$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

TARSUS’A YAKIŞMIYOR

YENİLENEMEZ Mİ?

TARSUS’A YAKIŞMIYOR
  • 17.01.2020
  • 148 kez okundu

 

YENİLENEMEZ Mİ?

Hatırlanacağı üzere yarar basın yerleşim merkezleri ile yetkililer arasında köprü vazifesi görür. Ancak ülkemizde olduğu gibi Tarsus’ta da yerel basın gerekli desteği görmüyor.

Maddi sıkıntılar nedeniyle ve okuma oranının düşmesi gerek ulusal gerekse yerel basında gazetelerin hatta televizyon kanallarının kapanmasına neden oluyor. Şu an Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosuna kayıtlı 43’e yakın gazete bulunuyor. Bu gazetelerin birçoğu da yayınlanmıyor. Yayınlananların birçoğu da aylık, 15 günlük ve haftalık.

Her şeye rağmen basın kanununda yaptırım gücü yetersiz olduğundan basit bir şekilde tamamlanan evrakların basın savcılığına verilmesinden sonra gazeteler yayına başlıyor. Yayınlanan gazeteler ise Tarsus’ta İş Bankası yanındaki pano ve eski Adliye yanındaki panoda vatandaş okusun Tarsus’tan haberi olsun diye panolardaki yerini alıyor.

Tarsuslular bulunan gazete panolarının Tarsus Belediyesi veya sponsorlar tarafından yenilenmesini isterlerken, bu gazete panolarının Tarsus’a yakışmadığında hem fikirler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ