$ DOLAR → Alış: 18,51 / Satış: 18,58
€ EURO → Alış: 18,13 / Satış: 18,20

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 09.09.2021
  • 109 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

TARSUS AMERİKAN KOLEJİNİ KAZANAN

30 ÖĞRENCİYE TARSUS GEZDİRİLDİ

Türkiye’nin en eski ve en köklü okullarından  olan  Tarsus Amerikan Kolejini kazanan 30 öğrenciye Tarsus gezdirildi.

Türkiye’nin çeşitli illerinden ve ilçelerinden gelen 30 cıvarında  öğrenci Tarsus Amerikan Kolejine yatılı olarak kayıt yaptırdı. Yeni gelen misafir öğrencilere Tarsus Belediyesi Turizm görevlilerinden Kent Tarihi ve Tanıtım yöneticisi Nadir Durgun, öğrencilere, TAL öğretmenlerinin eşliğinde bir gezi yaptırdı.

Tarihi ve dini merkezler ile Tarsus Müzesini gezen öğrenciler, kentimizin 10 bin yıllık bir geçmişi olması ve dünyanın en eski 9-10 kenti arasında bulunmasından dolayı ilginç bulduklarını söylediler. Yeni eğitim ve öğretim döneminde Tarsus Amerikan Kolejinde eğitim alacak olan öğrenciler Tarsus’u ve TAL’yi tercih ettikleri için memnun olduklarını söylediler.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

BAŞKAN BOZDOĞAN, KENDİ İSMİNİNDE

OLDUĞU TÜM DUVAR YAZILARINI SİLDİRDİ

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan kentin estetik görüntüsüne gölge düşüren her hareketin karşısında olacaklarını ifade ederek, görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla başta kendi ismi olmak üzere içinde diğer siyasi kişilerin de isminin olduğu tüm duvar yazılarını sildirdi.

Tabelalara, duvarlara bazı kişi veya kişilerce sprey boyalar ve baskı şablonları kullanılarak kentin çeşitli yerlerine kendisinin isminin ve siyasi kişilerin isimlerinin yazılmasının doğru bir davranış olmadığını vurgulayıp, kentin estetik dokusuna zarar veren, görüntü kirliliğine neden olan bu davranıştan herkesin uzak durmasını istedi.

Duvarların, tabelaların alt ve üst geçitlerin yüzeylerine gelişi güzel şekilde yazılan yazıların hiç kimseye bir yararının olmayacağını bildiren Başkan Bozdoğan; reklam ve ilan panolarının bu işe en uygun alanlar olduğunu hatırlatıp, kişi veya kişilerin reklam, ilan ve duyurularını bu alanları kullanarak yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Başkan Bozdoğan; “Belirlenen ve izinli olan yerlerin dışındaki alanlara direklere, köprü ayaklarına, duvarlara yazı yazmanın ve broşür yapıştırmanın yasak olduğunu ifade ederek, başta kendi ismim olmak üzere gerek siyasi içerikte, gerekse çeşitli mesajların verildiği duvar yazılarının silinmesi için talimat verdim. Lütfen herkes bu çağrımıza kulak versin ve kentimizin estetik dokusuna zarar vermesin” dedi.

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN GENÇLERE DESTEK

Gençler Seçer, Büyükşehir Destekler!

Üniversiteye bu yıl başlayacak gençler, arkanızda biz varız!

Öğrenim Yardımı almak için başvuru yapmayı unutmayın.

BAŞVURU:13 Eylül – 5 Kasım 2021

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS BELEDİYESİ SANAT ÖDÜLLERİNİ ALDI

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na layık görülen En İyi Yapım, En İyi Performans, En İyi Yönetmen ve Belediye Başkanı  Haluk Bozdoğan’a  Emek Ödülü Verildi.

İstanbul Kadıköy Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da Dağıtılan 8. Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri kapsamında Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na layık görülen EN İYİ YAPIM, EN İYİ PERFORMANS, EN İYİ YÖNETMEN ve Belediye Başkanımıza verilen EMEK ÖDÜLÜ, Tarsus Şehir Tiyatrosu Sanatçıları tarafından alındı.

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

KAYMAKAM, AHMET GÜNGÖR ANAOKULUNDA

MİNİK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet METİN ile birlikte Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Güngör Anaokulu ve Şehit Fazlı Kalaycı Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlere 2021-22 Eğitim Öğretim Yılında başarılar diledi.

Öğrencilerle başarı ve mutluluk üzerine sohbet edip tavsiyelerde bulunan Kaymakam OTCU, covit-19 salgını ile ilgili alınan tedbirlere uyulması hususunda da öğrencilerden gereken duyarlılığı göstermelerini istedi.

Kaymakam OTCU, Kayseri’de yapılan Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonasında Yıldız kategorisinde Türkiye Birincisi olan ve Ülkemizi Balkan Şampiyonasında temsil edecek Şehit Fazlı Kalaycı Ortaokulu öğrencisi Ayşe AYAR’ı da tebrik edip çeşitli hediyeler verdi

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU ,

SESİM SARPKAYA FEN LİSESİNDE

 

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu,  Sesim Sarpkaya Fen Lisesini ziyaret ederek öğrencileri kutladı.

Kaymakam Otcu, Tarsus  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet METİN ile birlikte sesim sarpkaya fen lisesini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlere 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında başarılar diledi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

BORSA’DA İHRACAT OFİSİ

Tarsus Ticaret Borsasında “İhracat Destek Ofisleri İşbirliği Protokolü” uyarınca Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde belirlenen oda ve borsalarda kurulan “İhracat Destek Ofisi” hizmeti kapsamında eğitim verilmeye başlandı.

Tarsus Ticaret Borsası’dan yapılan açıklamada; İhracatçı Borsa üyesi firmaların sayısının artırılabilmesi ve mevcut ihracatçıların bilgilendirilmesini teminen sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti sağlandığı, ihracatta başta devlet yardımları olmak üzere ihracata ilişkin uygulamalar ve pazar araştırma bilgi kaynakları hakkında düzenli veri akışı sağlamaya yönelik eğitimlerin YÜZ YÜZE verilmeye başlandığı söylendi.

Ayrıca, AB Yeşil Mutabakatı ile Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi (TEBD) kapsamında, ‘’ Şirketlerin Enerji Verimliliği Denetimi’’ projesi kapsamında da Borsa üyesi firmaların enerji verimliliğinin artırılması noktasında da eğitimlerin YÜZ YÜZE verilmeye başlandığı söylendi.Eğitimler Tarsus Ticaret Borsası Dış Ticaret Uzmanı ve Enerji verimliliği Denetcisi Pınar Alegöz tarafından verilmektedir.

Eylül ayı eğitimleri için başvuru tarihleri belirlenen üyelere eğitimlerin başladığı, eğitim almak isteyen firmalar için dti@tarsustb.gov.tr e-posta adresinden başvuru yapılması halinde eğitim tarihleri belirlenen firmalara da YÜZ YÜZE eğitimlerin devam edileceği ifade edildi.

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS İLÇE ASAYİŞ VE GÜVENLİK TOPLANTISI; YAPILDI

Tarsus İlçe Asayiş ve Güvenlik Toplantısı; Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU Başkanlığında yapıldı.

Toplantıya, , Başsavcı Ramazan Murat TİRYAKİ, Tarsus Garnizon Komutanı Binbaşı Şükrü UZUNDAĞ, Cezaevi Tabur Komutanı Binbaşı Cüneyt YÜKSEL, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İnanç MARIM ve İlçe Emniyet Müdürü Ercan ELBİR’in katıldı.

Toplantı  Kaymakamlık Makamında yapıldı.

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS EĞİTİM İŞTEN AÇIKLAMA

Eğitim-İş Sendikası Tarsus Şube Başkanı Yunus Karamık,

‘’Sorun büyük’’ dedi. Eğitim-İş Sendikası Tarsus Şube Başkanı Yunus Karamık, “18 milyon öğrenci ve 1 milyon eğitim emekçisi, bu eğitim öğretim yılına, pandemi koşullarına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınmayan önlemler, birikmiş ve çözüm bekleyen sorunlarla girecektir” dedi.
 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TARSUS İDMANYURDU, GÜNCELLENEN

MAÇA GİRİŞ KOŞULLARINI AÇIKLADI

TFF 2. Liğde yer alan Tarsus İdmanyurdu, Güncellenen Maça Giriş Koşullarını açıkladı.

Açıklama şöyle:

‘’ 12 Eylül Pazar günü, Tarsus İlçe Stadyumu’nda Anagold 24Erzincanspor ile karşılaşıyor. Yeni Covid-19 tedbirleri kapsamında;

Güncellenen Maça Giriş Koşulları

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşılarını tamamlamış olmak

Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak şartıyla Stadımızdaki coşkuya ortak olabilecekler.

Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile; Covid-19 geçirmiş kişiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma girebilirler.

Bilet almak isteyen taraftarlarımızın HES KODU uygulamasındaki Ayarlar sekmesinde yer alan Risk Durumu, Aşı Durumu ve Hastalık Durumu alanlarının paylaşıma açık olduğundan emin olması gerekmektedir.

Öte yandan 12-18 yaş arası taraftarlarımız maçtan 48 saat önce PCR testi yaptırarak tribünlerimizdeki yerlerini alabilecekken;

0-12 yaş altındaki çocuklar stadyumlara giremeyecektir.

Engelli taraftarlarımız, gazilerimiz ve refakatçileri de bu sezon yeniden Stadımızdaki yerlerini alabilecekler.

Aşı olmayan taraftarlarımız ise 48 saat öncesinden pcr testi olmak zorundadır

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

Tarsus’a Bağlı Keşli-Sanlıca Yolu Uzun Yıllar Sonra Asfaltlandı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, program dahilinde kentin her noktasına hizmetlerini götürüyor.   Yaz...
Büyükşehir’in Moxo Testi’nden 500 Çocuk Faydalandı
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısına yardımcı olan Moxo Dikkat Performans Testi uygulaması, her geçen gün...
Tarsust’ta Neler Oldu
iklimhaber.com 1 EKİM YAŞLILAR GÜNÜ KUTLAMASI Bugün 1 Ekim. Dünya Yaşlılar Günü. Kutlu olsun. Gün nedeniyle dün Tarsus İlçe İnsan...
Avrupa Spor Haftası’nda Doğa Yürüyüşü Yaptılar
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, gençleri Avrupa Spor Haftası’nda doğa yürüyüşünde buluşturdu.   Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında “Aktif...
Büyükşehir Kreşlerinde Eğitim Gören Minikler, Onay Akbaş’ın Kişisel Resim Sergisi’ni Gezdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Münir Özkul ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören minikler, Sanatçı Onay Akbaş’ın ‘Çizgi: Bir...
Erdemlili Yetiştiricilere Yüzde 50 Hibeli Yem Desteği
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Dairesi koordinesinde, kent genelinde üretimin artması amacıyla çeşitli projelerle üreticileri desteklemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi,...
KIYAFET EVİ’NİN 2. ŞUBESİ TARSUS’TA AÇILDI
  BÜYÜKŞEHİR’DEN, DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA KIYAFET DESTEĞİ AİLELER, YILDA 3 KERE BU HİZMETTEN FAYDALANABİLİYOR     Mersin Büyükşehir Belediyesi, dar...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUS’TA  SİGORTA MESLEK KOMİTESİNDEN TEŞEKKÜR Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Koçak, meslek komitelerinin  Odaların en önemli organlarından biri...
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kamuoyuna açıklamasıdır.
“Değerli vatandaşlarım; Kentimizde meydana gelen terör saldırısında şehit olan polisimize Allah’tan rahmet, yaralı polisimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Terör...
Tarsus Karavanpark, Yerli Ve Yabancı Turistlerin İlgi Odağı Oldu
Tarsus Belediyesi tarafından hizmete açılan, yurtiçinden ve yurtdışından karavan sahibi misafirlerin konakladığı Karavan Park, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı...
Büyükşehir, İbadethaneleri Pırıl Pırıl Yapıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki ibadethane temizliği ile vatandaşlardan takdir topluyor. Kurduğu ibadethane temizlik ekibi ile Mersin’de bulunan cami, cemevi,...
Tarsus’ta Neler Oldu?
iklimhaber.com ŞEHİT İÇİN ŞEHADET BERATI VERİLDİ 1 Eylül 2022 günü şehit olan  Tarsuslu Astsubay Kıdemli Çavuş Okan Meteöz’ün Şehadet Beratı...
Toroslar Zabıtası, Çevre Kirliliğine Geçit Vermiyor
Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimlerinin yanı sıra çevre ve görüntü kirliliğine neden olacak uygulamalara da geçit vermiyor.  ...
Başkan Seçer’den Zabıta Personeline İade-İ Ziyaret
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Zabıta Haftası dolayısıyla geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret eden Zabıta Dairesi Başkanlığı personeline iade-i ziyarette...
Gözne Paket Atıksu Arıtma Tesisi Çalışmalarında Sona Gelindi
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, çalışmalarına son hızla devam ettiği Gözne Paket Atıksu Arıtma...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ