$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 20.10.2021
  • 88 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

‘YENİDOĞAN FAALİYETİ‘ KAPSAMINDA ETKİNLİK

Tarsus Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi ‘Yenidoğan Faaliyeti‘ kapsamında çalışmalara devam edildi.

Bu kapsamda  F.paşa, Kemalpaşa, Barbaros, FevziÇakmak ve ŞehitlerTepesi Mahallelerinde yenidoğan bebekler ve aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Jandarma ve Emniyet personeli tarafından ziyaret edildi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUSTA ASANSÖR KAZASI

Tarsusta bir engelli vatandaşa müdahale etmek isteyen 2 sağlık görevlisi, engelli asansörünün düşmesi sonucu yaralandı.

Cumhuriyet Mahallesi 911 Sokak’ta bulunan müstakil evin 2. katında yaşayan engelli vatandaşa müdahale etmek için gelen 112 Acil Servis ambulansında görevli 2 sağlık memuru, engelli asansörüne bindi.

Asansör kabininin 2. kattayken düşmesi sonucu sağlık görevlileri yaralandı.

Yaralılar, ambulansla Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, yaralılardan birinde yumuşak doku zedelenmesi, diğerinin ise kolunda kırık olduğu saptandı.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BOZDOAN MUHTARLARI AĞIRLADI

Tarsus Belediyesi, Mahalle ve köylerimizin gelişmesi, hizmet için birlikte mücadele ettiğimiz Değerli Muhtarları belediye tesislerinde ağırladı..

Tarsus ortak paydamız, şehrimize hep birlikte sahip çıkacağız.

Tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlu olsun

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS KIYI KESİMİ TURİZM BÖLGESİNE ŞEHİR DIŞINDAN YATIRIMCI İLGİSİ

Tarsus Kıyı Kesimi Turizm Bölgesi’nde yatırımların hayata geçmesi için girişimlerde bulunan MESİAD’ın çabaları sonuç verdi. Bölgeye yatırım yapmayı planlayan iş insanları Ergün Bilen ve Memik Taner’e bölgeyi gezdiren MESİAD Başkanı Hasan Engin, bölge hakkında bilgiler verdi.

 

Kentimize birçok proje kazandıran MESİAD’ın projeleri arasında yer alan Tarsus Kıyı Kesimi Turizm Bölgesi’nde yatırım yapılması için defalarca girişim ve çağrılarda bulunması sonuç verdi. Ayrıca Taşucu Seka Limanı ve Çeşmeli-Kızkalesi otoyolu 1.etap ihalesinin yapılması, Çukurova Bölgesel Havalimanının üst yapı çalışmalarının başlaması Mersin’e yatırımcı ilgisi çekmeye başladı.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkan Yardımcısı, ABC Lojistik Yönetim Kurulu BaşkanıKayserili iş insanı Ergün Bilen ve UND Başkan Yardımcısı aynı zamanda Şahin Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Gaziantepli iş insanıMemik Taner, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Başkan Yardımcısı Rıdvan Arıç ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Öz ile birlikte Tarsus Kıyı Kesimi Turizm Bölgesi’nde incelemelerde bulundu.

 

“BÖLGE İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Yatırımcılara bölge hakkında bilgi veren MESİAD Başkanı Engin, “Son yıllarda ‘bacasız sanayi’ ismi ile anılan turizm değer kazanmıştır. Tarsus kıyı şeridi temiz denizi ile turizme kazandırılması gereken bir bölgedir. Burada yapılacak tesisler ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turist Mersin’i tercih edecektir. MESİAD olarak bölgenin tanıtılması ve yatırımların yapılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yatırımcılara gerekli bütün destek ve yardımlarda bulunmaya hazırız” dedi.

 

Yeni yatırımcıların bölgeye ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu söyleyen Engin, “Mersin ve Çukurova Bölgesi tarım, sanayi, turizm ve lojistik sektörlerinde yüksek potansiyel barındırıyor. Gelecekte Ortadoğu ve dünyanın gözbebeği olmasını beklediğimiz ilimize yatırımcıların ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

 

Gösterdikleri ilgiden dolayı Başkan Engin ve yönetimine teşekkür eden Ergün Bilen, Mersin’in ülkemizin önemli kentlerinden olduğunu belirtti.

 

Mersin’in önemli bir lokasyonda yer aldığını kaydeden Memik Taner ise Mersin’in gelecekte öne çıkacak önemli iller arasında yer aldığını belirtti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS’TA 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMASI

Tarsus’ta 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı. Cumhuriyet Meydanında Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı ve Anıt Mahallesi Muhtarı Mustafa Naci Güllü ile Türkiye Muhtarlar Derneği Tarsus Şubesi Başkanı ve Fatih Mahallesi Muhtarı Turgay Benli, Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunduğu günde, gün anısına St. Paul Parkına defne fidanı dikildi ve İlçe Protokolü ile muhtar temsilcileri bir araya geldiler. Törene kaymakam Kadir Sertel Otcu, belediye başkan yardımcısı Osman Polat, diğer protokol mensupları ve muhtarlar katıldı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

GÖZLÜKULE’DEN CANLI YAYINDA KONUŞTULAR

Gazeteci  Tarsus Ekspres gazetesi kurucusu  Tampon yazarı Mustafa Erdoğan ile  MEDYAD başkanı Okan Çalışkan canlı yayında konuştu. İki gazeteci, “Enine boyuna”  adlı proğram ile saat 16:00’da Gözlükule Tepesinden memlekete seslendiler.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

İYİ PARTİ TARSUS İLÇE YÖNETİMİ MEDYAD’DA

İyi Parti Tarsus ilçe yönetimi MEDYAD’a ziyarette bulundu. İlçe başkanı Daniyel Mercan ve yönetim kurulu üyelerinden bir grup, MEDYAD’a gelerek gündemi değerlendirdi, görüşlerini açıkladı.

Mercan, genel ve yerel konularda yaptığı değerlendirmede, Millet ittifakından  Partili cumhurbaşkanı Hükümet sistemine, Tarsus’un yerel konularına kadar birçok konuda görüşlerini açıkladı, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Mercan “Genelde insanlar Ak parti hükümetinden memnun değil. Çünkü 20 yıldır iktidarda olan Ak Parti, bunun son 3 yılında   Partili Cumhurbaşkanlı hükümet sistemiyle ülkeyi yönetmeye çalışıyor, bunda da başarısız. Bunlar ilk seçimde iktidardan gidecektir” dedi.

Yerel konularda ise  görüşlerini şöyle açıkladı:

“Tarsus’un Büyükşehirden ayrı bir müstakil il olması gerekiyor. Tarsus Adana ve Mersin’in arasına sıkışmış, bunu kriter göstererek il yapmıyorlar. Bize sorarsanız 59 vilayetten büyük Tarsus il olmayı hak ediyor. Bizler iyi parti olarak sahadayız ve çalışıyoruz. Tarsus7un sorunları çok. Bir Havaalanı yıllardır bitirilemedi, sahil bandı projesi başlatılamadı. Çamlıyayla-Tarsus karayolu bir türlü bitirilemiyor, yapılan yerler başta Ulaş mevkii olmak üzere yeniden bozuluyor. Pamukluk Barajının su tutmasından sonra su verilmeyince insanlar perişan oldu. Su konusunda çiftçinin köylünün perişan olmaması için gereken yapılmalı.”

Mercan, Tarsus’ta Demiryolu geçitlerine acilen alt ve üstgeçitler yapılmasını, kentte otopark  sıkıntısının giderilmesi için  yeni projeler üretilmesini, Gözlükule ve Şelale Oteli gibi sorunlara el atılmasını isteyerek “Bazı kamu daireleri yetersiz. Mesela Tarsus İlçe Tarım Müdürlüğü binası yetersiz. yeni ve modern bir bina şart” dedi.

 

MEDYAD başkanı Okan Çalışkan, İyi Parti Tarsus ilçe başkanı Daniyel Mercan’a günün anısına Osmanlı tuğrası hediye etti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI HASAN PODAK ,

YENİ DEVLET HASTANESİ İLE İLGİLİ İDDİALARA YANIT VERDİ

..

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Podak , Yeni Devlet Hastanesi İle İlgili İddialara Yanıt Verdi. Podak’ın açıklaması şöyle:

“Mersin CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır,  rolünün gerektirdiği  karakterini ortaya koyarak, Tarsus’ta yapımı devam eden 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi’nin zemininde çökme olduğu yalanıyla gündeme gelmeye çalışmaktadır.Tarsus Devlet Hastanesi’nin isminden bile haberi olmayan bu  zat, eğer lütfedip yerinde inceleme yapsaydı, iddialarının tamamen yalan olduğunu kendisi de görebilirdi.Bu iddiaların asılsız ve yalan olduğunu, bunu ortaya atanların millete ve memlekete yönelik hiç bir hizmetlerinin olmadığını altını çizerek belirtmek isterim. Ancak hiç bir misyonu ve vizyonu olmayanlar, yalanlarla gündeme gelmeye çalışsalar da, milletin nezdinde itibarlarının olmadığı apaçık ortadadır. Ama alıştık artık. Onlar yalan söyleyecek, biz yalanlarını yüzlerine vurmaya devam edeceğiz. Tarsus Devlet Hastanesi’nin tabelasına baksaydı isminin İbn-i Sina Hastanesi olmadığını görürdü. “

YENİ HASTANEDE İNCELEME YAPTILAR

Hasan Podak “Tarsus İlçe Sağlık Müdürümüz Dr.Orhan Acehan, Başhekim Dr.Sadık Emre Direk, Hastane Müdürü İmran Doğan ile beraber yapımı devam eden hastanemizi yerinde inceledik.Yakın zamanda Tarsus Devlet Hastanesi temizlik personeli ile iç temizliğinin yaptırılacağını belirten yetkililer,malzemelerin peyderpey geldiğini,ayrıca yurtdışından birtakım malzemelerin getirtilmesi suretiyle en kısa zamanda hemşehrilerimizin hizmetine sunulacağını ifade ettiler.Bu muhteşem hastaneyi ilçemize kazandıran Sağlık Bakanlığımıza,Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a’İl Başkanımız Cesim Ercik’e milletvekillerimiz Ali Cumhur Taşkın’a, Hacı Özkan’a,Zeynep Gül Yılmaz’a Tarsuslu hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. “ dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

KAYMAKAM- KENT KONSEYİ BULUŞMASI

..

Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi Eylem Planı kapsamında önümüzdeki Kasım ayında düzenlenecek Çalıştayla ilgili Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU başkanlığında bir toplantı yapıldı.

Kaymakamlık toplantı salonundaki toplantıda Kent Konseyi Başkanı Reşit Tok, Tarsus Üniversitesi öğretim üyeleri ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi temsilcileri katılımı ile istişare toplantısı düzenlendi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE

BAŞKANI SEÇER’E TEŞEKKÜR

Tarsusun yeni yerleşim birimlerinden Adı Atatürk mahallesi olacak bölgede Ergenekon mahallesi 12194 sokak sakinlerinden yol yapımı nedeniyle  teşekkür var. Başkan Vahap Seçer ile Tarsus-Çamlıyayla koordinasyon  sorumlusu Soner Yetgin’e mahalle sakinlerinden teşekkür geldi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUSTA ; BABADAN OĞULA SEKTÖRDE BÜYÜYEN MARKA “BOZDAĞ”

Borsa üyelerine gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında Borsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ve Genel Sekreter Hasan Şanlı,     Bozdağ Sebze Meyve Sevkiyatçılığı Ambalaj Nakliyat Gıda Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi – Ramazan BOZDAĞ, Abdullah BOZDAĞ’ı ziyaretlerinde, pandeminin başlamasından bu yana yaşanan zorlu koşullara rağmen dış ticarette gösterdikleri ekonomik katkıları, ihracat ve yatırımlarını arttırmaları nedeniyle de plaket takdim ettiler.

Abdullah Bozdağ, gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “ Babam Ramazan Bozdağ ile birlikte yürüttüğümüz işimizi yeni yatırımlarımız ile büyütmeye devam ediyoruz.  Borsamızın da bu esnada bizlere olan katkısından oldukça memnunuz. Özellikle İhracat kapasitemizin artması, yeni pazarlara girişte bizlerle birlikte oldu.” Dediği ziyarette sektörünün ihracatta hak ettiği paya ulaşması için çalışmalarını sürdürdüklerini pandemide gıdaya olan ihtiyacın daha da  netleştiğini belirterek, iç piyasaya sevk ettikleri raf ömrü nedeniyle kısa sürede tedarik zincirinden tüketici ile buluşması gereken temel tüketim gıdalarının pazarlanmasında yaşanan sorunları da aktardı.

Başkan Yardımcısı Seçer , Borsa Meclis Başkan Yardımcısı Ramazan Bozdağ’ın açtığı yolda emin adımlarla yürüyen, firmalarının gelişimine, ülke ve pazar şartlarına uyum sağlayan, sektöründe başarıları ve ihracatta gerçekleştirdikleri yükselişten ötürü Abdullah Bozdağ’ı , Borsa adına tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Seçer ziyaretin sonunda Abdullah Bozdağ’a teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

TADER Genel Başkanı Semih Özsu Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı…
TADER Genel Başkanı Semih Özsu Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı… Semih Özsu mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘’İslam Alemi’nin özlemle...
Akademi Derneği Üniversite Hazırlanan Depremzede Gençleri Yalnız Bırakmıyor
Akademi Derneği Üniversite Hazırlanan Depremzede Gençleri Yalnız Bırakmıyor Türkiye’nin saygın bilim insanları, akademisyenleri, araştırmacıları ve sanatçılarını bünyesinde bulunduran güçlü sivil...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUS’TA ÇANAKKALE ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI BUGÜN Tarsus’ta Çanakkale Zaferinin yıldönümü kutlaması bugün yapılacak.  18 Mart  Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma...
Tarsus’ta Neler Oldu
BUGÜN ATAMIZIN TARSUS’A GELİŞİNİN 100. YILI Büyük önder ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ün Tarsus’a gelişinin 100. dönümünü, bir dizi etkinlikle...
TADER Genel Başkanı Semih ÖZSU ‘’ ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’’nin 108. Yıl Dönümü nedeniyle mesaj yayımladı
TADER Genel Başkanı Semih ÖZSU ‘’ ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’’nin 108. Yıl Dönümü nedeniyle mesaj yayımladı… Başkan...
Toroslar Belediyesinden, İşçilerin Maaşlarına Yüzde 30 Zam
Toroslar Belediyesinden, İşçilerin Maaşlarına Yüzde 30 Zam   Toroslar Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi, belediye...
HÜDA PAR dan  İlçe Kaymakamı Kadir Sertel Otçu’ya ziyaret
HÜDA PAR Tarsus İlçe Başkanı Hikmet Tanış, Kaymakam Kadir Sertel Otçu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette, ilçenin sorun ve sıkıntıları konuşuldu....
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUS BELEDİYESİ’NİN 81 İŞYERİ KİRA İHALESİ CANLI YAYINLANDI Şeffaf Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Tarsus Belediyesi, canlı yayın ihale usulüyle hizmetlerine...
Tarsus Umut Kervanı Derneği ilçemize gelen depremzede ailelere yardımlarını sürdürüyor.
Tarsus Umut Kervanı Derneği ilçemize gelen depremzede ailelere yardımlarını sürdürüyor. Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen ve başka şehirlere göç eden ailelere,...
Umut her zaman var!
Yetim Vakfı Depremde Yetim Kalan Çocuklara Kol Kanat Geriyor   Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,4 ve 7,6’lık iki...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUS BELEDİYESİ KADINLAR GÜNÜNDE DEPREMZEDE KADINLARI UNUTMADI Depremin yaşandığı ilk günden bu yana  çalışmalarını yürüten Tarsus Belediyesi,  8 Mart Dünya...
BAŞKAN YILMAZ; “TÜRK KADINI, KAHRAMANLIĞI VE VATANSEVERLİĞİYLE DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”
BAŞKAN YILMAZ; “TÜRK KADINI, KAHRAMANLIĞI VE VATANSEVERLİĞİYLE DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR”   Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 8 Mart Dünya...
ACI KAYBIMIZ…
ACI KAYBIMIZ… TADER Sakarya Temsilcimiz Prof. Dr Süleyman Can KURNAZ’ ın kıymetli babası,                 TÜED Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube...
Tarsus’ta Neler Oldu
ÖMER KURNAZ’IN VEFATI ÜZÜNTÜ YARATTI TÜED Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı ÖMER KURNAZ’ı 07.03.2023 günü  kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. TÜED...
Turan Devletleri Kuruluşu Start Aldı
  Antalya’da Yeni Bir Güneş Doğdu!   Turan Devletleri Kuruluşu Start Aldı.   “Hanımağa” Önderliğinde Gümbür Gümbür Geliyor. Birçok ilden...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ