$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TARSUSLULARIN TEK YÜREK OLUP  “ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ” MESAJI İLE YOLLADIKLARI YARDIMLAR AFETZEDELERE ULAŞTIRILDI

TEK YÜREK

TARSUSLULARIN TEK YÜREK OLUP  “ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ” MESAJI İLE YOLLADIKLARI YARDIMLAR AFETZEDELERE ULAŞTIRILDI
  • 27.01.2020
  • 135 kez okundu

TARSUSLULARIN TEK YÜREK OLUP  “ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ” MESAJI İLE YOLLADIKLARI YARDIMLAR AFETZEDELERE ULAŞTIRILDI

 

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak akşamında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem tüm vatandaşları üzüntüye boğarken, zaman geçirmeden Başkan Yardımcılarını acil toplantı gerçekleştiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan afetzedelere yardım konusunda seferberlik başlatmıştı.

Yapılan toplantının ardından Başkan Dr. Haluk Bozdoğan ve Başkan Yardımcıları kolları sıvayıp, iş insanları ile oda ve derneklerin temsilcileri ile temasa geçerlerken başlatılan yardım kampanyası, belediye hoparlörlerinden ve sosyal medya aracılığı ile vatandaşlara duyuruldu.

Bu konuda, tek yürek olan Tarsuslular afetzedelerin yaralarının sarılması adına, “Asla yalnız değilsiniz” mesajı ile birlikte güçleri nispetinde giyim, battaniye, halı, kilim, çadır, meyve, sebze, kuru gıda ve çeşitli yiyecek maddeleri ile birlikte, afetzedelere lazım olabilecek her türlü kullanım eşyasından oluşan yardım malzemelerini belediyeye akın ederek toplama merkezine ulaştırdılar.

İlk etapta toplanan yardımları bölgeye taşımak için temin edilen, 2 adet tır tamamen dolunca 3’ncü tır devreye girdi. Tarsusluların konuya duyarlılık gösterip getirdikleri fazlaca yardım malzemesi 3’ncü tıra sığmadı ve 4’ncü tır hazır hale getirildi. Yüklenilen iğneden ipliğe her türlü kalemden oluşan insani yardım malzemeleri görevlendirilen personel ile birlikte Elazığ ve Malatya’ya doğru yola çıktı.

Tarsus’tan deprem bölgesine görevli personellerin refakatinde sevk edilen, 4 tır birer gün arayla afetzedelere ulaştı.

Tarsus Kamyoncular Kooperatifi’nin katıları ile temin edilen ve bölgeye ulaşan 4 tır’a bu gün bir yenisi eklendi. Afetzedelere yardım konusunda duyarlıklarını sürdüren vatandaşların yoğun talebi üzerine, İlhan Göçer isimli tır sahibi belediyede bulunan insani yardım malzemelerini gönüllü olarak afetzedelere ulaştırmak üzere Elazığ’ın Sivrice ilçesine Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Başkan Yardımcısı Ali Erhan Okyay ve diğer görevlilerce yolcu edildi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan yapılan yardımla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bu gün 5’nci tırı bölgeye yolcu ettik. Bu konuda herkes tek yürek oldu. Afetzedelerimizin yaralarının sarılması için belediyemiz tarafından başlatılan yardım kampanyasına destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bir kez daha Tarsuslu olmaktan ve Tarsus’ta yaşamaktan gurur duydum. Halkımızın bu duyarlılığı beni aşırı şekilde duygularındı. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Yardımın ulaştığı bölgelerde çektikleri videolu mesajlar ile Tarsuslulara ve Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür eden afetzedelerin bu seslenişi yardımlaşma ve dayanışmanın ne denli önemli olduğunu gözler önüne serdi

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ