$ DOLAR → Alış: 18,51 / Satış: 18,58
€ EURO → Alış: 18,13 / Satış: 18,20

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 31.08.2021
  • 162 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

TARSUS’TA  30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma törenine katılarak, ilçe protokolü ile birlikte şehitliği ziyaret etti.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ülkemizin bağımsızlığını kazanmasında büyük önemi olan 30 Ağustos Zaferinin 99. yıldönümü, Tarsus Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törende, Kaymakam Vekili Ahmet Hikmet Şahin, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşının okunmasının ardından tören Tarsus Şehitliği’nde devam etti.

Tarsus Kaymakam Vekili Ahmet Hikmet Şahin, Garnizon Komutanı Binbaşı Şükrü Uzundağ, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Adalet Komisyonu Başkanı Engin Koç, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Elbir, Jandarma Komutanı Binbaşı İnanç Marım, Tarsus Müftüsü Ali Can’dan oluşan ilçe protokolü ve şehit ailelerinin katılımıyla ebediyete intikal eden şehitlerin için Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi. Okunan duanın ardından şehitlerin kabirlerine çiçekler bırakıldı.

Daha sonra Tarsus Kaymakamlığı Bahçesinde düzenlenen tebriklerin kabulüne katılan Başkan Bozdoğan; 30 Ağustos Zaferi’nin, Türk Ordusu’nun kazandığı en önemli zaferlerden birisidir olduğunu ifade etti.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

BOZDOĞAN : ‘’ 30 AĞUSTOS’TA VE

BAŞKOMUTANLIK MEYDAN MUHAREBESİ,

DÜNYANIN GÖRDÜĞÜ EN BÜYÜK

KAHRAMANLIK  DESTANIDIR’’

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan yaptığı açıklamada, Büyük Taarruz Ağustos’un 26’sını 27’sine bağlayan gece Afyon’da başlamış, Aslıhan civarında kuşatılan düşman birliklerinin Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat idare ettiği, Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde imha edilmesi ile Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanmıştır. Bu zafer Türk milletinin şanlı tarihinin dönüm noktası olmuştur. 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçti. Dünya tarihin askeri dâhisi Başkomutanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için “Ya İstiklal, Ya Ölüm” diyerek 26 Ağustos 1922 tarihinde başlattığı ve 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz’un 99. yılı kutlu olsun, Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum,30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum, dedi

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

TARSUSLULAR DÜN ZAFER

YÜRÜYÜŞÜ’NDE BULUŞTU

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99. Yılında Tarsuslular dün Zafer Yürüyüşü’nde buluştu. Protokol mensupları   halkımızla birlikte Zafer Yürüyüşü’nde buluşarak, coşkuyla kutladık.  Başkan Haluk Bozdoğan ve CHP ilçe başkanı Ozan Varal da Tren istasyonundan başlayıp Cumhuriyet alanında sona eren  Zafer Yürüyüşü’nde buluştu. Vatandaşlara Türk bayrakları dağıtıldı. Bozdoğan ‘’Büyük Zaferimiz kutlu olsun’’ diyerek dün Zafer Yürüyüşü’ne katılanlara teşekkür eti.

 

www.iklimhaber.com

 

 

BELEDİYE’NİN TEKSTİL ATÖLYESİNDE KADINLAR İSTİHDAM EDİLECEK

 

-BAŞKAN BOZDOĞAN “TEK GAYEMİZ YOKSULLUĞUN VE EŞİTSİZLİĞİN AZALTILMASIDIR”

 

Tarsus Belediyesi’nin kadın istihdamına katkı sağlamak, tekstil sektöründe kentin geçmişten bugüne gelen potansiyelini açığa çıkarmak amacıyla hayata geçirdiği tekstil atölyesinde çalışacak kadınların belirlenmesi için mülakat yapıldı.

 

Tarsus Belediyesi’nin iştiraki olan TESKİ bünyesinde faaliyete geçecek olan tekstil atölyesi açılışa gün sayıyor. Açılışa hazır hale gelen atölyede incelemelerde bulunan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, burada mülakata girecek olan kadınlarla sohbet etti. Projenin fikir babası Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Bizimle birlikte çalışmak isteğiniz bizim için önemli. Belediyecilik anlayışında hep böyle yol asfalt kaldırım diyorlar ama bizim için önemli olan halkın çalışıyor olması ve üretime katkıda bulunması. Özellikle kadınlarımızın talepkar olması bizi daha çok mutlu ediyor. Burada yüzlerce insan çalışacak ama bu daha işin başlangıcı. Emin olun buradaki tüm arkadaşlarımızın, genç arkadaşlarımızın hepsini değerlendireceğiz. Kalkınmanın odağında insan yer almaktadır. Tek gayemiz toplumun tüm kesimlerinin hem üretim süreçlerine katılması hem de ortaya çıkan refah artışından yararlanması, yoksulluğun ve eşitsizliğin azaltılmasıdır ” dedi.

 

Mülakat heyetinde ise tekstil alanında uzman isimler yer aldı. Atölye açıldığında 140 kişi istihdam edilecek.

 

www.iklimhaber.com

 

 

TARSUS YENİCE’DE 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLAMASI

Tarsus’un Yenice Beldesinde 1 Eylül tarihinde Dünya Barış günü kutlamaları yapılacak.

Bu yıl 17.si yapılacak olan etkinlikler yenice Barış ve Kültür Festivali adı altında gerçekleştirilecek.

Etkinliklerde Erdal Güney ve Forantası, Erdoğan Aydın, Fikri Sağlar, Alp ve Can katılım sağlayacak. Sanatçılar konserler verirken Fikri Sağlar da konuşmacı olarak festivale katılacak.

Her yıl büyük coşkuyla kutlanan Festivalin bu yılda büyük ilgi görmesi bekleniyor.

 

 

www.iklimhaber.com

 

TÜRK KIZILAY TARSUS ŞUBESİ ŞENLENDİRME PROJESİ

Türk Kızılay Tarsus Şubesi Şenlendirme Projesi kapsamında Yıldızlar Türkiye KARATE şampiyonasına katılım sağlandı.

Şampiyonada 14. Dünya Gençlik Ligine katılan öğrencilerimizden Erdal Tutkun 2. ci oldu. Çağdaş Başkış 3.cü olarak hem bizleri gururlandırmış olup hem de Milli Takıma davet edilmişlerdir.

Başarılarının devamını diliyoruz

 

www.iklimhaber.com

 

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ TARSUS’TA

Türkiye’nin sevilen müzik gruplarından Ezginin Günlüğü, 19. Mersin Uluslararası Müzik Festivalinde Mersinlilerle buluşacak. 17 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de Tarsus Baca Meydanında Mersinlilerle buluşacak grubun konseri ücretsiz olarak halka açık gerçekleştirilecek. Ezginin Günlüğü, konserde başta Düş Sokağı olmak üzere, Mutlu Aşk Yoktur, Ala Gözlü Yar, Ebruli, Küçelere Su Serpmişem gibi dillerden düşmeyen şarkılarını seslendirecek.

Festival komitesinden yapılan açıklamaya göre, Türk ve dünya şairlerinin şiirleri üzerine besteler yaparak her dönem gençliğin ve her kesimden dinleyicinin dilinden düşmeyen şarkılarıyla Ezginin Günlüğü, sevilen şarkılarını Mersinliler için söyleyecek. 17 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’de Tarsus Baca Meydanında Mersinlilerle buluşacak grubun konseri ücretsiz olarak halka açık gerçekleştirilecek. Nadir Göktürk, Cafer İşleyen, Erkan Gürer, Can Göktürk, Deniz Bayrak, Güven Şancı, Deniz Sujana ve Mahmut Çınar’dan oluşan Ezginin Günlüğü, konserde başta Düş Sokağı olmak üzere, Mutlu Aşk Yoktur, Ala Gözlü Yar, Ebruli, Küçelere Su Serpmişem gibi dillerden düşmeyen şarkılarını seslendirecek

 

 

www.iklimhaber.com

 

29-EKİM CUMHURİYET TENİS

TURNUVASI DÜZENLENİYOR

Tenis Kulübü Başkanı Levent Alpaltaş  ‘’Tarsus Belediyesi ile birlikte düzenlediğimiz 29-Ekim Cumhuriyet Tenis Turnuvamıza bu yıl Tarsus Ziraat Odasıda destek veriyor.Turnuvamızın bitiş tarihi,ödül ve kupa törenimiz 29-Ekim Cumhuriyet bayramında olacaktır.Bu anlamlı turnuvaya tüm tenisçi dostlarımızı davet ediyoruz

 

www.iklimhaber.com

 

”YALNIZ DEĞİLSİNİZ FAALİYETİ”

KAPSAMINDA;  ŞAHİN, REŞADİYE VE

ŞEHİT KERİM  MAHALLELERİNE ZİYARETLER

Tarsus Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi ”Yalnız Değilsiniz Faaliyeti” kapsamında; Şahin, Reşadiye ve Şehit Kerim

Mahallelerinde yaşayan engelli aileleri Sosyal Hizmet Merkezi, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ve Mahalle Muhtarları tarafından ziyaret edilerek gereği yapılmak üzere talep ve sorunları dinlendi.

 

 

www.iklimhaber.com

 

GÜNDEŞ “BASIN , TOPLUMUN AYNASIDIR”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire başkanı Bedrettin Gündeş, “Basın mensupları toplumun aynasıdır” dedi.

Geçtiğimiz gün  Tarsus İnternet Gazetecileri Derneğinin kongresine katılan ve kongrede divan başkanlığını üstlenen Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire başkanı Bedrettin Gündeş, kongrede dilek ve temenniler bölümünde konuştu. Gündeş, çağımızın teknoloji çağı olduğunu belirterek İnternet gazeteciliğinin geliştiğini anlattı.

Gündeş, “Basın mensupları toplumun aynasıdır. Toplumun bilgi alması,  gelişmelerden ve olaylardan haberdar olması için çaba harcamaktadır. İnternet gazeteciliği günden güne gelişirken, görevini yapan gazeteciler inandırıcı ve güven duyulan kişiler olarak varlıklarını sürdürmenin çabası içinde olmalıdır” dedi..

Kongreye katılan ve  yönetimde 2. başkanlık üstlenen gazetemiz kurucusu Seyhan İpekoğlu da  Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire başkanı Bedrettin Gündeş’e kongreye katılım sağladığı için teşekkür etti.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

Tarsus’a Bağlı Keşli-Sanlıca Yolu Uzun Yıllar Sonra Asfaltlandı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, program dahilinde kentin her noktasına hizmetlerini götürüyor.   Yaz...
Büyükşehir’in Moxo Testi’nden 500 Çocuk Faydalandı
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısına yardımcı olan Moxo Dikkat Performans Testi uygulaması, her geçen gün...
Tarsust’ta Neler Oldu
iklimhaber.com 1 EKİM YAŞLILAR GÜNÜ KUTLAMASI Bugün 1 Ekim. Dünya Yaşlılar Günü. Kutlu olsun. Gün nedeniyle dün Tarsus İlçe İnsan...
Avrupa Spor Haftası’nda Doğa Yürüyüşü Yaptılar
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, gençleri Avrupa Spor Haftası’nda doğa yürüyüşünde buluşturdu.   Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında “Aktif...
Büyükşehir Kreşlerinde Eğitim Gören Minikler, Onay Akbaş’ın Kişisel Resim Sergisi’ni Gezdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Münir Özkul ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören minikler, Sanatçı Onay Akbaş’ın ‘Çizgi: Bir...
Erdemlili Yetiştiricilere Yüzde 50 Hibeli Yem Desteği
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Dairesi koordinesinde, kent genelinde üretimin artması amacıyla çeşitli projelerle üreticileri desteklemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi,...
KIYAFET EVİ’NİN 2. ŞUBESİ TARSUS’TA AÇILDI
  BÜYÜKŞEHİR’DEN, DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA KIYAFET DESTEĞİ AİLELER, YILDA 3 KERE BU HİZMETTEN FAYDALANABİLİYOR     Mersin Büyükşehir Belediyesi, dar...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUS’TA  SİGORTA MESLEK KOMİTESİNDEN TEŞEKKÜR Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Koçak, meslek komitelerinin  Odaların en önemli organlarından biri...
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kamuoyuna açıklamasıdır.
“Değerli vatandaşlarım; Kentimizde meydana gelen terör saldırısında şehit olan polisimize Allah’tan rahmet, yaralı polisimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Terör...
Tarsus Karavanpark, Yerli Ve Yabancı Turistlerin İlgi Odağı Oldu
Tarsus Belediyesi tarafından hizmete açılan, yurtiçinden ve yurtdışından karavan sahibi misafirlerin konakladığı Karavan Park, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı...
Büyükşehir, İbadethaneleri Pırıl Pırıl Yapıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki ibadethane temizliği ile vatandaşlardan takdir topluyor. Kurduğu ibadethane temizlik ekibi ile Mersin’de bulunan cami, cemevi,...
Tarsus’ta Neler Oldu?
iklimhaber.com ŞEHİT İÇİN ŞEHADET BERATI VERİLDİ 1 Eylül 2022 günü şehit olan  Tarsuslu Astsubay Kıdemli Çavuş Okan Meteöz’ün Şehadet Beratı...
Toroslar Zabıtası, Çevre Kirliliğine Geçit Vermiyor
Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimlerinin yanı sıra çevre ve görüntü kirliliğine neden olacak uygulamalara da geçit vermiyor.  ...
Başkan Seçer’den Zabıta Personeline İade-İ Ziyaret
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Zabıta Haftası dolayısıyla geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret eden Zabıta Dairesi Başkanlığı personeline iade-i ziyarette...
Gözne Paket Atıksu Arıtma Tesisi Çalışmalarında Sona Gelindi
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, çalışmalarına son hızla devam ettiği Gözne Paket Atıksu Arıtma...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ