$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TARSUS BELEDİYESİNDEN İLK YARDIM EĞİTİMİ

TARSUS BELEDİYESİ PERSONELİNE “TEMEL İLK YARDIM” EĞİTİMİ VERİLDİ

TARSUS BELEDİYESİNDEN İLK YARDIM EĞİTİMİ
  • 16.09.2019
  • 99 kez okundu

Tarsus Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Acil Hizmetler Başkanlığı işbirliğinde belediye personeline yönelik 4 gün süren temel ilk yardım eğitimi gerçekleştirildi.

Acil Sağlık Hizmetleri Eğitim birimi tarafından Tarsus Belediyesi Yerleşkesinde Turuncu ve Yeşil Salonda gerçekleştirilen eğitimde “Temel İlk Yardım” bilgileri, yaşam belirtileri, solunum yolu tıkanıklığı, göğüs ağrısı gibi konularda, İl Sağlık Müdürlüğü – Acil Hizmetler Başkanlığı görevlileri tarafından uygulamalı şekilde bilgilendirme yapıldı.

Tarsus Belediyesi turuncu salonda gerçekleştirilen ilk yardım eğitimi, Sertifikalı İlk yardım eğitmenleri; Hemşire Sabriye Korçak, Anestezi Teknisyeni Ahmet Durudeniz, Paramedik Gökhan Ambar, Hemşir Erdem Öksüz ve Hemşir Nasıf Canbolat tarafından Tarsus Belediyesi personellerine uygulamalı gerçekleştirildi. Eğitimde “İş ve trafik kazalarında, yaralanmalarda, göğüs ağrıları, hayvan ısırıkları, hasta ile yaralı taşıma gibi konularda yapılması ve yapılmaması gereken bilgileri slayt ve uygulama şeklinde personellere aktaran ve tıbbi destek gelene kadar alınması gereken çevre güvenliği ve öncelik sırasına göre uygulanması gereken ilk yardım metotlarını anlattılar”.

Eğitmenler verilen eğitimin sonucunda yapılan sınavda başarılı olan kursiyerlere ilk yardım sertifikalarını takdim etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ