$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN KIRSAL MAHALLELERE TURİZM VE KALKINMA HAMLESİ

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN KIRSAL MAHALLELERE TURİZM VE KALKINMA HAMLESİ
  • 09.06.2020
  • 275 kez okundu

 

 

Tarsus Belediyesi, kırsal mahallelerin ekonomik büyüme ve kalkınma projeleri için çalışmalara başladı.  Pilot mahalle olarak seçilen Taşkuyu’da mahalleli ile bir araya gelen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Her birey bizim proje ortağımızdır. Köylerimizde yaşanan nüfus göçünün ortadan kaldırıp, kalkınma ve büyüme için tüm imkânları seferber edeceğiz” dedi.

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, başkan yardımcıları Taşkuyu Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Belediye, kırsal mahallelerin ekonomik büyüme ve kalkınma projesinin çalışmaları başlanırken, Başkan Bozdoğan ve beraberindekiler pilot mahalle olarak seçilen Taşkuyu’da halkın sorun ve taleplerini can kulağıyla dinledi.

 

Mahalleliye seslen Başkan Bozdoğan; “İnsanlarımızın köyden kente olan göçü engelleyeceğiz. Bu bağlamda, köylerimizin alt yapı sorunlarını çözüme kavuşturarak, kalkınma, turizm, tarım ve istihdam alanı yaratacak projeler için tüm imkânları seferber edeceğiz. Taşkuyu Mahallemizi turizm merkezi yapacağız. BURADA BULUNAN HER BİR BİREY BİZİM PROJE ORTAĞIMIZDIR. Bunu, hep birlikte bunu başaracağız. Daha çok çalışacağız” dedi.

 

Konuşmanın ardından Başkan Bozdoğan, mahalleli ile bir süre sohbet ettikten sonra mahalleyi gezerek, değerlendirmelerde bulundu. Bunun yanı sıra mahallede bulunan anıt ağaçların yaş tespiti için de çalışmalara başlanıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ