$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Rahat Bırakın

Bırakın çocukluğunu yaşasın. Sıkmayın, şaşırtmayın. Neden mi böyle söyledim?

Rahat Bırakın
  • 25.02.2020
  • 268 kez okundu

Bırakın çocukluğunu yaşasın. Sıkmayın, şaşırtmayın. Neden mi böyle söyledim?

5 ayda 250 kitap okuduğu için Türkiye’nin gündemine oturan 10 yaşındaki “Atakan Kayalar” isimli çocuk geçtiğimiz gün annesi röportaj vermek isteyince annesini koluyla uyarıp” hadi seni söyle arkaya alalım” diyerek, kibirli bir şekilde sözünü keserek göndermiş.

Bu çocuk neden böyle davrandı? Yönlendirildi mi? Bu yaşanan olay bizlere bir kişiye edep ve ahlak eğitimi verilmediği sürece binlerce kitap okusa bile hiçbir şeye yaramayacağının tekrar kanıtı oldu. Daha şimdiden böyle olursa ileride nasıl olur? Peki bu çocuk bu duruma neden geldi? Erkenden havalara mı girdi? Yetiştirme ortamının etkisi var mı? Toplumun bu durumun oluşmasında negatif bir etkisi olamaz mı? Olabilir. Bu çocuk kısa bir sürede hiç de alışık olmadığı bir yaşam içerisinde kendine yer buldu. Kendisine gösterilen aşırı ilgi olumsuz bir etki yapmış da olabilir. Belki de bir an saygı, sevgi aklına gelmemiştir. Unutmuşta olabilir.

Şimdi o çocuğun psikolojisini düşünün. Kısa bir zamanda ülke gündemine oturun. Ulusal kanallara çıkın. Çocukluğunuzun baharında kendinizi hiç de alışık olmadığınız bir dünyada düşünün. Sonuçta çocuksunuz. Tutarsız davranışlar sergileyebilirsiniz.

Durum abartıldı. 10 yaşındaki çocuk şu an bocalama döneminde olamaz mı? Fazla büyütmeden bu çocuğun zamana ihtiyacı var. Rahat bırakılsın. 10 yaşındaki Atakan Kayalar çocukluğunu yaşasın. Bekleyip görelim sonuç ne olacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ