorduk. Artık güzel bir bütçeyle bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Kültür merkezini entegre bir tesis olarak da düşünebiliriz. Burası için yatırımcılarla görüşüyoruz modern bir kültür merkezi ve entegre tesisi oluşturmak için projeleri inceliyorum. Daha bir çok turizm yatırımı için yer tahsisi yaptık bunları zamanla halkımızla paylaşacağız.” dedi. Bu görüşleri Yeni Doğuş gazetesini ziyarette yazı işleri müdürü  Emre Geçim’e iletti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

KARBOĞAZI TURİZM ALANI AYAĞA KALDIRILACAK

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Özellikle Tarsus Gülek Karboğazı Turizm alanıyla ilgili yapacağımız yatırım tüm Türkiye’nin gözlerini buraya çevirecek” dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ÇUKUROVA ÇAĞDAŞ SANAT KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI KONGRESİ BUGÜN

Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı’mız kuruluş çalışmalarını yasal olarak tamamlamış olup bunu 23 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 14.00 de kongre yapıyor.

Oldukça uzun bir tarihsel geçmişe sahip olduğu uluslararası çevreler tarafından da tartışmasız kabul gören ve tarihsel / kültürel büyük bir kimlik birikimiyle tanınan Tarsus’umuzda bu birikim üzerinde uluslararası çapta bir Çukurova Çağdaş Sanatlar Müzesi kurulması vizyonu ile yola çıkan Çukurova Çağdaş Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı’mız kuruluş çalışmalarını yasal olarak tamamlamış olup bunu 23 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 14.00 de aşağıdaki adreste yapacağı ilk Genel Kurul ile tescilleyerek kuruluş çalışmalarını tamamlayarak yeni bir çalışma aşamasına geçmiş olacaktır.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

TARSUS ŞELALE SOROPTİMİST KULÜBÜ, KULÜP EVİ AÇIYOR

..

Tarsus Şelale Soroptimist Kulübü, kulüp evi olarak düzenlenen binayı  yakında hizmete açacak. 2021-2023 dönemi başkanı Ayşe Ateş kaynak, Tarsus Şelale Soroptimist Kulübü, kulüp evinin Anıt mahallesi 0351 sokakta no 14/d.2 Tarsus adresinde 27 Ekim günü saat 16.00’da törenle açılacağını söyledi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ÇİFTÇİLERİN 2022 KAYIT SİSTEMİAÇILDI

Tarsus Ziraat Odası başkanı Veyis AVCI “2022 Çiftçi Kayıt Sistemi Açılmıştır.Kayıtlar 01.09.2021 tarihi itibariyle alınmaya başlamıştır. Kayıt yaptırmak isteyenler ve yenileme yapmak isteyenler Tarsus Ziraat Odasına kaydını yaptırabilirler.” dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS ZİRAAT ODASI YENİ TAŞ KIRMA MAKİNASI ALDI

Tarsus Ziraat Odası başkanı Veyis AVCI, yeni bir taş kırma ve toplama makinası aldıklarını söyledi. Avcı “yeni makine, taşlı arazilerde taş toplayıp kırma işlerini yapacak. Üye çiftçi ve köylülerimize hizmet sunacak” dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS’TA İZİNSİZ KAZI

Tarsus İlçesinde metruk bir bina içerisinde uzun süredir izinsiz kazı yapıldığı yönünde

bilgi elde edilmesi üzerine Tarsus KOM Grup Amirliği görevlileri tarafından 21.10.2021  tarihinde yapılan operasyonda metruk bina içerisinde kazı çalışması yapıldığı ve üstünün  kapatıldığı, ikamet bahçesinde 2×2 metre çapında tahminen 10 metre. Derinliğinde çukurun

açılmış olduğu tespit edildi. Olayla ile ilgili soruşturmaya başlanıldı.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir

şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

OTOMOBİL DEVRİLDİ, BİR YARALI

Tarsus’da dün park halindeki otomobile çarpıp devrilen otomobilin sürücüsü yaralandı.

R.A.  yönetimindeki  otomobil, Fatih Mahallesi Şehit Ayhan Bozpınar Caddesi üzerinde park halindeki otomobile çarpıp devrildi.Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Sürücü, ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ALİ AĞA KÖYÜNDE KAPSAMLI BAKIM

Tarsus’a bağlı ovada yer alan Aliağa 1 Mahallesi’nde bulunan taziye evi ve ziyaretler, hayırseverlerin ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yeniden düzenlendi.

Seçer Tarım A.Ş. yöneticilerinden ve aynı zaman CHP Tarsus İlçe Başkan Yardımcısı olan Haluk Gülbahar’ın, geçtiğimiz yıl ebediyete intikal eden babası merhum Orhan Gülbahar adına yaptığı çalışma kapsamında, Aliağa Mahallesi mezarlığı içerisinde yer alan taziye evinde, baştan aşağı yenileme işlemi uygulandı.

Bahçesinde kilitli parke taş döşeme işlemi yapılan çalışmalarda, bina önüne namazlarda kullanılması için geniş sundurma yapıldı.

Gasilhanenin de yenilendiği çalışmalarda, namaz odası, mutfak ve diğer eklentilerde bakımdan geçirildi. Havalandırma sisteminin de monte edildiği bina kullanıma açıldı. Mezarlık önüne de Büyükşehir tarafından, modern yolcu durağı monte edildi.

Aliağa merkeze oldukça yakın olan Hıdır Aleyhisselam ziyareti ile Muhammed Mahrubeğ ziyaretlerinde de yine hayırseverlerin ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in destekleriyle çevre düzenleme ve diğer tadilat çalışmaları gerçekleştirildi.

Bölgede yaşayan vatandaşların acılı günlerinde ve namazlarda rahatlıkla kullanabilecekleri taziye evi çalışmalarının bittiğini kaydeden Haluk Gülbahar, “Geçtiğimiz yıl ebediyete intikal eden merhum babamız Orhan Gülbahar’ın hayrına gerçekleştirdiğimiz taziye evindeki tadilat çalışmaları tamamlandı. Yine hem Aliağa’da yaşayanların, hem de çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın sıklıkla ziyaret ederek, namaz kıldıkları iki ziyaretimizde de, hayırseverlerimizin ve Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle çevre düzenleme, yol iyileştirme ve diğer çalışmalar yerine getirildi.

Bu çalışmaların hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer’e ve diğer hayırseverlere teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Çevre sakinlerinden ve ziyaretlerle yakından ilgilenen Salim Döngül’de, yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, teşekkürlerini iletti.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

FUHUŞ OPERASYONUNDA 152 ŞAHIS YAKALANDI

Mersin Asayiş Şube Müdürlüğümüzce 12.10.2021 günü saat. 06.00’da, fuhuş yapan/yaptıran/aracılık eden/yer temin eden şahısların tespitine ve yakalanmalarına yönelik olarak, çok sayıda ekip ve personelimizin katılımıyla gerçekleşen 13 ayrı adreste eş zamanlı operasyon düzenlendi. 13 şüpheli şahıs ve 1 SSÇ(Suça Sürüklenen Çocuk) yakalanırken, ikametlerinde yapılan aramalarda;

11 Cep Telefonu,

6 Flash Bellek,

1 Adet Ruhsatsız Tabanca,

1 Adet Şarjör,

13 adet 9 mm Çapında Fişeğe el konuldu.

Aralarında farklı uyruklu kadınların da olduğu 31 mağdurun (İstanbul- Aydın – Adana – Şırnak – Kütahya – Karaman – Mardin – Niğde – Batman – Konya – Siirt – Samsun – Malatya – Kayseri illerini kapsayacak şekilde) ve 108 bilgi sahibinin (Fuhuşa giden) ifadesi alınarak toplam 152 şahsa işlem yapıldı. Yabancı Uyruklu 13 mağdur kadın İl Göç İdaresine sınır dışı edilmek üzere teslim edilirken, 13 şahıs ve 1 SSÇ ise 15.10.2021 günü mevcutlu olarak Mersin C.Başsavcılığına sevk edildi.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS İDMANYURDU- NAZİLLİ BELEDİYESPOR MAÇI BUGÜN

TFF 2. lig beyaz grupta mücadele eden kentimiz temsilcisi Tarsus İdmanyurdu’nun bu haftaki maç saati belli  oldu.

Tarsus idmanyurdu- Nazilli Belediyespor maçı bugün (23 ekim 2021 cumartesi günü saat 19.00’da) oynanacak. Bu maç bugün Tarsus şehir stadında oynanacak olup, taraftarların büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Halen TİY takımımızın 8 puanı bulunuyor ve 11. sıradayız. Nazilli maçını kazanarak üst sıralara çıkmayı hedefliyoruz.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS İDMAN YURDU:NAZİLLİ MAÇI

ÖCESİ BAŞKANDAN YEMEK

Tarsus İdman Yurduna  belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan moral yemeği verdi.

Şehrimizin takımı Tarsus İdman Yurdu’yla akşam yemeğinde buluşarak,  bugün oynayacağı maç öncesinde futbolculara ve teknik ekibe başarılar diledi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ