$ DOLAR → Alış: 12,07 / Satış: 12,12
€ EURO → Alış: 13,59 / Satış: 13,64

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 19.10.2021
  • 44 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS’TA  “19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ”

Tarsus’ta  “19 Ekim Muhtarlar Günü” bugün Tarsusta da kutlanacak. Saat 10.00 da Atatürk anıtı önünde çelenk sunumu ve saygı duruşu yapılacak. Başta Mersin İlimizin Tarsus ve diğer ilçelerinde bu kutsal görevi yerine getirmekte olan değerli Muhtarlarımız olmak üzere, ülkemizin diğer illerinde görev yapan tüm Muhtarlarımızın “19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ” nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

GÜLLÜ MESAJ YAYINLADI

Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü, 19 Ekim Muhtar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı…

“Toplumumuzda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel taşlarından biri olan Muhtarlık idaresi, uzun süredir görev yapan büyük bir teşkilattır. Muhtarlarımıza verilen önemin göstergesi olarak yine muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi için 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir.

19 Ekim 1829 yılında kurulan muhtarlık müessesinin, Türk Demokrasi tarihi açısından önemi büyük, zira Türk demokrasinin ilk seçimleri muhtarlık seçimleriyle başlıyor. Dolayısıyla, Halkın Doğrudan kendi yerel yöneticisini seçmesiyle başlayan bu süreç demokrasi tarihimiz açısından da bir temel oluşturuyor.

Muhtarlık müessesinin kuruluş tarihi olan 19 Ekim tarihi aynı zamanda Altı yıldan bu yana Muhtarlar günü olarak kutlanıyor.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni ve eski tüm muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, bu vesile ile ebediyete intikal etmiş muhtarlarımızı da rahmetle anıyorum. yaşayanlara sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyoruz.”

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TADERDEN KUTLAMA

TADER Başkanı Semih Özsu “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı…

Başkan Semih Özsu mesajında; ‘’Muhtarlık makamı, toplumsal hayatımızın en önemli yapı taşlarından biri olarak, devletimizin vatandaşa açılan ilk makam kapısıdır.                                   Muhtarlarımız devletimizin gözü kulağı, vatandaşın ise sesidir.

Hem devleti hem de milleti temsil eden değerli Muhtarlarımız, seçildikleri köy ve mahallelerde vatandaşın sorunlarını birinci ağızdan dinleyen, en iyi bilen, sorunların çözümünde taleplerin yerine getirilmesinde, takibinde aktif rol üstlenerekinsan ve hizmet odaklı bir anlayışla devlet kurumları arasında hizmet köprüsünü kurarak fedakârca çalışmaktadır.

Her zaman bir araya gelmekten onur duyduğum, başta Mersin İlimizin Tarsus ve diğer ilçelerinde bu kutsal görevi yerine getirmekte olan değerli Muhtarlarımız olmak üzere, ülkemizin diğer illerinde görev yapan tüm Muhtarlarımızın “19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ” nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum’’ ifadelerine yer verdi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ BELLİ OLDU

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atama yapıldı. Ercan Elbir’in Tarsustan ayrılmasından sonra   Mersin merkez Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü yürüten Ebubekir Fil Tarsus’a  atandı. Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atama yapılan Ebubeki Fil’e hoş geldiniz diyoruz.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUSTA KANDİL SİMİDİ DAĞITILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, her kandil gecesinde olduğu gibi Mevlit Kandili’nde de  Tarsus dahil 13 ilçede camilerde kandil simidi dağıtımı gerçekleştirdi. Vatandaşların kandillerini kutlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dağıtımları yatsı namazının ardından gerçekleştirdi.

31 camide toplam 20 bin kandil simidi dağıtıldı

Mersin genelinde 13 ilçedeki 31 camide toplam 20 bin kandil simidi dağıtıldı. Leziz şekilde hazırlanan ve tek tek paketlenen kandil simitleri, camilerin önüne kurulan stantlarda vatandaşlara ulaştırıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi ve Muhtarlık İşleri Dairesi koordinesiyle gerçekleşen çalışmada merkezde bulunan 9 camide 8 bin 500 kandil simidi dağıtılırken, diğer ilçelerde de kandil simitleri vatandaşlara ulaştırıldı. Kandil simitlerini alan vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

CHP’Lİ VARAL HASTANEYİ SORDU

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Tarsus’ta 82 Evler Mahallesi sınırları içerisinde inşa edilen ve “Tarsus İbn-i Sina Devlet Hastanesi” olarak adlandırılan yeni Tarsus Devlet Hastanesi binasının daha hizmete girmeden birçok dedikoduya neden olduğunu söyledi.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUSLULARDAN VARDA’YA BÜYÜK İLGİ

Bölgemizdeki Asırlık “Varda Köprüsü”ne yoğun ilgi var. Tarsus gibi  Osmaniye Fotoğraf Sanatçıları Derneği tarafından Adana’nın Karaisalı ilçesinde bulunan Varda Köprüsü ile  Tarsus’ta  yer alan Gülek Kalesi’ne gezi düzenlendi .

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

Tarsus Belediyesi ‘Et Market’ açıyor

Tarsus Belediyesi,  tüketicinin yanında.. Yükselen fiyatlar nedeniyle et alamayan vatandaşların daha uygun fiyatlarla et alabilmeleri için ‘Et Market’i hayata geçiriyor.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MEDYAD BAŞKANI OKAN ÇALIŞKAN’IN ÜZÜNTÜSÜ

Marmaris’te düzenlenen Çalıştay meslek anlamında önemli bir adım olarak görüldü.

81 İl Cemiyet başkanının yanı sıra Tarsus’un da yer aldığı çalıştaya katılan Medya Mensupları Derneği, (MEDYAD) başkanı Okan Çalışkan, “Marmaris’ten umutlu dönüyoruz, ancak Tarsus gibi önemli bir kentin bu organizasyonlara ev sahipliği yapacak imkanları olmadığı için otel üzüntüsünü yaşıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ÇUKUROVA  ÇAĞDAŞ SANAT VAKFI

  1. OLAĞAN GENEL KURULU 23 EKİM’DE

Kurucuları arasında büyük çoğunluğu Tarsuslulardan oluşan Çukurova  Çağdaş Sanat Vakfı kongresi 23 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 14.00’de  salonunda yapılacak.

Vakfın kurucuları arasında bulunan eski emekli savcılarımızdan Osman Homurlu bey bizi arayarak genel kurula davet etti.

Vakfın ilk  olağan kongresi 23 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 14.00’de Şehitishak ilkokulu içinde bulunan Esra Şemşi Konferans salonunda yapılacak.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ