$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Raflar Ayrı Kasa Ayrımı ?

Alışveriş yaptığımız sürece başımıza gelebilecek bir olay, sonuçta hepimiz insanız, hata yapılabilinir.

Raflar Ayrı Kasa Ayrımı ?
  • 18.02.2020
  • 165 kez okundu

Alışveriş yaptığımız sürece başımıza gelebilecek bir olay, sonuçta hepimiz insanız, hata yapılabilinir. Ancak sürekli  olursa daha duyarlı olmak gerekmez mi?

 

İklim haber gazetesi bürosuna gelen bazı vatandaşların iddialarına göre alışveriş esnasında ulusal marketlerde sık sık yaşanan zaman zaman kasiyer ile tüketici vatandaşlar arasında yaşanan bir olaydan söz edildi. Bazı tüketiciler alışveriş yaptıklarında özellikle ulusal marketlerde raflardaki fiyat ile kasa fiyatlarının birbirlerini tutmadığını, kasada daha fazla ücret ödemek zorunda kaldıklarını iddia ettiler.

 

Bu tür tüketicinin aleyhine olan durumların tekrar etmemesi ve mağduriyetlerin giderilmesi istendi. Etiket değişikliği normaldir. Ürünler zamlanabilir. Ancak bu etiket değişiklikleri zamanında yapılmalıdır. Bu tür aksaklıklar tüketicinin alışveriş merkezine olan güvenini sarsıyor. Bundan dolayı çalışanların daha dikkatli olmaları isteniyor.

Vatandaşların daha çok ücret ödemesi, tüketici ile çalışanların karşı karşıya gelmemesi, ticari itibarın sarsılmaması için yetkililerin çalışanları etiket değişikliği zamanlamasın da uyarmaları bekleniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ