$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Meski’nin İçmesuyu Terfi Birimlerine Sistematik Saldırılar

Meski’nin İçmesuyu Terfi Birimlerine Sistematik Saldırılar
  • 04.02.2021
  • 84 kez okundu

3 AYRI İÇMESUYU TERFİ BİRİMİNE SALDIRI DÜZENLENDİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN SONRA MESKİ’YE DE SALDIRI!

MESKİ, 7/24 ÇALIŞMA İLKESİYLE KESİNTİSİZ SU HİZMETİ SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR

1 Şubat’ta Mersin Büyükşehir Belediyesiana hizmet binası olan Taş Bina’ya yapılan saldırı sonrası MESKİ’niniçmesuyu terfi birimleri de hedef alındı. Kızkalesi ve Kocahasanlıiçmesuyu terfi merkezine yapılan saldırıların ardından bu kez Kumkuyu Azimli mevkiindeki içmesuyu terfi birimi hedef oldu. Bölge halkı saldırılara tepki gösterirken, MESKİ ekiplerinin müdahalesiyle vatandaşları susuz bırakmadı.

Mersin Büyükşehir Belediyesiana hizmet binası olan Taş Bina’ya 1 Şubat’ta yapılan saldırı sonrası bu kez de MESKİ’niniçmesuyu terfi birimleri hedef alındı. Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’ne ait Erdemli’debulunanKızkalesi ve Kocahasanlıiçmesuyu terfi birimine 2 Şubat’ta akşamüstü saatlerinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce bir saldırı düzenlendi. 3 Şubat’ta ise Kumkuyu Azimli mevkiindeki içmesuyu terfi birimine benzer bir saldırı gerçekleşti. Saldırganlar tarafından depoların kapıları kırılarak içeriye girildi ve cihazlar ile motorlar ciddi şekilde tahrip edildi. “Saldırılar sistematik mi?” sorusu akıllara gelirken, konuyla ilgili emniyet güçlerinin soruşturmasıise devam ediyor.

Ekiplerin hızlı müdahalesi sayesinde vatandaşlar su kesintisini hissetmedi

Kızkalesi ve Kocahasanlı bölgelerinin su ihtiyacını karşılayan depolara yönelik düzenlenen saldırıda, otomasyon sistemleri ve cihazların tahrip olması, şalterlerin sökülmesi, kabloların kesilmesi dolayısıyla arıza meydana geldi. İçmesuyu terfi merkezinden su alan mahallelerde, bu arızadan dolayı su kesintisi yaşandı. Durumu hemen fark eden MESKİ teknik ekipleri, kırılan ve hasar gören cihazlara anında müdahalede bulunarak, kesinti problemine kısa sürede son verdi. Ekiplerin hızlı ve etkin çalışmaları sayesinde bölgede yaşayan binlerce vatandaş susuz bırakılmadı.

Vatandaşlardan saldırılara tepki

Kızkalesi Mahalle Muhtarı Murat Kale, terfi istasyonlarına yönelik saldırıyı kınadığını belirterek, “Kızkalesi içmesuyudeposundaşalterleri, kabloları koparmışlar. Bunu biz hemen bildirdik, sağ olsun MESKİ personeli geldi, olaya müdahale etti. Çok kısa bir su kesintisi yaşadık. Ben MESKİ çalışanlarına ve personellerine çok teşekkür ediyorum. Bu olayı kısa bir sürede çözdüler. Bunları yapanları da buradan lanetliyorum” dedi.

Kocahasanlı Mahalle Muhtarı Adem Arslan daiçmesuyuterfi merkezine yapılan saldırıya anında müdahale edenMESKİ çalışanlarına teşekkür ederek,şunları söyledi:

“En kısa zamanda geldiler, müdahale yaptılar. Böyle bir şeyin yapılmasını da şiddetle kınıyorum. Her ne olursa olsun bu vatandaşın parasıyla, emeğiyle olan bir şey, ortak bir malımız. Şiddetle kınıyorum, muhtarlık olarak, halk olarak. Her şeye rağmen en kısa sürede sularımızın akması sağlandı. Mahallem adına, şahsım adınaMersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e ve ekibine teşekkür ederim. Fazla bir

Etiketler: / /

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ