$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 10.09.2021
  • 155 kez okundu

www.iklimhaber.com

 

 

 

SEÇER ‘’TARSUSTA BAŞLATILAN

PROJELER NEDEN BİTİRİLMİYOR?’’

Merkezi hükümetle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Vahap Seçer, “Bakın bir Havaalanı Projesi hala bitmedi. Bunu vatandaş sorgulamalı. Yani Büyükşehir’in bir caddesi 1 ay gecikti diye Meclis’te kıyameti koparan ittifak Meclis üyeleri, havaalanı konusunda mikrofonu alsınlar da Meclis’te bana bir şey söylesinler. Antalya bağlantı yolu yıllar devam ediyor, daha bitmedi. Tarsus Kazanlı Sahil Bandı Projesi 15 bin insan burada iş, aş sağlayacağız, yatırım yapıyoruz, turizm tesisleri yapılacak… Yılan hikayesine döndü. Cumhur ittifakına mensup Meclis üyeleri Mersin Büyükşehir Meclisi’nde mikrofonu alsınlar, bu konuda bana bir şeyler söylesinler” diye konuştu.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TADER ZİYARETLERİ

TADER olarak, pandemi nedeniyle bir araya gelemediğimiz hemşehrilerimizi, birliğimizi daha da pekiştirmek amacıyla makam ve iş yerlerinde ziyaret etmeye başladık. Ankara’ da ikamet eden görevi, makamı, işi ne olursa olsun tüm hemşehrilerimizi ziyaret etme çabası içerisinde olacağız

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TİCARİ

AÇIDAN ÖNEMLİ NOKTALARDA YOL

İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

– TİCARET BORSASI TESİSLERİ ÖNÜNDEN

GEÇEN YOLDA BÜYÜKŞEHİR’DEN KAPSAMLI BAKIM

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’un dört bir noktasında gerçekleştirdiği yol ıslah ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

 

2021 yılı yaz asfalt döneminde kırsalda yer alan birçok grup yolunda sathi asfalt kaplama çalışmasının yanı sıra Tarsus merkezde İstiklal Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Kazım Karabekir Bulvarı ve daha birçok noktada sıcak asfalt ve yol yenileme faaliyeti yürüten Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü yol asfalt birimi ekipleri, ticari açıdan önemli olan bölgelerde de çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şimdi de Tarsus merkez Şahin Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve üzerinde Tarsus Ticaret Borsası tesislerinin de bulunduğu 3294 sokakta, detaylı çalışma gerçekleştiriyor.

 

D-400 karayoluna da bağlantısı olan ve ağır tonajlı tır veya kamyonların sıklıkla kullandığı 600 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindeki yolda Büyükşehir Belediyesi ekipleri önce, bozuk zemini sökerek ardından tabana taş döşeme faaliyeti uyguladı.

 

Serme, sulama ve sıkılaştırma işlemlerinin yapıldığı söz konusu yol üzerindeki zemin hazırlık çalışmaları tamamlandıktan sonra, önümüzdeki günlerde sıcak asfaltla kaplama işlemi yerine getirilecek.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS CHP’DEN, ATATÜRK ANITINA 98. YIL ÇELENGİ

– İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL: “CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILINDA YENİDEN ATATÜRK’ÜN TÜRKİYE’SİNİ KURMAK, CUMHURİYET’İ DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRMAK İÇİN İKTİDARA YÜRÜYORUZ”

 

CHP kuruluşunun 98. yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutluyor. Tarsus CHP tarafından, kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına

çelenk bırakıldı.

 

Geçmiş dönem CHP Mersin Milletvekili Ali Oksal, Büyükşehir Meclis Üyeleri Ali Uyan, Ali Boltaç ile Av.  Ünzile Kuru, Tarsus Belediye Meclis üyeleri Av. Mert Keleşoğlu, Aydın Polat, Gürbüz Günaştı, Sedat Aykanat, M. Faruk Dalkılınç, Çetin Sarı ile Hakan Canan Can, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri, yöneticilerin ve partililerin katılım gösterdiği programda, İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, beraberinde Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal ile birlikte anıta çelenk sunumu

gerçekleştirdi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Başkan Ozan Varal, CHP’nin 98 yıl önce emperyalist işgale boyun eğmeyenler tarafından kurulduğunu vurgulayarak, “CHP, butopraklarda umudu ve özgürlüğü yeşertti. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında yeniden Atatürk’ün Türkiye’sini kurmak, Cumhuriyet’i demokrasi ile taçlandırmak için iktidara yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Cumhuriyet Halk Partililer olarak gücümüzü,

“En hakiki mürşit ilimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ten, “Türkiye’nin tapusu Lozan’ı imzalayan” İsmet İnönü’den, “Milliyetçiliği sokak duvarlarına değil, Kıbrıs’ın Beşparmak dağlarına” yazan Bülent Ecevit’ten, “Hak, Hukuk, Adalet için Ankara’dan İstanbul’a yürüyerek tarih yazan” Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ndan alıyoruz.

 

Köklerini ve temelini Kuvayi Milliye’den alan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran, Türkiye’de çok partili sistemin gelişmesinin önünü açan, Anadolu insanını padişah kulu olmaktan kurtarıp çağdaş birey olmaya taşıyan Cumhuriyet Halk Partililer olarak Halkla beraber; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde; haramilerin saltanatını yıkıp, yerel iktidar ile yükselttiğimiz mücadeleyi, Cumhuriyet’in 100. Yılında Halkın iktidarı ile taçlandırmak için daha çok çalışacağız” diye konuştu.

 

Başkan Varal, “Cumhuriyet Halk Parti’mizin kuruluşunun 98. yılını kutluyor, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere merhum Genel başkanlarımızın anısı önünde saygı ile eğiliyor, hayatta olan genel başkanlarımıza uzun ömürler diliyorum. Onurla, gururla, umutla “CHP 98Yaşında,  kutlu olsun!” dedi.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS’TA TENİS TURNUVASI BAŞLADI

Türkiye Tenis Federasyonu Senyör haftasonu turnuvası 9 Eylül günü başladı.

Başkan Levent Alpaltaş “Turnuvamıza İstanbul,İzmir,Adana,Mersin,Kahramanmaraş,Osmaniyeden toplam 80 tenisçi katılıyor. İlkgün 34 maç var.Tüm Tarsuslu tenisseverleri izlemeye davet ediyoruz. Dört gün sürecek turnuva pazar günü final maçları ve kupa töreniyle son bulacak” dedi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

ÇAMLIYAYLA’DAKİ MİNİK ÖĞRENCİLERİN DE

İLK ÇANTASI MERSİN

BÜYÜKŞEHİR’DEN

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin her yaş grubunda ki öğrencilere eğitim destekleri aralıksız

sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, yüz yüze eğitim döneminin başlamasıyla birlikte

öğrencilerin yüzünü güldüren “İlk Çantam” projesini hayat geçirdi. Proje kapsamında

Çamlıyayla’da ilk kez sınıfla buluşan minik öğrencilere de çantaları dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi koordinesinde yürütülen proje dahilinde,

dezavantajlı noktalarda 1. sınıfa başlayan öğrencilere içerisinde kırtasiye malzemelerinin

bulunduğu renk renk çantalar dağıtıldı.

Mersin’in Çamlıyayla ilçesinde bulunan Atatürk İlkokulu, Şehit Murat Erdi Eker İlkokulu ve Sebil Zeytin Dalı İlkokulu’nda ilk kez okul heyecanı yaşayan 1. sınıf öğrencilerine de çanta dağıtımları gerçekleştirildi. Çantaların içerisinde silgi, kalem, defter, boya malzemeleri gibi kırtasiye ürünleri yer alıyor.

Minik öğrenciler çantalarını sevinçle alırken, mutlulukları da yüzlerine yansıdı. Öğrencilerle telefon vasıtasıyla görüntülü şekilde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yeni eğitim döneminin hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek, “Hayırlı olsun çantalarınız. Başarılar diliyorum hepinize. Öğretmenlerinizi dikkatli şekilde dinleyip, derslerinize çalışın. Kendinize iyi bakın” dedi.

BAYRAK DİREĞİ DİKİLDİ

Büyükşehir Belediyesi Çamlıyayla birimi ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde, esnaflara bayrak dağıtımının ardından, Çamlıyayla Fakılar Mahallesi meydanına 9 metrelik bayrak direği dikildi. Muhtar Mehmet Aydoğan ve vatandaşların talepleri üzerine yeni dikilen direğe şanlı bayrağımız asıldı.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

BIÇAKLA YARALAMADAN 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Tarsus’ta  Gazipaşa’da  geçen hafta Ahmet Ç.’yi (29) bıçakla yaraladığı iddiası gözaltına alınan üç kişi tutuklandı.Gazipaşa Mahallesi Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun yanında 6 Eylül günü Ahmet Ç., bıçakla yaralandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve İstihbarat Büro Amirliği ekipleri, olaya karıştığı iddia edilen U.T. (20), A.T. (19) ve İ.Ö.’yu (18) yakalayıp, gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.Tedavisi süren Ahmet Ç.’nin durumunun ağır olduğu belirtildi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

BAŞKAN HALUK BOZDOĞAN, MERSİN İL

EMNİYET MÜDÜRÜ ASLAN’A HAYIRLI OLSUNA GİTTİ

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet

Aslan’a ziyarette bulundu.

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ı

makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Geçtiğimiz günlerde Mersin İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’a, Tarsus Belediyesi Kültür Müdürlüğü Atölyelerinde üretilen, üç boyutlu Atatürk Tablosunu takdim eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Mersin’imize hoş geldiniz diyerek yeni görevinde başarılar diledi.

Başkan Bozdoğan, ziyarette her kurum ile işbirliğine ciddi bir önem verdiklerini

belirterek, halkın huzur ve güvenliği için görevlerinde üstün gayret ve fedakârlık

gösteren tüm polis teşkilatına başarılar diledi.

Emniyet Müdürü Aslan, nazik ziyaretlerinden dolayı Başkan Bozdoğan’a teşekkür etti.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

ASLAN’DAN ZABITA HAFTASI KUTLAMASI

İçinde bulunduğumuz Haftanın Zabıtalar Haftası olması münasebetiyle Tarsus Belediyesi Zabıta müdürü Uğur Bozan’a kutlamalar geldi.

Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanı Bektaş Aslan “Değerli zabıta müdürümüz Uğur Bozan beyin ve tüm Zabıta Teşkilatının Zabıtalar Haftasını kutlar tebrik ederim.” dedi.

Her yıl eylül ayının ilk haftası kutlanan Belediye Zabıta Teşkilatının 194. kuruluş yıl dönümü münasebeti Tarsus Belediylesi Zabıta müdürü  Uğur Bozan da tebrikleri kabul ediyor. Bizde Zabıta teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

BOZDOĞAN TİY ANTRENMANINI ZİYARET ETTİ.

Tarsus belediye başkanı Haluk Bozdoğan TİY antrenmanını ziyaret etti.

Bozdoğan ‘’ dün akşam Tarsus İdman Yurdu’muzun hafta sonu oynayacağı maç öncesinde  gerçekleştirdiği  antrenmanı  izleyip, oyunculara ve teknik heyete başarılar diledik.’’ Dedi.

Tarsus idmanyurdu Pazar günü kendi evinde Erzincansporla oynayacak.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS’UN 2. SINAVI, ERZİNCANSPORLA

1922 KONYASPOR BERABERLİĞİ İLE SEZONA 1 PUANLA

GİRİŞ YAPAN TARSUS İDMAN YURDU, ANAGOLD 24

ERZİNCANSPOR HAZIRLIĞINI TAMAMLADI

-TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Tarsus İdman Yurdu lige beraberlikle başladı. TİY, sezonun ilk maçında Pazar günü deplasmanda oynadığı 1922 Konyaspor ile 0-0 golsüz berabere kaldı.

Sarı Lacivertli temsilcimiz 1922 Konyaspor beraberliği ile sezona 1 puanla giriş yaparken,  Pazar günü taraftarının önünde konuk edeceği Anagold 24Erzincanspor maçının hazırlıklarını yaptı.

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Sarı-Lacivertli temsilcimiz, sezonun ilk maçında deplasmanda oynadığı 1922 Konyaspor karşısında iyi bir oyum ortaya koymasına rağmen  final vuruşlarında etkisiz olması ile zamana  ve  bir galibiyete ihtiyacı olduğu  gözlendi.

Maç Pazar günü şehir stadında saat 19.00 da başlayacak.

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

Kayseri’de Erkilet Bulvarı’na yeni çehre
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, muhtarların talebi üzerine anında talimat vererek ekonomik ömrünü tamamlayan Erkilet Bulvarı’nı 15 milyon...
İmamoğlu’ndan Yaz Saati açıklaması
Yaz Saati uygulamasının çalışanı ve öğrenciyi güne kötü başlattığını bildiren İmamoğlu, "Kararı alan ortada yok, kararın mantığı yok, tasarruf desen...
Kayseri Büyükşehir personeline etik değerler eğitimi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından personele yönelik ‘Etik Davranış İlkeleri Eğitim Programı’ düzenlendi. Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda...
Kayseri Büyükşehir 60 yıllık rüyayı gerçekleştiriyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Pınarbaşı ilçesinde ‘Doğal Gaz Altyapı Çalışması Başlangıç Töreni’ne katıldı. İlçenin 60 yıllık rüyasını...
Resmi Gazete başlıkları
YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ YÖNETMELİKLER –– Dokuz Eylül Üniversitesi Ege Bölgesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği –– Dokuz Eylül Üniversitesi...
1915 Çanakkale Köprüsü, ‘Yılın En İyi Projesi Ödülü’ne layık görüldü
1915 Çanakkale Köprüsü'nün gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, "Türkiye’nin mühendislik harikası, ENR Dergisi tarafından “Yılın Projesi” seçildi. 1915 Çanakkale...
Bakan Göktaş, Cenevre’de vatandaşlarla bir araya geldi
Bakan Göktaş açıklamasında, "Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye'ye olan sevdası ve sadakati hem onlara hem de ülkemize olan hizmet...
Vali Masatlı, Kurtuluş Caddesi’nde incelemelerde bulundu
Gerçekleştirdiği ziyarette esnafla ve vatandaşlarla biraraya gelen Vali Masatlı, esnafa hayırlı kazançlar temennisinde bulundu. Masatlı, yakında başlayacak çalışmalar hakkında bilgi...
Başkan Soyer, Seferihisar’ı ziyaret etti
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Belediyesi tarafından bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Mandalina Festivali için geldiği ilçede bugün büyük...
Bakan Koca: “Dünya, bu utanç içinde kutlama yapabilir mi?”
Bakan Koca açıklamasında, "Bugün 10 Aralık Uluslararası İnsan Hakları Günü. Gazze’de soykırım devam ediyor. En az 17.500 insan öldürüldü. Dünya,...
Bakan Özhaseki’den ‘yerinde dönüşüm’ paylaşımı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 6 Şubat depreminde hasar gören evini ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile yenileyen Gaziantepli...
Binlerce ton pancar tarlada kaldı!
Türkiye’nin en önemli şeker pancarı üreticisi konumunda olan Sivas’ta şeker pancarı üreticilerinin ürünleri tarlada kaldı. SİVAS (İGFA)  – CHP Genel...
Numan Kurtulmuş’tan 10 Aralık mesajı
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabulünün 75’inci yıl dönümü ile Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla...
Somali liderinin oğlunun karıştığı kazada polislere soruşturma başlatıldı
Somali Cumhurbaşkanının oğlunun karıştığı trafik kazası ile ilgili olarak kaza sonrası olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesini yapan polis...
Kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanlıklarında yemin töreni gerçekleşti
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanlıklarında vatani görevini yapan erlerin yemin törenlerinin icra edildiğini bildirdi.  ...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ