$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Basın Toplantısı

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Basın Toplantısı
  • 05.04.2021
  • 55 kez okundu
BAŞKAN KIRBIYIK “TARSUS İDMAN YURDU SPOR KULÜBÜ BİR DEĞERDİR. BU DEĞERİ SEVMELİYİZ, SAHİP ÇIKMALIYIZ.”
Tarsus İdmanyurdu’na şimdiye kadar 5 milyar lira harcadıklarını belirten Başkan Kırbıyık ” Başkan Bozdoğan ile hiçbir sorunumuz yok” dedi..

Misli.Com 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü  Başkanı Harun Şahin Kırbıyık, Burhanettin Kocamaz Tesislerinde  ‘Yemekli Basın Toplantısı’ düzenledi.Başkan Kırbıyık iddialı konuştu: ‘’Tarsus İdmanyurdunu Dünya markası yapacağız’’ dedi.

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı İş Adamı Harun Şahin Kırbıyık ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte göreve geldikleri günden itibaren Tarsus idman yurdu’nda  yaptıklarını anlattı.

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü Başkanı İş Adamı Harun Şahin Kırbıyık, göreve geldikleri günden bugüne kadar 5 milyar harcadıklarını ifade ederek,  “Birileri Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile aramıza nifak sokmaya çalışıyor. Oysa Başkan Bozdoğan ile aramızda hiçbir sorun yoktur” dedi.

Toplantının ikinci bölümünde Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü’nün Toplantı Salonu’nda basın mensupları ile bir araya gelen Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü Başkanı Harun Şahin Kırbıyık basın mensuplarından gelen soruları da yanıtlayarak şunları söyledi:

“Kısa sürede hızlı bir şekilde Tarsus İdman Yurdu bünyesinde Avrupa standartlarına uygun ilkelerimizi oluşturmak için yola çıktık. Takımımızın borçları ve yapılanması için elimizden geleni yapacağız. Şehrimize bir stadyum yapılması için Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Dr. Haluk Bozdoğan ile yaptığımız görüşmenin ardından Belediye Başkanımız Ankara’ya gitti. Belediye Başkanımızın stadyum konusunda Ankara’dan hayırlı haberlerle döneceğini ümit ediyoruz.

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü hepimizin takımı dememize rağmen dedikodular ve nifaklar bizi üzmektedir. Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübünü ve Kulüp Başkanlığını başka bir şey için basamak olarak düşünmedim, basamak olarak görmüyorum. Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Dr. Haluk Bozdoğan ile aramızda herhangi bir sorun yoktur. Asılsız söylemlere inanmayın. Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Dr. Haluk Bozdoğan Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü’ne manevi boyutta destek vermektedir. Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Dr. Haluk Bozdoğan ile kompleks projesi başta olmak üzere hedeflediğimiz bazı projeler var. Başkan seçilmeden önce ve seçildiğimiz günden bu güne Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü’ne 5 milyonun üzerinde harcamamız oldu. Şuana kadar Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü Tesisleri’nin yenilenmesi başta olmak üzere birçok çalışma yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Tarsus Halkı biraz sabretsin. Biz burayı Avrupa standartlarına ulaştırmaya çalışıyoruz. Kentimizi ve Tarsus İdman Yurdu Spor Kulubü’nü tüm dünyaya tanıtmak için gayret göstereceğiz.

Her boyutu ile Tarsuslu gibi düşünerek çalışmalarımıza yön vereceğiz. Bir kentte spor canlanırsa her şey canlanır. Spor alanında yapacağımız çalışmalarla Tarsus’a hakettiği canlılığı kazandıracağız. Shakespeare’in bir sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum; ‘hayat küçük şeylerden oluşur, eğer sen seversen büyük olurlar…’ Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü bir değerdir. Bu değeri sevmeliyiz, sahip çıkmalıyız” dedi.

 

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun da söz aldığı toplantı da Tarsus İdman Yurdu’nun dünü ve bugünü değerlendirilerek fikir ve çözüm önerileri sunuldu. Amatör takımların bir kente kazanımları ve Futbol Akademisi konusu üzerinde duruldu. Tarsus İdman Yurdu Antrenörü Ergün Penbe takım içindeki durumdan ve takımın geleceğinden bahsetti. Başkanımız önderliğinde daha iyi bir kulüp statüsüne ulaşacağımızdan şüphem yok, önümüzdeki seneye takviyelerle beraber Tarsus halkının hak ettiği hedeflere ulaştırmak için elimizden gelen her şeyi  yapacağız. Bundan da şüpheniz olmasın, diyerek konuşmasını tamamladı.

Etiketler: / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ