$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

TARSUS BELEDİYESİ, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NEDENİYLE EKMEK ÜRETİMİNE HIZ VERDİ

TARSUS BELEDİYESİ, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NEDENİYLE EKMEK ÜRETİMİNE HIZ VERDİ
  • 13.04.2020
  • 184 kez okundu

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan öncülüğünde, İlçede Koronavirüs Salgın hastalığının yayılmasını önlemek amacıyla ekipler tarafından yürütülen planlı çalışmalar devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs’e karşı, İlçede seferberlik başlatan Başkan Bozdoğan’ın öncülüğünde belediye ekiplerinin özverili çalışmaları vatandaşlar tarafından takdir ile karşılanıyor.

Koronavirüse karşı ilk günden itibaren tedbiri elden bırakmayan Başkan Bozdoğan, ekipler tarafından yürütülen çalışmaları bizzat kendisi organize ederek, Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri ile birlikte vatandaşlara her konuda yardımcı olmanın gayreti içerisinde gecesini gündüzüne katıyor.

Bir yandan şehrin tüm noktalarını belediye araçlarının yanı sıra dışarıdan temin edilen holderler aracılığı ile dezenfekte ettiren, bir yandan da ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün belirlenen 3 ayrı mahalleye kuru gıda, sebze ve meyve gönderilmesini sağlayan Başkan Bozdoğan, hafta sonu ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeni ile halkın ekmek konusunda sıkıntı yaşaması adına Belediye Ekmek Fırınını tam kapasite çalıştırdı.

Sokağa çıkma yasağının başlamasıyla birlikte fırın personelini göreve çağıran Bozdoğan, iki günde üretilen 90.000  (doksan bin) roll ekmek ile 30.00 (otuz bin) somun ekmek ürettirip ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttırdı.

Üretilen ekmekler, merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile irtibata geçilerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ