$ DOLAR → Alış: 18,51 / Satış: 18,58
€ EURO → Alış: 18,13 / Satış: 18,20

Tarsus’ta Neler Oldu

Tarsus’ta Neler Oldu
  • 26.08.2021
  • 128 kez okundu

 

www.iklimhaber.com

 

”TARSUS EKSPRES 42. YAŞINI KUTLUYOR

Tarsusta günlük olarak yayınlanan 3 gazeteden Tarsus Ekspres 25 Ağustos  2021 tarihi itibariyle  25. Yılını kutluyor.

Gazetenin kurucu sahibi Mustafa Erdoğan ile Yazı işleri müdürü Ahmet Can Erdoğan’ı ve tüm yazı ailesini tebrik ederiz.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

EYÜPHAN  KAYI TOPRAĞA VERİLDİ

Tarsuslu merhum gazetecilerden Nevzat Kayı’nın oğlu  avcı ve balıkçıların yakın dostu, değerli kardeşimiz , arkadaşımız Eyüphan  Kayı 24.08.2021 günü vefat etti.

Kayı’nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendik. Kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Başımız sağolsun.

Cenazesi  25 ağustos  çarşamba günü saat 10 da Sucular mezarlığında defnedildi. Allah rahmet eylesin.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

TARSUS TSO’DA ‘’ORGANİZASYON NASIL

YÖNETİLİR? İŞ’TE YÖNETİM’’ SUNUMU YAPILDI.

Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ve Doktorant Fatma Yeşilkuş, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerine kaleme aldıkları ‘’Organizasyon Nasıl Yönetilir? İş’te Yönetim’’ kitaplarında yer verdikleri önemli konular hakkında sunum yaptılar.

Tarsuslu akademisyen Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, Tarsus TSO’da yaptığı sunumda algı, bilgi, çatışma, kuşak, çeşitlilik, imaj, değişim, kriz ve stres yönetimi konularını bir bütün içerisinde ele aldıkları ‘’Organizasyon Nasıl Yönetilir? İş’te Yönetim’’ kitabından bahsederek iş dünyasına faydalı olacağına inandıkları önemli bilgileri paylaştı. Organizasyonel yapının önemli olduğunu ve içselleştirilmemesi halinde başarılı olunamayacağına dikkat çeken Doç. Dr. Özbozkurt, ‘’Olumlu bir kurumsal imaj oluşturma kaygısı sebebiyle, her ne kadar organizasyonun içerisinde, çevrim içi platformlarında veya tanıtıcı faaliyetlerinde misyon, vizyon veya çeşitli politikalar gibi bilgilendirmeler iç ve dış paydaşların görebileceği şekilde yansıtılsa da aslında bu kavramlar görünenden çok daha ötesini temsil eder. Bu durum ise genellikle bir yanıltmacadan başka anlam ifade etmemektedir. Çünkü bu kavramlar çoğu zaman organizasyonel seviyede içselleştirme düzeyine gelememektedir. Bu noktada organizasyonun varlığını sürdürmesini sağlayacak yönetim becerileri ön plana çıkmaktadır. Peki organizasyonları nasıl daha iyi yönetebiliriz. İşte bu sorudan hareketle algı, bilgi, çatışma, kuşak, çeşitlilik, değişim, imaj, kriz ve stratejik olarak yönetilmesinin organizasyonları sürdürebilir kılmada kilit noktalar olduğuna dikkat çekmek amacıyla kapağını dahi özel olarak tasarlattığımız ve tescil ettirdiğimiz bu eseri kaleme aldık. İş insanlarının organizasyon yönetimine faydalı olacağına inandığımız ve önemli noktalara değindiğimiz kitabımızı sizlere sunmaktan büyük onur duyduk.’’ diye konuştu.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak da başarılı bir organizasyon yönetiminin verimlilik ve sürdürülebilirlilik açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, ‘’İçselleştirmek ve bunu uygulamak başarı için kaçınılmaz. Kurumu iyi tanımak ve ifade edebilmek, stres ve kriz yönetimini doğru yönetebilmek gerçekten önemli. Artık dünya olarak bir değişim ve dönüşümden geçiyoruz. Bu çerçevede organizasyonu daha iyi yönetebilmek büyük önem taşıyor” dedi.

Sunumun ardından Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ve Doktorant Fatma Yeşilkuş imzaladıkları kitaplarını Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Koçak’a takdim ettiler. Koçak, akademisyenleri tebrik ederek paylaştıkları güzel bilgiler için teşekkür etti.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS VE

ÇAMLIYAYLA’DA ZAFER KONSERLERİ

– ONUR AKIN ÇAMLIYAYLA’DA, ATİYE

TARSUS’TA SAHNE ALACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla kent genelinde konserler düzenleyecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Konserleri kapsamında 28 Ağustos Cumartesi günü Çamlıyayla’da yorumu ve sevilen sesiyle Onur Akın sahne alacak. Çarşı meydanında gerçekleşecek konser 21.00’de başlayacak.

 

Büyükşehir’in Zafer Konserleri kapsamında pop müziğin sevilen isimlerinden Atiye, 30 Ağustos Pazartesi günü Tarsus’ta vatandaşlarla buluşacak. Cumhuriyet meydanında gerçekleşecek Atiye konseri ise 21.30’da başlayacak.

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

TİY, 1922 KONYA MAÇI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

Tarsus İdman Yurdu ,1922 Konyaspor karşılaşmasının hazırlıklarına Burhanettin Kocamaz tesislerinde yaptığı çalışmayla başladı. Tarsus İdmanyurdu  kulüp başkanı Şahin Kırbıyık,  futbolcularla ufak çaplı sohbet etti.

 

 

www.iklimhaber.com

TİY BAŞKANI CANLI YAYINA ÇIKTI

TİY başkanı Şahin Kırbıyık  25 Ağustos akşamı saat 18.00 de teknik direktör Ergün Penbe  ile birlikte Sun Rtv ve İçel TV ortak canlı yayınına katıldı.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

-TARSUS’TA MISIR HASADI

-TARSUS BELEDİYESİ İLE TARIMSAL

ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ BİR

HASADA DAHA İMZA ATTI

 

Tarsus Belediyesi ile Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle Alifakı

Mahallesi’nde 5 dekarlık alana yerli ve milli tohumlardan olan kale cinsi mısır ekimi

yapılmıştı. O mısır tarlasında hasat yapıldı. Kale mısırı hem yüksek verim verdi hem

de bu sezon bölgede görülen mantar hastalığından etkilenmedi.

Tarsus Belediyesi yerli ve milli tohum türlerinin yeniden yayılması konusundaki

çalışmalarına devam ediyor. Daha önce buğday, çavdar, arpa, ayçiceği ve yerfıstığı

hasadını yapan Tarsus Belediyesi kale cinsi mısırın hasadını da yaptı.

Tarsus Belediyesi ile Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle Alifakı

Mahallesi’nde çiftçi Şükrü Özer’in 5 dekarlık arazisine kale cinsi mısır ekildi.

Ekimin ardından tarlanın gübreleme, ilaçlama ve sulama işlemleri de Doğu Akdeniz

Tarımsal Araştırma Enstitüsü uzmanlarının gözetiminde bilimsel veriler ışığında

yapıldı.

Tarsus ve yöresinde bu yıl mısır tarlalarında görülen mantar hastalığı kale cinsi mısırı

etkilemedi ve mısır hasadı sorunsuz bir şekilde yapıldı. Bir dönümden yaklaşık 1400

kilogramlık verim alındı. Yerli tohumun yaygınlaşmasına yönelik çalışmaların Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdağan’ın desteğiyle devam ettiğini bildiren Tarsus Belediyesi Tarımsal

Hizmetler Müdürü Nadir Ernariçi; Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile

belediyemiz arasında yapılan protokol kapsamında kale çeşidi mısırımızın ekimini

gerçekleştirdikten sonra bugün itibariyle de hasadımızı gerçekleştirdik. Bu kapsamda

bize destek olan Başkanımız Sayın Dr. Haluk Bozdoğan’a ve bütün Tarımsal

Hizmetler çalışanlarına şahsım adına teşekkür ederim. Çiftçimizin burada vermiş

olduğu emeğinden dolayı ürünümüzün kaliteli, verimli dekoltesi yüksek bir ürün

olduğunu gördük. Bu kapsamda da çiftçimize çok teşekkür ederiz” dedi.

 

www.iklimhaber.com

 

 

DENİZLİSPOR,  TARSUS’TAN ASIM’I ALDI

TFF 1. lig takımlarından  Denizli, Tarsus idmanyurdundan  orta saha oyuncusu Asım Hamzaçebi’yi kadrosuna dahil etti.  Denizli ekibi, Kayserispordan forvet Muğdat Çelik, BŞB Erzurumspor’dan Fransız defans oyuncusu Leo Schwechlen, Adana Demirspor’dan orta saha oyuncusu Bünyamin Balat ve Tarsus İdman Yurdu’ndan orta saha Asım Hamzaçebi’nin yanı sıra geçen hafta lisansı çıkmayan Ogenyi Onazi’nin lisanslarını da Ankaragücü maçına yetiştirecek.

 

www.iklimhaber.com

 

CAN’LARDAN AŞURE ETKİNLİĞİNE DAVET

Tarsus Alevi Kültür dernekleri Tarsus şube başkanı Erdal Turgut ve Zeki Beylik gazetemizi ziyaret ettiler.

Turgut, yarın Cem Evinde Aşure etkinliği düzenleyeceklerini belirterek tüm Can’ları bu güzel etkinliğe davet etti.

Turgut “26 Ağustos Perşembe günü Cem ve Kültür evimizde aşure günümüz yapılacaktır. saat 18.00’de başlayacak etkinliğimizde tüm Tarsus halkını ve canlarımızı yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

 

www.iklimhaber.com

 

TARSUS VE MERSİNDE POLİSTEN OPERASYON

Mersin polisi  Tarsus dahil, 2 ilde gerçekleştirdiği şafak operasyonunda, ‘torbacı’ diye tabir edilen 7 uyuşturucu satıcısını gözaltına aldı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin farklı mahallelerinde ‘torbacı’ diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik çalışma başlattı. Uzun süren teknik ve fiziki takibin ardından şüphelilerin yakalanmasına yönelik narkotik, özel harekat, ilçe emniyet müdürlükleri ile narkotik köpeklerinin de desteğiyle şafak operasyonu gerçekleştirildi. Mersin, Tarsus ve Antalya’nın Alanya ilçesinde belirlenen adreslere gerçekleştirilen operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 260 adet extacy, 106 gram sentetik kannobinoid, 50 gram esrar, 80 sentetik ecza ile 1 ruhsatsız tabanca, şarjörü ve 4 MKE yapımı fişek ele geçirildiği öğrenildi.

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

TURGUT DURAK , EMEKLİLİK KONUSUNDA

HALKIMIZI BİLGİLENDİRİYOR

Tarsuslu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerden Turgut Durak Sosyal Güvenlik ile ilgili hizmet veriyor. Emeklilik işlemlerinde size yol gösteriyor. Makam mevkiinde Eyüpoğlu işhanında hizmet veriyor.                Tel.0543 8323881 Tarsus

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

TİY İLK MAÇ  5 EYLÜL’DE

TFF 2. Lig 2021-2022 sezonunda ilk hafta maçlarının programı belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, ligde tamamı 5 Eylül Pazar günü oynanacak ilk hafta maçlarının programı şöyle:

Beyaz Grup:

16.00 Karatay Termal 1922 Konyaspor- Tarsus İdman Yurdu (Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz stadı) , 15.30 Pazarspor- Kırşehir Belediyespor (Pazar İlçe)16.00 GMG Kastamonuspor- Pendikspor (Kastamonu Gazi)

16.00 Zonguldak Kömürspor-Akhisarspor (Stadı sonra açıklanacak) 16.30 Kırklarelispor- Nazilli Belediyespor (Kırklareli Atatürk)20.00 TECO Karacabey Belediyespor- Eskişehirspor (M. Fehmi Gerçeker)20.00 Şanlıurfaspor- Ankara Demirspor (Şanlıurfa GAP)20.00 Amed Sportif Faaliyetler- Uşakspor (Diyarbakır)20.00 Bucaspor 1928- Isparta 32 Spor

Kırmızı Grup15.30 Kahramanmaraşspor-Serik Belediyespor (Stadı sonra açıklanacak)15.30 Sivas Belediyespor- Turgutluspor (Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi)15.30 Bayburt Özel İdare- Sakaryaspor (Bayburt Genç Osman)15.30 Silahtaroğlu Vanspor- Adıyaman 1954 (Van Atatürk)15.30 Hekimoğlu Trabzon- Etimesgut Belediyespor (Ortahisar Yavuz Selim)16.30 Sarıyer- Ergene Velimeşespor (Sarıyer Yusuf Ziya Öniş)16.30 Bodrumspor-Afjet Afyonspor (Bodrum İlçe)16.30 Somaspor- Niğde Anadolu (Soma Atatürk)20.00 Ankaraspor- İnegölspor (Osmanlı)20.00 Çorum-Diyarbekirspor (Çorum Şehir)

 

 

 

 

www.iklimhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / /

Avrupa Spor Haftası’nda Doğa Yürüyüşü Yaptılar
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, gençleri Avrupa Spor Haftası’nda doğa yürüyüşünde buluşturdu.   Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında “Aktif...
Büyükşehir Kreşlerinde Eğitim Gören Minikler, Onay Akbaş’ın Kişisel Resim Sergisi’ni Gezdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Münir Özkul ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören minikler, Sanatçı Onay Akbaş’ın ‘Çizgi: Bir...
Erdemlili Yetiştiricilere Yüzde 50 Hibeli Yem Desteği
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Dairesi koordinesinde, kent genelinde üretimin artması amacıyla çeşitli projelerle üreticileri desteklemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi,...
KIYAFET EVİ’NİN 2. ŞUBESİ TARSUS’TA AÇILDI
  BÜYÜKŞEHİR’DEN, DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA KIYAFET DESTEĞİ AİLELER, YILDA 3 KERE BU HİZMETTEN FAYDALANABİLİYOR     Mersin Büyükşehir Belediyesi, dar...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUS’TA  SİGORTA MESLEK KOMİTESİNDEN TEŞEKKÜR Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Koçak, meslek komitelerinin  Odaların en önemli organlarından biri...
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kamuoyuna açıklamasıdır.
“Değerli vatandaşlarım; Kentimizde meydana gelen terör saldırısında şehit olan polisimize Allah’tan rahmet, yaralı polisimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Terör...
Tarsus Karavanpark, Yerli Ve Yabancı Turistlerin İlgi Odağı Oldu
Tarsus Belediyesi tarafından hizmete açılan, yurtiçinden ve yurtdışından karavan sahibi misafirlerin konakladığı Karavan Park, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı...
Büyükşehir, İbadethaneleri Pırıl Pırıl Yapıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki ibadethane temizliği ile vatandaşlardan takdir topluyor. Kurduğu ibadethane temizlik ekibi ile Mersin’de bulunan cami, cemevi,...
Tarsus’ta Neler Oldu?
iklimhaber.com ŞEHİT İÇİN ŞEHADET BERATI VERİLDİ 1 Eylül 2022 günü şehit olan  Tarsuslu Astsubay Kıdemli Çavuş Okan Meteöz’ün Şehadet Beratı...
Toroslar Zabıtası, Çevre Kirliliğine Geçit Vermiyor
Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimlerinin yanı sıra çevre ve görüntü kirliliğine neden olacak uygulamalara da geçit vermiyor.  ...
Başkan Seçer’den Zabıta Personeline İade-İ Ziyaret
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Zabıta Haftası dolayısıyla geçtiğimiz günlerde kendisini ziyaret eden Zabıta Dairesi Başkanlığı personeline iade-i ziyarette...
Gözne Paket Atıksu Arıtma Tesisi Çalışmalarında Sona Gelindi
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, çalışmalarına son hızla devam ettiği Gözne Paket Atıksu Arıtma...
Tarsus Mithatpaşa Eğitim Ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinde, Veli Bilgilendirme Toplantıları Düzenlendi
Dezavantajlı bölgelerde açtığı kurs merkezleri ile eğitimde fırsat eşitliği yaratarak öğrencilere destek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, velilere yönelik olarak da...
Carettalar, Semt77 Yalovaspor’u 84-79 Yendi
Carettalar Yarı Finale Adını Yazdırdı   Türkiye Erkekler Basketbol Federasyon Kupası’nda çeyrek final oynayan temsilcimiz MSK Mersin Büyükşehir Belediyesi, rakibi...
Tarsus’ta Neler Oldu
BAŞKAN HALUK BOZDOĞAN : ŞEHİDİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ Mersin merkez Mezitli ilçesi Tece Mahallesi’ndeki Tece Polisevi’ne düzenlenen terör saldırısında şehit düşen polis...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ