$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TARSUS’TA İHTİYAÇ SAHİBİ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA GIDA KOLİSİ DAĞITIMI BAŞLADI

TARSUS’TA İHTİYAÇ SAHİBİ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA GIDA KOLİSİ DAĞITIMI BAŞLADI
  • 24.03.2020
  • 247 kez okundu

Tarsus Belediyesi Coronavirüsene karşı başlattığı mücadelenin kapsamınıgenişletti. 30 bin adet gıda kolisi dağıtmak için harekete geçen Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Corona Virüsüyle mücadele kapsamında seferberlik başlattıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, virüs salgınına karşı risk grubu içerisinde bulunan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların dışarı çıkmalarını önlemek ve evde kalmalarını sağlamak için hazırlattığı,  gıda kolileri ile birlikte el dezenfektanlarını dağıttırmaya başladı.

Corona virüsün yayılmasını engelleme tedbirleri konusunda, geniş kapsamlı çalışmaların altına imza atan Tarsus Belediyesi, Tarsus Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte koordineli bir şekilde tespitleri yapılan, Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarından yola çıkarak 65 yaş aylığı alan tek başlarına yaşam süren yaşlı vatandaşlara, koliler düzenlenerek, oluşturulan ekipler aracılığı ile ulaştırılıyor.

İhtiyaç sahibi hiçbir vatandaşıayırt etmeden Belediye personeli tarafından dağıtımı gerçekleştirilen gıda kolileri ve el dezenfektanlarının, 65 yaş ve üstü tüm vatandaşlara ulaştırılması hedefleniyor.

Hazırlanan gıda kolilerinde A’dan Z’ye temel gıda maddelerinin yer aldığını bunun yanı sıra maske, dezenfektan ve eldivenin de yer alacağını bildiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; virüse karşı elbirliği ile mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Corana virüsle mücadele kapsamında yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi veren Başkan Bozdoğan, “bu hastalıktan kurtulmak için en önemli unsur halkımızın evde kalması, halkımızın evde kalması için gereken neyse onu yapıyoruz.Biryandan maske üretiyoruz, bir yandan dezenfektan üretiyoruz. Diğer yandan Temizlik İşlerimi Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz 7/24 ilaçlama ve defenfekte çalışması yapıyor. Yemekhanemizde pişirilen yemekleri 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın evlerine kadar yolluyoruz. Yaptığımız yayınlar ile halkımızı bu konuda bilinçlendiriyoruz.Özellikle mortalite oranı, ölüm oranı çok yüksek olan 65 yaş ve üzerinde olan insanlarımıza evde kalmaları için belediye olarak erzaklarını temin ettik ve düzenli olarak kendilerine ulaştırmak için çaba sarf ediyoruz, bu erzaklar ile birlikte dezenfektanı, eldiveni ve maskeyi de birlikte veriyoruz. Tabir yerinde ise belediye olarak Corona virüsüne karşı mücadelede seferberlik ilan ettik.  Yeter ki vatandaşlarımız evde kalmayı sürdürsünler, biz kendileri için gereken tüm çalışmaları yapacağız ”dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ