$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Ramazan ayında susuzluğu giderecek bu besinlere dikkat!

Ramazan ayında susuzluğu giderecek bu besinlere dikkat!
  • 24.04.2021
  • 112 kez okundu

Ramazan’da oruç tutarken susuzluğu giderecek besinler

Oruç tutan kişilerin en çok zorlandığı durumlardan birisi de susuzluktur. Sürekli susama hissini tüketeceğiniz bir takım besinlerle azaltabilmeniz mümkün. Sürekli susama hissini hangi besinlerle giderebileceğinizi bilmiyorsanız size vereceğimiz önerilere göz atabilirsiniz.

Ramazan'da oruç tutarken susuzluğu giderecek besinlerSahurda tüketilen bazı gıdalar gün içerisinde susama hissinizin azalmasına hatta susuzluğu hiç hissetmemenize yardımcı olabilir. İşte susama hissini azaltacak besinler…

Hurma

Hurma bol miktarda potasyum, magnezyum ve demir içerir. 3 adet hurma gün içinde hissedilen susuzluğu giderir.

Meyan şerbeti
Bağışıklık sistemini güçlendiren meyan şerbeti, susuzluğu gün boyu gideren ender içeceklerdendir. Günlük 1 su bardağı tüketmek yeterli olacaktır.

Siyah kuru üzüm

Antioksidan özelliği kuvvetli olan siyah üzümü bir avuç miktarında tükettiğinizde susuzluğu gidermeye yardımcı olacaktır.

Domates
Domatesin %95’i sudan oluşur. Bol miktarda magnezyum, potasyum, vitamin, lif ve kalsiyum içeren domates, sahurda mutlaka tüketilmelidir.

Yumurta

Yumurtanın özellikle beyazını tüketmek, hem tok tutmaya hem de susuzluğu gidemeye yardımcı olur. Ancak miktarı aşmamanız gerekir. Günde bir adet yumurta susuzluğunuzu ve açığınızı giderecektir.

Evde yapılan yoğurt
Evde mayalanmış bir kase tuzsuz yoğurt, susuzluğu gidermeye yardımcı olur.

Soda
Soda içerisinde içme suyuna kıyasla sodyum, magnezyum, kalsiyum gibi değerli katyonlar, klorür, sülfat, nikrat ve karbonat bulunur. Sodada susuzluğu gidermede etkili bir içecektir.

Etiketler: / / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ