$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

SON DAKİKA

İddia Edilen At Eti Olayı 2016’da Yaşanmıştır

SON DAKİKA
  • 14.10.2019
  • 765 kez okundu

SON DAKİKA
Kasaplar Odasından Açıklama
İddia Edilen At Eti Olayı 2016’da Yaşanmıştır
Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak yaptığı açıklama da at eti olayı ile ilgili bilgi veren Nail Uçak, kamuoyunu meşgul eden ve sosyal medyada da çeşitli spekülasyonlara neden olan at eti olayının 2016 yılında yaşandığını bakanlığın analiz sonuçlarının 2019 yılında ifşa edilip, bugünmüş gibi lanse edilmesini doğru bulmadıklarını ve Tarsus Halkının rahat olmasını söyledi.
Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak yaptığı açıklamada, “2016 yılın da İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucunda ortaya çıkan baş etti (kelle) diye nitelendirdiğimiz dananın başından alınmış eti kullanan kurumlar gerekli cezayı 2016 yılında yediler. Bakanlığın açıkladığı liste 2016 yılında analizleri alınmış ve geçtiğimiz günlerde analiz sonucu yeni açıklanan listedir. Tekrar söylemek gerekirse olay 2016 yılında olmuştur analiz sonuçları 2019 açıklanmış ve ifşa edilmiştir.
Tarsuslu hemşerilerimiz müsterih olsunlar. Bizler Kasaplar odası, belediye ve İlçe Tarım Müdürlüğü olarak denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. 2016’dan bu yana böyle bir olay asla vukuu bulmamıştır. Bununla ilgili kasap esnaflarımız gerekli hassasiyeti göstermektedirler.” Dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ