$ DOLAR → Alış: 18,60 / Satış: 18,67
€ EURO → Alış: 19,59 / Satış: 19,67

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 06.10.2021
  • 85 kez okundu

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS

TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarsus Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın yönettiği oturum ile gerçekleştirildi.

Açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan meclis toplantısı, müdürlüklerinden ve komisyonlardan gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması ile devam etti.

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerine bilgi veren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Akademi Derneği ile İlçede lisans ve lisansüstü öğrenimin özendirilmesi, bilimin ilçeye entegrasyonunun sağlanması ve bunlara ek olarak özellikle kadın girişimci sayısının artırılması ve tüm bu hususlardan hareketle çok kapsamlı eğitimlerin katılımcılara ücretsiz olarak sağlanması amacıyla, ortak hizmet projesi geliştirdiklerini söyledi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS BELEDİYESİ, OTİZM

DERNEĞİNE KATKI SAĞLAYACAK

Başkan  Haluk Bozdoğan, Tarsus Otizm Derneği ile Tarsus’ta yaşayan otizmli bireylere ve ailelerine destek olunması, eğitimlerine katkıda bulunulması, sosyalleşmelerinin sağlanması ve her türlü ihtiyaçlarına cevap verilebilmesi için gerekli desteği vereceklerini aktardı.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

KARDEŞ ŞEHİR İLE BİRÇOK ALANDA

ORTAK PROJELER ÜZERİNE İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Başkan Bozdoğan ; Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu ile Gençlik, Spor, Bilim, Sanat ve Turizm Komisyonuna müşterek havale edilen ve toplantıya katılan komisyon üyelerinin oybirliği ile uygun görülen; Tarsus Belediyesi ile Port of Spain Belediyesi arasında kardeş şehir ilişkisi kurulması, belediyecilik, ekonomi, sosyal, eğitim, kültür, tarih, turizm, tanıtım, sağlık, spor, tarım vb. alanlarda işbirliği yapılacağını ve ortak projeler üreteceklerini bildirdi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MADDİ DESTEK

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ilçede faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine verilecek maddi yardımı önemsediklerini ifade ederek, bu yardımı alacak olan kulüplerin, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu,  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik ve Spor İl/İlçe Müdürlüğünden almış oldukları faal müsabakalara katılım belgesini beyan etmeleri halinde Takım Sporlarından her kulübe 13.700,00-TL (On üç Bin Yedi Yüz),   ayrıca Bireysel Spor Kulüplerine Kulüp başına 3.000,00-TL (üç bin) nakdi yardım yapılacağını söyledi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS’UN ÖNÜNÜN AÇACAK PROJELERİ 1 YIL İÇİNDE BİTİRECEĞİZ

Tarsus Belediyesi’nin Tarsus için Cumhuriyet Tarihindeki yapabileceği en yüksek seviyedeki yatırımı yaptıklarını da dile getiren Başkan Bozdoğan;  Tarsus belediyesi olarak daha önce bahsettiğimiz spor salonunu öz kaynaklarımız ile bu yıl bitirip faaliyete geçireceğiz ve bu salon Tarsus’a yakışır bir salon olacak. Biz kimseye şikâyet etmeyeceğiz, kimseye ah vah etmeyeceğiz, tırnağımız var başımızı kaşıyacağız. Asfaltla ilgili yüz milyon liralık ihale yapılıyor.Kleopatra meydanı, İş Sağılığı ve MeslekHastalıkları Hastanesi, Bilim ve Sanat Akademisi, Muhtar Odaları, Tarsus Ticaret Merkezi’nin 3. Etabı yapımı, Ambar ve Dijital Arşiv yapımı, Kültür Merkezinin tadilat projesi, Nikâh Salonun tadilatı, Sağlık Odaları yapımı, özellikle dezavantajlı mahallereüç tane kreş yapılacak. Başkanlık konutunun bebek kütüphanesi ve kreşe çevrilmesini sağlayacağız ve bununla ilgili çalışmalarımıza hız verdik. Şelale çevre düzenlemesi yapılacak, Süt İşleme Tesisi çok önemsediğimiz bir proje, Kesimhane ve Mandıra yapılması. Şehir merkezi otopark yapımı, Sosyal Tesis ve Okuma Salonu yapımı, Sebze Meyve Kurutma Tesisleri, Aile Sağlık Merkezleri, 64 tane park yapılması,1 yıl içerisinde yapılması gereken projelerimizin hepsinin temeli hazırlanıyor. Kısacası Tarsus’un önü açılıyor, Tarsus’un önünün açılması içinde herkesin birlikte ortak hareket etmesi gerekiyor bu kapsamda bütün meclis üyelerine desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum, dedi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

PANDEMİ SÜRECİNDE

AKADEMİSYENLERİN MESLEKİ MOTİVASYONU

Akademi Derneği Başkanı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ve Doktorant Fatma Yeşilkuş, “Akademisyenlerin Salgın Sürecindeki Mesleki Motivasyon Düzeyleri”ni İnceledi.

 

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ve Doktorant Fatma Yeşilkuş’un “Çevrim İçi Eğitim Sürecinde Akademisyenlerin Mesleki Motivasyon Düzeylerinin İncelenmesi” başlıklı çalışmaları COVID-19 Araştırmaları kitabında yayınlandı.

 

Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ve Doktorant Fatma Yeşilkuş “COVID-19 salgını, başta sağlık olmak üzere birçok sektörü doğrudan etkilemiş ve özellikle eğitime yönelik bakış açısının yeniden şekillendirilmesini gerekli kılmıştır. Salgın nedeniyle yükseköğretim kurumları, yüz yüze eğitimi çevrim içi eğitim araçlarına taşımış ve internet üzerinden sanal bir dershane ortamı oluşturmuştur. Çevrim içi eğitim ortamında nitelikli bireylerin yetiştirilmesi ve eğitimin kesintiye uğramaması amacıyla üniversiteler ve akademisyenler yoğun emek göstermiştir. Bu nedenle, akademisyenlerin bu süreçte karşılaştığı problem alanlarını tespit etmek ve bu alanların mesleki motivasyon düzeylerine olan etkisini incelemek adına dört farklı üniversiteden akademisyenler üzerinde araştırma gerçekleştirdik.” dedi.

 

Bir binanın tamamını taşıyan sütunlar gibi, bir üniversitenin de ayakta kalmasında akademisyenlerin merkezi öneme sahip bireyler olduğunun ve araştırmalarından çok çarpıcı sonuçlar elde ettiklerinin altını çizen Özbozkurt, “ Öğrencilerin büyük bir azimle derslerde aktif olarak yer almasının salgın sürecindeakademisyenlerin içsel motivasyonlarını artırdığını, derslerin kesintiye uğramaması adına üniversitelerin teknolojik altyapılarını daimî olarak iyileştirdiklerini ve bu sürece çok kısa bir sürede uyum sağladıklarını,çevrim içi derslerden yüksek verim alındığını ve destekleyici yüz yüze uygulamalar ile derslerin çevrim içi olarak devam etmesinde motivasyon kaybının olmadığı sonucu ortaya çıkmıştır” şeklinde konuştu

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TÜRKİYE’DE 7 TESİSTEN BİRİ TARSUS’TA..

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ile Genel Sekreter Hasan Şanlı Borsa Üyesi Torunlar Gıda San. Tic. AŞ.’ne  ziyarette bulundu.

 

Fabrika Müdürü İnci Büyük,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tesisleri hakkında genel bilgilendirmede bulundu.

2003 yılında Tarsus’ta Torunlar Gıda San. Tic. AŞ.  Olarak hizmet vermeye başladıklarını belirten Büyük, hizmet vermeye başladıkları yıldan bugüne Tarsus Ticaret Borsası’nın üyesi olduklarını ve borsanın üyelere yönelik hizmetlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Seçer, ziyaretlerinin amacında borsa üyelerinin gelişimlerine destek olmak, sorunlarına çözüm üretmek olduğunu ifade ederek,” Bizlerde genel iş kolumuzun yanında yem hammadde sektörüne teminen ham madde alımı ve üretim gerçekleştirmekteyiz. Borsa olarak tüm üyelerimizle yakın ilişki içinde olmaya özen göstermekteyiz. Yaptığımız tüm çalışmaları üyelerimizden aldığımız güçle, güvenle başardık. Karşılaştığınız her sorunda biz Borsa olarak sizlerin en yakın yardımcısı ve sesi oluruz.” dedi.

İş dünyası ve ekonomi üzerine değerlendirmelerde ve sorunların çözümüne yönelik istişarede bulunan Seçer, Torunlar Gıda San. Tic. AŞ. ‘nin Ülke ekonomisine katkısından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

ALTAYLILAR MAHALLE MUHTARI PERİHAN ÖZCAN,

HIRSIZLIK OLAYLARINA KARŞI UYARDI

 

Tarsus Altaylılar Mahalle Muhtarı Perihan Özcan  , mahalle halkını hırsızlık olaylarına karşı uyardı.

Özcan, sosyal medyadan mahalle sakinlerini uyararak “Dün gündüz gözü ile üç genç kız bir eve hırsızlığa girdi, emniyet güçlerine bilgi verildi. Çok şükür çok zarar olmadı.Ama lütfen aynı sokaktan 3/4 defa geçen aracın plakası ile 155, etrafa dikkatli bakan aynı sokakta 3/4 defa turlayan kişi ve kişileri 155 i arayarak bildirin.Şu sıralar dikkat çekmemek adına şık giyimli gezdikleri konusunda bilgi geldi.Kapınızı karşı komşuya geçseniz bile 2 defa kilitleyin, sesini tanımadığınız kimseye kapıyı açmayın.Allaha emanet olun.” dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

AKKOZA GAZETESİ 25 YAŞINDA

Tarsus’ta İstikrarlı ve basın yasası çerçevesinde yayın hayatını sürdüren Akkoza Gazetesi bugün 25. yılını kutluyor.

Yazı ailesini ve gazete sahibi Hasan Selenoğlu’nu tebrik ediyoruz.Daha nice mutlu ve uzun yıllara olsun diyoruz.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS NİYAZİ EFENDİ MESCİDİ BAKIMA ALINDI

Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün mülkiyetinde bulunan tarihi Niyazi Efendi mescidi  tadilata alındı.Alınan bilgiye göre Kızılmurat mahallesi Ali Menteşoğlu caddesi üzerinde bulunan Niyaz Efendi Mescidi Rölöve, Restorasyon, Restitüsyon, Elektrik, Mekanik Tesisat Projeleri kapsamında geçtiğimiz gün geçici olarak ibadete kapandı.

Yüklenici firma tarafından restorasyon çalışamaları başlatılan mescidin en kısa sürede tamamlanarak yedine ibadete açılması öngörülüyor.

Dileğimiz 1.5 yıldan fazladır kapalı olan Küçük Minare Camii’ninde en kısa sürede tadilata alınarak ibadete açılmadır.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

DEMİR KORKULUKLAR ÇALINIYOR

Tarsus’ta kent merkezinde bazı caddelerin ortasındaki refüjlere yolu ayırmak için konulan demir korkuluklar bir bir yok oluyor.

Nitekim yayalarının çıkmasını engellemek için D-400 Karayolu Sait Polat Bulvarı boyunca konulan demir korkulukların seyreldiği her geçen gün sayılarının azaldığı bildirildi.

Bu demir korkulukların nereye gittiği iddialarının araştırılması istendi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS’TA ZEYTİN HASADI  BAŞLADI

Bölgemizde sabah kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi yeşil zeytinin hasadı başladı.  Tarsus’ta dağ taş zeytin olmasına rağmen bu yıl rekoltenin düşük olacağı tahmin ediliyor.

Bu nedenle zeytin fiyatlarının artış göstereceği tahmin ediliyor.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS’TA TİCARETİN MERKEZİNDE ASFALT ÇALIŞMASI

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tarsus merkez Şahin Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve üzerinde Tarsus Ticaret Borsası ile buğday pazarının da bulunduğu 3294. Sokak’ta detaylı çalışma gerçekleştirdi. D-400 karayoluna da bağlantısı olan ve ağır tonajlı araçların sıklıkla kullandığı 600 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindeki yolda ekipler önce bozuk zemini sökerek tabana taş döşedi. Çift taraflı olarak kaldırımların da yapıldığı yol, sıcak asfaltla kaplandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanındaki birçok noktada kaliteli yolları vatandaşların hizmetine sunmaya devam ederken, bir taraftan da iş dünyası açısından önemli olan bölgelerde yol düzenleme ve asfalt faaliyetleri yürütüyor.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

TARSUS BELEDİYESİ MİNİK ÖĞRENCİLERİ

PATİLİ DOSTLARLA BULUŞTURDU

 

Tarsus Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün düzenlediği etkinlik kapsamında minik öğrenciler patili dostlarla buluştu, onlarla oynama, barınma ve beslenme alanlarını inceleme olanağı buldu.

Tarsus Belediyesi ayrıca açtığı stantta yurttaşlara ücretsiz olarak kedi ve köpek maması dağıttı.

Tarsus Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Köpek Bakım Evi ve Rehabilitasyon

Merkezi farklı ve renkli bir etkinliğe sahne oldu.

 

Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında belediyeye bağlı kreşler ile

Tarsus genelindeki kreşlerde okul öncesi eğitimlerini alan minik çocuklar, öğretmenlerinin

gözetiminde köpek bakım evini gezdi, patili dostlarla buluştu.

 

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

  1. LİGDE HAFTA ARASI MESAİ..

BUGÜN TİY İSTANBUL’DA PENDİK İLE OYNUYOR

Futbolda TFF 2. Lig Beyaz ve Kırmızı Gruplarda 6. hafta karşılaşmaları bu Çarşamba günü oynanıyor.

Saat 15.30 da  Pendikspor-Tarsus İdman Yurdu (Pendik) maçı var.

 

TFF- Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre iki grupta oynanacak müsabakaların programı  belli oldu. Proğram şöyle:

Beyaz Grup-14.00 Uşakspor-Anagold 24Erzincanspor (Uşak 1 Eylül)15.00 Ankara Demirspor-Zonguldak Kömürspor (TCDD Ankara Demirspor)15.00 Kırşehir Belediyespor-Karatay Termal 1922 Konyaspor (Kırşehir AHİ)

15.30 Pendikspor-Tarsus İdman Yurdu (Pendik)

15.30 Nazilli Belediyespor-Bucaspor 1928 (Nazilli İlçe)19.00 TECO Karacabey Belediyespor-Amed Sportif Faaliyetler (Karacabey M. Fehmi Gerçeker)19.00 Şanlıurfaspor-Pazarspor (Şanlıurfa GAP)19.00 Akhisarspor-Isparta 32 (Spor Toto Akhisar)Kırmızı Grup14.30 Adıyaman Futbol-Niğde Anadolu (Adıyaman Atatürk)14.30 Kahramanmaraşspor-Çorum (7 Ocak)14.30 Sivas Belediyespor-Sarıyer (Sivas Muhsin Yazıcıoğlu)15.00 Etimesgut Belediyespor-An Zentrum Bayburt Özel İdare (Sincan 15 Temmuz Milli Birlik)15.30 Serik Belediyespor-Bodrumspor (Serik İsmail Oğan)15.30 Turgutluspor-Silahtaroğlu Vanspor (Turgutlu 7 Eylül)15.30 Ergene Velimeşespor-Ankaraspor (Mustafa Kemal Atatürk)19.00 Diyarbekirspor-Hekimoğlu Trabzon (Diyarbakır)19.00 Afjet Afyonspor-İnegölspor (Zafer)19.00 Sakaryaspor-Somaspor (Yeni Sakarya Atatürk)

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Kılıçdaroğlu’nun “3 Aralık’ı bekleyin” dediği vizyon belgesinin açıklandığı törende Selvi Kılıçdaroğlu uyuyakaldı
Günler öncesinden “3 Aralık’ı bekleyin” sözleriyle beklentileri yükselten CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün partisinin vizyon belgesini açıklamak üzere kameralar karşısına geçti....
Tarsus’ta Neler Oldu
ENGELLİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN.. ÇELENK SUNMA TÖRENİ BUGÜN Tarsus’ta 3 Aralık Engelliler günü  münasebetiyle bugün saat 10.00’da Cumhuriyet alanında Atatürk...
Sürücü kursu fiyatları ne kadar? Ehliyet almak isteyenler için yeni yıl fiyatları belli oldu
Sürücü kursu fiyatları ne kadar? Ehliyet almak isteyenler için yeni yıl fiyatları belli oldu Ehliyet almayı planlayanlar için üzücü haber...
MHP ile kavga borsaya yansıdı! BİM’in hisseleri düşüşe geçti
BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç’ın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile girdiği polemik borsaya da yansıdı. Kasım ayında 146 lira...
Tarsus’ta Neler Oldu
www.iklimhaber.com   MEMLEKET PARTİSİ TARSUS İLÇE KONGRESİ BUGÜN Genel başkanlığını Muharrem İnce’nin yaptığı Memleket Partisi Tarsus ilçe  kongresi bugün yapılıyor. Kayyum...
Tarsus’ta Neler Oldu
  TARSUS’TA  HALK RESTORAN’DA ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SICAK ÇORBA İKRAMI Tarsus Belediyesi, geçtiğimiz aylarda hizmete  açtığı Halk Restoran’da öğrencilere ücretsiz sıcak...
Tarsus’ta Neler Oldu
“ÇİRKİN” 25. ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ’NDE ANKARALILARLA BULUŞTU Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında...
Mersin’de Masa Ters Döndü
MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur GÖLGELİ Mersin gündeminde büyük yankı oluşturan Seçer-Kocamaz atışmasına ilişkin açıklama da bulundu. Sosyal Medya...
Kilo aldığını sanan adamın karnından çıkanlar doktorları bile şaşırttı
Tokat’ta aşırı kilo aldığını sanan adamın karnından yaklaşık 13 kilogram ağırlığında 4 parça kitle çıkarıldı. Doktorlar, bu büyüklükte kitlelerle çok...
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu
“Çirkin” 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nde Ankaralılarla Buluştu   Tarsus Şehir Tiyatrosu “Çirkin ” oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali...
MHP MERSİN’DE 18 ARALIK SEFERBERLİĞİ
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı’nda, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Mersin’i ziyaret edeceği 18 Aralık Pazar gününün hazırlıkları başladı. Milliyetçi...
3 Ocak Destanı Şiirlerle Anlatılacak!
    Toroslar’ın 3 Ocak Şiir Yarışmasında Son Başvuru Tarihi, 16 Aralık 2022   3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUSLULAR HAFTA SONU DENİZE AKIN ETTİ Tarsus Belediyesi, Tarsus halkının yıllardır  atıl durumda olan Tarsus Beyaz Kum  Plajı’na kavuşması için...
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim startını İstanbul’da verdi: 2023’teki en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez
AK Partinin ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan 2023 seçimleri hakkında, “2023’teki en büyük zaferi...
TARSUS’TA NELER OLDU
iklimhaber.com TARSUS SARIULAK ZEYTİNYAĞI’NA  İLGİ BÜYÜK OLDU Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  öncülüğünde Antalya’da “Coğrafi İşaretler Sempozyumu ve Sergisi”...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ