$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

SEÇER: “SİLİFKE’DE TOPLAM 85 MİLYON LİRALIK YATIRIM ÖNGÖRÜYORUZ”

SEÇER: “2 ÖNEMLİ KAYNAĞA İHTİYACIM VAR; FİNANS VE İNSAN”

SEÇER: “SİLİFKE’DE TOPLAM 85 MİLYON LİRALIK YATIRIM ÖNGÖRÜYORUZ”
  • 15.02.2020
  • 220 kez okundu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı ikinci bileşim toplantısını gerçekleştirmek için gittiği Silifke İlçesi’nde bir takım ziyaretlerde bulundu.

İlçe girişinde Silifke halkı tarafından meşaleler, davullar, zurnalar ve çiçekler ile karşılanan Başkan Seçer, karşılamanın ardından ilçede görev yapan Büyükşehir ve MESKİ personeli ile bir araya gelerek, çalışanlara başarılar diledi. Silifke esnafı ve halkı ile de bir araya gelen Seçer, Silifke Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve Silifke Belediyesi Başkan Vekili Sadık Altınok’u da makamında ziyaret ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Seçer, Silifke ziyaretinde yaptığı açıklamalarda, “Silifke’de toplamda 85 milyon liralık bir yatırım öngörüyoruz. Sadece bu yıl için 40 milyon lira. Bu yatırım programına alınmış kısmı. Özellikle altyapı yatırımlarında tabii ki hibe ya da sağlayacağınız ekstra krediler, ortaya çıkacak sorunlara yönelik yeni yatırımlar, bu rakamları artırabilir” dedi.

Silifke’de hizmet veren personelle bir araya gelen Seçer, “Belediyenin en alt çalışanı ile Belediye Başkanı arasında bir fark yok. Hepimiz aynı amaç için çalışıyoruz. Partizanlığı bırakın, partizanca düşünmeyin. Bizi sıkıntıya sokan, Türkiye’yi sıkıntıya sokan bu” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı ikinci bileşim toplantısını gerçekleştirmek için gittiği Silifke İlçesi’nde bir takım ziyaretlerde bulundu.

Başkan Seçer, ilçe girişinde coşkuyla karşılandı

İlçe girişinde Silifke halkı tarafından meşaleler, davullar, zurnalar ve çiçekler ile karşılanan Başkan Seçer, karşılamanın ardından ilçede görev yapan personelle İtfaiye Dairesi Başkanlığı Silifke Grup Amirliği’nde bir araya gelerek, başarılar diledi.

Ziyaretlerin ardından bir saha ziyareti de gerçekleştiren Başkan Seçer, Silifke esnafı ve halkı ile bir araya geldi. Sanatçılar Sokak’tan başlayan esnaf ziyareti, Fevzi Çakmak ve Menderes Caddesi ile devam etti. Ardından Grup Toplantısı’nda Meclis Üyeleri ile bir araya gelen Başkan Seçer, meclis üyeleri ile birlikte saha ziyaretini devam ettirdi.

Başkan Seçer Silifke ziyaretinde ayrıca, Silifke Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve Silifke Belediyesi Başkan Vekili Sadık Altınok’u da makamında ziyaret ederek, görevlerinde başarılar diledi.

“Mersin’i merkezden yönetmeyelim, her noktada olalım”

Başkan Seçer, Meclis toplantılarının ilçelerde gerçekleştirilmesinin önemine değinerek, meclis üyeleri ve bürokratların Meclis Toplantısı dolayısıyla ilçeye gitmelerinin, o yere bir sinerji kazandırdığından söz ederek konuşmasına başladı. Başkan Seçer, “Silifke tarihiyle, kültürüyle, insanıyla, her şeyiyle harika birikimlere sahip bir ilçemiz. Bizim arzumuz, siyasi, bölgesel, etnik ve inanç farklılıklarını ortadan kaldırıp, bir arada Türkiye olmak. İlçe Meclis toplantılarımızı bunun için organize ettik. Merkeze sıkışmayalım. Merkezden Mersin’i yönetmeyelim. Her noktada olalım. Herkes kendisini Mersin’e ait hissetsin. Toplantılarda ilçeye gidelim, ilçeye bir hareket getirelim, bir moral getirelim, bir sevgi götürelim, insanlara kendilerini iyi hissettirelim” dedi.

“Silifke’nin arıtmasını rehabilite edeceğiz”

Silifke’nin çok güzel bir belde olduğunu, yaz nüfusu ile kış nüfusu arasında dramatik bir fark bulunduğunu belirten Seçer, ilçede süren hizmetlerden ve yapılması planlananlardan bahsetti. Seçer, “Burası tarım ve turizm bölgesi. Önemli yatırımlar bekliyor. Konulara hakimiz, sorunları biliyoruz, çözüm yollarını da biliyoruz ve yapıyoruz da. Sadece bilmek yetmiyor, çalışmak da gerekiyor. Atayurt Hali sorunları ortadan kalktı. Silifke Hali’nde taşınma devam ediyor, kuralar çekildi. Çalışmalar artık gayet güzel, temiz fiziki koşulları olan bir halde sürecek. Bunun dışında hayvan barınağı inşaatı yer teslimi yapıldı. İhalesi bitti. Altyapı yatırımları önemli burada. Temiz içme suyu, kanalizasyon ve arıtma. Silifke’nin arıtması içler acısı. Bunu bir kere söylememde yarar var. Hiç insanları aldatmaya gerek yok. Çok büyük sorunlar yaşıyoruz. Şimdi rehabilite edeceğiz, onun çalışmalarını yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Silifke’de toplam 85 milyon liralık bir yatırım öngörüyoruz”

Taşucu’nda çok önemli sorunlar olduğuna değinen, kanalizasyon ve arıtmaya ihtiyaç duyulduğundan bahseden Seçer, yüklenici firma ile yaşanan sorunlardan söz etti. Seçer, alt yapı ile ilgili sorunların çözümlerinden bahsederek, “Hem daha az maliyetli olsun, hem de sorunu çabuk çözelim diye bir terfi istasyonu vasıtasıyla Taşucu’ndaki kanalizasyon sorununu çözeceğiz. Silifke arıtmasına bağlıyoruz. Burada dediğim gibi, arıtmanın rehabilitasyon çalışmaları başlıyor. Kapasitesi artıyor, teknolojisi değişiyor, yenileniyor ve eksikleri tamamlanıyor. Temiz içme suyu şebeke hatları da sorun. Bu 10 ay içerisinde önemli çalışmalar yapıldı. Önümüzde önemli projeler var. Silifke’de toplamda 85 milyon liralık bir yatırım öngörüyoruz. Sadece bu yıl için 40 milyon lira. Bu yatırım programına alınmış kısmı. Özellikle altyapı yatırımlarında tabii ki hibe ya da sağlayacağınız ekstra krediler, ortaya çıkacak sorunlara yönelik yeni yatırımlar, bu rakamları artırabilir” dedi.

“2 önemli kaynağa ihtiyacım var; finans ve insan”

Kadroların düzene girdiğinden de bahseden Seçer, şöyle devam etti:

“Her zaman söylüyorum. 2 önemli kaynağa ihtiyacım var. Finans ve insan kaynağına. İnsan kaynağını düzene sokuyoruz, çalışmayanlarla yollarımızı ayırıyoruz, çalışmayan yüksek bürokratları görevden alıyoruz. Bize aldığı maaşı hak eden çalışanlar gerekli. Bunda kesin taviz vermeyeceğim, bunu herkes böyle bilsin. Her gün yaygara yapanlar var. Yalan yanlış konuşanlar var. Böyle geldi böyle gitmez. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz. Bir kere bunu herkes böyle bilsin. Çalışana ekmek çok, çalışmayana iş yok. Bu benim param değil, bu benim babamın çiftliği değil. Ben kıt kanaat Mersin’e hizmet etmeye çalışıyorum. Ben her kuruşu düşünerek harcamak zorundayım. Çok yol aldık onu söyleyeyim. Daha önce 10 lira harcanıyorsa, şu anda 3 liraya düştü. Mali disiplini sağladık. Hiçbir sıkıntı yok. Artık esnaf da gününde parasını alıyor, alacak. O da düzene girdi. Hem personel rejimi, hem mali rejim daha da tahkim olacak.”

“Görevimi adaletli yapıyorum”

Başkan Seçer, personel toplantısında yaptığı konuşmasında ise daha önceki ziyaretlerinde de çalışma sistematiğine ilişkin bazı değerlendirmelerde bulunduğunu ifade ederek çalışanlara teşekkür etti. Seçer, “O günden bugüne yol aldık. O gün konuştuklarımız, bugün güncelliğini yitiriyor yavaş yavaş. Daha eksiklerimiz var, daha belediye içerisinde sorunlarımız var ama mukayese ettiğiniz zaman o günlere göre çok daha iyi noktalardayız. Sizden memnunuz, Allah da sizden razı olsun. Çalışıyorsunuz, emek ediyorsunuz, siz vicdanen rahatsanız, aldığınız parayı hak ettiğinizi düşünüyorsanız, zaten benim bir şey söylememe gerek yok. Ben açıkçası vicdanen rahat bir insanım, her yerde de söylüyorum. Görevimi adaletli yaptığımı düşünüyor değil söylüyorum, adaletli yapıyorum” dedi.

“Ben vicdani hukukumu işleteceğim, adalet dağıtacağım”

Çalışanların adaletli olması gerektiğini söyleyen Seçer, “10 aydır görevdeyim. Bir saniye dahi maaşınız hesabınıza geç yatmadı. Helalıyla belediyeye hizmet veren parasını aldı. Vermeyenler de denetleniyor. Zaten sizin başka işlerle uğraşma gibi bir göreviniz, lüksünüz yok. Vatandaş kim ise, hangi bölgede ise, hangi siyasi görüşe tercih koyuyorsa, sizin onu sorgulama hakkınız yok. Sizin göreviniz hizmet vermek. Bunun dışında hiçbir şey düşünmeyin. Tekrar söylüyorum, kurumumuza katkı yapan her çalışanım, başta belediye başkanının güvencesindedir. Elbette ki yasaların güvencesindedir. İdarenin her türlü işlem ve eylemlerine karşı yargı yolu açıktır. Anayasada amir hükümdür, o ayrı. Hukuk devleti isek, o Ankara’nın görevi. İşletecek, adalet dağıtacak. Ben vicdani hukukumu işleteceğim, adalet dağıtacağım” dedi.

“Partizanlığı bırakın, partizanca düşünmeyin”

Personellerinin bir abisi, bir kardeşi olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Ben sizin abinizim, kardeşinizim, ben öcü değilim, ben de insanım. Benim de çoluk çocuğum var. Benim de ekmeğim var, benim de ailem var. Aradaki köprüleri yakmayın. Ne olmuş Belediye Başkanı olmuşsam? Belediyenin en alt çalışanı ile belediye başkanı arasında bir fark yok. Hepimiz aynı amaç için çalışıyoruz. Partizanlığı bırakın, partizanca düşünmeyin. Bizi sıkıntıya sokan, Türkiye’yi sıkıntıya sokan bu” diye konuştu.

 

Etiketler:

Reklam
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUSLU GÜLKIZ TULAY, “AVRUPA’NIN ÜSTÜN BAŞARILI YÖNETİCİSİ” SEÇİLDİ. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Tarsuslu  Gülkız Tulay, “Avrupa’nın Üstün Başarılı Yöneticisi” seçildi....
Tarsus Belediyespor’a 400 Bin Liralık Destek
Tarsus Belediyesi, çeşitli branşlarda faaliyet gösteren Tarsus Belediyespor Kulübüne meclis kararıyla 400 bin liralık destek sağlandığını duyurdu. Tarsus Belediyesi, çeşitli...
Pro Beach Tour Mersin Etabı Kızkalesi’nde Başladı
  Büyükşehir Ve Voleybol Federasyonu İşbirliğinde Düzenlenen Turnuvaya 29 Takım Katılıyor   Gökbel “Bu Turnuva Öncelikle Şehrimizin Tanıtımı Adına Çok...
Tarsus’ta Bir Kişi Öldürüldü
 Tarsus ‘ta  1 kişi silahla öldürüldü. Tarsus  ta  1 kişi silahla öldürüldü. Olay, ilçeye bağlı Belen Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, aralarında...
Mersin Büyükşehir, İnsan Odaklı Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor
Mersin Büyükşehir, İnsan Odaklı Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor   Mersin Büyükşehir’den Özel Gereksinimli Kerem İçin Asfaltlama İşlemi   Kerem Artık,...
Mersin Büyükşehir Kariyer Merkezi Gençlerin Yanında
  Gençler Hem Meslek Kazanıyor Hem De İş Hayatına Hazırlanıyor   Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde kurulan Kariyer...
Tarsus’ta Neler Oldu
TARSUS BELEDİYESİ MECLİSİNDEN  SPORA VE SPORCULARA DESTEK 11 farklı branşta,  2000’den fazla sporcu ve 1300 lisanslı sporcusuyla elde ettiği, ulusal...
Mersin’de Eylem Hazırlığındayken Yakalanan 2 PKK’lı Terörist Tutuklandı
Mersin’in Akdeniz ilçesinde eylem hazırlığındayken düzenlenen operasyonla yakalanan 2 PKK’lı terörist tutuklandı. Mersin‘in Akdeniz ilçesinde eylem hazırlığındayken düzenlenen operasyonla yakalanan 2 PKK‘lı terörist...
Tarsus Belediyesi Meclisinden Spora Ve Sporculara Destek
Tarsus Belediyesi Meclisinden Spora Ve Sporculara Destek 11 farklı branşta,  2000’den fazla sporcu ve 1300 lisanslı sporcusuyla elde ettiği, ulusal...
Togg Şarj Cihazı Test Edildi: 25 Dakikada Bataryayı Yüzde 80 Oranında Doldurdu
Togg’un Gemlik Kampüsü’ne kurulan ilk TruGo şarj cihazının test süreci başladı. TruGo şarj cihazıyla Togg’un bir bataryasının doluluk oranının ortalama...
Mersin’de Yolun Karşısına Geçmeye Çalışan Kadın Kazada Yaşamını Yitirdi
Mersin’in Erdemli ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalıştığı sırada bir aracın dikiz aynasının çarpması sonucu yere düşen kadın, arkadan gelen otomobilin...
Başkan Yılmaz; “Mersin İdman Yurdu, Küllerinden Yeniden Doğacak”
  İçel İdman Yurdu Spor Kulübü yönetiminin Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) yapmış olduğu başvuru olumlu sonuçlandı. İçel İdman Yurdu, Mersin...
Müslüme Olayını Kapatmak İstiyorlar! Aile Üyelerinin İfadeleri Duruşmayı Daha Karmaşık Hale Getirdi
Mersin’in Gülnar ilçesinde 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın ölümünün ardından çıkan iddialar tüm Türkiye’yi sarsmıştı. Küçük kızın cinayet şüphelisi olarak tutuklanan...
Toroslar Belediyesinden, Yürüme Engelli Vatandaşın Evine Özel Rampa
    “İş Kazası Sonucu İki Ayağını Kullanamayan Mustafa Telli, Notaların Gücüyle Hayata Tutundu”     Toroslar Belediyesi; evine rahat...
Engelli Bireylere Yardımcı Olmanızı Kolaylaştıracak 6 İpucu
Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünyada 1 milyardan fazla engelli birey bulunuyor. Bu da dünya nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 15’ine...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ