$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Motosiklet Kuryelerin Haklı İsyanı

Motosiklet Kuryelerin Haklı İsyanı
  • 15.04.2022
  • 50 kez okundu

Ülke genelinde, sitelere sipariş getiren motosikletli kuryeler, motosikletleri ile site içerisine alınmamaktadır. Kimi zaman yemek siparişi, kimi zaman market ürünleri ya da damacana su getiren kuryeler çok bloklu geniş alana yayılmış sitelerde sipariş teslimi için uzun süre yürümek zorunda kalmaktadırlar. Kış aylarında çok soğuk havalarda ve yaz aylarında yüksek sıcaklıklarda ellerinde siparişle neredeyse 15-20 dakikalık mesafe yürümek zorunda kalan kurye arkadaşlarımız bu konudan çok muzdarip durumdadırlar ve bu soruna bir çözüm istemektedirler.

 

Bazı zaman kısıtlaması olan kurumlarda çalışan kuryeler için durum daha kötüdür çünkü siparişleri belirli bir saate kadar teslim etmeleri gerekmektedir. Makul bir sürede siparişi getiren kurye arkadaşlar site içerisinde çokça vakit kaybetmektedirler. Çoğu sitede blok-yön gösterici tabelalar oldukça yetersizdir ve az önce de üzerinde durduğumuz gibi mesafe çok fazladır. Bu durum müşteri nezdinde de olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.
Site güvenlik görevlileri kurye arkadaşlarımızı site içersine alamama sebebini ‘’site yönetimi kararı’’ olarak göstermektedirler. Başkaca ne bir kararname ne de bir yönetmelik mevcuttur. Tamamen mesnetsiz, keyfi bir uygulama neticesinde neredeyse bütün kuryelerimiz sıkıntı yaşamaktadırlar.
Bu uygulama; evlerimizin önüne kadar ihtiyaçlarımızı, siparişlerimizi getiren, bizlere çok güzel bir hizmet sunan kurye arkadaşlarımızın iş yükünü artırmaktan başka bir şeye hizmet etmemektedir ve derhal bu uygulamanın kaldırılması gerekmektedir
 Tarsus Motosikletli Kuryeler Derneği başkanı Batuhan Türker
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ