$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN GIDA STANDI

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN GIDA STANDI
  • 16.10.2019
  • 116 kez okundu

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN “DÜNYA GIDA GÜNÜ” STANDI

Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, 16 Ekim Dünya Gıda Günü etkinliği kapsamında stant açarak, vatandaşları israfa karşı alınmasını gereken önlemleri ve sağlıklı beslenme hakkında bilgilendirdi.

 

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim, Dünya Gıda Günü olarak kutlanıyor. Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Sağlıklı Beslenelim İsraf Etmeyelim” sloganı ile Yarenlik alanında stant açtı. Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Füsun Kaleli ile sağlık ekipleri, vatandaşlara gıdaların üretimi, tüketimi ve satış noktalarındaki hijyenin sağlanması konusunda bilgilendirme yaptı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, israfa karşı alınması gereken önlemler ile sağlıklı beslenme hakkında da bilgiler aktarıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Dünya Gıda Günü’nün en önemli hedeflerinden biri de yeterli ve dengeli beslenme önemine dikkat çekmektir. Sağlıklı bir Tarsus sloganı ile yola çıkarak, sağlıklı beslenme, israf ve açlığa dikkat çekmek istedik. Bu doğrultuda Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz, çeşitli bilgilendirme faaliyetleri yürütmekte olup, sağlıklı doğal ürünlerin teşviki konusunda halkımıza gerekli bilgilendirmeyi yaptı.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ