$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

MEVSİM GEÇİŞLERİNE DİKKAT !

Yavaş yavaşta olsa mevsim geçişlerinin yaklaştığı, gecelerin

MEVSİM GEÇİŞLERİNE DİKKAT !
  • 17.09.2019
  • 107 kez okundu

OKULLAR AÇILDI
SONBAHAR HASTALIKLARINA DİKKAT
Yavaş yavaşta olsa mevsim geçişlerinin yaklaştığı, gecelerin az da olsa serinlemeye başladığı şu günler mevsim hastalıklarını da beraberinde getirilmesi kaçınılmaz. Şimdiden tedbiri elden bırakmayalım!
Sonbahar mevsiminde en sık karşılaşılan hastalıkların başında nezle, grip, orta kulak iltihabı ve küçük çocuklarda bronşit hastalığı ile çok fazla karşılaşılabilinir.
Ani ve ciddi ısı değişiklikleri solunum yollarının savunma sistemini bozarak özellikle küçük çocuklarda ve okul çağındaki çocuklarda bazı virüslerin üst solunum yollarına kolayca yerleşmelerine ve kalabalık ortamlarda özellikle okul, sınıf, cami, stadyum vb insan topluluğu olan yerlerde kolayca yayılabilir.
Sonbahar aylarında sık sık karşılaşılan enfeksiyon hastalıkları nezle, grip, viral enfeksiyonlar bu tür hastalıklara zemin hazırlar. Bunlar orta kulak iltihabı, akut, sinüzit, zatürre. Küçük çocuklarda ise daha çok akut bronşittir. Bu nedenle anne ve babaların çok basit yöntem olan çocuklara el yıkama, diş fırçalama, mendil, peçete kullanma ve c vitamini ürünlerini tüketmeleri konusunda bu tür hastalıkların asgariye düşmesinde etken olabileceğini hatırlatmakta yarar var.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ