$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 09.10.2021
  • 132 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

SÜLEYMAN ALICI’YA TEBRİK

Tarsuslu iki Hemşehrimiz sayın Süleyman Şanlı Turk Amerikan İş Adamları Derneği ve Amarika Ticaret Odası Genel başkanlığına, sevgili Süleyman Alıcı ise yönetim kurulu üyeliği ile komisyon başkanlığına seçildi.

Tebrik ediyor kutluyoruz.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS’TA YAYA GÜVENLİĞİ İÇİN YAPILAN

ÜST GEÇİT İNŞAATINDA SONA YAKLAŞILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kısa süre önce Tarsus’ta Atatürk Caddesi üzerinden bulunan  ve altından demiryolu hatlarının geçtiği Sunay Atilla Üst Geçiti’nin yanına yeni bir yaya üst geçidi projesi başlatmıştı. Taban ve ana taşıyıcı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı ve montaj işlemlerine geçilen çalışmada sona yaklaşıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların güvenliğini önceleyerek sürdürdüğü çalışmaları ile kent estetiğine değer katacak projeleri devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, kısa süre önce Tarsus’ta Atatürk Caddesi üzerinde bulunan ve altından demiryolu hatlarının geçtiği Sunay Atilla Üst Geçiti’nin yanına yeni bir yaya üst geçit projesi başlatmıştı. Ekiplerin hızlı çalışmasıyla projede sona yaklaşıldı.

Uzun yıllardan bu yana üzerinde bulunan yürüyen merdivenin sürekli arızalanmasından dolayı vatandaşların şikâyetlerine neden olan eski yaya geçit platformu tamamen söküldü. Büyükşehir ekipleri, Sunay Atilla Üst Geçiti yanında başlatılan yaya üst geçidi projesinde taban ve ana taşıyıcı çalışmalarını büyük oranda tamamlayarak, montaj işlemlerine geçti. Son teknolojik malzemelerin kullanıldığı, bittiğinde kent estetiğine değer katacak proje kapsamında, geçit üzerinde güvenlik kameraları ve led aydınlatmaları da yer alacak.

 

Proje tamamlandığında, demiryolu ağı nedeniyle zorunlu geçiş yapılan bölgede vatandaşlara karşıdan karşıya geçmede büyük kolaylık sağlanmış olacak.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖDÜLLÜ

ROMAN VE FOTOĞRAF YARIŞMASI

BÜYÜKŞEHİR’İN ROMAN VE FOTOĞRAF

YARIŞMALARINA SON BAŞVURU

TARİHİ: 15 KASIM 2021

Mersin Büyükşehir Belediyesi, “Mersin Roman Yarışması” ve “Pandemide Mersin” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor. İki yarışmanın da son başvuru tarihi 15 Kasım 2021 olarak belirlendi. Yarışma şartnameleri mersin.bel.tr adresinde ‘Duyurular’ kısmında yayımlandı. Roman yarışmasının birincisine 10 bin lira ödül verilirken, fotoğraf yarışmasında ise birinci olan 3 bin lira değerinde dijital fotoğraf makinesine sahip olacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Mersine Değer Katanlar Kurulu (MEDEKA) tarafından düzenlenen roman ve fotoğraf yarışmasına başvurular başladı. Son başvuru tarihi 15 Kasım 2021 olan yarışmaların şartnameleri mersin.bel.tr/romanyarismasi ve mersin.bel.tr/fotografyarismasi sayfalarında yayımlandı.

10 bin lira ödüllü Mersin Roman Yarışması

Edebiyatın insana kazandırdığı değerleri çoğaltmak, yazın dünyasına devinim katmak ve yeni yazarlar ile yapıtlar kazandırmak amacıyla düzenlenen Mersin Roman Yarışması’nın son başvuru tarihi 15 Kasım 2021 saat 17.00 olarak belirlendi. Ali F. Bilir, Sadık Arslan ve Orhan Özdemir tarafından 15 Kasım-30 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak Ön Seçici Kurul değerlendirmesinin ardından yarışmaya başvuran eserler, Seçici Kurul değerlendirmesine sunulacak.

İpek Ongun, Jale Sancak, Turan Ali Çağlar, Öner Yağcı ve Hidayet Karakuş’tan oluşan Seçici Kurul değerlendirmesinin ardından birinci olan esere 10 bin lira ödül verilecek. Yarışmada ayrıca 5 bin lira değerinde bir Seçici Kurul Özel Ödülü de verilecek. Gelen dosyalar arasında ödüle layık bir eserin bulunmaması durumunda ise yarışmaya katılan hiçbir esere ödül verilmeyecek.

“Pandemide Neler Çektik?”

15 Kasım saat 24.00’e kadar başvuruları devam eden fotoğraf yarışmasının konusu “Pandemide Mersin” olarak belirlendi. “Pandemide Neler Çektik” sloganıyla yapılan yarışmaya başvurular, en fazla 4 fotoğrafla yapılabilecek.

Jüri komitesinde Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, Hulki Muradi, Erol Özer, Hayrettin Kırdı, Tahsin Altınok, Sevtap İnal, Necdet Canaran, Turan Sezer, İspir Kırbeci gibi isimlerin yer aldığı yarışmanın sonuçları 29 Kasım 2021’de açıklanacak.

Yarışmanın 1’incisine 3 bin lira değerinde dijital fotoğraf makinesi, 2’ncisine 2 bin lira değerinde dijital kompakt fotoğraf makinesi, 3’üncüsüne 1500 lira değerinde mini 11 siyah fotoğraf makinesi ve 10’lu film verilecek. 650 lira değerinde teknolojik market alışveriş çeki ödüllü Sevgi ve İyileşme Yılı Jüri Özel Ödülü’nün de bulunduğu yarışmada ayrıca 3 adet 450 lira değerinde teknolojik market alışveriş çekinden oluşan mansiyon ödülü sahibini bulacak.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUSU ZAKKUM ÇİÇEKLERİ REFÜJLERİ SÜSLEYECEK

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Park ve Bahçeler ekipleri tarafından, Tarsus’ta Atatürk Mahallesi Konak bölgesinden geçen Ümit Yaşar Oğuzcan Bulvarı üzerinde yeşillendirme çalışması yapılıyor. Büyükşehir ekipleri, yaklaşık 5 bin zakkum fidanını refüjlere dikiyor.

Susuzluğa ve egzoz gazına dayanıklılığının yanı sıra bölge iklimi açısından da uygun olan zakkum fidanları, boyunun çok fazla uzamaması nedeniyle görüş açısını da engellemiyor.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN BULVARI’NIN EKSİKLERİ GİDERİLİYOR

Yeni yerleşim bölgesi olmasından dolayı oldukça sık kullanılan Tarsus  Ümit Yaşar Oğuzcan Bulvarı’nın tüm eksikleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından bir bir ortadan kaldırılıyor. Ekipler, geçtiğimiz aylarda Çamlıyayla yolu bağlantı noktasında ve Gazipaşa Bulvarı bağlantı noktasında düzenleme ve asfaltlama çalışması yerine getirmişti. Kaldırım düzenleme çalışmalarının da yapıldığı Ümit Yaşar Oğuzcan Bulvarı’nda ekipler refüjlere, su tasarrufu sağlayan uydu bağlantılı sulama sistemi hattı da monte etmişti.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MERSİN TANTUNİ  ŞENLİĞİ SAKARYA’DA

HEMŞEHRİLERİ BULUŞTURDU

Mersin ili ve ilçelerinden olan bir grup hemşehrimiz  Sakarya’da  Poyrazlar Gölü piknik alanında “Tantuni Şenliğinde’ bir araya geldi.

Etkinlik, Tarsuslu hemşehrilerimiz, Sakarya Üniversitesinden Prof. Dr. Can Kurnaz, Hakim Burhan Gündoğdu, Veteriner Yüksel Erdoğan ve Sakarya’da daha önce Vali Yardımcısı olarak görev yapan ve bu grubun oluşmasında büyük emeği geçen Kocaeli vali yardımcısı A. Rauf  Ulusoy’un organize etmeleri ile gerçekleşti..

Sakarya’da çalışma hayatını sürdüren Tarsuslu, Gülnarlı, Anamurlu, Silifkeli Mersinlilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, hemşehrilerimiz aileleriyle birlikte güzel bir gün geçirdiklerini ve memleket özlemi giderdiklerini ifade ettiler.

Hemşehrilerimiz bir sonraki buluşmayı başka bir Mersin Teması ile kutlamayı istediklerini belirterek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TÜRK DİYANET VAKIF SEN,EMEKLİ DİN

GÖREVLİLERİNE PLAKET VERDİ

Türk Diyanet Vakıf Sen sendikası, üyeleri arasından emekli olan  din görevlilerine plaket verdi.

İçinde bulunduğumuz Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Türk Diyanet Vakıf Sen sendikası,  Tarsus’taki üyeleri arasından emekli olan  din görevlilerine plaket vererek geçmiş hizmetleri için teşekkür etti.

Emekli Din görevlileri de Plaketle ödüllendirilerek hatırlandıkları için memnuniyetlerini ifade ettiler.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TİY TARAFTARLARI , PENDİK

YENİLGİSİNE ÜZÜLDÜ

Tarsus İdman Yurdu Taraftarlar Derneği Başkanı Halil İbrahim Oğul Tarsus İdman Yurdu Futbolcularına İthafen açıklama yaptı. Oğul şunları söyledi:

“Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü, tarihinde 2. defa maddî yönden güçlü bir başkan ve takım ile şampiyonluk parolası ile yola çıkmıştır. Futbol 3 sonuçlu bir oyun olsa da sizin bu oyunda kaybetme lüksünüz minimum olmalıdır.

İstanbul’da oynanan Pendikspor maçında iki defa öne geçmemize rağmen, sahadan puansız ayrıldık. İyi futbol oynayarak ve sonuca gitmeyerek şampiyon olacak bir takım havası olmadığını görmüş olduk.

Takım içinde gruplaşmalar ve saha içinde Tarsus İ.Y. formasına yakışmayan, saygısız hareketleri görmekteyiz. Tarsus İ.Y futbolcularına açık çağrımız ; O formayı adam gibi taşıyın, arkanızda duralım. Yok biz devam edeceğiz derseniz de ; ayağınızı denk alın. Biz Tarsus İdman Yurdu Taraftarları olarak bu sezonun şampiyonluk için son şans olduğunu biliyoruz. O yüzden futbolcular bu bilinçle hareket etmelidir ve kaybedilecek puan kaybına tahammülümüz olmayacaktır. Siz aldığınız paranın hakkını verin, sizden başka bir beklentimiz yok. Eğer ki bu düzen böyle devam ederse bedelini herkes öder.

Tarsus İdman Yurdu Taraftarlar Derneği Başkanı Halil İbrahim OĞUL

 

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

EKMEK ZAMMINA TEPKİ VAR

Esnafların bağlı bulunduğu MESOB yeni tarife belirleyerek ekmekte fiyatı 1.5 TL’den 2 TL’ye çıkardı. Zamlı tarife  7 Ekim tarihinden itibaren uygulanmaya başladı. Daha önce fiyatı 1.5 TL olan ve 200 gram olarak imal edilen somun ekmeğin fiyatı 50 kuruş artırılırken gramajda 200’den 230’a çıkarıldı. Yine Tarsus’ta 230 gram pide ekmek de 2 TL olarak fiyatlandırıldı. Yeni tarifede açık ekmek 80 gram olarak 1.25 TL’den, özel Lavaş ekmek de 150 gram olarak 1.75 TL’den satılmaya başlandı.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS BELEDİYESPOR KADIN BASKETBOL

TAKIMININ İLK  MAÇI BU CUMARTESİ

Tarsus Belediyespor kadın basketbol takımı bu sezon 1. ligde mücadele edecek.

Kulüp 2. başkanı Hakan Canan Can, “kadın Basketbol 1. liginde maçlar bu hafta  sonu başlıyor. Takımımızın ilk maçı bu cumartesi Tarsus spor salonunda oynanacak. Takımımız saat 14.00’de  HDİ Sigorta Yalova VİP sporu konuk edecek. “ dedi.

Belediyespor  Kulüp 2. başkanı Hakan Canan Can, tüm basketbol severleri halkımızı ve basın mensuplarını  cumartesi günkü maça davet etti. bu sezon en iyi sonucu almaya çalışacaklarını söyledi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Kayseri Melikgazi Battalgazi’ye yeni yaşam kuruluyor
23 bloktan oluşan Battalgazi Mahallesi 2. Etap Kentsel Dönüşüm Alanını ve daireleri inceleyen Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa...
Adıyaman’da feci kaza: 3 ölü
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. ADIYAMAN (İGFA) – Alınan bilgiye göre Hasan...
81 ilde Çember 8 operasyonları: 4 bin 951 firari yakalandı
Bakan Yerlikaya, firari suçluların sokaklarda gezmesine asla izin vermeyeceklerini ifade ederek, “Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Yakalanan şahıslardan;  0-5...
Kayseri’de Erkilet Bulvarı’na yeni çehre
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, muhtarların talebi üzerine anında talimat vererek ekonomik ömrünü tamamlayan Erkilet Bulvarı’nı 15 milyon...
İmamoğlu’ndan Yaz Saati açıklaması
Yaz Saati uygulamasının çalışanı ve öğrenciyi güne kötü başlattığını bildiren İmamoğlu, "Kararı alan ortada yok, kararın mantığı yok, tasarruf desen...
Kayseri Büyükşehir personeline etik değerler eğitimi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından personele yönelik ‘Etik Davranış İlkeleri Eğitim Programı’ düzenlendi. Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda...
Kayseri Büyükşehir 60 yıllık rüyayı gerçekleştiriyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Pınarbaşı ilçesinde ‘Doğal Gaz Altyapı Çalışması Başlangıç Töreni’ne katıldı. İlçenin 60 yıllık rüyasını...
Resmi Gazete başlıkları
YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ YÖNETMELİKLER –– Dokuz Eylül Üniversitesi Ege Bölgesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği –– Dokuz Eylül Üniversitesi...
1915 Çanakkale Köprüsü, ‘Yılın En İyi Projesi Ödülü’ne layık görüldü
1915 Çanakkale Köprüsü'nün gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, "Türkiye’nin mühendislik harikası, ENR Dergisi tarafından “Yılın Projesi” seçildi. 1915 Çanakkale...
Bakan Göktaş, Cenevre’de vatandaşlarla bir araya geldi
Bakan Göktaş açıklamasında, "Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye'ye olan sevdası ve sadakati hem onlara hem de ülkemize olan hizmet...
Vali Masatlı, Kurtuluş Caddesi’nde incelemelerde bulundu
Gerçekleştirdiği ziyarette esnafla ve vatandaşlarla biraraya gelen Vali Masatlı, esnafa hayırlı kazançlar temennisinde bulundu. Masatlı, yakında başlayacak çalışmalar hakkında bilgi...
Başkan Soyer, Seferihisar’ı ziyaret etti
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Mandalina Festivali için geldiği ilçede bugün büyük...
Bakan Koca: “Dünya, bu utanç içinde kutlama yapabilir mi?”
Bakan Koca açıklamasında, "Bugün 10 Aralık Uluslararası İnsan Hakları Günü. Gazze’de soykırım devam ediyor. En az 17.500 insan öldürüldü. Dünya,...
Bakan Özhaseki’den ‘yerinde dönüşüm’ paylaşımı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 6 Şubat depreminde hasar gören evini ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile yenileyen Gaziantepli...
Binlerce ton pancar tarlada kaldı!
Türkiye’nin en önemli şeker pancarı üreticisi konumunda olan Sivas’ta şeker pancarı üreticilerinin ürünleri tarlada kaldı. SİVAS (İGFA)  – CHP Genel...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ